Juventus F.C.

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


ImageImage


Image


Η Γιουβέντους είναι ποδοσφαιρικός σύλλογος που εδρεύει στο Τορίνο της Ιταλίας. Είναι ο πιο επιτυχημένος σύλλογος στην ιστορία του ιταλικού ποδοσφαίρου έχοντας κατακτήσει 28 πρωταθλήματα Ιταλίας και 9 κύπελλα, αριθμοί που αποτελούν ρεκόρ και στις δύο διοργανώσεις, καθώς και 4 σούπερ καπ. Διαχρονικά συγκαταλέγεται στις μεγαλύτερες ομάδες της Ευρώπης, έχοντας κατακτήσει συνολικά 8 ευρωπαϊκούς τίτλους, μεταξύ των οποίων 2 Κύπελλα Πρωταθλητριών. Έχει απουσιάσει μόνο μία χρονιά από την κορυφαία κατηγορία του ιταλικού πρωταθλήματος, ενώ είναι και ο πιο δημοφιλής σύλλογος της χώρας.

Η Γιουβέντους είναι η ομάδα με τους περισσότερους οπαδούς στην Ιταλία. Οι οπαδοί της ξεπερνούν τα 12 εκατομμύρια στην Ιταλία , σύμφωνα με την εφημερίδα La Repubblica.Πιστεύεται πως οι οπαδοί της φτάνουν τα 170 εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο, ενώ στην Ευρώπη υπολογίζονται σε 43 εκατομμύρια, κυρίως στις χώρες της Μεσογείου, οπού υπάρχουν αρκετοί Ιταλοί της διασποράς.Λέσχες φίλων της υπάρχουν σε διάφορα μέρη του κόσμου. Στην Ιταλία μάλιστα πιστεύεται πως η επιρροή της είναι πιο μεγάλη σε περιοχές της Νότια Ιταλίας και της Σικελίας, ακόμα πιο μεγάλη και από το ίδιο το Τορίνο.
Κύριοι αντίπαλοι της Γιουβέντους είναι η Τορίνο και η Ίντερ. Η διαμάχη με την Τορίνο ξεκινά με την ίδρυση της δεύτερης, και το ντέρμπι μεταξύ τους ονομάζεται «Derby della Mole». Με την Ίντερ οι αγώνες φέρουν το προσωνύμιο «Derby d'Italia» (Ντέρμπι της Ιταλίας). Οι δύο σύλλογοι μέχρι το «σκάνδαλο Καλτσιόπολι», ήταν οι μόνοι που δεν είχαν υποβιβαστεί ποτέ από τη πρώτη κατηγορία. Η διαμάχη τους κλιμακώθηκε κατά τη διάρκεια της δεκαετίας του 1930. Άλλοι αντίπαλοι της είναι η Μίλαν, η Φιορεντίνα και η Ρόμα.



ΓΗΠΕΔΟ


Image


ΤΙΤΛΟΙ

Image


ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Image


ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

ImageImageImage

Buffon :arrow: Βασικος και αναντικαταστατος.
Storari :arrow: Ειναι μεγαλος εχει μεγαλο συμβολαιο που ληγει σε 1 χρονο,καλο θα ηταν να πωληθει για να μπουν καποια λεφτα στα ταμεια της ομαδας.
Rubinho :arrow: Τιποτα το σπουδαιο .Προσπαθηστε να τον πουλησετε.

Εδω χρειαζεται μεταγραφη.Εγω ανεβασα τον Βranescu και ετσι πλαισιωσα τον Buffon.


ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Lichtsteiner :arrow:Πολυ καλος παιχτης.Βασικο δεξι μπακ.
Chiellini :arrow: Ηγετης στην αμυνα
Barzagli :arrow: Πολυ καλη εναλλακτικη λυση που μπορει να σταθει πολυ καλα και ως βασικος.Δικη σας η επιλογη!
Caceres :arrow: Παιχτης πολυεργαλειο ,μπορει να αγωνιστει σε ολες τις θεσεις της αμυνας.
Bonucci :arrow: Πολυ καλος αμυντικος,κανει τρομερο διδυμο με τον Chiellini
Peluso :arrow:Αξιολογο αριστερο μπακ,μπορει να σταθει ως βασικος.
Isla :arrow:Εχει μειονεκτημα απεναντι στον Lichtsteiner γιατι ειναι περισσοτερο wing back.
De Ceglie :arrow: Eκανα το λαθος και τον πουλησα,και τωρα ψαχνω μπακ.Καλο θα ηταν να μην κανετε το ιδιο

