Southampton F.C. (The Saints)

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Έπειτα από ήδη αρκετά και δυνατά saves, βρήκα μια ομάδα που με έπεισε να γράψω ανάλυση για χάρη της, αντάξια εκείνης της αγαπημένης μου A.C. Milan. Όχι, η ομάδα αυτή δεν είναι η Athletic Bilbao, όπως αρκετοί ίσως περίμεναν. Χωρίς άλλες περιττές εισαγωγές, στις επόμενες σειρές και ελπίζω και σελίδες μαζί με όλους σας, θα αναλύσουμε την:

SOUTHAMPTON F.C.

Image

Πηγή: http://en.wikipedia.org/wiki/Southampton_F.C.

:arrow: Info
Image
-Το χρήμα μπόλικο στα ταμεία μας, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχουμε μια άνεση στα μεταγραφικά.
-Το St Mary's με χωρητικότητα 32,689 θεατές είναι το κάστρο της Southampton από το 2001, μετά και την μετακίνηση από το ιστορικό The Dell της ομώνυμης πόλης.
-Το reputation μας είναι National για την ώρα, όμως στοχεύουμε σε continental σύντομα.

Image
-Keagan, Strachan, Shearer, Adkins, Walcott, Lallana, Bale φυσικά, Bridge, Baird είναι μερικοί από τους πιο γνωστούς που πέρασαν από την ομάδα.
-Μεγάλος αντίπαλος στα όρια του μίσους, η ομάδα της Portsmouth. Απλά τσεκάρετε στο youtube το περσινό ντέρμπυ για την άνοδο στην Premier League στον δεύτερο γύρο.

Image

Image

Image
Λίγα πράγματα από κούπες, αν και είμαστε ιστορικό club. Ώρα να ταράξουμε τα νερά όμως.

:arrow: Απαιτήσεις 1ης χρονιάς
Image
Ο FM-ικός μου παράδεισος σε κάθε save και φυσικά και εδώ συνοψίζεται στα εξής:
:arrow: Επιθετικό ποδόσφαιρο.
:arrow: Φτιάχνουμε τους δικούς μας αστέρες του μέλλοντος μέσα από τις ακαδημίες μας.
Ο Cortese είναι ξεκάθαρος σε αυτά που μας ζητά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι υπομονετικός. Οπλιστείτε με κουράγιο λοιπόν και προσπαθείστε να διαχειριστείτε το budget των 4,6 εκατομμυρίων που σας δίνεται για ενίσχυση. Προσωπικά προτείνω πώληση αρκετών παιχτών και ένα μικρό adjust μετά.

Image
Οι βάσεις της 1ης χρονιάς θα μπουν στην Αυστρία λοιπόν!

:!:
Spoiler: show
Για Training κατά την καλοκαιρινή προετοιμασία προτείνω:
General Training> Fitness> High
Match Training> Def. Positioning
Κάθε βδομάδα εστιάζουμε στο Team Cohesion, Βall Control και Tactics. Μετά την προετοιμασία, μπορείτε να εστιάσετε όπου εσείς θέλετε.
:arrow: Staff
Image
Image
Εγώ κράτησα το staff ως έχει. Στο μέλλον θα κάνω μάλλον κάποιες αλλαγές.

:arrow: Senior Squad
Spoiler: show
Image
Image
α)Τερματοφύλακες
ImageImageImage

Image

Artur Boruc: Ο Άγιος Boruc βασικότατος. Γενικά κατεβάζει ρολά, όμως υπάρχουν φορές που ''κατεβάζει τον γενικό'' και κάνει κάτι αβίαστα λάθη.
Kelvin Davis: Μένει μέχρι να φύγει. Πουλήστε τον με την πρώτη ευκαιρία.
Paulo Gazzaniga: Πολύ μέλλον ο μικρός. Δώστε του σιγά σιγά ευκαιρίες και δεν θα σας απογοητεύσει. Tutoring από τον Boruc.
Συμπέρασμα: Εσείς αποφασίζετε. Προσωπικά πήρα τον Adan τον χειμώνα της πρώτης σεζόν από την Real Μαδρίτης και σιγά σιγά πήρε αυτός τα γάντια στο σπίτι.

