F.C. Internazionale

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκανες πολυ καλυτερο σχεδιασμο !!
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:@Rimini εννοείς απο θέμα ικανοτήτων είναι χειρότεροι απ ότι irl?
Να πω πως παίζω με τα
πακς του Νικ βέβαια και πρόεδρος είναι ο Τοχίρ.
Οι περισσότεροι ναι, είναι πολύ χειρότεροι. Υπάρχουν οι εξαιρέσεις Ranochia, Pereira αλλά οι περισσότεροι είναι πολύ υπαβαθμισμένοι. Ο Thohir, προς το παρόν τουλάχιστον, στα πακς του Νικ είναι μια απλή αλλαγή στα ονόματα. Καμία αλλαγή στα οικονομικά. Γενικά σε 2-3 σέιβ που έχω δει η ομάδα πάει κατά διαόλου.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι ε?Η αλήθεια είναι ότι χρωστάει πολλά,μεγάλες χωρηγίες δεν μπορείς να πεις ότι έχει.Απλά κάτι έχω ακούσει ότι θα ρίξει λεφτά.Σαν sugar daddy-foreground ας πούμε.Θα δείξει.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω τα εχω φτιαξει αρκετα εως πολυ τα οικονομικα παντως ,χωρις μεγαλο κοπο.
Image
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εαν η ομάδα βγαίνει Champions League δεν θα υπάρχει πρόβλημα λογικά.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακριβως,αμα παρεις τον τιτλο 1η χρονια ολα μπαινουν σε εναν καλο δρομο !
Image
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πρώτη σεζόν μόλις τελείωσε.Θα την χαρακτήριζα καλή καθώς στο πρωτάθλημα τερματίσαμε 3οι παίρνοντας το εισητήριο για τα προκρηματικά του Ch.League και κατακτήσαμε το κύπελλο απέναντι στην Juventus νικώντας την
στον τελικό με 3-1 αν και προηγήθηκε.Πρωταθλήτρια ήταν η Μίλαν με +1 απο την Juve και +11 απο εμένα,με τον Super Mario να οργιάζει.Η Νάπολι ευτυχώς ήταν η δυσάρεστη έκπληξη του πρωταθλήματος καθώς πήρε το ευρωπαικό εισητήριο την τελευταία αγωνηστική τερματίζοντας 6η.Η Fiorentina υποβιβάστηκε :!: Στα δικά μας,ο πρόεδρος έδωσε 35 εκ για τη μεταγραφική περίοδο της νέας σεζόν και το χειμώνα μετά απο δικό μου αίτημα είχε δώσει γύρω στα 28 νομίζω.Τον Γενάρη αποκτήσαμε τον Biyik απο την Ρεν και τον Σίγκουρσον απο την Τόττεναμ όπου παρέμεινε εκεί δανεικός μέχρι το τέλος της σεζόν.Έχουμε κλείσει τον Akinfeev και τον Perin για την αρχή της νέας σεζόν.Η ομάδα θέλει ενύσχηση καθώς φεύγουν πολλοί δανεικοί + τον Ζανέττι.Είμαι στις 27 Ιουνίου και ελπίζω να βρώ κάτι καλό.Θα επανέλθω όταν υπάρξουν νεότερα.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Λοιπόν ας δώσω κι εγώ μερικά στοιχεία για την ομάδα με τις μεταγραφές του Γενάρη... Αρχικά να πω πως τα συστήματα που παίζω είναι 4-3(όλοι ΚΜ)-1ΕΜ-2, 4-1ΑΜ-3(όλοι ΚΜ)-2 και 4-3(όλοι ΚΜ)-2ΕΜ-1... Λόγω έλλειψης καθαρόαιμων εξτρέμ κάνω όλο το παιχνίδι από τον άξονα και ανεβάζω τους πλάγιους μπακ ώστε να έχω παιχνίδι και από τα άκρα. Το σύστημα που δουλεύει καλύτερα μέχρι στιγμής (έχω παίξει 15 ματς πρωταθλήματος ως τώρα) είναι το 4-3-2-1. Πάμε και σε μια ανάλυση του ρόστερ:

Τερματοφύλακες

Samir Handanovic: Κέρβερος!!! Πιάνει τα άπιαστα! Από τους λίγους τερματζήδες που πιάνουν βαθμολογία σταθερά πάνω από 7.
Juan Pablo Carrizo: Το backup του Handanovic. Θα βγάλει αξιοπρεπώς τα ματς που θα κληθεί να βγάλει.
Luca Castellazzi: Πώληση από την 1η χρονιά. Μεγάλο συμβόλαιο και ηλικία για τρίτο goalkeeper.
Luca Maniero: Αυτός κλήθηκε να είναι ο 3ος τερματοφύλακας. Τον ανεβάζετε στην 1η ομάδα όποτε υπάρχει ανάγκη.

