The Phoenix

Post Reply
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καπου το πας εσυ :D Καλες οι 4αρες ( δεν επαιξες και με κανενα θηριο βεβαια :P αλλα τουλαχιστον δνε εφαγες γκολ :D )
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και εγώ!
Έχεις ένα καταπληκτικό σενάριο, χωρίς να λείπουν από αυτό οι τρομερές νίκες! :D
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Απίστευτο σενάριο. Θελω να δω που το πας..
Κριμα το παιδί όμως. Μην τον πεθανουμε..
User avatar
Skouf_7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Mon Feb 04, 2013 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Joshua = Τόμας Πρωτόπαπας ;
nicklloris wrote:To καλο σεξ ειναι το 5% σε μια σχεση...το κακο σεξ ειναι το 95% σε μια σχεση!
Spoiler: show
Image
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Δεν το είχα συνδυάσει έτσι αλλά ναι μπορείς να τον πεις και Πρωτόπαπα :D


Αμυντικά στο πρωτάθλημα είμαστε καλά, δεν τρώμε πολλά γκολ. Στην Ευρώπη τρώμε γιατί εκεί παίζουν οι αναπληρωματικοί, όπως γίνεται και στο κύπελλο
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Europa League

Image


Με την μορφή που είχε ο αγώνας έλεγες ότι ή εμείς θα κερδίζαμε ή η QPR







Image


Δεν μου άρεσε καθόλου που φάγαμε το γκολ στο τέλος, ούτε που τραυματίστηκε ο Bony για περίπου ένα μήνα


Image







Image


Μας έκαψε ο Beom-Seok. Ενώ είχε ήδη κάρτα, πήγε και έκανε ένα αχρείαστο φάουλ και έτσι πήρε την κόκκινη. Εκτός από αυτό, τραυματίστηκε για ακόμα μια φορά ο Rodriguez


Image








Image


Πρώτη φορά από τότε που ξεκίνησα την προπονητική μου καριέρα που βλέπω και τους τέσσερις αμυντικούς της ομάδας μου να έχουν rating 8+







Image


Μπορεί ο Bony να είναι τραυματίας αλλά ο προστατευόμενος μου ο Kelvin, έχει φροντίσει να μην καταλάβουμε την απουσία του









Europa League

Image


Αυτό το γκολ στις καθυστερήσεις μας έδωσε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League και την πρώτη θέση στον όμιλο και ας έχει μείνει ακόμα μια αγωνιστική


Image








Image

Το μετάνιωσα που ενώ έλεγα αρχικά να βάλω τους αναπληρωματικούς, δεν το έκανα. Ήταν τόσο κακή ομάδα η Heracles που όποιος και να έπαιζε θα κερδίζαμε







Image

Κερδίζουμε, κερδίζουμε, κερδίζουμε. Το ίδιο δυστυχώς όμως κάνει και η PSV






Image







Europa League

Image

Όταν χάνεις του κόσμου τις ευκαιρίες, έχεις τρία δοκάρια και δεν μπορείς να βάλεις γκολ με τίποτα, ε κάποια στιγμή θα σου κάνει δυο φάσεις ο αντίπαλος και θα την πατήσεις
Όπως τα έφερε η τύχη, στον επόμενο γύρο θα παίξουμε με την ομάδα του Jan Wouters!



Image


Image
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ τώρα γιατί απλά θέλω να δω μόνο νίκες Παρτιζάν και Μπράγκα? :D
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η PSV νίωθει την ανάσα μας.Σιγά σιγά θα την αφήσουμε και αυτήν πίσω.Ο Bοny δεν σταματάει να σκοράρει.Πόσα έχει βάλει μέχρι στιγμής?
Στην Ευρώπη η μοίρα σου έπαιξε άσχημο παιχνίδι,αλλά στον αγωνιστικό χώρο δεν χώρανε συναισθηματισμοί!
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ο Bony σε 13 αγώνες έχει βάλει μόνο 16 γκολ :P
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Image


Έκλεισε ο λαιμός από τις φωνές που έβαλα στους παίχτες για την αδιάφορη απόδοση που είχαν στο ημίχρονο. Μετά ξυπνήσαμε, ισοφαρίσαμε από 0-2 σε 2-2 αλλά τραυματίστηκε ο Beom-Seok και μείναμε με 10 γιατί είχα κάνει όλες τις αλλαγές. Ακόμα κι έτσι όμως στην παράταση είχαμε πολλές ευκαιρίες αλλά με την κόκκινη του Mahlangu τα πράγματα ζόρισαν αρκετά γιατί ήμασταν με 9 παίχτες και από αυτούς είχαν μικροτραυματισμούς ο Janssen και ο Ronny. Τελικά, ευτυχώς έστω και στα πέναλτι τα καταφέραμε και πήραμε την πρόκριση στους 8 του κυπέλλου






