Προτάσεις για παίκτες (Top Level)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Paloschi; Γενάρη '15 μόλις ανάλαβα τη Λέστερ κ θέλω επιθετικό για να βάζει μια 20άρα κάθε χρόνο. Με προβληματίζει λίγο το 12 acceleration και οι 3-4 μέτριες χρονιές που έχει κάνει. 5,5μ ζητάει η Μίλαν, εναλλακτικά πάω για τον Hooper της Σέλτικ με 14μ, που δεν ξέρω αν μπορώ κ θέλω να τα δώσω.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Καλά βρίσκεις και καλύτερους ρε. Πχ Ντέστρο,Φερέιρα που λέχθηκαν και πιο πίσω.
Στο φετινό ο Παλόσκις δεν τα έλεγε και τόσο γιατί έπεσε το acceleration και δεν κάνει για πόατσερ αλλά τον είχα δει να βάζει καμιά 20άρα γκολ σε ένα σέηβ που ήταν άσκολι νομίζω
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Να πω την αλήθεια μόνο winger τον δοκίμασα. Θα τον τσεκάρω και σαν IF μπας και. Αλλά νομίζω πως πήγε τζάμπα η χαρά όταν τον πήρα ενώ ήταν transfer listed. Η πλάκα είναι πως όλοι πλην Φαλκάο τραυματίστηκαν μες στη χρονιά για 2-3 μήνες (πρέπει να φταίει ένα bug του παιχνιδιού που κάποιες φορές ξεκινάει προετοιμασία 4 εβδομάδων κι ας του έχεις πει εσύ 7), αλλά δεν είναι τόσο χάλια. Και ειδικά στον Ayew του έχω μιλήσει και ιδιαιτέρως 2-3 φορές. Αν δεν τραβήξει φέτος έχει φύγει το καλοκαίρι κλοτσηδόν!
Για το Φαλκάο το παράπονο μου είναι πως σε πολλά ματς χάνεται τελείως. Είναι με τις ορέξεις του. Ή θα βάλει 2 γκολ και άλλες 2 ασίστ ή που δε θα εμφανιστεί στο γήπεδο. Τέλοσπάντων θα δούμε αρχή είναι ακόμα. Μου κάθεται βαριά πάντως το γεγονός ότι τόσο καλοί παίκτες δεν έχουν σταθερότητα, ειδικά εκτός έδρας. Θα δω όμως και φέτος γιατί πέρσι ήταν πολλές οι προσθήκες, οπότε κάπου είναι λογικό. Φέτος όμως δεν υπάρχει δικαιολογία...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι ψιλό offtopic αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας, ειδικά όσοι είχατε τον A. Poli στην ομάδα σας...
alex-gate-7-1925 wrote:Μία ερώτηση...
Έχω στον ΟΣΦΠ τον A. Poli και την 3η σεζόν στα μέσα μου είπε ότι "Wants to move to a bigger club".. Του υποσχέθηκα να φέρω μεγαλύτερους παίχτες κάτι το οποίο όμως δεν μπόρεσα να κάνω.. Κ προς το τέλος του καλοκαιριού του είπα να αλλάξει την συμπεριφορά του γιατί θα μπει transfer listed και μ υποσχέθηκε ότι θα το κάνει γιατί θέλει να μείνει στο κλαμπ (!!!!!) παρόλο το ενδιαφέρον της Λίβερπουλ (χωρίς όμως να φύγει το "Wants to move to a bigger club" από τα information του παίχτη)... Κ τέλη Οκτώβρη μετά από καλά αποτελέσματα στο Τσ. Λ. (4 νίκες και 1 ήττα από Σίτυ) φεύγει το "Wants to move to a bigger club" και υπάρχει πλέον το "Is enjoying playing for the club" (ενώ παραμένει το "wanted by a club" της Λίβερπουλ)....
Η ερώτηση είναι η εξής: Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει πάλι γνώμη (σε περίπτωσης κάποια πρόταση) ή όχι..??
