Το βραβείο.

Post Reply
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σημαντικές νίκες με Τρουά και Μαρσέιγ...Δεν ξέρω αν θα κυνηγήσεις το κύπελλο αλλά αν έχεις καλές κληρώσεις γιατί όχι?
Καλή συνέχεια ;)
User avatar
bouzouxis7
National Manager
National Manager
Posts: 8899
Joined: Fri Apr 24, 2009 2:04 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Newcastle #No_Transfers FC
facebook προφίλ: nikos.bachtis
twitter: DoctorWho7777
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ θέλω να δω και κανέναν παίκτη να εμπλέκεται στην δολοφονία. :D
This isn't funny Dean, the voice says I'm almost out of minutes!


Όταν είσαι ένα τίποτα, τίποτα δεν θα αλλάξει αν δεν είσαι. allons-y
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Φέτφα έχει γίνει ηγέτης! -diatakste
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλο πράγμα η αξιόπιστη έδρα...
Παικτάρα Φέτφα -doublekiss -doublekiss
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GEkQR9Wzock[/youtube]


Chapitre No. 9


Image

-Όπως σίγουρα γνωρίζετε κύριε Remillon, βρίσκεστε εδώ γιατί κατηγορείστε για την διάρρηξη του διαμερίσματος του Sebastien Paquet, την νύχτα που διερρήχθησαν άλλα τέσσερα διαμερίσματα στο Παρίσι, σε διαφορετικές συνοικίες. Δεν έχει νόημα να το αρνηθείτε, ταυτοποιήθηκαν τα δακτυλικά αποτυπώματα και δεν χωράει αμφιβολλία περί τούτου. Το καλύτερο για εσάς θα ήταν να συνεραγαστείτε με τις Αρχές, να μας δώσετε ότι πληροφορίες έχετε, να μας αποκαλύψετε τα αίτια της πράξης σας και τα κίνητρα σας και απο εμάς θα έχετε όσο το δυνατόν καλύτερη αντιμετώπιση τόσο πριν αλλά και μετά την δίκη σας. Αν έχετε κάτι να προσθέσετε καλώς, αν έχετε κάτι να αντικρούσετε κακώς.

-Κατανοώ την δύσκολη θέση στην οποία βρίσκομαι κύριε Hernandez, αλλά θα ήθελα να ξέρετε οτι εγώ είμαι ένα θύμα στην όλη υπόθεση, πραγματικά δεν έχω κάποιο κέρδος απ' όλα αυτά -

-Αρχίσαμε Remillon; Μόλις τώρα δεν σου είπα οτι δυστυχώς όλα τα στοιχεία είναι εναντίον σου και δεν μπορείς να τα αντικρούσεις; Τι στο διάολο δεν κατάλαβες δηλαδή;

-Δεν αντικρούω τα στοιχεία, ούτε βγάζω ψευδείς τις έρευνες σας. Είχα σκοπό να έρθω στην Ασφάλεια και να καταθέσω ανεξάρτητα με την έκβαση της υπόθεσης των 5 διαρρήξεων. Είναι κάτι που με ακολουθεί χρόνια τώρα και ποτέ δεν βρήκα το κουράγιο να έρθω να ζητήσω την βοήθεια σας, ακόμα κι αν χρειαζόταν να πληρώσω για την εμπλοκή μου στο σκάνδαλο!

-Αδυνατώ να καταλάβω τί είναι αυτά που μου λές Remillon. Νομίζω ήμουν σαφής στις κατηγορίες που σου απαγγέλθηκαν. Η διάρρηξη δεν θεωρείται και τόσο σοβαρό αδίκημα πλέον, και απο την στιγμή που δεν υπήρξαν θύματα και υλικές ζημιές, θα πείς την αλήθεια και θα πληρώσεις γι' αυτό που έκανες.

-Κοιτάξτε επιθεωρητά, χαζός δεν είμαι, παρότι έτσι θέλει να με βλέπει ο κύριος Paquet.
Αν ήταν μόνο μια απλή διάρρηξη δεν θα είχε αναστατωθεί όλη η Γαλλική Αστυνομία ούτε θα γινόταν όλο αυτό το ανθρωποκυνηγητό στους δρόμους. Ίσως να αντιστραφούν λίγο οι ρόλοι με αυτό που θα σας πώ, αλλά δεν αντέχω άλλο να ζώ στο ψέμα. Ας μιλήσουμε καθαρά επιθεωρητά.


