FAQ: Γραφικά & Steam Workshop

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FAQ: Graphics Edition και όλα όσα θα θέλατε να ξέρετε για το Steam Workshop

Μέρος Πρώτο: Γενικά Στοιχεία

-Σε τι μου χρησιμεύουν τα γραφικά στο παιχνίδι μου;
Πρακτικά; Σε τίποτα. Η ουσία των γραφικών είναι να βελτιώσουν την αισθητική στο παιχνίδι, και δεν έχουν καμία επίδραση πάνω στην ομάδα που προπονείτε.

-Αν βάλω κάποια γραφικά στο save μου θα πρέπει να ξεκινήσω νέο παιχνίδι για να δουλέψουν;
Όχι, όπως είπα τα γραφικά δεν επηρεάζουν τίποτα πέρα από το αισθητικό κομμάτι του παιχνιδιού, συνεπώς δεν χρειάζονται τίποτα πέρα από μία απλή διαδικασία για να ενεργοποιηθούν.

-Και που τα βρίσκω;
Γραφικά μπορείς να κατεβάσεις από εδώ, από διάφορα άλλα forums, ή πλέον μέσω του steam workshop.

-Σε ποιες κατηγορίες χωρίζονται;
Οι κύριες κατηγορίες των γραφικών αφορούν τα faces(τα πρόσωπα ποδοσφαιριστών,προπονητών,κλπ), logos(σήματα ομάδων και διοργανώσεων), kits(εμφανίσεις ομάδων), & skins. Από εκεί και πέρα υπάρχουν διάφορα πακέτα backgrounds, adboards αλλά και άλλων κατηγοριών.

Μέρος Δεύτερο: Εγκατάσταση και άλλες απορίες

-Ωραία, με έπεισες, και τώρα, πως εγκαθιστώ τα γραφικά που κατέβασα;
Η διαδικασία είναι απλούσταση. Συνήθως τα γραφικά βρίσκονται σε συμπιεσμένα αρχεία (τύπου .zip ή .rar). Αφού τα αποσυμπιέσετε, παίρνετε τον φάκελο που βγαίνει και τον τοποθετείτε στη διαδρομή My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2014/graphics αν μιλάμε για faces, logos ή kits, ενώ στην διαδρομή My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2014/skins αν έχετε κατεβάσει κάποιο skin. Στην συνέχεια μέσα από το παιχνίδι θα πάτε στις Προτιμήσεις (Preferences), στην καρτέλα Περιβάλλον (Interface), θα βγάλετε το τικ από το "Χρησιμοποιείστε την προσωρινή αποθήκευση για να μειώσετε τον χρόνο φόρτωσης της σελίδας" (use skin cache to decrease page loading time), και θα το βάλε στο "Επαναφόρτωση skin με την επιβεβαίωση αλλαγών των προτιμήσεων" (reload skin when confirming changes in preferences). Θα περιμένετε λίγο να φορτώσει (ανάλογα με το "βάρος" των γραφικών που βάλατε στο παιχνίδι) και μόλις τελειώσει είστε έτοιμοι!

Image

-Και αν έχω Ubuntu(Linux);
Η διαδικασία παραμένει η ίδια, πάλι θα πρέπει να βάλετε αυτά που κατεβάσατε στον φάκελο graphics ή skins, και να ακολουθήσετε την ίδια διαδρομή εντός παιχνιδιού.

-Και αν έχω Mac;
Η διαδικασία δεν αλλάζει είτε μιλάμε για Windows, είτε για Macintosh, Linux. Εφόσον έχετε τα γραφικά σας στον σωστό φάκελο, το παιχνίδι θα τα διαβάσει.

-Αν κάποιος από τους φακέλους που πρέπει να βάλω τα γραφικά δεν υπάρχει τι κάνω;
Όποιος από τους φακέλους graphics ή skins λείπει τον δημιουργείτε εσείς.