Image


Το παιχνίδι της ζωής του έκανε ο τερματοφύλακας της Feyenoord. Απορία το έχω πως καταφέραμε και του βάλαμε και αυτά τα τρία γκολ






Image


Πάλι μας πήρε ο ύπνος στην αρχή και πάλι σε ένα ημίχρονο γυρίσαμε τούμπα το σκορ βάζοντας το νικητήριο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα








Η Vitesse τα πήγαινε μια χαρά και στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο και στην Ευρώπη. Ο Daniel όμως λόγο της κατάστασης του φίλου του του Joshua είχε μόνιμα μια μελαγχολία, Γι αυτό το λόγο οι παίχτες σκέφτηκαν να του κάνουν μια έκπληξη μήπως του αλλάξουν λίγο την ψυχολογία


Image


Ο Daniel λοιπόν, έφτασε όπως κάθε μέρα στο προπονητικό κέντρο για την πρωινή προπόνηση. Μόνο που αντί να δει τους παίχτες του και τους βοηθούς του έτοιμους, δεν είδε ψυχή


Image


Μα καλα…που είναι όλοι ; Για να πάω να δω μήπως είναι στα αποδυτήρια…


Πήγε στα αποδυτήρια όμως ούτε εκεί ήταν κανείς


Χμ….. δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Έπρεπε να είχαμε αρχίσει την προπόνηση εδώ και πόση ώρα. Για να πάω να δω δίπλα στα γραφεία της ομάδας


Πήγε και στα γραφεία αλλά ούτε κι εκεί ήταν κανείς. Έτσι άρχισε να ψάχνει ένα-ένα τα κτήρια των εγκαταστάσεων του προπονητικού κέντρου ώσπου να βρει που πήγαν όλοι


Image


Χμ…. αρχίζει να μου σπάει τα νεύρα αυτή η κατάσταση! Άμα τους βρω θα πέσει μεγάλο πρόστιμο σε όλους! Για να δω…..που δεν πηγα…….χμ…. στα αποδυτήρια κοίταξα…..στο ιατρείο κοιταξα……στις τουαλέτες κοιταξα…..χμ……..ΤΟ ΒΡΗΚΑ! Στην αίθουσα παρουσιάσεων ξέχασα να δω! Εκεί θα είναι όλοι, σίγουρα!


Με γρήγορα βήματα ο Daniel πήγε στην αίθουσα παρουσιάσεων μόνο που με τα νεύρα που είχε, αντί να μπει από την κύρια είσοδο, μπήκε από την πίσω μεριά


Image


Μπαίνοντας μέσα είδε τους πάντες μαζεμένους να κοιτάνε προς την αρχική είσοδο και γι αυτό δεν είχαν πάρει χαμπάρι τον Daniel που ήταν πίσω τους


Image


ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ;;;; ΕΦΑΓΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ :evil:


Με τις φωνές του Daniel να ακούγονται μέσα στην ησυχία, όλοι πετάχτηκαν στον αέρα από τον φόβο τους


- Coach… :badairday: :|
- ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ COACH! ΣΑΣ ΨΑΧΝΩ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΕΤΕ! :evil: :evil:
- Coach….. χάλασες την έκπληξη
- Τι ; Ποια έκπληξη ;
- Θέλαμε να σου κάνουμε έκπληξη. Γιατί μπήκες από την άλλη είσοδο ;
- Ε, που να το ξέρω ρε παιδιά. Σας έψαχνα παντού και με τα νεύρα που είχα μπήκα από δω. Ορίστε τώρα νιώθω τύψεις :oops:
- Δεν πειράζει coach. Έλα ας κόψουμε την τούρτα τώρα
- Τούρτα ; Μου έχετε και τούρτα ; Εντάξει, ας την κόψουμε


H τούρτα που είχαν ήταν πελώρια και ήταν ψηλή όσο ένας άνθρωπος


Image


- Δεν έχω ξαναδεί τόσο μεγάλη τούρτα :o Πως θα την κόψω αυτήν τώρα ;
- Μην ανησυχείς καθόλου coach. SURPRISE!!!!!


