Καφενές Ο Μπάμπης

Post Reply
The_Phenom
Rotation
Rotation
Posts: 1173
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δύσκολη κατηγορία η Championship, αρκετές καλές ομάδες.. Ελπίζουμε! :wink:
Image
User avatar
Spartian
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Tue Jul 17, 2012 3:38 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: Σύλλογος Μεγάλος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαμός γίνεται στην Τσάμπιονσιπ..Καλή συνέχεια!
Όταν βρώ χρόνο θα διαβάσα και το σενάριο ;)
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Συγνώμη για την καθυστέρηση της συνέχειας.
Απλά έχω μείνει λίγο πίσω.
Θα επιστρέψω με καινούργιο ποστ σε 1-2 μέρες.
Ευχαριστώ για την υπομονή.
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην σκας μεγαλε περιμενουμε!!!
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άραξε τρελέ..Περιμένουμε το επόμενο πόστ ;)
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
Ευχαριστώ για την υπομονή σας...
Ο ΤΟΛΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ CHAPTER 27:ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ '14

Η προσπάθεια μας για να αποφύγουμε τον υποβιβασμό και να ανεβούμε σε ένα από τα καλύτερα - αν
όχι στο καλύτερο - πρωταθλήματα του κόσμου, την Premier League. Προς το παρών το πρόγραμμα μας
έχει κάποιους δύσκολούς αγώνες και την φάση των 32 για το Capital One Cup ενάντια στην παλία μας
γνώριμη, Brentford.

Npower Championship Fixture 5
Image Crystal Palace - Oxford 4-2

Oxford's Formation:Woods, Rivieyran, Fabien, O'Connor, Robertson(Sub 45' King), Furman, Falkingham, Kone(Sub 45' Guy), Rosado, Amalfitano(Sub 56' Baxter), Altinier

Image 11' Rosado
Image 87' Rosado

Κατά λάθος εκτός αποστολής έμεινε ο Wright και έτσι αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τον Robertson.
Κάτι που στο τέλος δεν βγήκε κερδοφόρο. Ενώ ευκαιρία ήταν να δοκιμαστεί σαν βασικός ο Furman μετά
τον τραυματισμό του Tunnicliffe, το αποτέλεσμα μέτριο.

Npower Championship Fixture 6
Image Oxford - Bristol City 0-2

Oxford's Formation:Woods, Rivieyran, Afolabi, O'Connor, Wright(Sub 60' Robertson), Falkingham(Sub 55' Furman(Out 78')), Bachirou, Kone, Amalfitano(Sub 45' Baxter), Rosado, Guy

Image -

Η εμφάνιση πρέπει να ξεχαστεί γρήγορα. Δεν μπήκαμε στο γήπεδο ενώ είμασταν γηπεδούχοι και παίζαμε
εναντίον της τελευταίας του πρωταθλήματος. Falkingham, Wright, Amalfitano με απογοήτευσαν σήμερα ενώ
χάσαμε και τον Furman προς το τέλος.


Τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά για την ομάδα μας και για αυτό διοργάνωσα ένα team meeting στο οποίο
προσπάθησα να ανυψώσω το ηθικό της ομάδας. 7 θετικές και 3 αρνητικές αντιδράσεις προήλθαν...
Έξω ο βασικός μας DR Rivieyran για 3 μήνες. Ένας διασυρμός από την Aston Villa και έδεσε το γλυκό...


Npower Championship Fixture 7
Image Aston Villa - Oxford 1-4

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Fabien(Sub 65' Afolabi), O'Connor, Wright, Falkingham, Tunnicliffe, Kone(Sub 70' Baxter), Guy, Rosado, Altinier

Image 3' pen. Altinier
Image 42' Kone
Image 61' pen. Altinier
Image 76' Altinier

-ypoklinomai ALTINIER!!! Μπορεί τα 2 του γκολ να μπήκαν με πέναλτυ αλλά έπαιξε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ(έκανε και
μια ασιστ). Ο Kone χρησιμοποιήθηκε σαν AMC και το αποτέλεσμα ήταν αρκετά ικανοποιητικό.


Αλλαγή στο staff μας. Ο Neil Champion συμφωνεί για mutual termination και ο έμπειρος Αndy Gray υπόγραφει
συμβόλαιο για 2 χρόνια.


Capital One Cup 4th Round
Image Brentford - Oxford 1-2

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Afolabi, O'Connor, Fabien(Sub 45' Wright), Falkingham, Tunnicliffe, Kone, Rosado(Sub 87' Amalfitano), Guy(Sub 56' Constable), Altinier

Image 2' O.G. Scott Barron
Image 64' Constable

Νίκη με διπλή σημασία σήμερα. Και περάσαμε στον επόμενο γύρο και μπορώ να καυχιέμαι σε έναν από τους
αντιπάλους μου, τον Paolo Di Canio. Ο Constable επέστρεψε από τις reserves και σκόραρε. Ενώ η κούραση του
Wright με οδήγησε στην λανθασμένη επιλογή του Fabien σαν DC.