β) Αμυντικοί
ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

Image

Frazer Richardson: Adios. Λίγος για την ομάδα και για αυτό που θέλουμε να φτιάξουμε.
Nathan Clyne: Διεθνής Άγγλος ο μικρός με πολύ μέλλον. Βασικότατος φυσικά. Σκύλος αμυντικά και βοηθά πολύ επιθετικά στην ανάπτυξη της ομάδας.
Jack Stephens: Διεθνής και αυτός με την Αγγλία. Κανονικά είναι στόππερ, όμως εγώ τον προτιμώ δεξί μπακ. Ελπιδοφόρος. Tutoring από Jose Fonte.
Συμπέρασμα: Θεωρητικά είμαστε εντάξει. Αλλά αν θέλετε να τολμήσετε ήδη από την πρώτη χρονιά την υπέρβαση αγωνιστικά πρέπει να αποκτήσετε δεξί μπακ αν διώξετε τον Richardson. Εγώ απέκτησα πριν την πρώτη σεζόν τον διεθνή Ισπανό, Jonny από την Celta.

Luke Shaw: Ένα από τα next big things της Εθνικής Αγγλίας. Ταχύτατος και αποτελεσματικός όπως και αν αγωνιστεί. Βασικός αριστερός μπακ μας λοιπόν.
Danny Fox: Περίμενα καλύτερο current ability για αυτόν. Παρ' όλα αυτά εξακολουθεί να είναι ένα καλό back-up.
Συμπέρασμα: Ή μένετε με αυτούς τους 2 και ρισκάρετε ή αποκτάτε και άλλο αριστερό μπακ. Πολλά τα ματς όσο να πεις.. Εγώ τον χειμώνα της πρώτης χρονιάς απέκτησα τον Sanchez Mino από την Boca Juniors.

Vegard Forren: Πολύ καλός στόππερ. Ξεκινά βασικός και συνεχίζει. Καλύπτει εύκολα και την θέση του αριστερού μπακ.
Jose Fonte: Από τους παλιούς της ομάδας. Εκ πρώτης όψεως, δεν τον λες ογκόλιθο, όμως ο άνθρωπος είναι ΗΓΕΤΗΣ. Δεύτερος αρχηγός άλλωστε.
Jos Hooiveld: Αξιοπρεπής όποτε χρειάζεται. Μένει για αγώνες κυπέλλου. Αν μπορέσετε δώστε τον μετά την πρώτη σεζόν.
Maya Yosida: Το πουλέν μου στα στόππερ. Σταθερότατος, δύσκολα θα κάνει λάθος και δημιουργεί εξαιρετικό δύδιμο με τον Vorren.
Συμπέρασμα: Εγώ ήδη την πρώτη σεζόν ήθελα να έχω και άλλη επιλογή στα στοππερ οπότε πήρα με 1,3 μόνο τον Borja από την Sporting Gijon. Τρομερός ο 18χρονος, τσεκάρετε τον.

γ) Μέσοι
ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImage

Image
Image

Morgan Schneiderlin: Ο μοναδικός καθαρός αμυντικός χαφ της ομάδας. Μόλις 22 με εξαιρετικά στατιστικά. Βασικότατος, συνεπής τόσο αμυντικά όσο και στην κάθετη πάσα για την γρήγορη επιθετική ανάπτυξη της ομάδας. Θα χτίσουμε το κέντρο γύρω του.
Steven Davis: Για όσους λατρεύουν να παίζουν με box-to-box/advanced playmaker, τότε θα διαπιστώσουν ότι έχουν ένα διαμάντι στα χέρια τους. Εξαιρετικός. Τρομερή πάσα και αρκετά καλός αμυντικά.
Jack Cork: Κλασσικός ball winning, δηλαδή σκύλος. Σκουπίζει τα πάντα και έχει την γρήγορη πάσα. Μια τριπλέτα με Schneiderlin-Davis-Cork κάνει αρκετά σπουδαία πράγματα για το επίπεδο της ομάδας.

