Tottenham Hotspur

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
nikolakas7
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Sat Oct 27, 2012 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Γήπεδο White Hart Lane
Image


Ιστορία
Image

Πρόεδρος
Image

Οικονομικά
Image


Τα οικομικά τις ομάδας βρίσκονται σε εξαιρετικη κατάσταση μετα και την πώληση του Gareth Bale

Image

Προσωπικό
Δεν ασχολήθηκα πολύ φαίνεται οτι δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα με το υπάρχον..

Image

Ρόστερ
Τερματοφύλακες
Image
Hugo Lloris : Τερματοφύλακας παγκοσμίας κλάσης...Βασικός και αναντικατάστατος
Gomes: Τον πουλάτε η τον κρατάτε για 2ο ΤΦ
Friedel: Καλός για 3ος η 2ος.


Αμυντικοί (Γενικά)
Image

Kyle Walker: Δεξιός μπακ βασικός κανει πολυ καλά παιχνίδια.
Kyle Naughton: Δεξιός μπακ πολύ καλος και αυτός δώστε του ευκαιρίες.
Jan Vertonghen: Κεντρικός αμυντικός βασικός μαζί με τον Dawson.
Michael Dawson: Κεντρικός αμυντικός o αρχηγός μας βασικός μαζί με τον Vertonghen.
Younes Kaboul: Κεντρικός αμυντικός πολύ καλος δυνατος και εξαιρετικός στον αέρα.
Vlad Chiricles: Κεντρικός αμυντικός καλός για rotation.
Ettiene Capoue: Παίζει στο κέντρο της άμυνας σε περίπτωση ανάγκης.
Dany Rose: Αριστερός μπακ τα λόγια ειναι περιττά μεγάλος παίχτης μην τον δωσετε σε καμμία ομάδα..

*Μπορεί να χρειαστείτε έναν Αριστερό Μπακ για rotation του Rose


Mέσοι (Γενικά)
Image

Sandro : Kεντρικός κοφτης...σταθερή αξια θα σας έρθουν προτάσεις για να τον δώσετε γύρω στα 30εκ.
Paulinho: Οργανωτης... πολυ καλός ο βραζιλιάνος αλλά για βασικό εχετε τον Dembele.
Moussa Dembele: O Βασικός μας οργανωτής το μυαλό τις ομάδας..
Gylfi Sigurosson: Ελευθερος Ρόλος..πίσω απο τον επιθετικό. (κατα την γνώμη μου βασικός)
Christian Eriksen: Το μεγάλο ταλέντο τις ομάδας.
Aaron Lennon : H σημαία της Τότεναμ (πολλές ασιστ,γκολ)
Erik Lamela : Τα λόγια ειναι περριτά για τον Αργεντίνο (εγώ τον βάζω αριστερό ΕΕ)
Andros Townsend: Καλός για rotation.
Lewis Holtby: Δώστε του ευκαιρίες..

*Είμαστε υπερπλήρεις...

Επιθετικοί
Image

Roberto Soldado: Ο Ισπανός βαζει πολλά γκολ σε θέση κυνηγού ειναι η βασική επιλογή μας.
Emmanuel Adebayor: Επίσης βάζει πολλά γκολ εξαιρετική 2η επιλογή.
Jermain Defoe: Ο Άγγλος ειναι πολλά χρόνια στην ομάδα και είναι αρκετά έμπειρος.

*Και εδώ υπερπλήρεις (αν θέλετε αγοράστε έναν ακόμη λεφτά υπάρχουν! :-D )


Image

Τακτικές

Αυτήν την Τακτική ακολούθησα και είχε πολύ καλά αποτελέσματα..
Image

Καλή Επιτυχία
Image
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια αναλυση φιλε μου,
ερωτηση ο Gylfi Sigurosson ειναι οσο καλος ηταν και στο 12 (αν και νομιζω εκει ηταν λιγο <<cheat>> )
στο 13 παντος ηταν αρκετα καλος
User avatar
nikolakas7
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Sat Oct 27, 2012 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

No Limit wrote:ωραια αναλυση φιλε μου,
ερωτηση ο Gylfi Sigurosson ειναι οσο καλος ηταν και στο 12 (αν και νομιζω εκει ηταν λιγο <<cheat>> )
στο 13 παντος ηταν αρκετα καλος
είναι πολύ καλός βγάζει πολλές ασιστ και βάζει και γκολάκια τον προτιμούσα απο τον Έρικσεν.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την ωραία ανάλυση σου..

