Southampton F.C. (The Saints)

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Μετα τη μεταγραφαρα του Λοβρεν που εκανε ο προεδρας(irl), δεν ειναι να αρχιζεις νεο save??
Ασε που εδωσε μονο 8m....στο FM θα ηθελες τουλαχιστο 14-15m και ισως να μην ηθελε και ο παιχτης να ερθει (βεβαια για Southampton τα 8m δεν ειναι και λιγα,αλλα ειναι τρελος αυτος ο προεδρος..!!)

:!: Προβλεπω να κανει κανα 2 μεταγραφες ποιοτητας ακομα...
Αν γινει ετσι,η ομαδα θα μπορει ανετα να βγει 10αδα,ισως να χτυπησει και κανα κυπελλο αγγλιας..!! (παντα irl) -foumarw -foumarw
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

tzanet23 wrote::arrow: Μετα τη μεταγραφαρα του Λοβρεν που εκανε ο προεδρας(irl), δεν ειναι να αρχιζεις νεο save??
Ασε που εδωσε μονο 8m....στο FM θα ηθελες τουλαχιστο 14-15m και ισως να μην ηθελε και ο παιχτης να ερθει (βεβαια για Southampton τα 8m δεν ειναι και λιγα,αλλα ειναι τρελος αυτος ο προεδρος..!!)

:!: Προβλεπω να κανει κανα 2 μεταγραφες ποιοτητας ακομα...
Αν γινει ετσι,η ομαδα θα μπορει ανετα να βγει 10αδα,ισως να χτυπησει και κανα κυπελλο αγγλιας..!! (παντα irl) -foumarw -foumarw

εγω αρχιζω νεο save παντως! :D
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Ωραιος αρχηγε..!!
Και γω ψηθηκα και καηκα ολο το βραδυ με νεο save...ψαξιμο και μεταγραφες.. -foumarw -foumarw

Δεν πιστευα οτι διωχνοντας τη σαπιλα απ την ομαδα θα εβγαζα τετοια τρελα φραγκα(για τη δυναμικη της ομαδας παντα)...βεβαια με βολεψε απιστευτα και μαζι με το αρχικο μπατζετ των 4.6m και μια μετατροπη στους μισθους/μπατζετ εφτασα να εχω αρκετα για να φτιαξω ενα καλο ροστερ..

:arrow: Παραθετω το εξης ss με τις μεταγραφες συνολικα:

Image

Για Gaitan εδωσα πραγματικο αγωνα με Ναπολι και PSG, πιστευω ομως οτι θα τα βγαλει τα λεφτα του και επισης ανεβαζει επιπεδο την ομαδα..!
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε τζανετ δωσε και κανενα σσ με συστηματα ρολους κλπ αν μπορεις. Επισης οσο συνεχιζεις το σειβ δινε και κανα feedback που και που :D
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

tzanet23 wrote::!: Ωραιος αρχηγε..!!
Και γω ψηθηκα και καηκα ολο το βραδυ με νεο save...ψαξιμο και μεταγραφες.. -foumarw -foumarw

Δεν πιστευα οτι διωχνοντας τη σαπιλα απ την ομαδα θα εβγαζα τετοια τρελα φραγκα(για τη δυναμικη της ομαδας παντα)...βεβαια με βολεψε απιστευτα και μαζι με το αρχικο μπατζετ των 4.6m και μια μετατροπη στους μισθους/μπατζετ εφτασα να εχω αρκετα για να φτιαξω ενα καλο ροστερ..

:arrow: Παραθετω το εξης ss με τις μεταγραφες συνολικα:

Image

Για Gaitan εδωσα πραγματικο αγωνα με Ναπολι και PSG, πιστευω ομως οτι θα τα βγαλει τα λεφτα του και επισης ανεβαζει επιπεδο την ομαδα..!
Το συζητας; Και μονο να εχεις αριστερα Γκαιταν και δεξια Γκαστον Ραμιρεζ στις πτερυγες θα πεφτουν εμετοι και σακουλες! :D Τον Παντσεον εγω θα τον κρατουσα!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ο Ντιντάκ βγαίνει καλός?
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Για τον φιλο που ζητησε τις τακτικες:

:arrow: Το βασικο: 4-3-3 με κλειστο κεντρο και παιχνιδι με αντεπιθεσεις απ τα πλαγια
Image