-Πως μπορώ να οργανώσω καλύτερα τα γραφικά μου;
Στον φάκελο graphics μπορείτε να φτιάξετε υποφακέλους, ανάλογα με τα γραφικά που έχετε κατεβάσει. Έτσι για παράδειγμα μπορείτε να φτιάξετε τον φάκελο faces για τα πρόσωπα, τον φάκελο logos για τα σήματα, και τον φάκελο kits για τις εμφανίσεις. Αυτός ο διαχωρισμός των υποφακέλων γίνεται μόνο για πρακτικούς λόγους. Το παιχνίδι από την στιγμή που το αρχείο βρίσκεται στον φάκελο graphics το διαβάζει, όμως συνίσταται να χωρίζετε έτσι τα γραφικά σας ώστε να διορθώσετε πιο εύκολα προβλήματα, ή να μπορείτε να τα ανανεώνετε με μεγαλύτερη άνεση αν θέλετε, χωρίς να χρειάζεται να ψάχνετε άσκοπα.

-Πήγα να βάλω τα γραφικά, αλλά βλέπω δύο φακέλους Sports Interactive. Ποιός είναι ο σωστός;
Θα πρέπει να ανοίξετε τους φακέλους, και να βρείτε αυτόν που περιέχει τον φάκελο "games", δηλαδή τον φάκελο των save σας. Σε αυτό τον φάκελο Sports Interactive θα βάλετε τα γραφικά σας.

-Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες αλλά τα γραφικά δεν δουλεύουν, γιατί;
Πρέπει να σιγουρευτείτε πως τα γραφικά που κατεβάσατε έχουν ένα αρχείο με όνομα "config". Σε περίπτωση που λείπει είτε ίσως δημιουργήθηκε πρόβλημα όταν κατεβάζατε τα γραφικά και έτσι πρέπει να τα ξανακατεβάσετε, ή αν κατεβάσατε σωστά και το αρχείο πάλι λείπει, τότε πρέπει να επικοινωνήσετε με τον δημιουργό του πακέτου.

-Τα skin δουλεύουν και για το FMC;
Τα skin που είναι συμβατά για την κανονική εκδοχή του παιχνιδιού ΔΕΝ είναι συμβατά με αυτήν του FMC, όπως και το αντίστροφο. Για αυτό όταν κατεβάζετε ένα skin πρέπει να βλέπετε για ποιο mode του παιχνιδιού είναι.

-Τα υπόλοια γραφικά δουλεύουν στο FMC;
Ναι, ενώ και η διαδικασία εισαγωγής δεν αλλάζει.

-Μπορώ να χρησιμοποιήσω γραφικά παλαιότερων FM και στο φετινό;
Όλα τα γραφικά ΕΚΤΟΣ από τα skin, μπορούν να μεταφερθούν από παλαιότερες εκδόσεις του παιχνιδιού στην φετινή και το αντίστροφο, δεν τίθεται θέμα συμβατότητας.

Μέρος Τρίτο: Αλλαγές στο skin

-Δεν μ' αρέσουν τα χρώματα των στατιστικών, μπορώ να τα αλλάξω;
Ναι, θα πας στις Προτιμήσεις (Preferences), στην καρτέλα Περιβάλλον (Interface), και στην υποκαρτέλα Χρώματα Skin (Skin Colours). Εκεί μπορείς απλά και εύκολα να βάλεις τα χρώματα που θέλεις, στα στατιστικά και όχι μόνο.

Image

-Έκλεισα το παιχνίδι, το άνοιξα, και οι αλλαγές στα χρώματα είχαν χαθεί. Γιατί;
Αυτό συμβαίνει γιατί το παιχνίδι αποθηκεύει τις αλλαγές στην cache (προσωρινή μνήμη), και είναι πιθανό να έχετε τικ στην επιλή "Επαναφόρτωση Skin". Απλώς κάντε τις αλλαγές σας, και βάλτε το τικ στο "Χρησιμοποιείστε την Προσωρινή Αποθήκευση".