Ερώτηση για την απόδοση 2 παιχτών:
Lamela, πως σου αποδίδει στα αριστερά σαν ΕΕ..? Καθώς σαν αριστεροπόδαρος ταιριάζει περισσότερο δεξιά σαν ΕΕ. Πέρσι από τα δεξιά μάτωνε τα δίχτυα...
Lewis Holtby, αν κατάλαβα από την ανάλυση δεν του δίνεις και τρελές ευκαιρίες. Σε ρωτάω καθώς ήταν από τις αδυναμίες μου στο περσινό FM και μετά το update του Φλεβάρη ήταν ακόμη πιο εξελίξιμος και παιχτούρα εννοείται... :-P :-P
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

No Limit wrote:ωραια αναλυση φιλε μου,
ερωτηση ο Gylfi Sigurosson ειναι οσο καλος ηταν και στο 12 (αν και νομιζω εκει ηταν λιγο <<cheat>> )
στο 13 παντος ηταν αρκετα καλος

Off Topic:
τι μου θυμησες ρε φιλε, πολυ cheat ο τυπος στο 12, εγω τον ειχα παρει τοτε στην τοτεναμ και ειχε παρει τη χρυση μπαλα :D

πολυ ωραια ομαδα φετος η τοτεναμ και με πολυ χρημα για να βγαλεις γουστα. αν θελεις φιλε δωσε και feedback απο το save σου.
User avatar
nikolakas7
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Sat Oct 27, 2012 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex-gate-7-1925 wrote:Συγχαρητήρια για την ωραία ανάλυση σου..

Ερώτηση για την απόδοση 2 παιχτών:
Lamela, πως σου αποδίδει στα αριστερά σαν ΕΕ..? Καθώς σαν αριστεροπόδαρος ταιριάζει περισσότερο δεξιά σαν ΕΕ. Πέρσι από τα δεξιά μάτωνε τα δίχτυα...
Lewis Holtby, αν κατάλαβα από την ανάλυση δεν του δίνεις και τρελές ευκαιρίες. Σε ρωτάω καθώς ήταν από τις αδυναμίες μου στο περσινό FM και μετά το update του Φλεβάρη ήταν ακόμη πιο εξελίξιμος και παιχτούρα εννοείται... :-P :-P
Σε μένα ο Λαμέλα ως ΕΕ ήταν πολυ καλός βάζει πολλά γκολ με σουτ , ντριμπλες και φυσικα ασιστ ..
δεν τον βαζω δεξια γιατι εχουμε την παιχταρα τον Lennon...

o Holtby η αληθεια ειναι οτι δεν του εδωσα πολλες ευκαιριες γτ η Τοτεναμ εχει παρα πολλους ποιοτικος μεσους και δεν γινεται να τους βαλω ολους τον εβαζα κυριος αλλαγη..
User avatar
nikolakas7
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Sat Oct 27, 2012 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το Save αυτό ειναι 2 βδομάδες στην Beta του FM14..

