Sport Lisboa e Benfica

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_FYHCySENrc[/youtube]





ΠΡΟΛΟΓΟΣ
Spoiler: show
Τι είδους ομάδες προτιμάς στο fm; Μήπως προτιμάς ομάδες με ιστορία που τα τελευταία χρόνια έχουν χάσει τον δρόμο προς την κορυφη; Μήπως προτιμάς ομάδες που σφύζουν από οικονομική υγεία; Μήπως προτιμάς ομάδες έτοιμες γεμάτες ταλέντο και wonderkids; Ή μήπως προτιμάς ομάδες με παίχτες με τεράστιες δυνατότητες που θα αποτελούν τη βάση σου για χρόνια, ώστε κάποια στιγμή να έχεις μια ομαδάρα μόνο με home grown; Ε, λοιπόν, η Μπενφίκα τα έχει όλα αυτά και συμφέρει!!
ΙΣΤΟΡΙΑ
Spoiler: show
Image
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ
Spoiler: show
Image
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
Spoiler: show
Image
ΣΤΟΧΟΙ
Spoiler: show
Image
Η Μπενφίκα είναι μια ιστορική και διάσημη ομάδα. Τα οικονομικά της είναι άριστα, καθώς οι ιδιοκτήτες της θέλουν να δουν την ομάδα να επιστρέφει στην κορυφή μετά από καιρό πάση θυσία. Το πρωτάθλημα και το κύπελλο είναι αυτοσκοπός, μια καλή ευρωπαϊκη πορεία θα κάνει τους πάντες χαρούμενους. Ακόμα, οι πολύ καλές ακαδημίες αποτελούν εγγύηση ότι οι νεαροί ταλαντούχοι παίχτες δεν θα σταματήσουν ποτέ να βγαίνουν από τα σπλάχνα της ομάδας.


ΕΜΨΥΧΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ
Εισαγωγή: Τους παίχτες που ήδη έχει η ομάδα θα τους αναλύσω παρακάτω. Το σύστημα που θα ακολουθήσω είναι το 4-2-3-1
Spoiler: show
Image

και η ανάλυση θα είναι βασισμένη σε αυτό. Το γεγονός που θέλω να τονίσω είναι πως η ομάδα έχει πάνω από 30 δανεικούς!! Και μιλάμε για παίχτες όλων των ηλικιών που μπορούν να σταθούν σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή ομάδα. Ο σχεδιασμός πρέπει να περιλαμβάνει και αυτούς για την επόμενη σεζόν. Ο καθένας κρατά όποιον θέλει, εννοείται. Δεν γίνεται να τους αναφέρω όλους, θα μιλήσω μόνο γι' αυτούς που θα κρατήσω εγώ στην ομάδα (συγκεκριμένα τους home grown πιτσιρικάδες).

GK
Image
Κατ' αρχήν, ο Μίκα δεν μας κάνει, αποχωρεί. Οι άλλοι δυο που μένουν (Αρτούρ, Εντουάρντο) θα εναλλάσονται στη βασική εντεκάδα ανάλογα με την φόρμα τους. Ο Εντουάρντο είναι δανεικός από την Τζένοα, έχει υψηλή ρήτρα, αλλά αν πείσει μπορεί να αποκτηθεί, μιας και είναι Πορτογάλος. Από τους δανεικούς, του χρόνου γυρνάει ο Σλοβένος wonderkid Γιαν Όμπλακ:
Spoiler: show
Image
Ταυτόχρονα, ψάχνουμε έναν ακόμα καλό πιτσιρικά τερματοφύλακα, ώστε να αποτελέσουν βασικό δίδυμο με τον Σλοβένο στα χρόνια που έρχονται. Εγώ πήρα με 1,8 εκ. τον Ρουμάνο Μπρανέσκου από τη Γιουβέντους:
Spoiler: show
Image
DR
Image
Φυσικά, ο Μάξι Περέιρα είναι βασικός και αναντικατάστατος. Οι πολυθεσίτες Αλμέιδα και Βίτορ δίνουν πολύτιμες βοήθειες. Προς το παρόν, είμαστε πολύ καλά σε αυτή τη θέση αλλά ξεκινά το ψάξιμο για μελλοντικό ταλεντάκι.