Η Southampton η επόμενη μας αντίπαλος.


Npower Championship Fixture 8
Image Coventry - Oxford 2-2

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Fabien, O'Connor, Wright, Falkingham(Sub 45' Bachirou), Tunnicliffe, Kone(Sub 45' Baxter), Rosado(Sub 65' Kerkar), Amalfitano, Altinier

Image 47' Amalfitano
Image 59' Bachirou

Δεν έχω να πω και πολλά για τον σημερινό αγώνα. Καλή εμφάνιση, μπορούσαμε όμως και την νίκη.

Npower Championship Fixture 9
Image Oxford - West Brom 1-0

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Wright, O'Connor, Afolabi(Sub 56' Fabien), Falkingham, Bachirou, Amalfitano(Sub 45' Guy), Kone(Sub 56' Baxter), Rosado, Altinier

Image 56' O'Connor

Πολύ καλή η νίκη μας. Παίξαμε πολύ ωραία και δεν έχω παράπονο. Οι καλύτεροι του παιχνιδιού όμως
ήταν οι Ο'Connor, Robertson και ο Altinier.


Οι καλές εμφανίσεις του κεντρικού μας αμυντικού Ο'Connor τον οδήγησαν στην δευτέρη θέση του
βραβείο του καλύτερου νέου παίκτη του μήνα.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Image

Ο στόχος μου είναι να είμαστε τουλάχιστον μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου σε απόσταση λίγων
βαθμών από τα play-off έτσι ώστε να μπορούμε να μπούμε εύκολα. Μέχρι στιγμής πηγαίνουμε πολύ
καλά.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετά καλά είμαστε
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Προς το παρόν ο στόχος μας ειναι εφικτός!πιστευω ότι με 2-3 καλα αποτελέσματα η ομάδα θα ανεβάσει ψυχολογία και δεν θα κινδυνεψουμε!
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα πω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα ξεκινησαμε καλα και μεχρι τωρα αυτο ειναι το θετικο.
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
The_Phenom
Rotation
Rotation
Posts: 1173
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λένε η αρχή είναι το ήμισυ του παντός.. Οπότε προβλέπεται καλή πορεία! :wink:
Image
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
tsigou10 wrote:Αρκετά καλά είμαστε
Ναι, η αλήθεια είναι πως τα περίμενα χειρότερα...
zois92 wrote:Προς το παρόν ο στόχος μας ειναι εφικτός!πιστευω ότι με 2-3 καλα αποτελέσματα η ομάδα θα ανεβάσει ψυχολογία και δεν θα κινδυνεψουμε!
Ελπίζω να έρθουν αυτά τα αποτελέσματα.
geohard wrote:Εγω θα πω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα ξεκινησαμε καλα και μεχρι τωρα αυτο ειναι το θετικο.
Όντως είναι νωρίς ακόμα αλλά θέλουμε περισσότερες νίκες
The_Phenom wrote:Λένε η αρχή είναι το ήμισυ του παντός.. Οπότε προβλέπεται καλή πορεία! :wink:
-papas
Ο ΤΟΛΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ CHAPTER 28:ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ '14

Το τέλος του Σεπτεμβρίου μας βρήκε στην 13η θέση, το τέλος του Οκτωβρίου ελπίζω να μας βρει
λίγες θέσεις πιο πάνω. Αλλά επειδή δεν θέλω να τα έχω όλα δικά μου, θα είμαι ευχαριστημένος ακόμα
και αν μείνουμε στην θέση μας.


Νpower Championship Fixture 10
Image Oxford - Leeds 1-1

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Wright, O'Connor, Afolabi(Sub 60' Fabien), Falkingham(Sub 45' Tunnicliffe), Bachirou, Amalfitano(Out 87'), Rosado, Kone, Altinier(Sub 45' Baxter)

Image 5' Kone

Σήμερα δεν παίξαμε καθόλου καλά. Αφού βάλαμε το γκολ ηρεμήσαμε με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να
πιέσουν και να σκοράρουν. Το πιο κακό της βραδιάς ήταν ο τραυματισμός του Amalfitano για 8-11 μέρες.


Και ενώ ο Furman επιστρέφει ο O'Connor και ο Tunnicliffe τραυματίζονται ενόψει του δύσκολου παιχνιδιού
με την Middlesbrough. O πρώτος ευτυχώς θα το προλάβει οριακά ενώ ο δεύτερος θα το χάσει οριακά.


Npower Championship Fixture 11
Image Middlesbrough - Oxford 0-4

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Wright, King, Afolabi(Sub 45' Fabien), Falkingham, Bachirou, Amalfitano(Sub 45' Guy), Rosado, Kone, Altinier(Sub 68' Baxter)

Image 28' Rosado
Image 43' King
Image 50' Kone
Image 84' Guy

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Η ενδεκάδα της εβδομάδας δεν θα μπορούσε να μην έχει παίκτες μας μέσα...
Image
Spoiler: show
MEANWHILE:
Image


Npower Championship Fixture 12
Image Cardiff - Oxford 4-0

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Wright, O'Connor, Fabien, Tunnicliffe, Bachirou(Sub 63' Falkingham), Amalfitano(Sub 45' Guy), Rosado, Kone, Altinier(Sub 45' Baxter)

Image -

-toixosmesh Να ξεχαστεί γρήγορα!!!