Callum Chambers: Διεθνής χαφ-εξτρεμ με μπόλικο μέλλον. Δώστε του χρόνο σε αγώνες κυπέλλου αξίζει την προσοχή σας.
Jason Puncheon: Πιστός στρατιώτης του συλλόγου. Μπορεί να σου κάνει το γκολ από το πουθενά με την ταχύτητα του. Δεν είναι ο εξτρεμ που πάρει στις πλάτες του την ομάδα, όμως για 1 ημίχρονο είναι μανούλα.
Lloyd Isgrove: Αριστερό εξτρεμ που παίζει άνετα και δεξιά. Από του ελπιδοφόρους παίχτες μας για το μέλλον.
Steve de Ridder: Σκέτη απάτη. Ανάξιος σχολιασμού. Adios. Μπορεί να φέρει και 1 εκατομμύριο ακόμα.
Ben Reeves: Αξιοπρεπές δεκάρι. Μπορεί να βοηθήσει και στις πτέρυγες. Καλύτερα να δωθεί δανεικός.
James Ward-Prowse: Άλλο ένα τεράστιο ταλέντο από τις ακαδημίες μας και διεθνής και αυτός. Κανονικά είναι 8άρι, όμως και ως 10άρι κάνει παπάδες. Από ένα σημείο και μετά εκτόπισε τον Davis. Tutoring από τον πρώτο.
Gaston Ramirez: Ο ''πρόεδρας'' άδειασε τα ταμεία για πάρτη του το καλοκαίρι και ο πρώην παίχτης της Bologna είναι ο εγκέφαλος της ομάδας. Παίρνει την ομάδα στις πλάτες του στα δύσκολα. Μοναδικός ίσως πρόβλημα ότι είναι εγωιστής και θα προτιμήσει πρώτα την προσωπική ενέργεια από την πάσα. Ο Ben Arfa των φτωχών δηλαδή.
Guly do Prado: Δεν μου γεμίζει το μάτι. Άλλη μια βραζιλιάνικη απάτη. Μέτριος παίχτης κατ' εμέ. Φέρνει και 1,8 για πλάκα παρά την ηλικία του.
Jake Sinclair: Θα γίνω κουραστικός. Και άλλο ένα ταλέντο για την ομάδα μας. Πάρα πολύ μέλλον και αυτός. Δυστυχώς με τέτοια πολυκοσμίαπρώτη χρονιά, καλό είνα να δίνεται δανεικός για να παίρνει παιχνίδια και να είναι έτοιμος την δεύτερη σεζόν.
Μέγας Adam Lallana: Ο αρχηγός μας. Ο δικός μας Steven Gerrard. Παρά τις πολλές προτάσεις τόσα χρόνια, αυτός έμεινε πιστός. Σεβάστηκε την ομάδα που τον ''έπλασε'' ποδοσφαιρικά και σήμερα ως αρχηγός της, δείχνει έτοιμος να την οδηγήσει σε επιτυχίες. Κάντε τον σταυρό σας να μην τραυμαστιστεί, διότι έχει ένα θεματάκι. Εγώ τον έχασα από Φεβρουάριο μέχρι αρχές Απρίλη.
Συμπέρασμα: Πλήρης η ομάς εδώ δημιουργικά. Εγώ απλά την πρώτη χρονιά πήρα από την Real Betis τον Αlex Pozuelo για μπακ-απ του Ramirez. Με 15 finishing, μάλλον πέτυχα διάνα. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ άλλος ένας ball winning πρέπει να έρθει στην ομάδα. Εγώ διάλεξα τον Franco Zuculini από την Real Zaragoza. Μια αξιόπιστη και φθηνή μεταγραφή ο Πορτογάλος Flavio Ferreira που ήρθε για μπακ-απ του Schneiderlin.

