On Target Shots

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
Mitsmann
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 377
Joined: Sun Nov 04, 2007 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: Dagenham and Redbridge
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Location: Βουδδαπεστη. (Ουγγρικη Κινα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε ξερω αν ασχολειται ακομα κανεις κι αν το βλεπει αλλα θα ρωτησω.
εχω την Bradford εχω ανεβει στην Championship και το προβλημα μου ειναι το εξης.

δουλευω με Fireblast, και παιζω το 4-3-3 του sioutas την εκδοση el torrero για το FM 11.

σε ΚΑΘΕ ματς σχεδον (σε μια σχετικη συχνοτητα 80 με 85%) ενω και οι 3 ST μπροστα μου, εχουν μεσο ορο Finishing/Composure 15-16, εν τουτοις εχω πολυ μικρο On target shots νουμερο, στα 15 shots μου δηλαδη, ζητημα να ειναι τα 6 on target. Σε καθε ματς ομως.

ειναι θεμα προπονησης πιστευετε, η ειναι γενικα κατι αλλο?
εχω προπονητες με 4 και 4μιση αστερια σε shooting και attacking κλπ, αλλα οχι και τις καλυτερες εγκαταστασεις, μαλλον μετριες.


Ιδεες?


ευχαριστω οποιον το διαβασει.
We re high here, forever.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως πχ. κανουν πολλα μακρινα σουτ;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν μέσα από την προπόνηση δεν πέφτουν attributes όπως Long Shots ή Finishing, δε βλέπω πως μπορεί να σχερίζεται η προπόνηση... Το θέμα λογικά είναι τακτικής. Θα σου πρότεινα να παίζεις με shout Work ball into Box ή να πας χειροκίνητα και να μειώσεις την creativity και τα long shots των παικτών σου, αν αυτά δεις πως είναι σχετικά ψηλά...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Mitsmann
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 377
Joined: Sun Nov 04, 2007 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: Dagenham and Redbridge
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Location: Βουδδαπεστη. (Ουγγρικη Κινα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το work ball in box ειναι το πρωτο πραγμα που κανω γενικα, αλλα και παλι παραμενουν τα ποσοστα.
περιεργο.

ευχαριστω για την απαντηση.
We re high here, forever.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Έχεις δει καθόλου στην ανάλυση των σουτ στο τέλος του αγώνα από που σουτάρουν οι παίκτες σου; Παρατήρησέ το και αυτό.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αφου εχεις το work ball into box δεν φταινε τα μακρινα σουτ -τα μακρινα τα εχεις ελευθερα να αλλαζουν με αυτη την οδηγια που τους λες μεσα στο παιχνιδι ή εχεις "κλειδωσει" τα μακρινα στο sometimes πχ.;
αφου εχουν καλο finish composure ειναι οκ απο ικανοτητες, θα περιμενα να σκοραρουν. αν δοκιμαζες να μειωσεις λιγο το τεμπο μηπως και αυτο τους κανει να βιαζονται (και οι καθυστερησεις να μην ειναι στο κατωτερο)
αν δεν πιανουν ουτε αυτα βαλε individual training composure αν ειναι πχ. 28 χρονων και πανω ή finish αν ειναι πιο μικρος ο επιθετικος σου
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”