Οποιος θελει μπορει να αποκτησει ενα στοπερ με την προυποθεση να εχεις αρκετες επιλογες,ειδικα σε περιπτωση που εχει στο μυαλο να παιξει το ιταλικο 3-5-2


ΜΕΣΟΙ


ImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Pogba(MC) :arrow:TΑΛΕΝΤΑΡΑ.Δε λεω τιποτα αλλο τον Pogba και τα ματια σας.
Kwadwoh Asamoah(ΜC) :arrow:Σκυλος στα χαφ!
Vidal(MC) :arrow:Τρομερος παιχτης βασικος και αναντικαταστατος.
Marchisio(MC) :arrow:Ακριβος ιδια περιγραφη με τον Vidal ,αυτοι οι 2 κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι βασικοι MC
Marrone :arrow:Καλος για τα ρεπα του Πιρλο . Καλυτερα να τον κρατησετε τη 1η χρονια μετα βλεπετε.
Giovinco(AMC) :arrow:Επειδη το συστημα που θα χρησιμοποιω δε θα εχει δεκαρι,θα χρησιμοποιηθει ως εξτρεμ.Παντως στα φιλικα εχει αφησει εξαιρετικες εντυπωσεις.
Padoin(MC) :arrow:Δε χωραει στο ροστερ.Καλο θα ηταν να πωληθει.
Simone Pepe(W(R)) :arrow:Καλο εξτρεμ,αλλα ψαξτε για κατι καλυτερο.
Pirlo(DM) :arrow: ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ .


Θα χρειαστειτε ενισχυση στα εξτρεμ.βεβαια μπορει να χρησιμοποιηθει εκει εξισου και o Mirko Vucinic.


EΠΙΘΕΤΙΚΟΙ


ImageImageImageImage


Quagliarella :arrow: Αξιολογος επιθετικος .Κρατηστε τον 1 χρονια και μετα βλεπετα αν θα τον κρατησετε.Εγω θα τον εχω στον παγκο μαλλον.
Matri :arrow:Προοριζεται για βασικος.Στα φιλικα μεχρι στιγμης μου εχει δειξει καλα στοιχεια και εκτος απροοπτου θα ειναι ο βασικος επιθετικος της ομαδας.
Bendtner :arrow:Ειναι δανεικος απο την Αρσεναλ.Επιλογη σας τι θα κανετε με την παρτυ του.Εμενα δε με τρελενει σαν παιχτης αλλα θα τον κρατησω για εναλλακτικη λυση
Vucinic :arrow:Παιχτης πολυεργαλειο μπορει να αγωνιστει με την ιδια ευχερεια και στα πλαγια,εκει τον προοριζω και εγω.


Εδω για 1η χρονια θεωρω ειναι κομπλε η επιθεση της ομαδας .


Image
Image
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τους τερματοφυλακες, θα ελεγα να κρατησεις εναν εκ των Storari, Rubinho και κλεινεις τριαδα με Buffon, Branescu που ειναι μια χαρα για την 1η χρονια. 2η χρονια επιστρεφει ο Leali και εισαι οκ για τα επομενα χρονια! :wink:
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω όπως και irl αυτό που λείπει από τη Γιουβέντους είναι ένας επιθετικός που θα κάνει τη διαφορά. Με έναν Ιμπραίμοβιτς, Φαλκάο ή Καβάνι μπροστά θα έπαιρνε το πρωτάθλημα από τον Σεπτέμβριο.
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1801
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
facebook προφίλ: thanos.xynogalas
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακριβώς ότι λέει και ο rimini. Το κέντρο της Juventus δεν υπάρχει.