- Άκουσε να σου πώ, εδώ εγώ είμαι η εξουσία και εγώ δίνω τις εντολές. Οπότε, αφήνεις τις μπούρδες σου, λές τι γύρευες στο γ@μημένο διαμέρισμο εκείνο το βράδυ, τελειώνουμε και πάει ο καθένας στο σπιτάκι του.

-Μην μπλοφάρετε κύριε Hernandez, γνωρίζω περισσότερα απο εσάς ...

...και πριν προλάβει ο Jean Yves Remillon να τελειώσει την φράση του, με μια γρήγορη κίνηση ο Hernandez τον άρπαξε απο τη γραβάτα, τον κόλλησε με την πλάτη στον τοίχο και του είπε ψιθυριστά:

-Καλύτερα να μην παίζεις με τα νεύρα μου. Μπορεί να σε έστειλε ο Paquet εκείνο το βράδυ στο διαμέρισμα του έχοντας το άλλοθι οτι λείπεις δήθεν σε διακοπές, αλλά εμένα δεν μπορείς να με κοροιδέψεις με σκηνοθετημένους διαλόγους απο το αφεντικό σου.

Ο ήρεμος και πράος υπάλληλος, Jean Yves Remillon, έμεινε αποσβολωμένος να κοιτάει τον επιθεωρητή και να προσπαθεί κάθιδρος να ψελλίσει κάποιες κουβέντες.

- Δεν ... δεν είναι έτσι τα πράγματα ... Είμαι .. αθ.. αθώος, σας τ΄ ορκίζομαι στα παιδιά μου.

-Μην ορκίζεσαι σε τίποτα, δεν πιστεύω σε αυτές τις [System Interruption: Μη βρίζεις!]. Ή μιλάς τώρα σε μένα καθαρά και χωρίς υπεκφυγές και σε βοηθάω ή σαπίζεις στη φυλακή μαζί με το αφεντικό σου πληρώνοντας και για πράγματα που δεν φταίς.

-Σας ευχ... ευχαριστώ πολύ ... Ένα ποτήρι νερό μόνο και θα σας τα πώ όλα ...

Καθήμενος ήρεμος στην καρέκλα του και έχοντας αποβάλλει την ένταση που του προκάλεσε ο οξύθυμος Hernandez, ο οικογενειάρχης 35άρης υπάλληλος ξεκίνησε να αφηγείται στον επιθεωρητή πώς έχουν τα πράγματα ...

"Ξεκίνησα να δουλεύω στην εταιρία του Paquet, πριν 17 χρόνια, μόλις ενηλικιώθηκα. Ήταν φίλοι με τον πατέρα μου και έτσι μπήκα στην εταιρία σαν βοηθός λογιστή νόμιζα, παιδί για τα θελήματα κατέληξα τα πρώτα χρόνια μέχρι να τελειώσω την σχολή μου. Μετά έγινα βοηθός λογιστή και τα τελευταία 7 χρόνια είμαι επικεφαλής του Τμήματος Λογιστικών & Οικονομικής Διαχείρισης της εταιρίας.

Τότε ήταν που άρχισα να έχω τα πολλά πάρε-δώσε με το αφεντικό μου. Ήταν απόμακρος σχεδόν με όλους. Εκτός απο εμένα, κι αυτό γιατί με είχε ανάγκη. Κι όταν λέω ανάγκη, όχι μόνο για να καλύπτω κάποια έξοδα της εταιρίας ή να φτιάχνω σωστά τις δηλώσεις του ωστέ να μην χρειαστεί ποτέ να πληρώσει στην Εφορία. Με είχε ανάγκη γιατί ήξερα απο τότε, αυτό που θα ανακαλύπτατε εσείς, αν ποτέ δηλαδή βγάζατε άκρη, όταν θα ψάχνατε στοιχεία για την υπόθεση που σας καταγγέλθηκε ανωνύμως απο το τηλέφωνο.

Σεπτέμβρης του 1994 όταν έσκασε η φούσκα "PASCOLPAQ Τélécommunications". Αν δεν την έχετε ακουστά ήταν η πρώτη εταιρία στην Γαλλία που ασχολήθηκε τότε με την κινητή τηλεφωνία, απο τον Σεπτέμβριο του προηγούμενου έτους. Ναι, όσο κι αν σας φαίνεται παράξενο η εταιρία λειτούργησε μόνο έναν χρόνο. Ιδρυτές και μέτοχοι της, ήταν τρείς φίλοι: Ο Clement Pasquier, o Noel Colbert & o Sebastien Paqeut. Εξ' ου και το όνομα της: PAS(quier)COL(bert)PAQ(uet).