DL
Image
Κι εδώ ο Έμερσον είναι βασικότατος. Ο γνωστός σου όλους Καπντεβίλα δίνει σημαντικές βοήθειες για τουλάχιστον μια σεζόν. Ο πιτσιρικάς Μάρτινς φεύγει δανεικός για να ψηθεί, ενώ στο τέλος της χρονιάς γυρίζει ο δανεικός Γάλλος wonderkid Λιονέλ Καρόλ:
Spoiler: show
Image
Στο τέλος της σεζόν, αν ο Μάρτινς δεν μας κάνει και ο Καπντεβίλα δεν αντέχει άλλη χρονιά, θα χρειαστούμε άλλο ένα ταλεντάκι.

DC
Image
Απλά τα πράγματα.. Η σημαία-αρχηγός-ηγέτης Λουιζάο και ο παιχταράς Γκαράι είναι οι βασικοί μας αμυντικοί με σημαντικές βοήθειες από τον Βίτορ. Ο Ζαρντέλ αποχωρεί με συνοπτικές διαδικασίες. Στο τέλος της χρονιάς επιστρέφουν οι wonderkids Σίντνει και Μιράντα:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Για την πρώτη χρονιά όμως, χρειάζομαστε τουλάχιστον έναν παίχτη στη θέση αυτή. Εγώ προσωπικά πήρα τον Γάλλο Σταμπουλί από την Μονπελιέ με 3,5 εκ. και τον Νοτιοαφρικανό Ζούλου από την Σάντάουνς με 150 χιλ.:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Έτσι, σε μια-δυο σεζόν που είτε θα έχει μεγαλώσει πολύ ο Λουιζάο είτε θα θέλω να πουλήσω τον μη γηγενή Γκαράι να είμαι εξασφαλισμένος.

MC-AMC
Image
Τη θέση του αμυντικού μέσου την μοιράζονται ο Μάτιτς και ο Χάβι Γκαρσία, ενώ ο Βέλγος wonderkid Βίτσελ θα είναι ο βασικός και αναντικατάστατος επιτελικός μέσος, με βοήθειες από τα δεκάρια της ομάδας. Οι πιτσιρικάδες Γκούτσο και Πίντο φεύγουν δανεικοί για να ψηθούν. Στο τέλος της χρονιάς, επιστρέφει ο Βραζιλιάνος Φελίπε Μπάστος που μπορεί να παίξει και στις δυο αυτές θέσεις, οπότε πιστεύω πως η ομάδα είναι πλήρης.
Spoiler: show
Image
Στη θέση του AMC, η ομάδα είναι υπερπλήρης. Οι Αϊμάρ, Σέζαρ και Γκάιταν είναι ποδοοσφαιριστές υψηλότατου επιπέδου.

AMR-AML
Image
Image
Όπως βλέπετε, οι βασικοί wingers μας παίζουν άνετα και στις δυο πλευρές. Με λίγο position training, τα καταφέρνουν και οι υπόλοιποι. Και μιλάμε για παίχτες ταλαντόυχους και πανέτοιμους.

ST
Image
Ο Όσκαρ Καρντόζο παίρνει φανέλα βασικού στο ψηλοτάβανο σπίτι του. Ο wonderkid-home grown Νέλσον Ολιβέιρα μαθαίνει δίπλα του πως να ματώνει τα δίχτυα και ο Ροντρίγο παίζει στην κορυφή τόσο άνετα όσο και στα άκρα.
Ο Σαβιόλα είναι πολύ καλός παίχτης αλλά... δεν ταιριάζει στο σύστημα και τη φιλοσοφία μου και αποχωρεί. (8,5 εκ. στην Άρσεναλ).

