Πολλά Crush Errors

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και η αποφυγη "φορτωσης" με πολλα γραφικα μπορει να επιβαρυνει τη χρηση RAM και να προκαλεσει σφαλματα. Τα τελευταια 3 η 4 χρονια που εχω σταματησει να χρησιμοποιω γραφικα διαβαζω crashes απο πολυ κοσμο, αλλα δεν ειχα ποτε προβλημα. Μια φορα ξεκινησα μια ιστορια εδω, με μαλωσε ο Τσακ να βαλω να ειναι πιο ωραια τα screenshots, και για πρωτη φορα ξαναειδα crash. Και το παιχνιδι το εχω τρεξει σε πολλα διαφορετικα μηχανηματα κατα καιρους. Βεβαια ασφαλες συμπερασμα "μη βαζετε γραφικα, δε θα κρασαρει" δε γινεται να βγει, αλλα μια σχεση την εχω παρατηρησει οπως και να το κανουμε.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
Thodoris213
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 374
Joined: Thu May 22, 2008 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: Kavala, PAOK, Leeds, Dortmund
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να κάνω μια ερώτηση. Αν χρησημοποιήσω το usb flashaki που έχω 4gb με το READYBOOST αν και η RAM είναι ήδη 4gb θα είναι καλύτερα ?
Ακόμα και μια κοινωνία ηλιθίων είναι ταξική. Έτσι ένας ηλίθιος πλούσιος είναι απλά πλούσιος ενώ ένας ηλίθιος φτωχός είναι απλά ηλήθιος. *Αρκάς

https://www.facebook.com/pages/PAOK-Fan ... ef=tn_tnmn PAOK Fan Page

https://www.facebook.com/pages/%CE%9D%C ... 070?ref=hl ΝΕΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΤΩΡΑΑΑ !!!
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε συστήματα Windows Vista με μνήμη 512 έως 1024 Mbyteσ η χρήση Readyboost συμβάλει πολύ στην ταχύτητα εκτέλεσης των διεργασιών. Σε συστήματα με μνήμη από 2 Gbyteσ και πάνω η συμβολή της είναι μικρή.
Δε χάνεις τίποτα βέβαια να δοκιμάσεις.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους και σας ευχαριστώ εξ΄αρχης όσους μπουν στη διαδικασία να με βοηθήσουν με το πρόβλημα που αντιμετοπίζω.

Αρχικά οταν εγκατέστησα το Football Manager 2013, όντας πανευτυχής και ψάχνοντας το καινούργιο training πάτησα στο Stuff Advice και το ξαφνικά το FM13 μου έκλεισε.
Επίσης παρατήρησα πως η sega έβγαλε καποιο update εαν δεν κανω λάθος το hotfix το οπόιο γινεται η τροφοτηση μέσω steam.
Οταν έκανα add το παιχνίδι και restart το steam δεν έκανε auto-update.
Υπάρχει τρόπος που διρθωνει το πρόβλημα που αντιμετοπίζω ;
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν χρησιμοποιείς το steam σε online mode έχει κάνει σίγουρα το update, πιθανόν και όταν έτρεχε στο background, απλώς μάλλον δεν το είδες. Για τσέκαρε την έκδοση του παιχνιδιού που λέει όταν το τρέχεις (πριν φορτώσεις save).