-Ναι, αλλά αν βγάλω το τικ από το "Επαναφόρτωση Skin" και το βάλω στο "Χρησιμοποιείστε την Προσωρινή Αποθήκευση", δεν θα χαθούν τα γραφικά μου;
Όχι, γιατί το παιχνίδι τα έχει αποθηκεύσει στην προσωρινή του μνήμη, έτσι μπορείτε βάλετε το τικ στο "Χρησιμοποιείστε την Προσωρινή Αποθήκευση", να κάνετε τις αλλαγές στα χρώματα που επιθυμείτε. Παράλληλα χρησιμοποιώντας την cache του παιχνιδιού γλυτώνετε αρκετό χρόνο όταν φορτώνει το παχνίδι!

Μέρος Τέταρτο: Steam Workshop

-Τι είναι το Steam Workshop;
To Steam Workshop με λίγα λόγια είναι ο νέος εύκολος τρόπος για διαμοιρασμό των αρχείων που αφορούν το FM, όπως τα faces, logos, kits αλλά και τακτικές, λίστες παικτών, και άλλα.

-Πως μπαίνω στο Steam Workshop;
Μπορείτε να μπείτε στο Workshop με δύο τρόπους.
Α/ Μέσα από το FM. Στην κεντρική σελίδα θα πατήσετε Λήψεις (Downloads), και στο παράθυρο που θα εμφανιστεί θα επιλέξετε την καρτέλα Εργαστήρι Steam (Steam Workshop). Αν βρίσκεστε μέσα σε κάποιο save σας, θα πατήσετε το εικονίδιο FM, και στην λίστα που θα βγει κάτω-κάτω θα δείτε να λέει Λήψεις, πατήστε εκεί, και μετά θα δείτε την καρτέλα Εργαστήρι Steam.
Β/ Μέσα από το Steam. Θα πάτε στην Συλλογή (Library), θα βρείτε το FM14, και θα πατήσετε Περιήγηση στο Εργαστήρι (Browse Workshop).

Image
ImageImage

-Πως μπορώ να εγκαταστήσω το Dark Skin;
Α/ Αν έχετε κλειστό το FM, θα ανοίξετε το steam, θα πάτε στην συλλογή των παιχνιδιών, θα διαλέξετε το Football Manager 2014 και θα πατήσετε Περιήγηση στο Εργαστήρι (Browse Workshop). Εκεί θα ψάξετε για το Official FM14 Dark Skin, μόλις το βρείτε θα κάνετε κλικ πάνω του και στην σελίδα που θα ανοίξει, θα πατήσετε Συνδρομή (Subscribe). Στην συνέχεια θα ανοίξετε το FM14, θα πατήσετε στο Λήψεις (Downloads), μετά κλικ στην καρτέλα Εργαστήρι Steam (Steam Workshop), και στην καρτέλα Εγγεγραμμένος (Subscribed) πρέπει να βρίσκετε το FM14 Dark Skin. Πατήστε το κουμπί Εγκατάσταση (Install) στα δεξιά, μόλις ολοκληρωθεί, το κουμπί Αλλαγή Skin (Change Skin) που θα εμφανιστεί. Είστε έτοιμοι!
Β/ Αν έχετε ανοιχτό το FM, θα πατήσετε στο Λήψεις (Downloads), μετά κλικ στην καρτέλα Εργαστήρι Steam (Steam Workshop), και μετά κλικ στην καρτέλα Μεταφόρτωση πρόσθετων απευθείας από Steam (Download add-ons directly from Steam). Στην καρτέλα που θα ανοίξει βρείτε το Official FM14 Dark Skin, κάντε κλικ και στην σελίδα που θα ανοίξει πατήστε Συνδρομή (Subscribe). Στην συνέχεια κλείστε τις καρτέλες που άνοιξαν, και λογικά θα βρεθείτε πάλι στην καρτέλα Εργαστήρι Steam, με το Dark Skin να βρίσκετε στην καρτέλα Εγγεγραμμένος (Subscribed). Πατήστε το κουμπί Εγκατάσταση (Install) στα δεξιά, και μόλις ολοκληρωθεί, το κουμπί Αλλαγή Skin (Change Skin) που θα εμφανιστεί. Είστε έτοιμοι!