δ)Επιθετικοί
ImageImageImage

ImageImageImage

Image

Emmanuel Mayuka: Άλλη μια πολυτέλεια για την ομάδα μας χάρη στο γεμάτο πορτοφόλι του πρόεδρα. Αν και είναι φορ περιοχής εγώ τον προτιμώ ως εξτρεμ. Είναι κρίμα τέτοιο τέρας αντοχών να μένει πάγκο.
Rickie Lambert: Σεβασμός σε αυτήν την μηχανή γκολ. 30 χρονών στην καλύτερη ηλικία του.
Jay Rodriguez: Ισπανικής καταγωγής. Γιος παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της Deportivo la Coruna. Εμένα είχε θέμα με το γκολ. Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Το παιδί είχε μαλώσει με το γκολ. Δύσκολος πολύ.
Συμπέρασμα: Εσείς αποφασίζετε. Εμένα ο Rodriguez aka ''Οκκάς'' με είχε βγάλει από τα ρούχα μου γι' αυτό και τον χειμώνα της πρώτης χρονιάς τα έσπρωξα για τον Vaclav Kadlec. Φυσικά ήταν ο γνωστός μας Kadlec. Από τον Φεβρουάριο μέχρι τον Μάρτιο σε 10 συμμετοχές είχε 11 γκολ! :shock:

:arrow: Reserve Squad
Image
Πουλάμε ότι υπάρχει εδώ. Θα βγει ένα σεβαστό χρηματικό ποσό.

:arrow: Under 18s Squad
Image
Image
Ελάχιστα πράγματα. Με πολύ προπόνηση 2-3 από εδώ μπορούν να γίνουν αξιοπρεπείς παίχτες. Υπάρχουν και οι regens βέβαια..

:arrow: Τακτική
Image
Πίεση, πίεση και πάλι πίεση. Όλοι η ομάδα μαρκάρει διαρκώς και κυνηγάμε το λάθος του αντιπάλου, ειδικά στο κέντρο. Playmaker o Ramirez που είναι πραγματικός ηγέτης.

Image
Όπως φαίνεται και στο Shout, εκτός από την πίεση ψηλά, εκμεταλλεύομαι στο έπακρον τα άκρα της ομάδας. Οι γρήγορες μεταβιβάσεις είναι και η ουσία της επιβίωσης στην σκληρή Premier League. :wink:

:arrow: Συστήματα
Image
Ύστερα από αρκετές δοκιμές με συστήματα, κατέληξα ότι αυτό ταιριάζει περισσότερο στην ομάδα. Συνέπεια αμυντικά, σφιχτό κέντρο και γρήγορες μεταβιβάσεις από τα ακραία μπακ προς τα εξτρεμ, τα οποίο ψάχνουν στο ''κουτί'' τον poacher μας.

Image
Ακόμα πιο σφιχτό σύστημα, συντηρητικό πολύ αλλά αποτελεσματικό αν θες το μηδέν πίσω.

:arrow: Γενικά συμπεράσματα
Μετά από αυτήν την ανάλυση, σίγουρα θα υπάρξουν ακόμα κάποιοι δύσπιστοι ως προς το κατά πόσο αξίζει να αναλάβεις, τους Αγίους. Οι ακαδημίες δεν είναι αυτό που και εγώ θα περίμενα, παρά το εξαιρετικό ταλέντο που εξάγει συχνά πυκνά url. Οπότε, γιατί Southampton; Διότι:
-Τα χρήματα που δίνονται ανά εξάμηνο είναι ΠΟΛΎ καλά για να χτίσουμε ένα σύνολο που μπορεί να χτυπήσει 5άδα και πάνω στην Premier League σε βάθος 3ετίας παρά τον πολύ υψηλό βαθμό δυσκολίας του πρωταθλήματος. Μπορούμε να χτυπήσουμε στο ίδιο βάθος χρόνου και το Europa League. Ο Cortese έχει μεγάλη όρεξη να ασχοληθεί με την ομάδα url και το ίδιο κάνει και στο παιχνίδι, οπότε δύσκολα θα πει όχι στις απαιτήσεις σας.
-Για την εμπειρία του να αναλαμβάνεις μια ιστορική ομάδα που μόλις ανέβηκε και πάλι στην μεγάλη κατηγορία και τώρα χτίζεται από την αρχή. Όπως και να το κάνουμε απολαμβάνεις περισσότερο ένα save με μια άγουρη ομάδα, από ότι με μια κορυφαία που ξέρει εξ αρχής ότι ο περίπατος στο πρωτάθλημα είναι σχεδόν δεδομένος.
-Για την εμπειρία της Premier League φυσικά! Το κορυφαίο πρωτάθλημα στον κόσμο με τις συνεχείς εκπλήξεις!
-Για να την λες στον Sir Alex και τον Mancini όταν κάνουν δηλώσεις με υφάκι. 8)