Όπως ήταν φυσικό , μόλις η εταιρία δήλωσε οτι χρεωκόπησε, οι συνδρομητές χάσανε τα λεφτά τους, οι προμηθευτές μείναν απλήρωτοι όπως και οι εργάτες και οποιοσδήποτε άλλος είχε λαμβάνειν απο την εταιρία. Το ιλιγγιώδες αυτό ποσό σήμερα ανέρχεται στα 250Μ €! Το παράδοξο όμως ξέρετε ποιό είναι; Οτι μόνο ο ένας απο αυτούς τους τρείς είχε επενδύσει χρήματα στην εταιρία αφού οι άλλοι δύο που ήταν πιο έξυπνοι, τον είχαν πείσει οτι θα βάλουν ο καθένας τους το 1/3 του αρχικού κεφαλαίου ενώ στην πραγματικότητα το ποσό ανερχόταν ήδη στο 1/3 απο αυτό που του είχαν ανακοινώσει. Με αποτέλεσμα ο Noel Colbert, να επενδύσει 300,000 € και να τα χάσει εν μία νυκτί. Για να σας το κάνω πιο απλό ο Paquet και ο Pasquier είχαν πεί στον Colbert ότι θα βάλουν αρχικό κεφάλαιο 900,000 €, άρα 300,000 € έκαστος. Το πραγματικό ποσό όμως ήταν 300,000 που έβαλε ο Colbert και τελικά τις έχασε. Και όχι μόνο αυτό, αλλά καταδικάστηκε για υπεξαίρεση αυτού του ποσού & απάτη κατά τρίτων. Οι άλλοι δύο φυσικά την βγάλανε καθαρή αφού παραποίησαν τους τίτλους ιδιοκτησίας της εταιρίας, συνέχισαν την ζωή τους, έγιναν κολοσσοί στην οικονομία της χώρας ενώ ο Noel Colbert σάπισε 15 χρόνια στην φυλακή και μόλις βγήκε πριν 2 χρόνια, προσπάθησε να αποδείξει την αθωότητα του αλλά μάταια αφού οι διασυνδέσεις του Pasquier στα ΜΜΕ αποδείχθηκαν ιδιαίτερα χρήσιμες, αποσιωπώντας το γεγονός.

Όλα αυτά λοιπόν, τα γνώριζα εγώ κατά τύχη βέβαια, αφού έπεσε στα χέρια μου μια εφημερίδα της εποχής, απο τις λίγες που είχαν καταγράψει το γεγονός. Οι υπόλοιπες απλά υποτάχθηκαν στη δύναμη και τα λεφτά που τους προσέφερε ο Paquet. Αυτά είναι που γνώριζα τόσα χρόνια και δεν έλεγε να ησυχάσει η συνείδηση μου αλλά ο Paquet με απειλούσε κάθε φορά που με έβλεπε εκνευρισμένο μαζί του ή με την εταιρία λέγοντας μου οτι θα έπρεπε να σκεφτώ τα παιδιά μου και την γυναίκα μου προτού κάνω οτιδήποτε.

Μια μέρα πριν εκείνο το βράδυ της διάρρηξης, βρισκόμουν όντως σε διακοπές με την οικογένεια μου αλλά ένα τηλέφωνο του, με ανάγκασε να πάω στο γραφείο του με προσοχή να μην με δεί κανένα μάτι και να μου δώσει οδηγίες για την εικονική διάρρηξη ... Είχε δεχθεί ένα ανώνυμο τηλεφώνημα που του έλεγε οτι πλέον ξέρουν πολλοί για το σκάνδαλο και έπρεπε να προσέχει. Έτσι με έστειλε εμένα να διαρρήξω το διαμέρισμα και να εξαφανίσω όλα τα στοιχεία. Και λέγοντας στοιχεία εννοώ όλα τα λογιστικά βιβλία εκείνης της εταιρίας και οτιδήποτε θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν στοιχειο ..."
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Θεός! Απλά θεός! Τρομερό το σενάριο!
Αναμενουμε εναγωνίως τη συνέχεια!
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λόγω υποχρεώσεων δεν είχα προλάβει να διαβάσω την ιστορια σου και την διάβασα όλη τώρα μονοκοπανιά. Μπορω να πω ότι έμαθα περισσότερη ιστορία απ´ ότι 12 χρόνια στο σχολείο. Η ιστορία φοβερή και εμπνευσμένη απτο βιβλίο του μοντλαμπαν! Περιμένουμε τη συνέχεια!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
User avatar
dwra24
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3967
Joined: Tue Aug 14, 2012 10:35 am
Football Manager της ομάδας: Inter
Αγαπημένη Ομάδα: Man utd,Juventus,Real Madrid
facebook προφίλ: dora.velentza
twitter: Panathaismylife
Status: Δεν φταίω πάντα εγώ. Φταίνε και οι άλλοι. :P
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Πιστευω αυτο σε ενδιαφερει ! :wink:
Μην δωσεις σημασια στον τιτλο εχουν γραψει αναποδα το σκορ!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jPmXfEFuJ5Q[/youtube]
Καλο ταξιδι ρε ....
θα μου λειψεις ....
να μας προσεχεις απο ψηλα!!(1979-2010)