Κ ρωτώ διότι είναι transfer listed ο Obiang με μόλις 4,9Μ την στιγμή που μπορώ να πουλήσω (τον λίγο καλύτερο) Poli με 20-25 στη Λίβερπουλ....
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Εγώ πάντως στην Eindhoven που τον έχω δεν εχει κάποιο πρόβλημα.
Επίσης ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες αν εξαιρέσουμε τον τραυματισμό 6 μηνών που είχε.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είμαι πρώτη χρονιά με Ντόρτμουντ και σκέφτομαι να πουλήσω τον Λεβαντόφσκι για να μην μου φύγει ως ελεύθερος του χρόνου.
Ποιoν παίρνω για αντικαταστάτη ;
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και πολυ καλα θα κανεις να τον πουλησεις.
Δες τους facundo ferreyra,papiss cisse,doumbia,blandi.
Image
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tsigou10 wrote:Είμαι πρώτη χρονιά με Ντόρτμουντ και σκέφτομαι να πουλήσω τον Λεβαντόφσκι για να μην μου φύγει ως ελεύθερος του χρόνου.
Ποιoν παίρνω για αντικαταστάτη ;
Το 14 λήγει αν θυμάμαι καλά το συμβόλαιό του... Εγώ τον είχα κρατήσει μια χρονιά γιατί καλοκαίρι του 12 δύσκολα βρίσκεις καλή προσφορά πάνω από 20-25Μ... Αντίθετα καλοκαίρι (Μάιο συγκεκριμένα) του 13 εγώ τον πούλησα 43Μ!!!! Θα σε συμβούλευα να τον κρατήσεις μια σεζόν... Κ πάρε κανα Fierro ή Ademilson που είναι φτηνοί 1η σεζόν να τους ετοιμάζεις σιγά σιγά...

EDIT: Και με 43Μ παίρνεις ότι θες... Cavani, Neymar, Falcao (είναι συνήθως unhappy k tranfer listed τέλος 1ης σεζόν...)
One Two
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποια η αποψη σας γαι τους εξης παιχτες που μενουν ελευθεροι:Stephane ruffier(GK,saint etienne),coutinho( AMC/AMR,inter) και Sebastien corchia (Sochaux,DR/WBR)??Ευχαριστω
NoNaKoS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 265
Joined: Thu Sep 16, 2004 11:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για Corchia θα μιλήσω που τον έχω δοκιμάσει ..
Παίζει να ειναι ενα απο τα 3 τοπ DR/WBR του παιχνιδιού (για μένα το καλύτερο ..).
Τον έχω στο save μου στην Dortmund και πραγματικά ειναι τεράστιος σταθερότατος και τον χρησιμοποιώ ακόμα και για στημένα ιδίως κόρνερ εχει πολλές ασίστ !
Αν μπορέσεις και τον τσιμπησεις απο την αρχή δεν το συζητώ ειναι MUST..δώστου παιχνίδια και δεν θα σε απογοητεύσει !
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Corchia κ για μενα ειναι στο φετινο FM το καλυτερο δεξι μπακ που ειχα.
Τον Ruffier τον ειχα σε ενα σειβ με Monaco ως αναπληρωματικο του Ospina, αλλα οποτε τον εβαλα να παιξει (κυπελλα+ευρωπαικα ματς) ηταν σταθερος. Αν μπορεσεις να τον παρεις ελευθερο κιολας ειναι μια αρκετα καλη επιλογη.
One Two
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω!! Θα τους κλεισω μαλλον και τους δυο..Οποιος ειχε τον coutinho σε σειβ του ας μας πει την γνωμη του..
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμια προταση για DL 4η σεζον PSV?
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FakeMessiah wrote:Καμια προταση για DL 4η σεζον PSV?
Τι μπατζετ διαθέτεις..??
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε μεχρι 15Μ τα δινω. Γιατι δεν εχω αναγκη σε αλλη θεση
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”