Ένα ενδιαφέρον άρθρο επίσης για όσους ενδιαφέρονται
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία παρουσίαση ! Ο Bednter δεν κάνει ...απλά δεν μπορεί το παλικάρι (στο fm)
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρησιμοποιείς το 3-5-2 ή παίζεις με το 4-3-2-1????
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΕ 4-2-3-1 ..αλλα αμα θες δοκιμασε και το 3-5-2.
Image
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αμυντικά θεωρώ πλήρη την ομάδα, ειδικά όταν παίζει με 3 στην άμυνα.. Μπονούτσαρος βασικός, με Μπαρτζα/Κασερες να τον ξεκουράζουν.. αν παίζεις με 4, ίσως χρειαστείς αριστερό μπακ..
κέντρο υπερπλήρες..
επιθετικά είναι εκεί που πονάμε, όπως και irl.. αν παίζεις με 2 επιθετικούς, πας με Τζιοβινκο trenquartista και Ματρι/Μιρκο poacher.. αν όχι, ο Ματρι θεωρώ ότι είναι είναι λίγος για μόνος του μπροστά..
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχάς να σε συγχαρώ για την πολύ ωραία παρουσίαση... Είμαι οπαδός της Juve και πάντα ξεκινάω ένα save με αυτήν... Πρόσφατα ξεκίνησα online game με 2 φίλους μου (πήραν Milan & Fiorentina)... Έστησα την ομάδα ώστε να παίζει 4-2-3-1 με βατούς αντιπάλους και 4-1-2-2-1(οπου το 10αρι γίνεται αμ χαφ) με δυσκολότερους ... Οι μεταγραφές μου ήταν ο Hatem Ben Arfa (4M+12M κοτσόβολος) για την θέση του δεξιού εξτρέμ και ο leighton baines(5M+18M κοτσόβολος) για αριστερό μπακ.. Επίσης πούλησα De Ceglie (το ταλέντο που έμεινε ταλέντο) και στην θέση του για μπακ απ πήρα την λατρεία μου Lucas Digne... Ακόμα πούλησα και τον Quagliarella αφού θα παίζω με έναν επιθετικό.. Μετά τα πρώτα παιχνίδια είχα δύο ευχάριστα προβλήματα... Το ένα ήταν οτι Giovinco, Ben Arfa, Pepe και -αυτόν που δεν βλέπω στην παρουσίαση σου- emanuele giaccherini (ΜΗΝ τον υποτιμήσετε) είναι τρομερά φορμαρισμένοι... Οπότε έχω 4 πολύ καλούς παίχτες 2 για αριστερά και 2 για δεξιά.... Το άλλο ευχαριστο πρόβλημα είναι οτι Vucinic και Matri (τον προτιμώ βασικό λόγο finishing) κάνουν και οι δύο παπάδες.... Άρα παρόλο που θέλω να χρησιμοποιήσω το 3-5-2 ώστε να συνδυάσω άμυνα μαζί με 2 πολύ καλούς επιθετικούς που συμπληρώνει ο ένας τον άλλον θα πρέπει να αφήσω έξω 4 φορμαρισμένα χαφ ή τα 3 αν βάλω τον giovinco 10αρι.... Πάντως πιστέυω ότι το 4-1-2-2-1 είναι το καλύτερο αφού η 3αδα Pirlo Vidal Marhcisio είναι τρομερή... Ενδεικτικά στους πρώτους σημαντικούς αγώνες: Juve - Real (Ch.L.) 3-1 με 2 goal Matri και 1 ο Baines... Napoli - Juve (Super Cup) 1-2 με 2 goal Matri.... Milan - Juve (Serie A) 0-2 με 1 goal Matri και 1 ο Ben Arfa... Όλα με 4-1-2-2-1..... Πάντως μιλάμε για μια ομάδα με φοβερό κέντρο, φοβερό αμυντικό δίδυμο και πολύ αξιοπρεπείς επίθεση.......
Last edited by alex-gate-7-1925 on Sun Jan 20, 2013 3:13 pm, edited 1 time in total.
soka58
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Dec 07, 2005 3:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια και από μένα για την ωραία παρουσίαση. Είμαι και εγώ φαν αυτής της τεράστιας ομάδας και λέω να ξεκινήσω ένα save. Έχω ένα θεματάκι όμως. Σε όλα τα save μου χρησιμοποιώ κατά 90% σύστημα 4-3-3 με ένα αμυντικό χαφ και 2 εξτρέμ. Τον αμυντικό χαφ τον έχω πάντα anchor man. Εδώ όμως δεν μπορώ να κάνω το ίδιο με τον πίρλο γιατί θα χαραμιστεί. Θέλω να τον βάλω DLP(defence) αλλά η απορία μου είναι αν θα μπορέσει να ανταπεξέλθει μόνος του και αμυντικά και επιθετικά. Ποιά είναι η άποψή σας; Ευχαριστώ
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

soka58 wrote:Συγχαρητήρια και από μένα για την ωραία παρουσίαση. Είμαι και εγώ φαν αυτής της τεράστιας ομάδας και λέω να ξεκινήσω ένα save. Έχω ένα θεματάκι όμως. Σε όλα τα save μου χρησιμοποιώ κατά 90% σύστημα 4-3-3 με ένα αμυντικό χαφ και 2 εξτρέμ. Τον αμυντικό χαφ τον έχω πάντα anchor man. Εδώ όμως δεν μπορώ να κάνω το ίδιο με τον πίρλο γιατί θα χαραμιστεί. Θέλω να τον βάλω DLP(defence) αλλά η απορία μου είναι αν θα μπορέσει να ανταπεξέλθει μόνος του και αμυντικά και επιθετικά. Ποιά είναι η άποψή σας; Ευχαριστώ