Συμπέρασμα: Υπάρχει πλεόνασμα οπότε διώχνουμε τον Castellazzi.

Πλάγιοι μπακ

Wallace: Δανεικό δεξί μπακ από την Chelsea. Εξαιρετικός! Θα ήταν καλό να τον αγοράσετε μετά το τέλος του δανεισμού. Έχει πολύ καλό potential.
Yuto Nagatomo: Μια πλευρά μόνος του ο Ιάπωνας! Παίρνει τη φανέλα βασικού σπίτι του. Παίζει με ευχέρεια και τις 2 πλευρές.
Javier Zanetti: Ο captain ξεκινά τραυματίας και μόλις πήρε το πρώτο του ματς σαν βασικός στο Κύπελλο. Παίζει και στις δύο άκρες. Λόγω καλής απόδοσης των Wallace και Nagatomo ξεκινάει σαν παγκίτης, αλλά σίγουρα θα πάρει αρκετά ματς σαν βασικός.
Hugo Campagnaro: Θα πάρει κάποια ματς στο Κύπελλο και αν χρειαστεί και στο πρωτάθλημα, αλλά ως εκεί..
Jonathan: Τον βάζω στα πλάγιο μπακ, αν και η φυσική του θέση είναι ακραίος μέσος, μιας και δε θα υπάρξει ανάλυση για ακραίους αφού δεν υπάρχουν στο ρόστερ. Περισσεύει και μπορεί να πιάσει καλά λεφτά. Οπότε άμεση πώληση.
Danilo D'Ambrosio: Λάθος μου που δεν τον έδωσα. Περισσεύει ειδικά μετά την επιστροφή του Zanetti.

Συμπέρασμα: Θα χρειαστεί προσθήκη αριστερού μπακ λόγω της απουσίας του Zanetti στην αρχή. Μετά το Nagatomo δεν υπάρχει άλλος. Προτείνω τον Luca Antonelli που είναι προς πώληση και προς δανεισμό από τη Genoa. Εγώ τον πήρα δανεικό και έχει βγει λίρα εκατό. Η ομάδα έχει πλειάδα δεξιών μπακ, οπότε επιβάλλεται να ξεφορτωθείτε κάποιους από αυτούς.

Κεντρικοί αμυντικοί

Walter Samuel: Σαν το παλιό καλό κρασί! Δεσπόζει στην άμυνα. Μένει τουλάχιστον για φέτος.
Andrea Ranocchia: Ηγετικός αμυντικός σαν το Samuel. Παίρνει τη φανέλα του δεξιού κεντρικού αμυντικού σπίτι.
Juan Jesus: Μοιράζεται το χρόνο συμμετοχής με Samuel και Ranocchia. Τρομερό potential. Πρόκειται για τον επόμενο ηγέτη της άμυνας.
Rolando: Κάθε ομάδα θα ζήλευε να έχει έναν τέτοιο κεντρικό αμυντικό για 4ο.
Marco Andreolli: 5η επιλογή για να παίξει σε κάποια ματς Κυπέλλου, το οποίο είναι αδιάφορο για την ομάδα, και για να μην ξεμείνουμε από Ιταλούς.

Συμπέρασμα: Υπερπλήρεις για 1η χρονιά. Το καλοκαίρι θα χρειαστούν προσθήκες.

Αμυντικοί χαφ

Esteban Cambiasso: Η ιστορία της Ίντερ μαζί με το Zanetti. Βασικούρα.
McDonald Mariga: Αναπληρωματικός του Cambiasso. Σε δύσκολα ματς χωράει και ως παρτενέρ του πάντως σαν κεντρικός κόφτης ώστε να κάνει τη βρώμικη δουλειά.
Gaby Mudingayi: Τραυματίας αρκετό διάστημα στο save μου αλλά δε διαφέρει και πολύ από το Mariga.

Συμπέρασμα: Πρώτη χρονιά κομπλέ. Καλοκαίρι ψάξιμο για διάδοχη κατάσταση του Cambiasso και κάτι καλύτερο από τους μαυρούκους.