Image


Με το surprise που φώναξαν όλοι μαζί, από την τούρτα πετάχτηκε ένας άντρας που φορούσε την φανέλα της ομάδας και άρχισε να χορεύει!


- ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ;;;;
- Coach αυτή είναι η έκπληξη μας. Καλορίζικη η νέα μας μεταγραφή!


Image


- Μεταγραφή ; Τι μεταγραφή ;;;
- Σε βλέπαμε στενοχωρημένο coach για αυτό που έπαθε ο φίλος σου και μαζέψαμε όλοι λεφτά να σου πάρουμε μια μεταγραφή
- Όπως τον βλέπω αυτόν δεν μου γεμίζει το μάτι
- Άλλον θέλαμε να σου φέρουμε αλλά δεν μαζεύτηκαν πολλά χρήματα και έτσι σου πήραμε τον Surprise :oops:
- Δεν πειράζει, η κίνηση που κάνατε με συγκίνησε. Σας ευχαριστώ
- :-D
- Άντε τώρα ας συμμαζέψουμε εδώ και πάμε μετά για προπόνηση. Δεν την γλιτώνετε! Α και κάποιος να πει σε αυτόν τον Surprise να σταματήσει να χορεύει γιατί έτσι όπως κουνιέται ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!


Η έκπληξη που έκαναν οι παίχτες στον Daniel μπορεί να μην ήταν και η καλύτερη αλλά κατάφερε έστω και λίγο να τον κάνει να χαμογελάσει και να καταλάβει ότι οι παίχτες του είναι πιο κοντά του από ότι νόμιζε
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε έλεος τι καμμένα είναι αυτά... Surprise λέει... Και μάζεψαν όλοι λεφτά να του πάρουν μια μεταγραφή... Να τον πάρει και σπίτι να κάνει και καμιά δουλειά γιατί από μπάλα... :p
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εντάξει έχει κάποια καλούτσικα στοιχεία, αλλά γενικά δεν με εντυπωσιάζει.
Πάντως σημασία έχει η κίνηση! ;)
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ααααχαχαχαχαχαχα.Πολύ καμμένο! :P
Ελπίζω να ήταν ελεύθερος πάντως. :D
Στα αγωνιστικά θέματα η τρύπα της άμυνας κάνει την επανεμφάνισή της.Κατά τ'άλλα,όλα καλά!
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Image


Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τα γνωστά χάλια όμως μόλις έβαλα μέσα Ronny, Pedersen άλλαξε όλη η ροη του αγώνα και με αυτό το εντυπωσιακό σκορ περάσαμε στα ημιτελικά του κυπέλλου


Image










Image


Φανταστικός Bressan για ακόμα ένα αγώνα. Ένα γκολ, δυο ασσιστ σήμερα. Παίζοντας σαν MC σε 20 αγώνες έχει βάλει 12 γκολ και έχει κάνει 10 ασσιστ










Image


Επιτέλους η PSV έχει αρχίσει να χάνει βαθμούς και πλέον είμαστε μπροστά της με +3











Image


Συνεχίζουμε τις πολύ καλές εμφανίσεις και τα πολλά γκολ











Image


Δεν μου άρεσε καθόλου που μια άνετη νίκη έγινε ντέρμπι στο τέλος και ειδικά που φάγαμε δυο γκολ από τον Κλάσεν :roll:










Image


Δεν παίξαμε καλά όμως είναι λογικό αυτό γιατί το μυαλό μας είναι στην Malaga, που την αντιμετωπίζουμε σε 4 μέρες










Europa League 1rst Knockout Rnd Leg1



Image


Αναμενόμενο αποτέλεσμα από τη στιγμή που πριν λίγες μέρες απέλυσαν τον Jan Wouters. Άμα είχε μείνει ο Jan θα χάναμε σίγουρα










Image

Μας πήρε ο ύπνος. Ούτε φάσεις κάναμε, ούτε όρεξη είχαμε να νικήσουμε ούτε τίποτα




Image











Europa League 1rst Knockout Rnd Leg2



Image


Λίγο ήθελε και θα αποκλειόμασταν. Πάλι καλά που μετά το 0-3 ξυπνήσαμε και πήραμε την πρόκριση




Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mπροστα πεταμε φωτιες !!
Image
Post Reply

Return to “FL2”