Κατάφερα και έπαιξα 1 χρόνο.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια αναλυση φιλε..!
Στα 2 τελευταια FM η Tottenham ειναι το κλασικο μου save και πιστευω οτι την εχω ψιλομαθει αρκετα...
Στα περισσοτερα συμφωνουμε,εκτος απο κανα 2 θεματακια..
Ο Rose σε μενα δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο,ενα καλο ροτεισον θα τον ελεγα γι αυτο και πηρα και Coentrao βασικο με 12,5Μ να κανω τη δουλεια μου.. :-)
Ο Towssent ειναι αρκετα εξελιξιμος και τη 2η χρονια μπορει να παιρνει επαξια και θεση βασικου
Επισης ξεχασες και τον Chadli στα αριστερα ο οποιος ειναι υπερτιμιος οποτε χρειαζεται..
Οντως η ομαδα αμα παρουμε ενα DL,ειναι πληρης..προσωπικα την 1η χρονια ηρθα 3ος και αμα το προσεχα και παραπανω μπορουσα και καλυτερα...
Το μονο ασχημο ειναι οτι δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο στην under 19's,αλλα υπαρχουν φραγκα για να παρουμε μερικα νεα ταλεντακια και να τα δουλεψουμε.. :wink:
User avatar
nikolakas7
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Sat Oct 27, 2012 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tzanet23 wrote:Ωραια αναλυση φιλε..!
Στα 2 τελευταια FM η Tottenham ειναι το κλασικο μου save και πιστευω οτι την εχω ψιλομαθει αρκετα...
Στα περισσοτερα συμφωνουμε,εκτος απο κανα 2 θεματακια..
Ο Rose σε μενα δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο,ενα καλο ροτεισον θα τον ελεγα γι αυτο και πηρα και Coentrao βασικο με 12,5Μ να κανω τη δουλεια μου.. :-)
Ο Towssent ειναι αρκετα εξελιξιμος και τη 2η χρονια μπορει να παιρνει επαξια και θεση βασικου
Επισης ξεχασες και τον Chadli στα αριστερα ο οποιος ειναι υπερτιμιος οποτε χρειαζεται..
Οντως η ομαδα αμα παρουμε ενα DL,ειναι πληρης..προσωπικα την 1η χρονια ηρθα 3ος και αμα το προσεχα και παραπανω μπορουσα και καλυτερα...
Το μονο ασχημο ειναι οτι δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο στην under 19's,αλλα υπαρχουν φραγκα για να παρουμε μερικα νεα ταλεντακια και να τα δουλεψουμε.. :wink:
σε μενα παντως ο Rose ηταν πολυ καλος τον ειχε ζητησει και η Barcelona χρειάζεται σίγουρα ενα DL για 2ο η 1ο.
User avatar
Aekaras21
Amateur
Amateur
Posts: 233
Joined: Tue Jun 05, 2012 7:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ
Status: fmgreece Rules
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ανάλυση με μια αρκετά ενδιαφέρον ομάδα...!
Προσωπικος στόχος η 4άδα την 1η χρονιά και μετά κοιτάμε ψηλότερα.
giorgio_84
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Tue Jan 08, 2008 2:15 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester united
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρωτη χρονια βγηκα 3ος αλλα στα μεσα της δευτερης ειμαι 7ος... ιδια τακτικη καλυτεροι coaches και μερικες μεταγραφες μικρων. (balanta, meyer, werrner). εχω τσιμπησει και 2 τριαρες απο σουονσι...
giorgio_84
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Tue Jan 08, 2008 2:15 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester united
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κατα τη γνωμη μου η ομαδα δεν υστερει τρανταχτα σε καποια θεση, αλλα θελεις ενα δευτερο αριστερο μπακ (μονο rose στην ομαδα- πηρα κοεντραο με 6m πρωτη σεζον). Ο soldado τιμιωτατος αλλα οχι το κανονι που ψαχνω... balotelli πως σας φαινεται? στο σειβ μου με μιλαν πεταει και οι σκαουτ μου με εχουν ζαλισει...
tmc36
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 576
Joined: Wed Nov 12, 2008 10:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συμφωνώ ότι θες παίκτη αριστερά, με τα λεφτά που έχεις χτυπάς Ben Davies από Swansea ή Saw από Southampton και έχεις αμυντικό για χρόνια.

Η παρουσίαση εξαιρετική και θα την επιλέξω την ομάδα κάποια στιγμή μόνο και μόνο για Sandro - Lamela. Μεγάλες αδυναμίες!
giannisipp
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Sat May 09, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: aston villa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φετος η τοττεναμ ειναι φοβερη ομαδα.. και παιχταραδες εχει και λεφτα... ποιος ειναι ο κατωτερος στοχος της σεζον που σου επιτρεπει η διοικηση?
giorgio_84
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Tue Jan 08, 2008 2:15 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester united
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εξοδο σε europa league.
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”