Απορίες για general , match training

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
stefanos_kapino
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Thu Jan 19, 2012 8:26 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεία σας παιδιά. Έχω κάποιες απορίες για την προπώνηση και θα ήθελα την βοήθειά σας. Κατά την καλοκαιρρινή περίοδο επιλέγω το match training στο 10% βάζοντας το στο team-work και το general training ως εξής : 2 βδομάδες fitness, 1 βδομάδα team cohesion , με intensity και τα 2 στο high και tactics με intensity στο very high ώστε οι παίχτες να αφωμιώσουν πλήρως την τακτική. Θέλω να ρωτήσω αν συμφωνείτε μ' αυτό και πως κατα την διάρκεια της season θα πρέπει να ρυθμίσω τα general και match training ?
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δες εδώ και εδώ

Και ότι απορία συνεχίζεις να εχεις κάντη σε κάποιο από τα δύο τόπικ. :wink:
stefanos_kapino
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Thu Jan 19, 2012 8:26 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε kobos550 για την προτροπή σου αλλά εγώ θέλω πιο συγκεκριμένα πράγματα. Θέλω να μου πείτε για συγκεκριμένες προπονήσεις κατά την διάρκεια της season. Οπότε όποιος μπορεί ας μου γράψει έτοιμα προγράμματα προπόνησης που να εφαρμόζονται κατά την διάρκεια της season .
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Τι εννοείς έτοιμα προγράμματα? Στα λινκ του kobos υπάρχουν παιδιά που γράφουνε πολύ αναλυτικά τι κάνουν στις προπονήσεις των ομάδων τους... Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο και τι παίχτες έχεις ώστε να προπονείς τα στοιχεία που είναι αδύναμοι και τι τακτικές χρησιμοποιείς ώστε να προπονείς τα στοιχεία που είναι σημαντικά για αυτήν την τακτική.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2013”