μικρες αποριες

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
iNsOMaNi4C
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Wed May 28, 2008 10:48 am
Football Manager της ομάδας: Qpr
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1)σχετικα με το mentality των παικτων... οσο πιο επιθετικο εχουν τοσο περισσοτερο βοηθανε επιθετικα και λιγοτερο αμυντικα???και αναποδα??

2)αν ενας εξτρεμ εχει hug touchline και εγω τον βαλω inside forward πως λειτουργουν αυτα τα 2 ??

3)οταν εχεις ενα ταλεντο μεχρι ποια ηλικια στα youth, μεχρι ποια ηλικια δανεικος και γενικα ποια ειναι η σωστη διαχειριση για την μεγιστη αναπτυξη του?

ευχαριστω εκ των προτερων..
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

1.To mentality καθορίζει από που ξεκινάει τις επιθέσεις ο παίκτης σου.Γενικά σε πιο χώρο κινείται.Φαντάσου 2 επιθετικούς στην ίδια γραμμή(πχ σε ένα 4-4-2),αυτός με το χαμηλότερο mentality θα παίζει και θα ξεκινάει τις επιθέσεις πιο πίσω από τον άλλο επιθετικό.

2.Ουσιαστικά τον κάνεις winger.Τον βάζεις να αγκαλιάζει την πλάγια γραμμή ενώ ένας ins.forward πατάει περιοχή(cuts inside).

3.Εγώ προσωπικά τους κρατάω στις ρεζέρβες μέχρι τα 18.Αν και είναι καλό να τους κλείνω senior συμβόλαιο για να προπονούνται με τους μεγάλους.Συν ότι καλό θα ήταν τα ταλέντα σου να τα βάζεις να παίζουν σε εύκολα ματς για να πάρουν εμπειρία.Από εκεί και πέρα μετά αν δεν παίρνουν έναν αξιοπρεπή χρόνο συμμετοχής στην πρώτη σου ομάδα που θα τους δώσει ανάπτυξη και εμπειρία είναι καλό να πηγαίνουν δανεικοί σε ομάδα που σίγουρα θα παίζουν ενώ θα έχει και καλούς προπονητές και εγκαταστάσεις για να βεβαιωθείς για το καλό training.Αυτό μέχρι τα 20-21 που συνήθως φαίνεται ποιος κάθεται και ποιος μένει,οπότε ή τους διώχνεις ή τους κρατάς στην ομάδα σου.
iNsOMaNi4C
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Wed May 28, 2008 10:48 am
Football Manager της ομάδας: Qpr
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαλλον δεν εγινα κατανοητος... στο 2 εννοω αν ενας παικτης εχει prefered move hug touchline και εγω τον βαλω ως Ins forward..τον επηρεαζει?? δηλαδη ενας παικτης που εχει ins forward θα μπαινει πιο συχνα???
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”