Image

-Τι άλλα μπορώ να κατεβάσω από το Steam Workshop;
Διάφορα πρόσθετα του FM, από τακτικές και shortlists, μέχρι γραφικά και προκλήσεις.

-Τα γραφικά έχουν την ίδια διαδικασία εγκατάστασης όπως χωρίς το Workshop;
Αφού βρείτε το αρχείο γραφικών που θέλετε να κατεβάσετε θα πατήσετε Εγκατάσταση (Install) όπως στο skin, όμως και πάλι θα πρέπει να ακολουθήσετε την διαδικασία της Επαναφόρτωσης του Skin για να δουλέψουν σωστά.

-Μπορώ να ανεβάσω και εγώ αρχεία μου στο Workshop, και αν ναι πως;
Φυσικά, αυτή είναι και η όλη σημασία της ύπαρξης του workshop, η άμεση διανομή των αρχείων.
Για να ανεβάσετε τα αρχεία ανοίγετε το FM. Στην αρχική σελίδα πατάτε Λήψεις (Downloads), και μετά κάνετε κλικ στο Εργαστήρι Steam (Steam Workshop). Στην καρτέλα Στο Παιχνίδι (In Game) θα βρείτε τα αρχεία που έχετε περάσει εσείς στο παιχνίδι σας. Επιλέγοντας ένα από αυτά θα δείτε πως δεξιά εμφανίζεται μια στήλη που έχει μια εικόνα (που μπορείτε να αλλάξετε), από κάτω της υπάρχει το πεδίο Τίτλος (Title) που αφορά το όνομα του αρχείου που θέλετε να ανεβάσετε, το πεδίο Περιγραφή (Description), όπου μπορείτε να γράψετε μία μικρή περιγραφή σχετικά με το αρχείο που θέλετε να ανεβάσετε, ενώ βλέπετε και τις επιλογές Δημόσιο-Μόνο Φίλοι-Κρυμμένο (Public-Only Friends-Hidden). Επιλέγοντας Δημόσιο κάνετε το αρχείο διαθέσιμο προς όλους τους χρήστες να το κατεβάσουν, επιλέγοντας Μόνο Φίλοι, το αρχείο που θα ανεβάσετε θα το βλέπουν μόνο οι φίλοι σας στο Steam, ενώ επιλέγοντας Κρυμμένο το αρχείο θα είναι φανερό μόνο προς εσάς, ένας καλός τρόπος αν ακόμη δοκιμάζετε το αρχείο και δεν είστε έτοιμος να το ανεβάσετε. Μετά βλέπετε τις επιλογές Δημοσίευση (Publish) και Απεγκατάσταση (Uninstall). Επιλέγοντας Απεγκατάσταση το αρχείο καταργείται από την λίστα και παράλληλα διαγράφεται (προσοχή σε αυτό), ενώ επιλέγοντας δημοσίευση ανεβάζετε το αρχείο σας στο Steam Workshop. Μπορείτε να δείτε όλα τα αρχεία που έχετε ανεβάσει στην καρτέλα Δημοσιεύτηκε (Published), να τα αλλάξετε, ή και να τα διαγράψετε. Όταν κάνετε μια αλλαγή στο αρχείο, βάζετε τικ στο αντίστοιχο πεδίο (Ενημέρωση Αρχείου Προεπισκόπησης/Workshop-Update Preview/Workshop File), και πατάτε στο Ενημέρωση (Update).
Αφού τα ανεβάσετε μπορείτε να κάνετε και διάφορες άλλες αλλαγές μέσω steam, είτε πατώντας το όνομά σας, περιεχόμενο και αντικείμενα εργαστηρίου, είτε πηγαίνοντας στην σελίδα του FM, από την καρτέλα Συλλογή, μετά Περιήγηση στο Εργαστήρι και μετά πάλι Αρχεία Εργαστηρίου.