:arrow:Το 2ο: 4-4-1-1 πιο πισω οι wingers για να κλεινουν χωρους και χτυπαμε στη κοντρα με καθετες μπαλιες απ τον αξονα(οταν ο αντιπαλος παιζει πολυ απ τις πτερυγες)
Image


:arrow: Συμφωνω για Gaitan και βαζω και ss να γουσταρουμε!! Με τον Puncheon,χρειαζομουν φραγκα να κλεισω τον Gaitan,αρα δεν υπηρχε διλημα.. :D
Image



:arrow: Ο Ντιντακ για τα λεφτα του ηταν οτι καλυτερο βρηκα και ηθελα βασικο DL γιατι ο Σο δεν ειναι ετοιμος ακομα.
Βαζω και ενα ss για να δειτε τι παιζει
Image

:!: Δοκιμαζω τον Lallana σαν Adv.Plmkr στο κεντρο, για να μη μενει εξω τωρα με Gaitan και τα παει μια χαρα για την ωρα
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

tzanet23 wrote::arrow: Για τον φιλο που ζητησε τις τακτικες:

:arrow: Το βασικο: 4-3-3 με κλειστο κεντρο και παιχνιδι με αντεπιθεσεις απ τα πλαγια
Image

:arrow:Το 2ο: 4-4-1-1 πιο πισω οι wingers για να κλεινουν χωρους και χτυπαμε στη κοντρα με καθετες μπαλιες απ τον αξονα(οταν ο αντιπαλος παιζει πολυ απ τις πτερυγες)
Image

Μια χαρα συστηματα, με μονη διαφωνια το tempo. Καλη συνεχεια στο save σου φιλος! :D
:arrow: Συμφωνω για Gaitan και βαζω και ss να γουσταρουμε!! Με τον Puncheon,χρειαζομουν φραγκα να κλεισω τον Gaitan,αρα δεν υπηρχε διλημα.. :D
Image



:arrow: Ο Ντιντακ για τα λεφτα του ηταν οτι καλυτερο βρηκα και ηθελα βασικο DL γιατι ο Σο δεν ειναι ετοιμος ακομα.
Βαζω και ενα ss για να δειτε τι παιζει
Image

:!: Δοκιμαζω τον Lallana σαν Adv.Plmkr στο κεντρο, για να μη μενει εξω τωρα με Gaitan και τα παει μια χαρα για την ωρα
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Ευχαριστω αδερφε...και σε σας,το ιδιο..!! -foumarw

Για το tempo που λες,στα εντος εδρας με τις ευκολες ομαδες το γυρναω σε quick μεχρι να σκοραρω και να παρω τον ελεγχο του ματς,Υστερα, το ξαναριχνω παλι για να κρατησω σκορ.

Επισης,δοκιμαστε τον Lallana σαν Adv.Plmk στο κεντρο..νομιζω οτι αποδιδει καλυτερα απ τον Davis..!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

tzanet23 wrote::!: Ευχαριστω αδερφε...και σε σας,το ιδιο..!! -foumarw

Για το tempo που λες,στα εντος εδρας με τις ευκολες ομαδες το γυρναω σε quick μεχρι να σκοραρω και να παρω τον ελεγχο του ματς,Υστερα, το ξαναριχνω παλι για να κρατησω σκορ.

Επισης,δοκιμαστε τον Lallana σαν Adv.Plmk στο κεντρο..νομιζω οτι αποδιδει καλυτερα απ τον Davis..!
Επιβεβαιωνω για Λαλανα και γω. :wink:
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Ναι,τελικα το χει ο Lallana το κεντρο.. :-)

:arrow: Πρωτες εντυπωσεις απ την ομαδα (αν και δεν εχω προλαβει να παιξω πολυ)..:
Με λιγα λογια θα τη χαρακτηριζα τζεκιλ και χαιντ..!
Σε 8 αγωνες αγνοειται ισοπαλια - 4 νικες(ολες εντος εδρας)/4 ηττες,ολες εκτος και με 3αρες
Συμπερασμα:Το St.Mary's ειναι καστρο,αλλα εκτος ειμαστε γατακια..!Μονο ελαφρυντικο, τα 3 απ τα 4 εκτος, ηταν με top ομαδες. Ακομα ειναι νωρις βεβαια!