ΥΓ
Spoiler: show
Ανέφερα ήδη κάποιες ενδεικτικές μεταγραφικές κινήσεις. Στο δικό μου save, με τα χρήματα της πώλησης Σαβιόλα και το μεγάλο μπάτζετ, αγοράζω μερικά ακόμα wonderkids (π.χ. Φιέρρο, Τριντάντε ντε Βιλχένα, Άντυ Πόλο κτλ) ώστε μαζί με τα πολλά home grown wonderkids της ομάδας να φτάσω σε ένα σημείο σε τρεις τέσσερις σεζόν που να έχω μόνο home grown παίχτες. Η Μπενφίκα είναι από τις πολύ λίγες μη πρωτοκλασάτες ομάδες που μπορεί να το προσφέρει αυτό. Άλλωστε, στο τέλος της πρώτης σεζόν, στο τελευταίο patch, η ομάδα έχει φροντίσει να στελεχώθει με ακόμα περισσότερο ταλέντο:
Image
Καλό παιχνίδι!!!!!! :-D
Last edited by yorgos23 on Mon Apr 16, 2012 8:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ ωραια αναλυση!οχι ρε τον saviola -ksilo
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Aνάλυση υψηλότατου επιπέδου! Σωστότατος σε όλα! Με έψησες! Η θρυλική Benfica θα είναι το επόμενο save μου μετά την Bilbao σίγουρα! :D
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραία ανάλυση αλλά πες μας τι πέτυχες τις πρώτες σεζόν.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Το τωρινό μου σέιβ ξεκίνησε με μπενφίκα αλλά επειδή δεν τα πήγα πολύ καλά τη πρώτη σεζόν δεν άνοιξα τόπικ :P




Γενικά είναι υπεραπολαυστική ομάδα αλλά σε ξενέρωτο πρωτάθλημα που καταντά υπερβολικά εύκολο.

Αρχικά να πούμε ότι το youth recruitment είναι το μεγαλύτερο δυνατό αν θυμάμαι σωστά οπότε κάθε σεζόν να περιμένετε 2-3 παίχτες που θα έχουν προοπτική να γίνουν παίχτες ενδεκάδας.
Το ρόστερ ακολουθεί την περσινή φιλοσοφία που με είχε οδηγήσει σε ένα 4-4-2 κλειστό ρόμβο.
Spoiler: show
Image

Αυτό που άλλαξε φέτος έιναι ότι γίναν οι προσθήκες των ακραίων rodrigo,nolito,djalo και η φυσική θέση του Gaitan έγινε από AMC σε AMR/L(δεξιά είναι η καλύτερη του πάντως)
Οπότε αυτό που άλλαξε στο σχήμα (αλλά όχι στην φιλοσοφία) της περσινής τακτικής είναι ότι η θέση του AMC που είχε ο γκαιταν στον περσινό ρόμβο,πηγε στα δεξιά και ο δεύτερος επιθετικός(Σαβιόλα) πήγε επίσης στα άκρα και έγινε βασικός ο ροντρίγκο αφού ο σαβιόλα δεν παίζει στο πλάι.
Επίσης με τον μεσοεπιθετικό και τον δεύτερο φορ να παίζουν πλέον από τα άκρα δεν υπάρχει η ανάγκη τα πλάγια μπακ να παίζουν όλη την πλευρά,ενώ και ο αργός λόγω ηλικίας καπντεβίγια που αντικατέστησε τον κοεντράο δεν μπορεί να παίξει όλη την πλευρά όπως ο προκάτοχος του.

Image


Όπως καταλαβαίνεται έχω μια διαφορετική προσέγγιση στους ρόλους από το πρώτο ποστ :D

Αρχικά την πρώτη σεζόν που ακόμα "ψαχνόμουν"(και βγήκα 3ος) το είχα στο rigid για να βρούνε σε μια λιγότερο απαιτητική τακτική τα πατήματα τους οι παίχτες.Την δεύτερη σεζόν συνέχισα στα ίδια και με μία μόλις ήττα κέρδισα το πρωτάθλημα.Την τρίτη σεζόν το άλλαξα σε very fluid και πήρα το πρωτάθλημα αήτητος.


Το μειονέκτημα αυτού του σχήματος είναι ότι ο aimar δεν έχει την θέση MC οπότε μέχρι να γίνει το retrain θα κάνει (σπάνια όμως) κάποιες αδικαιολόγητα κακές εμφανίσεις.Το πολύ 4-5 φορές κατά το πρώτο 9μηνο θα συμβεί αυτό βέβαια.


Στο τέρμα έδωσα προτεραιότητα στον Artur αλλά ήταν δράμα.Συνεπώς θέση βασικού πήρε ο Eduardo που κι αυτός δεν με εντυπωσίασε οπότε δεν έδωσα τα λεφτά για την ρήτρα.Έτσι το καλοκαίρι ψάχτηκα για τερματοφύλακα και ήρθε ο Adler ελεύθερος που φτάνει και περισσεύει.



