FM 2013 ADBOARDS MEGA PACK (update 8/11/12)

Backgrounds και ό,τι άλλο γραφικό δεν ταιριάζει στις παραπάνω κατηγορίες
Post Reply
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσω ότι ολοκληρώθηκε το πακέτο με τις διαφημιστικές πινακίδες της περιόδου 2012-13. Στο πακέτο υπάρχουν adboards για τα ελληνικά πρωταθλήματα Superleague, Football League και Football League 2 και το Κύπελλο Ελλάδος . Επίσης υπάρχουν οι πραγματικές πινακίδες από το Champions League
αλλα και από τα περισσότερα ευρωπαικά πρωταθλήματα και κύπελλα.

Champions League real adboards 2012-13
http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... guere.png/

Superleague adboards 2012-13
http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... dboar.png/

Φιλικά,

ansta1970




ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

1. Kλικάρετε στο παρακάτω link
http://www.mediafire.com/?sewruvjhoa23cuh

2. Επιλέξτε να κατεβάσετε το αρχείο

3. Επιλέξτε την αποσυμπίεση αρχείου στη διαδρομή που θέλετε.Θα χρειαστείτε το WinRAR.

4. Θα εμφανιστεί το αρχείο FM 2013 ADBOARDS BETA MEGA PACK by ansta1970 , το οποίο και θα ανοίξετε

5. Θα εμφανιστούν οι δύο φάκελλοι ads και graphics (ΠΡΟΣΟΧΗ , δεν τους ανοίγετε )

6. Επικολήστε με copy-paste τον φάκελλο ads μέσα στο φάκελο Football Manager 2013 ακολουθώντας τη διαδρομή C:\Documents and Settings\user\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013

7. Επικολήστε με copy-paste τον φάκελλο graphics μέσα στο φάκελο Football Manager 2013 ακολουθώντας τη διαδρομή C:\Documents and Settings\user\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε περίπτωση που έχετε ήδη δημιουργήσει τον φάκελλο graphics, τότε ανοίξτε τον graphics που κατεβάσατε , βρείτε τον φάκελλο Ads (οχι τον ads που έιναι xml αρχείο) και επικολήστε τον στη διαδρομή

C:\Documents and Settings\user\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\graphics\pictures\Ads



8. Ξεκινήστε να παίζετε το παιχνίδι με την προυπόθεση ότι στο interface είναι τικαρισμένο το always reload skin on confirm. Ετσι δεν θα χρειαστεί να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι για να βλέπετε τα νέα adboards αλλά θα μπορείτε να συνεχίσετε οποιοδήποτε αποθηκευμένο (load game)


Για να μην έχετε πρόβλημα με το pack μην πειράξετε τα αρχεία που θα βρείτε στους φακέλλους ads και graphics. Οποιαδήποτε αλλαγή θα απενεργοποιήσει τον κώδικα που έχει γραφτεί το patch και θα βλέπετε μόνο τις default πινακίδες.

Σημειώνω ότι το xml αρχείο έχει στηριχθεί στο pack που υπήρχε για το FM 2011 (δημιουργός rabcp) , ενώ εγώ έχω προσθέσει νέες πινακίδες (special thanks to http://www.sportcollector.gr) και έχω γράψει τον κώδικα για τα ελληνικά πρωταθλήματα.


Παραμένω στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε παρατηρήσεις ή προβλήματα που πιθανόν προκύψουν από την εγκατάσταση του pack .
Last edited by ansta1970 on Wed Nov 21, 2012 12:53 am, edited 17 times in total.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ξερεις αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για το ντέμο?
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το έχω δοκιμάσει. Λογικά θα δουλεύει.
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To ADBOARDS MEGA PACK είναι ετοιμο και screenshots θα βρείτε στο profil του fmgreece στο facebook.


