Το πεπρωμένο φυγείν αδύνατον!

Post Reply
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Ιανουάριος, 2017



Ν: Καλή χρονιά ρε μπαγάσα, σε πεθύμησα, πως είναι η πατρίδα;
Σ: Καλή χρονιά αδερφέ μου.. Λογικό είναι και μένα μου 'λειψες, μετά από 15 χρόνια κάναμε χώρια πρωτοχρονιά.. Μια χαρά, η μάνα σου στεναχωρήθηκε που δεν ήρθες και συ αλλά της εξήγησα ότι πρώτη του μηνός έπρεπε να είσαι στο Birmingham για τον αγώνα και εφόσον έλειπα εγώ δεν μπορούσες να φύγεις και εσύ, εντάξει έκλαψε λίγο όταν κόψαμε την βασιλόπιτα αλλά το ξεπέρασε! Εσείς πως τα περάσατε εδώ;
Ν: Καλά μωρέ, ανεκτά.. Πρωτοχρονιά έκανα με την ομάδα στο ξενοδοχείο, είχαμε την ευκαιρία να νοιώσουμε λίγο άνθρωποι, ξενυχτίσαμε λίγο παραπάνω απ'όσο έπρεπε παραμονή αγώνα αλλά δεν πειράζει.. Αφού κερδίσαμε, χαλάλι τους! Πως την είδε την Λιν η μάνα μου;
Σ: Μια χαρά, την συμπάθησε πάρα πολύ. Τα αγγλικά της πάντως είναι ακόμα ξουράφι, άσε που το παίζει ότι δεν τα θυμάται, για να μην έρθει μόνιμα εδώ το κάνει. Μόλις της σύστησα την Λιν της λέει με ένα παράπονο, "Αφού ακόμα δεν γνώρισα νύφη από το παιδί μου, ας νοιώσω αυτή τη χαρά από το ψυχοπαίδι μου"..
Ν: Χαχαχαχα.. Η Λιν τι είπε; Πως της φάνηκε η μάνα μου και η Ελλάδα γενικά;
Σ: Μια χαρά και αυτή, την αγάπησε την μάνα σου από το πρώτο λεπτό, όταν της είπε η μάνα σου αυτό για την νύφη, η Λιν σε υπερασπίστηκε, της είπε για την Ρόζι και της έδειξε φωτογραφία από το κινητό.. Ήθελε να της δείξει και κάποιες από τις φωτογραφήσεις που έχει κάνει αλλά την μάζεψα...
Ν: Ωχ, όχι ρε φίλε.. Δεν με λυπάσαι καθόλου; Θα με κάνει πέντε παρά δύο τώρα, γιατί δεν μου είπες ότι έχεις κορίτσι; Γιατί δεν μου τη γνώρισες; Ντρέπεσαι για την μάνα σου; Εγώ σε μεγάλωσα και σε έκανα 2 μέτρα γάιδαρο και εσύ ντρέπεσαι για μένα.. Ξέρεις.. Τα γνωστά.. Αν και όταν μιλήσαμε για χρόνια πολλά και τα σχετικά δεν είπε τίποτα, ίσα ίσα ήταν χαρούμενη, δεν γκρίνιαξε καθόλου που κάθομαι στην βροχή στα ματς, συνήθως με παίρνει την ώρα του αγώνα όταν βρέχει και με ρωτάει γιατί δεν έβαλα το αδιάβροχο που μοιάζει σαν σακούλα σκουπιδιών... Και συμφώνησε χωρίς δεύτερη κουβέντα να έρθει τον Φεβρουάριοοοοοοοο...ΟΟοοοοχι ρε φούστη, γιαυτό συμφώνησε! Θέλει να την γνωρίσει απο κοντά...
Σ: Και τι σε πειράζει ρε φίλε να γνωρίσει η γυναίκα την κοπέλα σου; Μάνα σου είναι, δώστης λίγο χαρά και συ..
Ν: Ξέρεις τι φοβάμαι... Ότι θα την γνωρίσει και σε κανά 2 μήνες θα καταλήξω με βέρα.. Την ξέρεις την μάνα μου! Είναι ικανή να μπαστακωθεί εδώ μέχρι -τουλάχιστον- να αρραβωνιαστώ.. Τέσπα θα δω τι θα κάνω.. Άσε τώρα τη μάνα μου.. Πως τα είδες τα ματς τώρα που έλειπες; Τι λένε εκεί στην Ελλάδα για μένα ο κόσμος;