Σαν δεξί μπακ εννοείται ότι ο Μάξι δεν κουνιέται.Δεύτερη σεζόν πήρα τον martin montoya ελεύθερο(δεν αξίζει να σπαταλήσετε λεφτά για αυτή την θέση από την στιγμή που ο μάξι είναι τρομερός παίχτης) για να βοηθάει οπότε η θέση έγινε υπερπλήρης,ίσως και περισσότερο από όσο χρειαζόταν.

Σαν αριστερο μπακ προτιμούσα τον έμπειρο καπντεβίγια με τον έμερσον να ξεκουράζει και να βοηθάει στα ματς που θέλαμε ταχύτητα και να δημιουργούμε καταστάσεις με "παίχτη παραπάνω" στην επίθεση ενάντια σε ομάδες που παίζαν ταμπούρι.
Την δεύτερη χρονιά επιστρέφει από δανεισμό ο Lionel Carole που είναι εξαιρετικό ταλέντο και χτυπάει άμεσα την θέση βασικού.

Tέλος 3ης χρονιάς:
Image
όπως βλέπουμε είναι γρήγορος(Acceleration,pace),με αντοχές(stamina),δουλευταράς(work rate) με σταθερή απόδοση(determination) και το σημαντικότερο είναι ότι δεν υστερεί πουθενά.Τέλος εξελλίσεται ακόμα περισσότερο :!:


Στα κεντρικά μπακ βασικοί είναι αναμφίβολα ο γκαράυ και ο λουιζάο που είναι ο αρχηγός.Δεν έχουν καλό acceleration οπότε προτίμησα να μην παίξω με τεχνητό οφσάιντ και την άμυνα ψηλά.Αντίθετα εκμεταλλέυτηκα τον καλό συνδιασμό aggression/bravery του αρχηγού και το τρομέρο anticipation του αργεντίνου και έφτιαξα τον συνδιασμό stopper,cover.

Image
πληγή το κακό determination του γκαράυ

O δανεικός miranda μπορεί να γίνει από τους καλύτερους μπακ του παιχνιδιού οπότε τον στηρίζουμε όταν επιστρέψει.
Τέλος την μία από τις δύο μεταγραφές την πρώτη σεζόν την έκανα εδώ αγοράζοντας τον τολόι,κυρίως για να τον δοκιμάσω γιατί δεν τον είχα ξαναπάρει και επειδή μπορεί να βοηθήσει και στους δύο ρόλος των σέντερ μπακ αλλά και σαν δεξί μπακ ή anchor man σε περιπτώσεις ανάγκης



Στην τριάδα του άξονα τα πράγματα είναι απλά.

Ο Javi Garcia είναι ο κόφτης μας,ο Axel Witsel είναι ο all around κεντρικός μας και ο Pablo Aimar είναι ο playmaker μας.
Ο βίτσελ δεν με εντυπωσίασε ή για την ακρίβεια με εντυπωσίασαν τα 13,5 εκατομμύρια που μου πρόσφερε η μπάγερν στο τέλος της 1ης χρονιάς και τον πούλησα.
Ανάλογα με τι νεαρούς θα βγούνε στις ακαδημίες και τι θα ευκαιρίες υπάρχουν στο μεταγραφικό παζάρι κάνουμε τις κινήσεις μας(πχ πήρα εσσιέν δανεικό 2η και 3η σεζόν ή η αγορά ενός νεαρότερου πλεϊμέικερ να βοηθά τον αϊμάρ).Εδώ έκανα την 2η μεταγραφή την πρώτη σεζόν αγοράζοντας τον paulo machado που μπορεί να βοηθήσει και στους δύο ρόλους των mc

Όσον αφορά την επίθεση:


Στα άκρα όπως είπαμε έχουμε έναν τρομερό παίχτη στο πρόσωπο του γκαϊτάν που σύντομα θα πάει και σε μεγάλη ομάδα irl,2 έτοιμους αλλά και με περαιτέρω περιθώρια εξέλιξης παίχτες(νολίτο,ροντρίγκο που προέρχονται από μπαρτσελόνα και ρεάλ αντίστοιχα!) και τον ντιαλό που είναι μεγάλη πολυτέλεια να έχουμε τέτοιο παίχτη μεταξύ πάγκου και κερκίδας.
Όλοι μπορούν να παίξουν και στις δύο πλευρές οπότε ενεργοποιούμε την επιλογή swap positions μεταξύ των ακραίων.
Στα δεξιά λοιπόν θα έχουμε τον γκαιταν και αλλαγή τον ντιαλό και στα αριστερά οριακά προτιμούσα τον ροντρίγκο από τον νολίτο αλλά τις επόμενες σεζόν καθιερώθηκε ο ροντρίγκο μόνιμα.Εκτός αυτών,κάποιοι από τους δανεικούς που επιστρέφουν είναι o franco jara κι ο enzo perez που μπορούν να δώσουν σημαντικές λύσεις