Καλά κατεβάσματα !!!!!!

ansta1970
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ansta1970 wrote:To ADBOARDS MEGA PACK είναι ετοιμο και screenshots θα βρείτε στο profil του fmgreece στο facebook.



ansta1970
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Έχω βάλει το πακέτο στην διαδρομή C/Documents and settings/User/My Documents/SportsInteractive/FM13/graphics/pictures/Ads, αλλα μου εμφανίζει μόνο αυτές που βρίσκονται στον φάκελο default (όπως πχ του sportcollector). Τι ακριβώς κάνω λάθος??
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,

οι default πινακίδες εμφανίζονται σε φιλικούς αγώνες καθως και σε πρωταθλήματα που δεν ειναι στον κωδικα του xml αρχειου με το ονομα "ads". Μπορεις να μου πεις σε ποιο πρωτάθλημα ή κύπελλο βλέπεις τις default?

Λογικά αφου στις default βλεπεις πινακίδες του sportcollector και του fmgreece, τότε εχεις ακολουθησει τις σωστές διαδρομές

6. Επικολήστε με copy-paste τον φάκελλο ads μέσα στο φάκελο Football Manager 2013 ακολουθώντας τη διαδρομή C:\Documents and Settings\user\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013

7. Επικολήστε με copy-paste τον φάκελλο graphics μέσα στο φάκελο Football Manager 2013 ακολουθώντας τη διαδρομή C:\Documents and Settings\user\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε περίπτωση που έχετε ήδη δημιουργήσει τον φάκελλο graphics, τότε ανοίξτε τον graphics που κατεβάσατε , βρείτε τον φάκελλο Ads (οχι τον ads που έιναι xml αρχείο) και επικολήστε τον στη διαδρομή

C:\Documents and Settings\user\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\graphics\pictures\Ads

ansta1970
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Να κάνω και μία ακόμη ερώτηση. Οι πινακίδες εμφανίζονται μόνο ανάλογα με το πρωτάθλημα, ή μπορούν να χωριστούν και ανα ομάδα? Επίσης είναι στανταρ ποιες εμφανίζονται ανα αγώνα, ή παίζει random επιλογή μεταξύ αυτών που έχεις βάλει στο πακέτο?
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι πινακίδες έχουν άμεση σχεση με τη διοργανωση που παιζεις. Δηλαδή άλλες εμφανίζονται για superleague, football league , champions league κλπ. Δεν εμφανιζονται με τυχαια σειρα , ουτε ανα ομάδα. Αν θελεις να βλέπεις σε καθε αγωνα που παιζεις π.χ. τις διαφημισεις που υπάρχουν στο Καραισκάκη ή στο ΟΑΚΑ, τότε φτιαχνουμε ενα φακελλο με τις πινακιδες που θελουμε και τον ονομαζουμε ως default.

Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου φτιαξω ενα πακετο και να νομιζεις ότι παιζεις καθε φορα στο Καραισκάκη!!!

Φιλικά

ansta1970
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Έχω φτιάξει ήδη ένα δικό μου, απλώς βλέπω και σε site ου εξωτερικού οτι υπάρχουν config που ορίζουν τις διαφημίσεις, ανάλογα με την ομάδα
User avatar
nekpap
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Tue Dec 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Έβαλα το φετινό adboards pack στο FM13 και είναι πανέμορφο!
Εύγε ansta1970!! -doublekiss
Θρύλος και...σιγή στο Champions League!!
Φτιάξτε όλες τις 3D εμφανίσεις των ομάδων του FM 2021!
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ,

λόγω της μεγάλης ανταπόκρισης που υπήρχε στο FM2012, είπα να το συνεχίσουμε και φέτος.

ansta1970
User avatar
horby23
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Fri May 16, 2008 11:52 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Liverpool F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια!κατεβασα το αρχειο εκανα οτι ελεγε στις οδηγιες αλλα κ παλι δεν μου δειχνει τις πινακιδες...μου δειχνει αυτες που ειχε,η μονη διαφορα ειναι οτι μου δειχνει και του sportcollector!μηπως παιζει ρολο το οτι δεν εχω ιντερνετ;γιατι ολα τα αλλα τα εχω κανει σωστα!(νομιζω)
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα πάλι είναι μια χαρά... Thank you! :D
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”