Image
Καλό αυτό. Θα τον χρησιμοποιώ περισσότερο...


Npower Championship Fixture 13
Image Oxford - Nottm Forest 2-3

Oxford's Formation:Woods, Robertson, Wright, King(Sub 45' O'Connor), Fabien, Tunnicliffe, Falkingham(Sub 57' Bachirou), Amalfitano, Rosado(Sub 57' Guy), Kone, Altinier

Image 49' Falkingham
Image 53' Altinier

Στο πρώτο ημίχρονο η μόνη ομάδα που υπήρχε ήταν η Nottingham. Στα πρώτα 8 λεπτά του δεύτερου
καταφέραμε και κάναμε το θαύμα και κερδίζαμε 2-0. Στο 80' ήμουν πια σίγουρος για μία πολύ καλή νίκη.
Στο 82' μείωνουν το σκορ, σκέφτομαι εντάξει δεν θα βάλουν και δεύτερο. Στο 88' ισοφαρίζουν, σκέφτομαι
εντάξει και ένας βαθμός καλός είναι. Στο 91' ο διαιτητής δίνει ανύπαρκτο πέναλτι και βάζουν και τρίτο, σκέφτομαι
άμα δεν σε θέλει...


Image
Γατάκια... Όχι που θα μου δίνατε και πρόστιμο...

Οι 2 τελευταίοι αγώνες έπρεπε να ξεχαστούν γιατί σε λίγες μέρες θα δίναμε τον πιο δύσκολο μας αγώνα
την φετινή χρονιά, τον αγώνα με την Southampton για τους 16 του Capital One Cup.
Image


Capital One Cup 4th Round
Image Southampton - Oxford 1-4

Oxford's Formation:Woods, Robertson, O'Connor, Afolabi(Sub 45' Wright), Fabien(Sub 45' Kennedy, Tunnicliffe, Falkingham, Furman, Rosado(Sub 70' Constable), Kone, Altinier

Image 10' Kone
Image 32' Falkingham
Image 61' Altinier
Image 77' Constable

Όταν έφτιαχνα την ενδεκάδα είδα ότι πολλοί παίκτες είχαν κουραστεί πολύ. Σκέφτηκα πως στο κύπελλο
μπορεί να γίνει κάτι και να χάσει και ότι το πρωτάθλημα είναι πιο σημαντικό οπότε πολλοί καλοί παίκτες βγήκαν
εκτός ενδεκάδας και εκτός αποστολής ενώ κάποιοι παίκτες που χρησιμοποιούνται σπάνια μπήκαν κάποιοι στην
ενδεκάδα και κάποιοι στην αποστολή. Σκέφτηκα ότι χάσαμε και τις λιγοστές μας ελπίδες για νίκη...
Αλλά σκέφτηκα λάθος!


Image
Θα μπορούσε και καλύτερα θα μπορούσε και χειρότερα...
Νομίζω ότι άμα περάσουμε μαζί με τις ομάδες του Manchester και την Chelsea αφού λογικά αυτές θα βγουν
Ευρώπη θα βγούμε και εμείς... Σωστά;

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Image
Τελικά δεν ανεβήκαμε αλλά πέσαμε. Τα καλά του μήνα είναι ότι ο Kone έχει πάρει μπρος και ότι περάσαμε στα
προημιτελικά του Capital. Tα κακά είναι ότι πέσαμε 2 θέσεις, υπάρχει πολύ κούραση και έχουμε σκαμπανεβάσματα.
Ο Νοέμβριος είναι δύσκολος λόγω και των πολλών αλλά και των δύσκολων παιχνιδιών του...
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλά πάμε μην αγχώνεσαι..Θέλει πολύ κουράγιο στην Αγγλία!
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Οι μικρες κατηγοριες χρειαζονται μεγαλα...καρυδια!Χρειαζομαστε ενα γερο ταρακουνημα για να παρουμε ξανα μπρος!Προσπαθησε να μιλησεις σε παικτες που παιζουν χαλια ή να κανεις κανενα team meeting, μηπως και ανεβουμε!
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zois92 wrote:Οι μικρες κατηγοριες χρειαζονται μεγαλα...καρυδια!Χρειαζομαστε ενα γερο ταρακουνημα για να παρουμε ξανα μπρος!Προσπαθησε να μιλησεις σε παικτες που παιζουν χαλια ή να κανεις κανενα team meeting, μηπως και ανεβουμε!
+1
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσπάθησε μέχρι τα μισά, 23 αγώνες δηλαδή να χτυπήσεις 10η θέση το λιγότερο. Μετά θα είναι όλα πολύ πιο εύκολα.
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Post Reply

Return to “FL2”