Keisuke Honda, Μ/ΕΜ(Κ)

Post Reply
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Keisuke Honda

Μέσος/Επιθετικός Μέσος (Κέντρο)
26 Ετών, CSKA MOSCOW


Image

O Ιάπωνας μεσοεπιθετικός ξεκίνησε την καριέρα του από το πρωτάθλημα της πατρίδας και ήρθε στην Ευρώπη ως άγνωστος για λογαριασμό της ολλανδικής VVV-Venlo. Παρά τον υποβιβασμό της ομάδας από την 1η κατηγορία λίγο μετά την άφιξη του, κατάφερε να ξεχωρίσει και αφού βοήθησε την ομάδα να επιστρέψει στην μεγάλη κατηγορία της Ολλανδίας, πήρε μεταγραφή στην CSKA Μόσχας όπου υπέγραψε 4ετές συμβόλαιο τον Ιανουάριο του 2010. Παρά την επικείμενη λήξη του συμβολαίου του, δεν υπέγραψε με κάποια άλλη ομάδα το καλοκαίρι του 2013 αν και έφτασε πολύ κοντά στην Μίλαν και λέγεται πως έχει κλείσει εκεί για τον χειμώνα. Συνεπώς, με την έναρξη του FM14 μπορείτε να τον κλείσετε ως ελεύθερο για την 1η Ιανουρίου 2014 ή να τον αποκτήσετε άμεσα με ένα μικρό ποσό ανάμεσα στο 1,5 με 2 εκατομμύρια ευρώ. Το κασέ του κυμαίνεται κοντά στο 1,5 εκατομμύριο/έτος αλλά ο ανταγωνισμός για την υπογραφή του μπορεί να μην επιτρέψει πολλά παζάρια.


Image


Αγωνιστικά είναι αρκετά ολοκληρωμένος όπως μαρτυρά η καρτέλα των χαρακτηριστικών του, με μοναδικό μονοψήφιο να είναι η εκτέλεση των πλαγίων άουτ που είναι και από τα πιο ασήμαντα χαρακτηριστικά για έναν μέσο. Μπορεί να αγωνιστεί με άνεση και σαν αμυντικό χαφ και σαν επιθετικό χαφ ενώ μπορεί να βοηθήσει υπό προϋποθέσεις και στα πλάγια αλλά και σαν 2ος επιθετικός. Εύλογα γίνεται κατανοητό πως ο ρόλος που αξιοποιεί καλύτερα τα ολοκληρωμένα χαρακτηριστικά του είναι ως Box to Box μέσος, άνετα μπορεί να αγωνιστεί και στους ρόλους των οργανωτών ή ως μεσοεπιθετικός. Προσωπικά, λόγω της ομάδας που τον απέκτησα, τον χρησιμοποιούσα κυρίως σε 4-4-2 ως Αμυντικογενή Επιθετικό και δευτερευόντως ως box to box, ενώ ανταποκρίθηκε αρκετά καλά όταν απαιτήθηκε να αγωνιστεί και σαν εξτρέμ ή αμυντικογενής εξτρέμ λόγω τραυματισμών συμπαικτών του.


Image


Ένας Ιάπωνας ποδοσφαιριστής που έχει αγωνιστεί με απόλυτη επιτυχία στην Ολλανδία και την Ρωσία δεν αναμένεται να παρουσιάσει προβλήματα προσαρμογής σε οποιαδήποτε ομάδα και αν τον αποκτήσετε. Με λίγη προσοχή θα μπορέσετε να τον φέρετε και σε καλές ομάδες μικρότερων πρωταθλημάτων ενώ, παρόλο που το επίπεδο του δεν είναι world class, μπορεί να βρει εύκολα θέση ακόμα και στις μεγαλύτερες ομάδες του κόσμου λόγω των λύσεων που μπορεί να προσφέρει σε πολλές θέσεις και από αρκετούς διαφορετικούς ρόλους.
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Transfer listed με 2.2 εκατομμυρια τον ειχαν στο save μου σε περιπτωση που δεν μπορεις να περιμενεις μεχρι τον Γεναρη. Δεχοταν ο ιδιος να ερθει Ολυμπιακο με 2 εκατομμυρια συμβολαιο αλλα τελικα προτιμησε την Μαρσειγ..τα atts του οπως καθε χρονια ειναι εξαιρετικα για οποιαδηποτε ομαδα

στην πραγματικοτητα εχει κλεισει στην Μιλαν τον Γεναρη βεβαια, δεν ξερω γιατι δεν ειναι περασμενο στο παιχνιδι.
tmc36
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 576
Joined: Wed Nov 12, 2008 10:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εξαιρετικός παίκτης στα 3 τελευταία FM. Όποια μεσαία ομάδα έπερνα σε καλά πρωταθλήματα ήταν η πρώτη μου επιλογή, την αναμόρφωνε.

Αν έχει κλείσει στη Milan για τον Γενάρη και δεν πρόλαβαν να το περάσουν θα υπάρχει στο Patch των χειμερινών μεταγραφών.
mancuni
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Thu Dec 27, 2012 6:02 pm
Football Manager της ομάδας: OCFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο δικό μου save πάντως, αν και είχε δεχτεί την πρόταση να έρθει Ολυμπιακό, τον Γενάρη πήγε Μίλαν.
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ειλικρινά χαίρομαι που ανέβασες τον πήχη με μια τόσο όμορφη παρουσίαση.
User avatar
nikarag
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Mon Jul 19, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ, Μπαρτσα
Location: Athens Center
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ήμουν μεταξύ D'Alessandro και Honda και προτίμησα τον πρώτο γιατί είχε κοινοτικό διαβατήριο και αριστερό πόδι φαρμάκι πράγμα που μου έλυσε τα χέρια στη θέση του εσωτερικού επιθετικού από δεξιά!!!Πάντως και στο δικό μου save στη Μίλαν κατέληξε ο Honda!!!
ΓΚΟΛ ΓΚΟΛ ΓΚΟΛ
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τα λεφτά του είναι must buy!
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
kwadwo
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Apr 13, 2014 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Read Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον εχω παρει στον Ολυμπιακο με 3 εκ το χρονο αλλά παρολα αυτά, περιμενα καλύτερα πραγματα απο εναν παιχτη με αυτα τα stats :roll:
Image
Image
Image
Image
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

προπόνησε τον killer balls και αν παίζεις με control νοοτροπία comes deep to get ball και dictate tempo
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
kwadwo
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Apr 13, 2014 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Read Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον εχω MC σε ρολο προωθημενου οργανωτη με νοοτροπια επιθετικη. Θα δοκιμασω τις killer balls και θα δω.. ευχαριστω για την συμβουλη..
Image
Image
Image
Image
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραία τότε μάθε του και play a few more one-two
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Μέσοι”