Τελος,απ τις βασικες μεταγραφες που εγιναν,ο Gaitan αρχισε ηδη να αποδιδει τα αναμενωμενα και φυσικα ο Lovren βραχος στην αμυνα,αλλα μονος(ο Forren κατι παει να κανει,αλλα μετα το ΧΑΟΣ..) :D
Με τον Didac τωρα, ειχα θεμα αποδοσης ΠΟΛΥ κατω του μετριου(6.40),αλλα ευτυχως στα 2 τελευταια ματς ανεβηκε αρκετα(7.20)..!

p.s Οτι προτασεις υπαρχουν για να βελτιωσω την ομαδα,κυριως αμυντικα, στα εκτος εδρας, ειναι επιθυμητες.. -foumarw
User avatar
trampakoulas
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Thu Jan 10, 2013 12:18 am
Football Manager της ομάδας: Alania Vladikavkaz,Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: A.S. Livorno
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω ξεκινησει κι εγω ενα save με τη Southampton. Αν και βαθμολογικα παει καλα η ομαδα, εχω κερδισει τα περισσοτερα παιχνιδια με 1-0 ενω μου εχουν βαλει σαν ορο σστο συμβολαιο "play attacking football", οποτε δεν ειναι και πολυ ικανοποιημενοι στο board.
Το προβλημα μου ειναι οτι δεν αποδιδουν καθολου τα "αστερια" της ομαδας.
Gaston Ramirez, στη φυσικη του θεση AMC inside forward εχει average rating 6.6
Adam Lallana AML inside forward 6.2
Nathaniel Clyne 6.3
Jay Rodriguez 6.7 μ3 1 γκολ και 1 assist σε 10 ματς.
-wall
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Trampakoula δοκιμασε να τους αλλαξεις ρολους π.χ βαλε τον Ramirez AM(attack), ton Lallana Winger kai ton Rodriguez DLF

:arrow: Εγω σταθερα...σε 12 αγωνες εχω 6 νικες εντος και 6 ηττες εκτος(μεχρι και την Man.City κερδισα 2-0 μεσα,αλλα εξω ουτε ισσοπαλια.. )-toixos2
Οχι μονο χανουμε,αλλα τρωμε και 3μπαλο για πλακα-αν και δεν παιζουμε πολυ χαλια
Δε θα με χαλαγε αν πηγαινε σταθερα ετσι,αλλα φοβαμαι οταν θα κανει κοιλια η ομαδα..αμα θα χασει το απορθυτο της εδρας και δεν παρουμε κανα 2πλο δε μας βλεπω καλα..

Τελος,μερικα γρηγορα σχολια για την αποδοση του σημαντικοτερων παικτων:
Gaitan-ατομιστης,αλλα θεουλης..!
Lovren-κωλονα στα σεντερ-μπακ,αλλα ειπαμε,ειναι μονος του..πρεπει να το κοιταξω λιγο αυτο
J.Rodriguez-αργησε,αλλα πηρε μπρος(καλος και σαν AMR)
Ramirez-μετριος ακομα αλλα φαινεται οτι ξερει πολυ μπαλα
Clyne-βασικοτατος,αλλα επιπολαιος ακομα..εχει πολυ μελλον ομως..!
Didac-τωρα που ανεβαινει,δειχνει οτι ειναι καλο/σταθερο μπακ..θα δειξει μεχρι που φτανει..
Μayuka-η μεγαλη απογοητευση...τον βλεπω να θελει,να τρεχει..αλλα να μην μπορει..
User avatar
trampakoulas
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Thu Jan 10, 2013 12:18 am
Football Manager της ομάδας: Alania Vladikavkaz,Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: A.S. Livorno
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμασα τον Ramirez σαν AMR Inside Forward και εκανε 3 πολυ καλα παιχνιδια. Ανεβηκε και ο Clyne αλλα ο Lallana οπου και να τον βαλω σερνεται.
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση ο Jose Fonte. Τον ειχα για διωξιμο αλλα τελικα επειδη δεν μου εφτασαν τα λεφτα για αλλον DC τον κρατησα και λογω καποιον τραυματισμων βρεθηκε βασικος κι εχει κανει 8 παιχνιδια με average rating 7.88! Με εξεθεσε το παλικαρι.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Μεγαλη ευκαιρια να παμε στον τελικο...θελω να πιστευω..!! :wink:

Image

:arrow: ...και στο πρωταθλημα κοντευει τελοσ 1ου γυρου και τα παμε καλα θα ελεγα με μερικα πολυ καλα αποτελεσματα

Image
Image
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”