Κεντρικά χαφ

Fredy Guarin: Ο ηγέτης του κέντρου! Κάνει τα πάντα και συμφέρει! Γκολάρες από μακριά (με σχετική οδηγία σούταρε συχνά προφανώς), ασίστ, κόβει, ράβει τα πάντα όλα λέμε! Παίζει άνετα και σαν επιθετικό χαφ αλλά και στα πλάγια, άσχετα αν εγώ δεν τον έβαλα ποτέ.
Hernanes: Παιδεύομαι μαζί του... Ενώ έχει όλα τα προσόντα, δεν ανταποκρίνεται. Δεν έχω βρει ακόμα ρόλο που του ταιριάζει. Μπορεί να παίξει και επιθετικό χαφ, αλλά ούτε εκεί μου έχει βγει εμένα. Βάσει στατιστικών πάντως είναι για να γίνει ο... Guarin του κέντρου.
Saphir Taïder: Πολύ καλό potential. Παίρνει χρόνο συμμετοχής. Έχει σκαμπανεβάσματα, αλλά είναι λογικό λόγω απειρίας. Αξίζει ευκαιριών.
Zdravko Kuzmanovic: Άχρωμος, άοσμος και άγευστος ο Σέρβος. Παίρνει παιχνίδια ίσα για να ξεκουράσει κάποιους από τους βασικούς, χωρίς να κάνει τίποτα τρομερό. Το καλοκαίρι εύκολα παίρνει πόδι.

Συμπέρασμα: Η πιο δυνατή γραμμή της ομάδας και με πολύ μέλλον. Σούπερ για πρώτη χρονιά.

Επιθετικά χαφ

Mateo Kovacic: Ο ιθύνων νους της ομάδας και το μελλοντικό αστέρι της. Κάνει τα πάντα μες στο γήπεδο! Αν και η φυσική του θέση είναι κεντρικό χαφ, εγώ τον βάζω σε θέση επιθετικού χαφ κυρίως, μιας και χρησιμοποιώ περισσότερο το σύστημα με τους δύο επιτελικούς και τον ένα επιθετικό.
Ricky Álvarez: Τραυματίστηκε στην αρχή της χρονιάς, αλλά έχει αρχίσει να συνέρχεται. Σουτάρες και ασίστ είναι μέσα στο ρεπερτόριο του. Και αυτός έχει εντολή να σουτάρει από μακριά.
Rubén Botta: Πολύ καλό potential. Δώστε του χρόνο συμμετοχής σε εύκολα ματς κυρίως.

Συμπέρασμα: Με δεδομένο ότι τη θέση μπορούν να παίξουν άνετα και οι Guarin και Hernanes, η ομάδα είναι πλήρης.

Επιθετικοί

Rodrigo Palacio: Δεν αποδίδει με τίποτα παρά την κλάση του! Άρα κατέληξε στον πάγκο μέχρι νεοτέρας.
Mauro Icardi: Του ύψους και του βάθους. Έχει τα φόντα για να γίνει αστέρι, αλλά περιμένω περισσότερα από αυτόν.
Diego Milito: Μεγάλη απογοήτευση. Προσπάθησα να τον πουλήσω το καλοκαίρι, λόγω του υψηλού συμβολαίου του, αλλά δεν τα κατάφερα αφού ξεκινά τραυματίας. Προσπάθησα να πάρω κάτι από αυτόν, αλλά μέχρι τώρα δεν μπορεί.

Συμπέρασμα: Χρειάζεται μεταγραφή οπωσδήποτε! Το κακό είναι πως δεν υπάρχει μπάτζετ για μισθούς και τα μεγάλα συμβόλαια δε φεύγουν εύκολα. Οπότε κατέληξα στη λύση Lima από Benfica και André δανεικού από την Atlético Mineiro. Ο Lima είναι πρώτος σκόρερ της ομάδας και βασικός με αλλαγές τον Iccardi και τον André. Κοινώς τα "βαριά χαρτιά" της ομάδας σκουπίζουν πάγκο και περιμένουμε να τους στείλουμε το καλοκαίρι ή το Γενάρη.

Η Ίντερ εκτός από αυτούς έχει και πολύ καλούς μικρούς. Αξίζει να προσεχθούν οι: Lorenzo Tassi, Morten Knudsen, Andy Polo, Alessandro Capello και George Puşcaş. Γενικά είναι μια ομάδα με πολύ καλό potential και παρεξηγημένη από το κοινό σαν η loser ομάδα των αστέρων.
I LOVE THIS SITE!!!
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”