:arrow: Extra ss
Spoiler: show
Image
Πρεμιέρα. 1-0 για να πονάει, με την αρχηγάρα. 8)
Image

COYR!


:!: Αυτά από μένα παίδες! Ελπίζω να πείσω αρκετούς να ασχοληθούν με αυτήν την άκρως ενδιαφέρουσα ομάδα! Καλή τύχη λοιπόν σε όποιον το πάρει απόφαση να ξεκινήσει save! :D
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλή καλή η ανάλυση.. Αγαπάμε Clyne :-)
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερη αναλυση και φυσικα με εψησες για ενα νεο save στο δυσκολο και απαιτητικο αγγλικο πρωταθλημα..
Στους παιχτες τι εντολες εχεις δωσει?? (αν μπορεις βαλε μια φωτο στα instruction των παιχτων)
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

No Limit wrote:Τρομερη αναλυση και φυσικα με εψησες για ενα νεο save στο δυσκολο και απαιτητικο αγγλικο πρωταθλημα..
Στους παιχτες τι εντολες εχεις δωσει?? (αν μπορεις βαλε μια φωτο στα instruction των παιχτων)
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά!

Φίλε No Limit, οι εντολές είναι ότι βλέπεις στο Shout! :D
User avatar
rhcp
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 06, 2011 3:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια αναλυση

Ο κορκ μεγαλος παικτης. Τον πηρα δευτερη σεζον στη λιλ και με εβγαλε ασπροπροσωπο, ειναι τρομερος και ως playmaker
User avatar
revolution
Coach
Coach
Posts: 2566
Joined: Thu Jul 10, 2008 6:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη ανάλυση, είναι η ομάδα που θα ξεκινήσω νέο παιχνίδι μετά από αρκετό καιρό.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εξαιρετική ανάλυση! Με έψησες να ξεκινησω ενα σέιβ με τους Άγιους.
User avatar
Mayhem
Amateur
Amateur
Posts: 224
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Δεν παίζω πια
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus,Arsenal,Ηρακλής
Status: Χθες έκανα την μεγαλύτερη παρτούζα.!! Κοιμήθηκα με τα Χίλια Ζόρια…!!
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψήθηκα να ξεκινήσω ένα Άγιο save,πολύ ωραία παρουσίαση μεγάλε
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σας ευχαριστώ όλους για να καλά σας λόγια παίδες! Οποιαδήποτε παρατήρηση δεκτή! :D
User avatar
Zoro13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Sun Nov 06, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Νάχαμε να λέγαμε, νάχαμε να πούμε
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μου πρόλαβες την ανάλυση φίλε!
Μπράβο πολύ καλή! :-D
Α.Ο ΠΥΡΓΕΤΟΥ