Σ: Πετάει η ομάδα, τα χάρηκα πολύ τα match από την TV.. Πήρα δώρο 4 τηλεοράσεις 55άρες στον θείο μου τον Γιάννη για το καφενείο, μιλάμε το έχει γεμίσει με πράγματα της Nottm, μπορεί να έχει πιο πολλά κρεμασμένα και απο του ΠΑΟΚ. Καμαρώνουν όλοι στο καφενείο, ειδικά ο θείος. Του υποσχέθηκα να στείλουμε φανέλα με υπογραφές για τον τοίχο, κανα 2 μπάλες και μου ζήτησε φανέλες για το προσωπικό, έχει πάρει κάτι μουφα απο το παζάρι και τους έχει βάλει όλους να τις φοράνε όταν παίζουμε.. Γενικά όλοι έχουν πωρωθεί, στεναχωριούνται με τον ΠΑΟΚ που δεν παίρνει πρωτάθλημα, οι Αρειανοί στις μαύρες τους, οι Ηρακληδείς δε το συζητώ, και βρήκαν την χαρά τους με την Nottm, βέβαια τώρα δεν έχουν λόγω να διαφωνούν και να τσακώνονται, εκτός από εκείνους τους 2 τους αχώνευτους αν τους θυμάσαι που τους παίζαμε τετράδα μπιρίμπα και μας κορόιδευαν αχαίρευτους και χασομέρηδες...
Ν: Ποιοι ρε; Ο Γκουρού που δεν έχει πιάσει στοίχημα στη ζωή του και ο μουσάτος που ψάχνει μόνιμα δουλειά;
Σ: Ναι αυτοί οι λακαμάδες.. Κόντεψα να πιαστώ με τον μουσάτο τον παλιοαρειανό αλλά κρατήθηκα.. Όλη μέρα βρίζουν την Nottm και εμάς, λέει είμαστε κωλόφαρδοι και με τόσα λεφτά και αυτοί φτιάχναν ομάδα και ξέρεις, κλασσικές παπαριες.. Την πρώτη του χρόνου που παίζαμε με την Άστον Βίλα, δήθεν για να με πικάρουν πήραν κάτι άσπρα T-Shirt και γράψαν πάνω "Αστων Βηλα"... Μιλάμε κλάσαμε στο γέλιο.. Μετά ήρθε ο Γκουρού και καλά να πει οτι το κάνανε για πλάκα, αλλά τους κορόιδευε όλο το μαγαζί.. Α! Δεν σου είπα.. Γνώρισα τον Τσιστιάκοφ..
N: Αντε ρε; Τι λέει; Έχει σκοπό ο Ρώσος να ρίξει κανα φράγκο να πάρει επιτέλους το πρωτάθλημα;
Σ: Μπα, χλωμό το κόβω.. Απ'ότι μου είπε, όσο δεν πιέζει ο Στέφενς για ποιότητα ο Ρώσος δεν έχει σκοπό να ανεβάσει τον πήχη. Μου έκανε συζήτηση για τον Bradley Johnson, off the record βέβαια, και καλά στο καλαμπούρι.. Του είπα ότι ψάχνουμε να τον πουλήσουμε, αλλά το θέμα είναι να ενδιαφέρεται και ο παίκτης, γιατί δεν νομίζω να θέλει.. Με ρώτησε αν πιστεύω οτι με 500.000 συν μπόνους συμφωνήσει αλλά του είπα ότι είναι πολύ δύσκολο να ρίξει στο μισό το μισθό του για να πάει στην 2η ομάδα της Ελλάδας που προς το παρόν δεν δείχνει ικανή να χτυπήσει τον Οσφπ.. Μίλησα και με τον μανατζερ του παίκτη την άλλη μέρα να δω τι παίζει και μόνο που δεν με έβρισε.. Πάντως πολλά παράπονα απο τον Στέφενς, λες και φταίει αυτός, με το υλικό που του δίνουν και δεύτερος που είναι πάλι καλά, και φέτος ως τώρα στήθος με στήθος πανε.. Αλλά ο οσφπ είναι πολύ μπροστά, πιστεύω στο ντέρμπι θα το καθαρίσει το πρωτάθλημα, μακάρι να κάνω λάθος αλλά... Δεν μου κάνεις μια ανάλυση τώρα πως έκανες αυτόν τον τέλειο μήνα χωρίς εμένα;