The Show must go on!
The Show must go on! Yeah,yeah!
Ooh! Inside my heart is breaking!
My make-up may be flaking...
But my smile, still, stays on!


Image
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι έφαγα τον κόσμο να το βρώ αλλά έβγαζε ανάποδα το σκορ και νόμιζα οτι ήταν παλαιότερο ματς!

FORZA BASTIA!
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
dwra24
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3967
Joined: Tue Aug 14, 2012 10:35 am
Football Manager της ομάδας: Inter
Αγαπημένη Ομάδα: Man utd,Juventus,Real Madrid
facebook προφίλ: dora.velentza
twitter: Panathaismylife
Status: Δεν φταίω πάντα εγώ. Φταίνε και οι άλλοι. :P
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΤΣΙ !! FORZA BASTIA ! :D

Απορια : Τον φετφα σε τι θεση τον βαζεις ?

Off Topic:
Και εγω στην αρχη το ιδιο νομιζα και μολις το εβαλα να παιξει καταλαβα οτι αυτοι εχουν κανει λαθος !
Καλο ταξιδι ρε ....
θα μου λειψεις ....
να μας προσεχεις απο ψηλα!!(1979-2010)

The Show must go on!
The Show must go on! Yeah,yeah!
Ooh! Inside my heart is breaking!
My make-up may be flaking...
But my smile, still, stays on!


Image
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Η παραμονη ειναι δεδομενη! μπορεις και υψηλοτερα!
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Το σεναριο ειναι απλα επικο... :notworthy: :notworthy: :notworthy:
User avatar
gogos_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6469
Joined: Thu Jul 02, 2009 11:09 am
Status: χωριάτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψάχνω μήπως βρω κανα στοιχείο βελτίωσης αλλά δεν. Έχεις πιάσει ταβάνι ρε Ζορζ. :D
Spoiler: show
Nik_33 wrote:Ο gogos ο Αλ Καπόνε -rofl
matthew21 wrote:Γεια σου ρε gogos corleone!!
"Director of Football and Responsibilities": All you need to know
Bayer 04 Leverkusen Analysis Football Manager 2015

Μάριο Γκόμεζ ο ένας ο μέγιστος ο παντοτινός.-
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2289
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Θα γινω κακος αμα πω οτι πιο πολυ περιμενω σεναριο παρα αγωνιστικη δραση ? :D Τελος παντων οντως αρχηγικες εμφανισεις απο φετφα :-) ,η Γαλλια ειναι πειρεργη δεν θα μου κανει εντυπωση αν βγεις και Ευρωπη
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Novembre 2012



Journée 10, Stade de Gerland

Image

Image

Image Gomis 23' L. Lopez 83 // Fellah 88'

_____________________________________________________________________________________________


Journée 11, Stade Armand-Cesari

Image

Image

Image Ilan 68' , 90+2' // Pujol 82'


_____________________________________________________________________________________________

Journée 12, Stade Francis-Le Blé

Image

Image

Image Benschop 45' // J.S Miño 39'

_____________________________________________________________________________________________

Journée 13, Stade Armand-Cesari

Image

Image

Image Ilan 17' Modeste 89' // Sigurdsson 73'

_____________________________________________________________________________________________


Coupe de la Ligue, Stade Jean Bouin

Image

Image

Image Maoulida 104' 111'


_____________________________________________________________________________________________




Novembre Calendrier

Image



_____________________________________________________________________________________________


Novembre Classements & Statistiques


Ligue 1

Image

Image

Coupe de la Ligue

Image

Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Post Reply

Return to “FL2”