If you're having girl problems I feel bad for you son
I've got 99 problems but a bitch ain't one
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία ανάλυση αλλά ο Cork δεν είναι ο κλασικός BWM. Είναι ο ορισμός του Άγγλου Box-to-Box :!:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σωστος ο Jordi! Λαθος δικο μου που παρασυρθηκα επειδη στην τακτικη τον εχω box to box :-P
User avatar
mixalis1994
Amateur
Amateur
Posts: 189
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:11 pm
Football Manager της ομάδας: southampton
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,man utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με ψησες οσο δεν παει να ξεκινησω!Θα το ξεκινησω και θα σε ενημερωσω πως παει :D
GLORY GLORY MAN UNITED
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος φιλε...πολυ καλη αναλυση ομαδας..!
Οντως,η Southampton ειναι προκληση γι αυτους που θελουν ενα save που θα εχει διαρκεια..
Το ροστερ ειναι νεανικο με πολυ μελλον.Κυριως προσθηκες στα μπακ-απ θελει.Πουλωντας αμμεσα τα σαπακια, κυριως στην αμυνα(Fox-Frazzer-Hooiveld κτλ), συν το μπατζετ που εχουμε και με λιγο ψαξιμο,μπορουμε να φτιαξουμε ενα πολυ καλο συνολο το οποιο θα μεινει κατηγορια ανετα 1η χρονια και απ τη 2η-3η σιγα-σιγα με καταλληλη δουλεια μπορει να ταραξει τα νερα της πρεμιερ λιγκ.. -foumarw
Κατα τη γνωμη μου,ενα 4-3-3 με σφηκτο κεντρο και αντεπιθεσεις απ τα πλαγια ειναι το πιο καταλληλο

:arrow: :arrow: ο Borja οντως φαινεται καλη περιπτωση DC με μελλον.(η τιμη πηγε στα 2,5m ομως)
Επισης,τσεκαρετε και τον Ekdal (μεσος-23χρ.) γυρω στα 3m απο Calliagri
Τελος, πιστευω πως με 850k o Kiko Femenia ειναι must buy. :wink:
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

tzanet23 wrote:Ωραιος φιλε...πολυ καλη αναλυση ομαδας..!
Οντως,η Southampton ειναι προκληση γι αυτους που θελουν ενα save που θα εχει διαρκεια..
Το ροστερ ειναι νεανικο με πολυ μελλον.Κυριως προσθηκες στα μπακ-απ θελει.Πουλωντας αμμεσα τα σαπακια, κυριως στην αμυνα(Fox-Frazzer-Hooiveld κτλ), συν το μπατζετ που εχουμε και με λιγο ψαξιμο,μπορουμε να φτιαξουμε ενα πολυ καλο συνολο το οποιο θα μεινει κατηγορια ανετα 1η χρονια και απ τη 2η-3η σιγα-σιγα με καταλληλη δουλεια μπορει να ταραξει τα νερα της πρεμιερ λιγκ.. -foumarw
Κατα τη γνωμη μου,ενα 4-3-3 με σφηκτο κεντρο και αντεπιθεσεις απ τα πλαγια ειναι το πιο καταλληλο

:arrow: :arrow: ο Borja οντως φαινεται καλη περιπτωση DC με μελλον.(η τιμη πηγε στα 2,5m ομως)
Επισης,τσεκαρετε και τον Ekdal (μεσος-23χρ.) γυρω στα 3m απο Calliagri
Τελος, πιστευω πως με 850k o Kiko Femenia ειναι must buy. :wink:
Οποτε επιλεγω ομαδα στην Αγγλια, ή που θα κανω τερμα αγγλικο σχεδον το ροστερ ή που θα κανω ισπανικη παροικια! (: Αυτην την στιγμη εχω 7-8 Ισπανους στην ομαδα. Εχω φερει πλεον Suso-Saul που εχουν πολυ μελλον! 2η σεζον ειμαστε ηδη Europa League και ειμαστε σταθερα 7οι στο πρωταθλημα! :D Οσο για τον Femenia πλεον δυσκολα να κινηθω γιατι απο χαφ-εξτρεμ ειμαστε κομπλε για χρονια. Αν τον πηρε καποιος αλλος ας ποσταρει!
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”