vs Aston Villa (Premier League 01/01/17)
Spoiler: show
Image
Μπήκαμε με το δεξί στο 2017, μια νίκη ουσίας, χωρίς να πιάσουμε υψηλά στανταρ καταφέραμε να πάρουμε το τρίποντο. Έχουμε θέμα στο κέντρο και ψάχνουμε ένα καλό μέσο.. Λεφτά για μεταγραφή δεν έχουμε, έχουμε όμως διαθέσιμο για μισθούς οπότε θα βρούμε κάποιον να πάρουμε ως δανεικό για την ώρα για να κλείσουμε την τρύπα. Ακόμα και να επιστρέψει ο Κάρικ δεν ξέρω πόσο θα αντέξει και αν έχει άλλον τραυματισμό, μη ξεχνάμε οτι αυτός που διανύει (40 μέρες απο 17/12) είναι ο δεύτερος σημαντικός τραυματισμός του φέτος... Υπάρχει στη λίστα ο Modric απο την Real θα κάνουμε πρόταση αλλά δεν ξέρω αν μπορέσουμε να τον πάρουμε!


Κι όμως, λίγες μέρες πριν το ματς κυπέλλου με την Μπλακμπερν συμφωνήσαμε με την Ρεαλ για τον δανεισμό του Κροάτη. 4,3 εκ/χρ. είναι ο μισθός του τον οποίο θα καλύψουμε 100% (δηλαδή περίπου 2,2 για έξι μήνες) και έχουμε βάλει και 3,6 εκ. ρήτρα για την αγορά του. Αν δείξει στους αγώνες ότι είναι αυτός που δείχνουν τα atts του τότε σίγουρα θα είναι η πρώτη κίνηση μου!

Luka Modric:
Spoiler: show
Image
Ο ιδανικός AP που θα μπορούσα να έχω, δεν υστερεί σε τίποτα για αυτή τη θέση, και παρά τα 31 του χρόνια ακόμα κρατάει καλά στα physical που με τέτοια Φυσική Αντοχή δεν νομίζω να φτάσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα! Μαζί με τον τούρκο για B2B θα κάνουν τέλειο κέντρο!

vs Blackburn (FA Cup 3rd Round, 07/01/17)
Spoiler: show
Image
Τέλεια νίκη, στο ρελαντί.. Δεν φοβήθηκα να χρησιμοποιήσω άμεσα τον "καινούριο" ο οποίος έβαλε γκολ με το καλημέρα και πήρε και τον τίτλο του MoM! Super!


vs Liverpool (Premier League, 10/01/17)
Spoiler: show
Image
Πολύ ευκολότερη νίκη απ'ότι δείχνει το σκόρ. Η Liverpool ίσως να περνάει το χειρότερο διάστημα της τελευταίας 20ετίας (τουλάχιστον), βολοδερνει στις τελευταίες θέσεις, λίγο πάνω απο την ζώνη του υποβιβασμού και σίγουρα δεν θυμίζει σε τίποτα την Ιστορική ομάδα που όλοι ξέρουμε.. Θετικός ο Modric για δευτερο αγώνα στη σειρά! Κακή μέρα για την επίθεση!

vs Blackpool (Premier League, 14/01/17)
Spoiler: show
Image
Έγινε το αναγκαστικό ροτέισον ελέω του χάλια προγραματισμού αγώνων (εντάξει σαν τον προγραματισμό στο Ελλ. πρωτάθλημα δεν είναι αλλά και δω κάνει τα κουφά του, κάτι Κυρ-Τριτη-Σαβ αντί για Σαβ-Τετ-Κυρ.. Εύκολα η δύσκολα η νίκη ήρθε και σε αυτό το παιχνίδι χάρη στην άμυνα και στα κόρνερ (έχει καταντήσει κουραστικό και αυτό το θέμα).. Ο Ρομπέν του δώθηκε η ευκαιρία αλλα απογοήτευσε για άλλη μια φορά, δεν έκανε τίποτα σωστά και το 6.6 που πήρε μέχρι να τον βγάλω έξω τον κολακεύει πάρα πολύ... Έχουμε κάνει το 4 στα 4 για το 2017 και πάμε για το 5 στα 5 ενάντια στην Τότεναμ εκτός έδρας για τον τέταρτο γύρο του FA Cup!


Image Image Image

Εντεκάδες:
Spoiler: show
Image
Άλλη μια ευκαιρία για τον Ρομπεν, ένα μικρό ροτέισον και σήμερα να ξεκουράσουμε λίγο τον Φίλιπς και τον Κολάροφ που έχουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους...