Αν δεν ξέρεις να το βρεις, επειδή δεν είμαι σπίτι να το δω και δεν το θυμάμαι απ' έξω, λίγο υπομονή μέχρι το απόγευμα. :wink:
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
Apostolis tbr
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Wed Apr 20, 2011 2:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα...εχω δεν εχω μια εβδομαδα που εχω το fm13 και αντιμετωπιζω ενα εξης προβλημα...καθε φορα στις 27 με 28 ιουλιου το παιχνιδι κρασαρει και με πεταει εξω...στην αρχη το ειχα πειρατικο το παιχνιδι και νομιζα οτι ηταν απο αυτο...αλλα το δοκιμασα και στην αυθεντικη του εκδοση και παλι υπαρχει το ιδιο προβλημα...επειδη περασαν πολλα απο το μυαλο μου για το τι μπορει να φταιει (μηπως ο κωδικος, μηπως τα γραφικα , μηπως το υπερφορτωνω....μπορει και αυτα που σκεφτηκα να ειναι βλακειες) μηπως μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει και τι μπορω να κανω στην τελικη?? ευχαριστω προκαταβολικα
Υ.Γ:αν χρειαζεται να πω τι καρτα γραφικων διαθετω και τι μνημη ραμ η οτιδηποτε αλλο που νομιζετε οτι φταιει ρωτηστε με να σας πω
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρόβλημα με αυτά τα crushes είναι ότι μπορεί να προέρχονται από αμέτρητες αιτίες, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο για κάποιον που δεν ξέρει να διαβάσει το report (εγώ ας πούμε :D ). Οπότε είναι πολύ δύσκολο να σας απαντήσει κάποιος συγκεκριμένα για την δική σας περίπτωση.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
ISOBITHS
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:52 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Ζορικα μουτρο μου,να πουμε..
Location: Στυλιδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apostolis tbr wrote:καλησπερα...εχω δεν εχω μια εβδομαδα που εχω το fm13 και αντιμετωπιζω ενα εξης προβλημα...καθε φορα στις 27 με 28 ιουλιου το παιχνιδι κρασαρει και με πεταει εξω...στην αρχη το ειχα πειρατικο το παιχνιδι και νομιζα οτι ηταν απο αυτο...αλλα το δοκιμασα και στην αυθεντικη του εκδοση και παλι υπαρχει το ιδιο προβλημα...επειδη περασαν πολλα απο το μυαλο μου για το τι μπορει να φταιει (μηπως ο κωδικος, μηπως τα γραφικα , μηπως το υπερφορτωνω....μπορει και αυτα που σκεφτηκα να ειναι βλακειες) μηπως μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει και τι μπορω να κανω στην τελικη?? ευχαριστω προκαταβολικα
Υ.Γ:αν χρειαζεται να πω τι καρτα γραφικων διαθετω και τι μνημη ραμ η οτιδηποτε αλλο που νομιζετε οτι φταιει ρωτηστε με να σας πω

Οσες φορες και αν εχεις κανει νεο παιχνιδι,παθαινεις το ιδιο σε εκεινη την ημερομηνια?
Δοκιμασες να περασεις τις συγκεκριμενες ημερες με "Go On Vacation"?
Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων

Image


Ιστοριες Fm2014~> Ελλαδα
Εργοτελης : Χτιζοντας κατι ελληνικο!

Τακτικες Fm2014
4-1-3-2
ctg
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Jan 31, 2006 4:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μολις παω να ζητησω παικτη απο τη διοικηση (interact with board) κρασαρει και δεν γινται με τιποτα.. Το παιχνιδι ειναι αγορασμενο αυθεντικο... Αλλα κρασαρισματα δεν εχω παρατησεισει ως τωρα ειμαι περπου Νοεμβριο.. Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλαμα με μενα;

ΥΓ. Η εκδοση μου ειναι 13.1.2 εχω κανει το τελευταιο update απ το steam και μαλιστα σημερα το απεγκατεστησα και το εγκατεστησα με το cd και μετα εκανα το update απ το steam παλι και εκανα new game..
ctg
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Jan 31, 2006 4:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια σε αλλο save που δοκιμασα δεν μου το κανει... Πραγματικα απορω δεν ξερω τι να συμβαινει..

edit - Δοκιμασα και στο ιδιο save να παραιτηθω και να περιμενω ως που να με ζητησει αλλη ομαδα, ζητησα απ την διοικηση παικτη και ουτε crash ουτε τιποτα... Μου το κανει μονο στην Castilla και σκεφτομαι μηπως επειδη ειναι β ομαδα ισως δεν ειναι προγραμματισμενο το παιχνιδι για να ζητας παικτες απο τη διοικηση και η επιλογη αυτη υπαρχει καταλαθος εκει ενω δεν επρεπε και γι αυτο κρασαρει.. Υποθεση κανω απλα.. Παντως καλο ειναι να αναφερθει στην εταιρια κι αυτο μαζι με τα αλλα...
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα κάνω μία δοκιμή μόλις προλάβω (και μόλις το θυμηθώ :D ) να αναλάβω την Castilla και καμία ακόμα δεύτερη Ισπανική να δω.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
ctg
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Jan 31, 2006 4:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος.. Αν το ψαξεις ενημερωσε να δω αν ειναι γενικο η να εχει το δικο μου DVD το προβλημα.. Ενα αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι καμια φορα οταν διαλεγω ενδεκαδα και δεν παω για αγωνα αλλα περιπλανιεμαι κλπ και ξαναγυριζω στη σελιδα για να πατησω Submit Team μολις το παταω δεν κανει τιποτα και κανω save και load για να μπορεσω να μπω στον αγωνα.. Βεβαια παιζει να ειναι και δικο μου λαθος γιατι τη μια φορα απ τις 2 που το συναντησα ειχα περασει απο Squad Registration κλπ και δεν ξερω μηπως αφησα κατι χωρις Confrm..