Αν θέλετε να ανεβάσετε γραφικά βεβαιωθείτε πως λειτουργούν και πως το παιχνίδι τα διάβασε και βρίσκονται στον φάκελο My Documents/Sports Interactive/FM14/steam_workshop.
Προσοχή! Μην ξεχνάτε πως πρέπει να σέβεστε τον κόπο των δημιουργών, για αυτό μην ανεβάζετε αρχεία που δεν έχετε δημιουργήσει εσείς, ή αρχεία για τα οποία δεν έχετε πάρει την άδεια του δημιουργού.

-Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Steam Workshop, και το παιχνίδι κρασάρει, γιατί;
Προς το παρών αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα όταν ο φάκελος των γραφικών μας είναι αρκετά μεγάλος. Η λύση σε αυτό το πρόβλημα είναι πριν συνδεθείτε στο Εργαστήρι να μετονομάσετε προσωρινά τον φάκελο (π.χ. σε graphics1), και μόλις τελειώσετε το κατέβασμα των αρχείων που επιθυμείτε, μετονομάζετε τον φάκελο ξανά σε graphics. Πιστεύουμε πως το πρόβλημα θα διορθωθεί σύντομα πάντως.
User avatar
odys_ael
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:17 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ-Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το προφίλ του μάνατζερ μου,δε μπορώ να βάλω φωτογραφία...Συμπληρώνω όλα τα στοιχεία κανονικά και εκεί που πατάω να επιλέξω φωτογραφία μου λέει "Το αρχείο δεν ανοίγει"...Έχω δοκιμάσει πολλά πράματα,είτε να τη σώσω σαν jpg,σαν png και σαν bmp,είτε να αλλάξω μέγεθος και ανάλυση(τα έχω βάλει όπως είναι η κάθε εικόνα στο facepack που έχω περάσει,95x95 νομίζω δε θυμάμαι ακριβώς),είτε να την αλλάξω φάκελο...Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι αφού ξεκινήσω το πρωτάθλημα να δω τι ID μου έχει δώσει το παιχνίδι,να μετονομάσω τη φωτογραφία στο ID,να φτιάξω το αντίστοιχο config αρχείο,και να τη βάλω στο φάκελο που μπαίνει κανονικά...Το θέμα είναι να φτιάξω το προφίλ μου έτσι ώστε να μη χρειάζεται να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία όποτε θέλω να ξεκινήσω ένα challenge ή ένα καινούριο save...Το έψαξα και είδα πως και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα,κάθε πληροφορία και βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη...
Είσαι ΑΕΛ και είναι μαγκιά σου,σήκωσε ψηλά τη γροθιά σου!..
25 χρόνια κι ακόμα επιμένω,εγώ θα σπάσω πάλι το κατεστημένο!..
Support your local football club!

MIA SAN MIA!
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δες το τελευταίο πόστ εδώ. Είχε το ίδιο πρόβλημα με σένα.
viewtopic.php?f=373&t=39466&start=615
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
User avatar
odys_ael
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:17 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ-Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το έχω δει έκανα το ίδιο και δε δούλεψε σε μένα άλλες χρονιές κατευθείαν την άνοιγε τη φωτογραφία
Είσαι ΑΕΛ και είναι μαγκιά σου,σήκωσε ψηλά τη γροθιά σου!..
25 χρόνια κι ακόμα επιμένω,εγώ θα σπάσω πάλι το κατεστημένο!..
Support your local football club!

MIA SAN MIA!
lordious
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Nov 06, 2013 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σορρυ ρε παιδια αν κανω χαζη ερωτηση αλλα ενω περναω μια shortlist απο το steam workshop και κανω κανονικα subscribe και εγκατασταση μετα δεν μπορω να την βρω στο παιχνιδι, δεν μου εμφανιζει τιποτα. Παταω import shortlist και δεν εχει κατι. Αυτο μου συνεβει και με shortlist που βρηκα απο site και απο το workshop. Ξερει κανενας τι κανω λαθος ή τι πρεπει να κανω; Ευχαριστω, εκ των προτερων.
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια,εχω προβλημα με το dark skin. Eνω δειχνει οτι το περναει κανονικα απο το Steam, κ οτι το εχει κανει "εγκατασταση" στις ΛΗΨΕΙΣ, οταν παω να το αλλαξω, δεν μου το βγαζει καν σαν επιλογη. Το αφαιρεσα κ το ξαναπερασα 3 φορες αλλα ακομα τιποτα. Καμια βοηθεια?
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Κολλάει και σε κανέναν άλλον το "Λήψεις" όταν πατάει την επιλογή Steam Workshop?Γιατί σε εμένα εκεί παγώνει και θέλει να το κλείσω.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Παίδες διαβάστε και το αρχικό post

-Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Steam Workshop, και το παιχνίδι κρασάρει, γιατί;
Προς το παρών αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα όταν ο φάκελος των γραφικών μας είναι αρκετά μεγάλος. Η λύση σε αυτό το πρόβλημα είναι πριν συνδεθείτε στο Εργαστήρι να μετονομάσετε προσωρινά τον φάκελο (π.χ. σε graphics1), και μόλις τελειώσετε το κατέβασμα των αρχείων που επιθυμείτε, μετονομάζετε τον φάκελο ξανά σε graphics. Πιστεύουμε πως το πρόβλημα θα διορθωθεί σύντομα πάντως.
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα δεν κολλαει. Απλα δεν εμφανιζει το σκιν σαν επιλογη για να το αλλαξω.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έκανες τα βήματα της εγκατάστασης όπως γράφονται πάνω;

Λογικά πρέπει να σε βγάλει σε αυτή την οθόνη, πατάς αλλαγή skin και είσαι έτοιμος.
Spoiler: show
Image
Βέβαια πρέπει να το έχει και κλασσικά να το ορίσεις και από τα preferences. Δες αν υπάρχει στον φάκελο documents/sports interactive/fm14/skins (με όνομα fm dark-widgets νομίζω), αλλιώς πρέπει να το ξανακατεβάσεις. Κάνε κατάργηση συνδρομής (ή απεγκατάσταση) και ξανά τα βήματα από την αρχή. Δεν μου έχει τύχει, δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω.

Θανάση, αν έχεις κάνει την μετονομασία, δοκίμασε να σβήσεις τα περιεχόμενα του φακέλου steam_workshop, και να μπεις. Πάντως κατά 90% είναι θέμα μεγέθους φακέλου από όσο έχω καταλάβει.
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το προβλημα ηταν οτι δεν μου εβγαζε την επιλογη "Αλλαγη του skin".. Τελικα εφτιαξε κανοντας "Επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων"!

Οπως κ να έχει Jake,ευχαριστώ για την βοηθεια!!!!
asterikios7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 16, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά.
Αντιμετωπίζω το εξης θέμα. Δεν έχει κανένα γνωστό όνομα παικτη και δεν εχω τικαρει την επιλογη για τυχαία ονόματα. Μπορει κάποιος να βοηθήσει;
User avatar
panatha-13-
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 272
Joined: Mon Oct 29, 2007 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Ριο, Πατρων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω το εξης προβλημα με το workshop το οποιο παρουσιαστηκε μετα το update 14.2.!
Image
δοκιμασα να κλεισω και να ξανα ανοιξω το fm αλλα τζιφος. εκανα restart τον υπολογιστη αλλα τιποτα και παλι.!
sorry για την ποιοτητα της εικονας αλλα με τα windows 8 δεν ξερω πως να βγαλω ss!
Στις χαρες και στις λυπες μαζι ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ μοναχα ΕΣΥ.......
User avatar
comeltreez
Rotation
Rotation
Posts: 1202
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια υπαρχει αλλος φακελος για να εγκαταστησω face packs κτλ εκτος απο τον γνωστο My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2014/graphics ?
πχ Στον φακελο εγκαταστασης του παιχνιδιου; Ρωταω γιατι ο C: που περιεχει το My Documents ειναι σχεδον γεματος, ενω το παιχνιδι το εχω εγκαταστησει στον D:
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

αλλάζεις από τα preferences του παιχνιδιού που θα αποθηκεύονται νομίζω
Post Reply

Return to “Γραφικά FM2014”