Όπως είδαμε οι παίχτες θα είναι σε ρόλους inside forwards οπότε καταλαβαίνουμε ότι θα πέσει μεγάλο βάρος του σκοραρίσματος πάνω τους.Με τον σέντερ φορ σε ρόλο complete forward support να τους βοηθάει πάρα πολύ ανοίγοντας χώρους και δημιουργώντας για χάρη τους

Άρα γίνεται κατανοητό ότι ο επιθετικός μας πρέπει να είναι δυνατός,να παίζει σωστά στον χώρο έξω από την περιοχή,να μπορεί να δημιουργήσει και παράλληλα να μπορεί να σκοράρει ανά πάσα στιγμή.Όλα αυτά και ακόμα περισσότερα μπορεί να τα κάνει ο καρντόζο και ελπίζουμε ότι στο μέλλον θα τα κάνει κι ο νέλσον ολιβέιρα που τα 4 αστεράκια στο PA μας κάνουν να χαμογελάμε

Image

O saviola δεν ταιριάζει και πάρα πολύ στην ομάδα γιατί οι γρήγοροι και κοντοί επιθετικοί παίζουν στα άκρα κι αυτός δεν μπορεί εκεί και δεν είναι τόσο δυνατός ή με καλό σουτ από μακριά όσο ο καρντόζο οπότε ίσως είναι καλύτερα να τον πουλήσετε μιας και μπορεί να τραβήξει καλές προτάσεις.Φυσικά η ποιότητα του και η ταχύτητα του αρκούν για να βοηθήσουν την ομάδα αλλά δεν είναι και το πιο ταιριαστό κομμάτι του παζλ και η ηλικία του δεν θα διευκολύνει την έλευση μεγάλων προτάσεων στο μέλλον οπότε ίσως καλύτερα να πουληθεί νωρίς.



Οι μεταγραφές την πρώτη σεζόν ήταν λίγες για να είμαστε πιο ρεαλιστικοί
Spoiler: show
Image
Την δεύτερη σεζόν είχαμε την άφιξη των ελεύθερων άντλερ,μοντόγια και του δανεικού εσσιέν αντί του βίτσελ που πωλήθηκε.Κυριάρχησαν βέβαια οι πωλήσεις παιχτών αλλά και οι αγορές νέων ταλέντων από λατινική αμερική αλλά και την πορτογαλική επικράτεια.
Spoiler: show
Image
Την τρίτη σεζόν συνεχίσαμε να πουλάμε αλλά κάναμε και πιο "μανατζερικές"/μη ρεαλιστικές μεταγραφές.
Spoiler: show
Image
Όπως βλέπουμε από τις πωλήσεις έχουμε πολλά έσοδα από παίχτες που δεν θα είχαν καν ρόλο στην ομάδα.Οι καλές μας πορείες με εξόδους στο τσαμπιονς λιγκ βοηθάνε στην διατήρηση των οικονομικών,αλλά αν δεν αφήνεται κάποιο απόθεμα(όχι απαραίτητα όσο άφησα εγώ βέβαια) στο μπάτζετ στο τέλος της σεζόν τότε θα έχετε πρόβλημα μακροπρόθεσμα.

Τέλος, την πρώτη σεζόν έμεινα πίσω νώρις και δεν πρόλαβα να επανακάμψω με την ομάδα ακόμα να μπαίνει σε καλούπια και τερμάτισα 3ος.

Image

Όπως γίνεται φανερό η πολύπλοκη λειτουργία της ομάδας με τον complete forward άργησε να ρολλάρει και σκοράραμε αρκετά λιγότερο από τους ανταγωνιστές αλλά και η άμυνα ήταν τραγικά ασταθής(βλ. κακό determination του garay).