edit - Προχωροντας (παντα με την Castilla) παρατηρω οτι στις μεταγραφες πχ οταν κανω enquiry και μου κανουν negotiate και βαζουν deadline κι εγω παταω και κανω προσφορα οταν ερθει το deadline μου βγαζει must respond σαν να μην εχω κανει κατι και να κανω προσφορα δεν φευγει μονο αν ακυρωσω μεταγραφη μπορω να προχωρησω το παιχνιδι αι μετα κι αν θελω να κανω νεα προταση κι αν δεν τη δεχτουν και κανουν negotiate offer παλι το ιδιο, οταν δε μου βγαζει το ποσο που ζητανε και παταω view negotieted offer μεσα μου εχει το ποσο που στοιχιζει ο παικτης κι οχι αυτο που ζητανε οπως θα επρεπε (δηλαδη πρεπει να κανω cancel και νεα προσφορα και να βαλω το ποσο που βλεπω στα news οτι ζηταει η ομαδα για να προχωρησω επιτελους).. Επισης οσες προτασεις εχω προχωρησει αλλα δεν εχει γινει η μεταγραφη στην αρχικη σελιδα εκει με τα βελακια μου δειχνει τον αριθμο (4 στην συγκεκριμενη περιπτωση) και ειτε κανω cancel η και cancel all δεν φευγει απο εκει η απο το transfer center (μενουν εκει)..

edit 2 - Το προβλημα με το ποσο στο view negotieted offer εμφανιζεται οταν κανω δεξι κλικ στο ονομα του παικτη και enqiry.. Οταν κανω make an offer και μετα απο μεσα enquiry μου το βγαζει κανονικα.. Αλλα οι μεταγραφες που δεν ολοκληρωθηκαν κολλημενες στο transfer center... (εσβησαν ολα μετα τη ληξη της μεταγραφικης περιοδου τελικα)
statistikos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Mar 11, 2012 9:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά καλημέρα. Το ίδιο πρόβλημα το έχω κι εγώ. Έχω αγορασμενο αυθεντικό το παιχνίδι και ο υπολογιστής μου υπερπληρεί τις απαιτήσεις του παιχνιδιού. Ξεκίνησα να παίζω κι εγώ και κάπου πριν τον τρίτο γύρο προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ κρασάρει. Ξανακάνω load το ίδιο. Ξεκινάω άλλο παιχνίδι μετά, και πάλι εκεί στην ίδια ημερομηνία ξανακρασάρει. Παρατήρησα όμως ότι έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος με όνομα "crash dumps" που είναι οι αναφορές σφάλματος να υποθέσω; (κάτι αρχεία .DMP) Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
User avatar
ISOBITHS
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:52 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Ζορικα μουτρο μου,να πουμε..
Location: Στυλιδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανε απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα το παιχνιδι..
Και δοκιμασε το ξανα..
Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων

Image


Ιστοριες Fm2014~> Ελλαδα
Εργοτελης : Χτιζοντας κατι ελληνικο!

Τακτικες Fm2014
4-1-3-2
User avatar
Apostolis tbr
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Wed Apr 20, 2011 2:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με το μανατζερ φετος...σε οσους εχω απευθυνθει και εχω ρωτησει το 99% μου λενε οτι τους παρουσιαζεται προβλημα στο παιχνιδι και ο καθενας εχει να μου πει κατι διαφορετικο (μαζι με μενα)...αλλοι το εχουν πειρατικο και τους εμφανιζει προβλημα...αλλοι το εχουν αυθεντικο παλι τους εμφανιζει προβλημα...αλλοι δεν εχουν πολυ καλο υπολογιστη (βασει δυνατοτητων) τους εμφανιζει πρβλημα...αλλοι εχουν πολυ καλο υπολογιστη και παλι τους εμφανιζει προβλημα...απο τους γνωστους μου τουλαχιστον μονο σε εναν δουλευει μια χαρα...ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι προσπαθουσαν να κανουν και βγαλαν αυτο το πραμα φετος
Post Reply

Return to “Bugs”