Μην ανησυχείς καθόλου για τον Πίρλο... Όταν υπάρχει ο Βιντάλ και ο Μαρκίσιο.... Και στο FM για τον Πίρλο έχει σημασία πως θα τον διαχειριστείς... Από την στιγμή όμως που έχεις τον Βιντάλ Ball Winning δεν περνάει τπτ... Και εγώ όπως ανέφερα παίζω παίζω 4-3-3 (4-1-2-2-1) με αμ χαφ και εξτρεμ... Pirlo DLP(support) Vidal BWM(support) Marchisio DLP(support).. Παίζω με 2 DLP απο την στιγμή που τα εξτρέμ είναι inside forward ή winger... Από κει και πέρα σε κάποιο δύσκολο ματς πχ με Ρεαλ , Μπαρτσα μπορείς να αφήσεις τον Πίρλο στον πάγκο και να παίξεις με Vidal DM(defence) , Kwadwoh Asamoah BWM(support ή defence) και Marchisio DLP (support) και σε πληροφορώ οτι δεν περνάει τπτ.. Αν είσαι και καλός στις πτέρυγες -θα χρειαστείς αριστερό μπακ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ- δύσκολο να σου βάλουν γκολ. Σου συνιστώ σε κάποια εύκολα ματς να αφήνεις στον πάγκο τον Πίρλο να ξεκουράζεται και να παίζεις 4-2-3-1 δηλ με 10άρι και όχι αμ χαφ.. Βιντάλ (ο ορισμός του "Ball Winning") και Μαρκίσιο κάνουν τρομερή δουλειά με αποτέλεσμα στα εύκολα ματς να μην χρειάζεσαι αμ χαφ..
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος Γιώργο...Πολύ καλή ανάλυση για την Γιούβε..!
Spoiler: show
Forza Milan 8) 8)
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινησα και εγω (επιτελους) ενα σεηβ με την ομαδα μας...προσπαθω να χρησιμοποιησω ενα 352 και μεχρι στιγμης, τα αποτελεσματα ειναι θετικοτατα. Ακολουθουν συστημα, μεταγραφες, ροστερ και αποτελεσματα.

Τακτικη - Team Instructions
Spoiler: show
Image

Image


Transfers - Roster
Spoiler: show
Ειναι ολα τα λεφτα στο χερι...δεν εχουμε καμια δοση. Μετα το ματς με την Πεσκαρα μου εδωσε και αλλα 10Μ για μεταγραφες :-D

Image

Image


Αποτελεσματα
Spoiler: show
Image
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πλέον μπορώ να πω κι εγώ την άποψη μου, έχοντας ξεκινήσει save εδώ και δυο μέρες..

το κέντρο της Γιουβε δεν υπάρχει.. θεωρώ ότι για τουλ. 5-6 δεν χρειάζεται καμιά μεταγραφή..
στην άμυνα παίρνεις Μπελουσι και ξεγνοιάζεις.. εγώ αγόρασα και τον Aurier για τις μπάντες..
στην επίθεση είναι το μοναδικό θεματάκι.. ο Ματρι μπορεί να έχει 17 finishing αλλά πρέπει να του την δώσεις πάνω στην γραμμή και με τον τερματζή 5 μέτρα μακριά, για να το βάλει.. τον Βουσινιτς προσωπικά δεν τον εμπιστεύομαι (γι αυτό και το καλοκαίρι τον στέλνω στην Αρσεναλ)
παίζω με Ματρι-Τζιοβινκο μπροστά, poacher-dlf αντίστοιχα.. ή που θα ρίξουν τάλιρο τα παιδιά (5-0 την Παρμα, 1-5 την Ρομα) ή που δεν θα κάνουμε φάση και θα χάσουμε με under (1-0 από Ουντινεζε και Σαλκε)

επίσης, κερδίζω πάρα πολλά κορνερ.. πέρσυ είχαμε το 6 yard box/challenge keeper και γινόταν δουλειά.. φέτος έχετε βρει κάτι ανάλογο;
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
filippas 1925
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Tue Jul 23, 2013 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: Γιουβέντους
facebook προφίλ: φιλιππας παρασκευοπουλος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά τι σύστημα να πεξω στην Γιουβέντους?
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”