Αποτέλεσμα και στατιστικά:
Spoiler: show
Image
Ισορροπημένο ματς, αλλά όταν αφηνιάζει ο Ocampos δύσκολα να χάσουμε. Απο την άλλη ο Ρομπεν ήταν σκέτη απογοήτευση για άλλη μια φορά, ο Μοντριτς καλός και ο Φίλιπς σήμερα έβαλε την στολή του "Λυτρωτή" στο 60 μπήκε στο 85 σκόραρε και άντε γεια! Το 5 στα 5 είναι γεγονός!


Στα επόμενα 2 ματς μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου κερδίσαμε και στα δύο και κάναμε το 7 στα 7! Αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη φορά που δεν χάσαμε ούτε ενα βαθμό σε έναν ολόκληρο μήνα και ειδικά με 7 αγώνες! Κερδίσαμε την Μπλακμπερν με 2-0 στην έδρα μας (Grant Hanley o.g, Matt Phillips) και 3-1 εκτός έδρας την πρότελευταία Leeds ( Ocampos, Gibson, Sow)


Συνολικά οι αγώνες του Ιανουαρίου:
Image

Λογικά θα πάρω και τον τίτλου του "Προπονητή του Μήνα"... Αλλά έρχεται ένας δύσκολος Φεβρουάριος (και μάρτιος) Με πολύ σημαντικά match οπως Chelsea, Paris SG, Αρσεναλ, Σιτυ, Μan U...
Φεβρουάριος
Image


Και η βαθμολογία στο τέλος του Ιανουαρίου, ότι πετάξαμε τον Δεκέμβρη το πήραμε πίσω τώρα!
Spoiler: show
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

7 στα 7? Ουαου... -falaina νταξ μπορείς το πρωτάθλημα... φίλε... είμαστε μαζί σου!!! -doublekiss
User avatar
Drunken Sailor
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Wed Feb 12, 2014 6:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορία σου είναι η πρώτη που διαβάζω γενικά, δεν έχω προλάβει να διαβάσω άλλες.

Υπέροχη πλοκή, πάρα πολύ ωραίοι διάλογοι! Η ιστορία σου διαβάζεται ευχάριστα, την διάβασα μονομιάς. Για το αγωνιστικό κομμάτι δεν το συζητώ... απλά... ΕΞΑΙΣΙΑ! Well done!
User avatar
kostas_alk
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sun Jan 16, 2005 11:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal, Forest
twitter: kostasalk
Location: Λάρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω 2 χρονια ν ασχοληθω με το manager. Παντα ξεκιναω με τις ιστοριες για να φτιαχνομαι πριν ξεκινησω.
Υπεροχη ιστορια και τεραστια πορεια με την αγαπημενη Forest...

ps. χαλαστηκα με τα μπουκωμενα κανονια του Αλσατου αλλα χαλαλι
ps 2. ξεκιναω και γω συντομα περιπλανησεις στα αγγλικα γηπεδα αλλα ιστορια δεν θα δειτε :D
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά υπεροχος σαν κοουτς!!!καμια φανελιτσα και απο εδω παιζει?
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια... Είχα ξενερώσει με το FM με κάποια πράγματα που γίναν και το ψιλοπαράτησα, αλλά έχω τελειώσει την τελευταία σεζόν απλά θέλω να βρώ χρόνο για να σας ανεβάσω τα αποτελέσματα!

Φίλε Dalan2007, μόλις βρώ χρόνο θα σου κάνω!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DaFFyNaSH wrote:Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια... Είχα ξενερώσει με το FM με κάποια πράγματα που γίναν και το ψιλοπαράτησα, αλλά έχω τελειώσει την τελευταία σεζόν απλά θέλω να βρώ χρόνο για να σας ανεβάσω τα αποτελέσματα!

Φίλε Dalan2007, μόλις βρώ χρόνο θα σου κάνω!

Διάβασα όλη την ιστορία σου τώρα και ενθουσιάστηκα!!Να τη συνεχίσεις αγαπητέ,λέγοντας τι έγινε και με το μωρό -georgeous

Ομαδάρα έχεις κάνει,μακάρι να είχες πάρει το Europa,αλλά περασμένα ξεχασμένα,έχεις βάλει πλώρη για C.L.

Περιμένουμε με ανυπομονησία! -gioupi
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Post Reply

Return to “Αγγλία”