Δημήτρης Διαμαντάκος [2012/13]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Άρη!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75718
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Διαμαντάκος στον ΑΡΗ

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Δημήτρη Διαμαντάκου. Ο 19χρονος διεθνής επιθετικός βρέθηκε σήμερα το πρωί στα γραφεία της ΠΑΕ ΑΡΗΣ και υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2012-2013 με υποσχετική από τον Ολυμπιακό.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος γεννήθηκε στις 5 Μαρτίου 1993 στον Πειραιά. Έχει ύψος 1.82 και βάρος 74 κιλά.

Ξεκίνησε την καριέρα του στον Ατρόμητο Πειραιά και στις αρχές του 2009 υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο στον Ολυμπιακό. Το περασμένο καλοκαίρι παραχωρήθηκε με υποσχετική στον Πανιώνιο. Με την ομάδα της Ν. Σμύρνης στη φετινή σεζόν αγωνίστηκε σε 9 παιχνίδια συνολικά (8 στο πρωτάθλημα και 1 στο Κύπελλο).

Είναι διεθνής με τα αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα U-17, U-19 και πρόσφατα με την U-21.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος, που αυτήν την ώρα κάνει την πρώτη του προπόνηση στο Κλεάνθης Βικελίδης, δήλωσε στο www.arisfc.gr:

«Ευχαριστώ τους ανθρώπους του ΑΡΗ για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν και με κέρδισαν με την συμπεριφορά τους από την πρώτη στιγμή. Ξέρω ότι έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα, με πολύ κόσμο και χαίρομαι που θα αγωνίζομαι μπροστά τους.

Έχω μεγάλη όρεξη για ποδόσφαιρο και θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό, προκειμένου ο ΑΡΗΣ να πετύχει τους στόχους του.

Ανυπομονώ να γνωρίσω τους νέους μου συμπαίκτες και το προπονητικό επιτελείο της ομάδας. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο γήπεδο».

http://www.arisfc.gr/gr/%CE%BF-%CE%B4%C ... CE%B7.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75718
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμός φανέλας;
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14522
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75718
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Άρης”