Ελληνικο πρωταθλημα-Αυξηση ενδιαφεροντος και ανταγωνισμου

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
User avatar
b@cesar
Banned
Banned
Posts: 1207
Joined: Sun Mar 25, 2007 10:30 am
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
facebook προφίλ: bill.kais.1
Status: today is a new day babe
Location: Καλαμάτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ολοι (η σχεδον ολοι ) εχουμε παιξει ελληνικο πρωταθλημα.Και δεν νομιζω να ναι και πολυ ανταγωνιστικο ειδικα απο την 3η-4η χρονια ακομα και με μια μικρη ομαδα να χεις ξεκινησει.Οι μεταγραφες των ομαδων ειναι τραγικες τις περισοτερες φορες με αποτελεσμα να παιζουμε μονοι μας για την κυριαρχια εντος συνορων.Θελω λοιπον να προσπαθησω να φτιαξω ενα πρωταθλημα οπου θα υπαρχουν οικονομικα οφελη για τις ομαδες αναλογα με τη θεση τους και να προσθεσω διοργανωσεις οπως λιγκ καπ και σουοερ καπ.Για τους κανονες και τον αριθμο των ομαδων ειμαι σε σκεψεις ακομα και θα παρουσιασω το πλανο μου σε επομενο ποστ οταν κατασταλλαξω.Οποιος λοιπον εχει καποια ιδεα για να φτιαξουμε ενα πρωταθλημα πιο ενδιαφερον και ανταγωνιστικο ειναι ευπροσδεκτος να την πει εδω.
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το έχω παρατηρήσει σε όλα τα τελευταία φμ (από το 09 περίπου και μετά..). Για μένα προσωπικά μου χαλάει το παιχνίδι γιατί δεν αντέχω save που το στοίχημα σε κάθε ματς είναι αν θα βάλω κάτω από 4 γκολ ή όχι. Παλαιότερα όταν ξεκινούσες παιχνίδι Ελλάδα, σιγά σιγά ανέβαιναν και όλες οι ομάδες μαζί σου. Το 07 πχ εγώ και ένας φίλος μου (2 διαφορετικά save) το είχαμε προχωρήσει αρκετά χρόνια και πλέον 3 και 4 ελληνικές ομάδες διεκδικούσαν Τσ.Λ. Πήρε καιρό, αλλά σιγά σιγά γινόταν ενδιαφέρον το πρωτάθλημα και χαιρόσουν να βλέπεις και άλλους δυνατούς εκπροσώπους της χώρας σου έξω. Επίσης σε όποια χώρα ξεκινούσες έβγαιναν και τούμπανα regen οπότε και η Ελλάδα σαν Εθνική ανέβαινε. Αυτό ίσως και ως συνέπεια των facilities που έφτιαχναν στις ελληνικές ομάδες σε βάθος χρόνου. Όταν βγήκαν τα reputation των πρωταθλημάτων με τα rankings τους κλπ πίστευα πως η κατάσταση θα βελτιωθεί ακόμη παραπάνω μέσω ανεβασμένων χορηγών για τηλεοπτικά δικαιώματα κλπ. Αντί αυτού η Σουπερλιγκ σε όσα σειβ ξέρω από το φμ9 και έπειτα πάει συνεχώς απ'το κακό στο χειρότερο.

Ίσως είμαι τελείως off topic απλώς ήθελα 1ον να πω τον πόνο μου που δε μπορώ να κάνω πλέον τα save μου όπως παλιά με την αγαπημένη μου ομάδα (έφτανα 2030 ας πούμε και παρέμενα ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ) και 2ον σε απάντηση των όσων είπες θεωρώ πως αν αρχίσουμε να "πειράζουμε" μόνοι μας τα στοιχεία του παιχνιδιού δε θα'ναι το ίδιο..

Ίσως αξίζει μια προσπάθεια βέβαια.. μπορεί να επανέλθω και ο ίδιος με κάποιες ιδέες.
User avatar
RainbowXN
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 700
Joined: Thu Nov 03, 2011 6:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Όλη μου η ζωή μια ευτυχία.
Location: Luton Town
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να φτιάξεις κάτι τέτοιο χρειάζεται πολλή δουλειά στον έντιτορ. Άμα έχεις την υπομονή να το κάνεις, θα άξιζε να κάνεις μερικά πειραγματάκια στα balances των ομάδων, καθώς φυσικά και στα λεφτά που χρωστάνε. Επίσης αυτό που θα ήταν πολύ ενδιαφέρον είναι να ανεβάσεις τα μπόνους θέσης στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο. Όλα αυτά βέβαια πρέπει να γίνουν ρεαλιστικά, γιατί αλλιώς να βλέπεις πχ τον Ηρακλή Ψαχνών να κοντράρει πρωτάθλημα ή να νικάει 3-0 την Άρσεναλ θα είναι λίγο περίεργο..
Ο Συνθέτης της Επιτυχίας
viewtopic.php?f=355&t=38663
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω θα σου προτεινα να αλλαξεις τα reputation των ομαδων λιγο...επισης να πειραξεις λιγο τα οικονομικα τους !
αν θες να κανεις παραπανω πραγματα θαναι παρα πολυ δυσκολο οπως λεει και ο μικρος απο πανω
Image
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”