Την δεύτερη σεζόν όμως έστρωσε η ομάδα και με την ίδια ακριβώς τακτική και πανομοιότυπη στελέχωση κατακτήσαμε άνετα το πρωτάθλημα αλλά και το λιγκ καπ

Image

Όπως βλέπεται από την άμυνα δεν περνούσε ούτε κουνούπι :!:

Την τρίτη σεζόν κάναμε την αλλαγή φιλοσοφίας από rigid σε very fluid οπότε "άνοιξε" η ομάδα και βάλαμε αλλά και δεχτήκαμε περισσότερα γκολ.Επίσης δεν είχαμε τόσο δυνατό αντίπαλο δέος(η πόρτο ήταν τρένο την πρώτη σεζόν και την δεύτερη η σπόρτινγκ) και έκανα περισσότερες δοκιμές* για αυτό και τα χειρότερα νούμερα.
*Χρησιμοποιήσα περισσότερο τον μιράντα για να πάρει παιχνίδια σαν δίδυμο με έναν εξαιρετικό regen σέντερ μπακ που μου βγήκε την πρώτη σεζόν ή χρησιμοποιούσα συνεχώς σαν φορ τον jack wilshere βάζοντας του swap positions με τον box-to-box(συνήθως εσσιέν :P ή και javi gracia) οπότε πρακτικά καταλαβαίνεται ότι αν δεν έκανα αυτές τις δοκιμές θα είχαμε ακόμα πιο εντυπωσιακά νούμερα.

Image



Όπως βλέπεται την δεύτερη σεζόν είχαμε μόλις μια ήττα και την τρίτη σεζόν τερματίσαμε αήτητοι με συνέπεια όταν αποχώρησα(σαν untouchable) στο τέλος της τρίτης σεζόν να έχω συμπληρώσει 58 σερί παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς να γνωρίσουμε την ήττα. Το σερί της ομάδας σταμάτησε εν τέλει στα 72 παιχνίδια όταν ο αντικαταστάτης μου έχασε από την Belenenses του Fernando Santos στην τέταρτη σεζόν.



Αυτά σε γενικές γραμμές. Ή αλλιώς πιο συνοπτικά:

Image


Καλή επιτυχία σε όποιον το τολμήσει :!:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Ωραία ανάλυση αλλά πες μας τι πέτυχες τις πρώτες σεζόν.
Σε παλιότερο save μου, τα είχα πάει πάρα πολύ καλά. Δυστυχώς μου κράσαρε στην τρίτη σεζόν. Την πρώτη χρονιά έκανα νταμπλ, την δεύτερη πήρα πρωτάθλημα κι έχασα το κύπελλο στον τελικό από την Σπόρτινγκ αν θυμάμαι καλά. Και τις δυο χρονιές είχα αποκλειστεί στους 8 του Τσ.Λ. από την Σίτι. Η εικόνα που ακολουθεί είναι από το Hall of Fame, μόνο αυτό έμεινε από εκείνο το save.

Image

@mojotzotzo:

Πολύ ωραία η ανάλυσή σου, έκανες το τόπικ δικό σου!! :-D
Πιστεύω πως κάναμε (κυρίως εσύ) την Μπενφίκα την πιο ελκυστική ομάδα στο φετινό fm.. Και ίσως είναι!
Μπράβο!
Off Topic:
Που βρήκες αυτά τα facepack; Είναι απλώς γ@μάτα!!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

yorgos23 wrote:@mojotzotzo:

Πολύ ωραία η ανάλυσή σου, έκανες το τόπικ δικό σου!! :-D
Πιστεύω πως κάναμε (κυρίως εσύ) την Μπενφίκα την πιο ελκυστική ομάδα στο φετινό fm.. Και ίσως είναι!
Μπράβο!
Off Topic:
Που βρήκες αυτά τα facepack; Είναι απλώς γ@μάτα!!
θενκς αλλά μην υποτιμάς και το δικό σου ποστ :D


Off Topic:
Το facepack το έχω φτιάξει εγω(επειδη δεν εβρισκα αλλα να μου αρεσουν),δεν είναι ολοκληρωμένο πακέτο ανα χωρες/ομαδες αλλά μόνο καμιά 300-400 ποδοσφαιριστές ψιλοτυχαίοι.Όταν φτιάξω το αρχείο config για όλους(προς το παρόν μόνο για τους 100 το έχω κανει) θα ανοίξω λογικά τόπικ στο φόρουμ για όποιον τα θέλει
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”