ΑΕΚ

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ τον Μανολά τον πούλησα 10Μ στον ajax Σεπτέμβριο τρίτης σεζόν (και έκατσε πάγκο)... μου έσπασε τα νεύρα με την γκρίνια του. Δεν πειράζει όμως γιατί τώρα έχω βασικό τον τεράστιο πλέων:
Spoiler: show
Image
πρώτη χρονιά δανικός, δεύτερη tutorιng Δέλλα και Μόρα, τρίτη βασικός και 13 στα 13 από κόρνερ(έκανε 2 χατ τρικ ο τρελός) -doublekiss
όσο για τον Φούντα που ρώτησε κάποιος ναι είναι μεγάλο πουλέν δουλέψτε τον και δεν θα χάσετε :wink:. Εγώ του δίνω παιχνίδια (με προσοχή) από την αρχή και για δύο χρόνια ασταμάτητο tutoring από Καφέ και Goudy. Έχει εξελιχθεί αρκετά αλλά φέτος που πάει στα 19 περιμένω να κάνει το μπαμ
Spoiler: show
Image
πρώτη σεζόν
Image
δεύτερη σεζόν
Image
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3883
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

ρε παιδια τωρα το ειδα! σε μενα δεν υπαρχει ο φουντας... οχι μονο στην ομαδα. αλλα σε ολο το save μου... :?
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:ρε παιδια τωρα το ειδα! σε μενα δεν υπαρχει ο φουντας... οχι μονο στην ομαδα. αλλα σε ολο το save μου... :?

αν δεν βάλεις τα αρχεία του nik_33 δεν υπάρχει
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παντως τον μανωλα τον κρατησα και την 3η χρονια βγηκε 3ος καλυτερος ευρωπαιος αμυντικος πισω απο τον raphael varane της ρεαλ.Μην τον πουλατε δυσκολα βρισκεται αντικαταστατη.
basilisbek
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Nov 14, 2011 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: Leeds United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Status: o fierro einai 8eos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον, ειμαι αεκ, εχς αεκ στο μανατζερ κ δεν ειναι δυνατον να βλεπω αυτα τα πραγματα που κανατε.
Ποιος χελγκασον κ ποιος λαγοσ μωρε??? απο αυτη την αεκ μονο ο σιαλμας αξιζει να μεινει!!!
τουσ εδιωξα ολους κ εκανα παπαδες την τριτη χρονια ακουστε ομαδα¨
sifakis
kvekveskiri (kaebi tis proigoumenes) bottinelli gimpel van aanholt (prwta daneikos meta ton ekleisa)
ngoyi (crisetig allagi ) felipe anderson (nai autos o 8eos)
vaca sisi sta plagia
destro fierro mprosta me allagi sialma

η χρονια εκλεισε εκπληκτικα παλεψα στους 8 του τσαμπιονσ οπου αποκλειστηκα αδικα απο πορτο, το συστημα 4-2-4 πιανει !!!!!!!!!!!!!!!

απλα φετος γεμισα στα ρετζεν μικρα παιχτακια εγιναν τα εξης:
out : anderson destro vaca = 18 millions
in: marcq , nolito , prestia kai kamia 3-4 regen

pws me blepetai koinoi 8nitoi managers?
Yoruba
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Mar 31, 2012 11:59 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Helgason ειναι καλος. Βγαζει 2,5 αστερια potential. Δεν τον χρησιμοποιησα ποτε βεβαια. Λαγος σε εμενα επαιξε παρα πολυ καλη μπαλα. Βαζω 2 scr απο 2 πρωτες μεταγραφικες περιόδους και ενα απο αποτελεσματα πρωτης χρονιας μεχρι αποκλεισμο απο europa. Συστημα που επαιζα: 4 2 3 1. Αναλογα την περιπτωση strategy σε control ή counter. To counter απεδιδε τρελα.
Image
Image
Image

επισης καποιος να μου πει πως βαζω spoiler να μη φαινονται οι φωτος και να ειναι κατ'επιλογη.. για να μην ξεχειλώνω το forum.
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια,να ρωτησω κατι
εχει τυχη σε καποιον απο εσας να παρει την ΑΕΚ ο Μελισσανιδης??
Μου ηρθε ενα μηνυνα οτι θα επικρατησει transfer embargo επειδη ο προεδρος της ομαδας Ανδρεας Δημητρελος εχει συζητησεις με τον επιχειρηματια απο τη Νικαια Δημητρη Μελισσανιδη..
Ακομα δεν εχει ερθει απαντηση αλλα μου εχουν σταλει 2 μνματα απο τη διοικηση για τις συζητησεις
Ειμαι καλοκαιρι του 2012 και πρωτος στοχος μου ηταν να πανε καλα τα οικονομικα οπου και το καταφερα με πολλα εσοδα και εκτος αυτο βγηκα δευτερος σε ελλαδα και πηρα το εισητηριο για c.l
Mouriniakos
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:16 pm
Football Manager της ομάδας: Hamburg SV
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool, Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για πρώτη φορά αποφάσισα να ασχοληθώ με ΑΕΚ στο FM. Όλη μου την ομάδα την στήριξα πάνω στο σύστημα του koflok "Goals Galore v3"
Δεν έδωσα βάση πρώτη χρονιά στα οικονομικά, καθώς βασίστικα θα κέρδη που θα έχω από τις επιτυχίες στις διοργανώσεις.
Οι αγορές που έκανα:
Spoiler: show
Image
Οι παίκτες είναι αγορασμένοι με 48 δόσεις ο καθένας.

Οι επιθετικοί και τα εξτρέμ προπόνηση για Preferred Move: Place Shots
Οι MC προπόνηση για Preferred Move: Try killer balls often
Αν έχει κάποιος PM να δοκιμάζει συχνά μακρινά σουτ (Kara) τότε τον προπονούμε να το σταματήσει.

Απολογισμός:
Πρωτάθλημα Ελλάδας (3 αγωνιστικές από το τέλος)
Κύπελλο Ελλάδας (5-1 τον ΠΑΟΚ στο τελικό, 2-1 συνολικό σκορ τον Ολυμπιακό στον ημιτελικό)
Προημιτελικά Europa League (Αποκλεισμός με συνολικό σκορ 4-1 από Lyon)

Το σύστημα:
Spoiler: show
Image
Αποτελέσματα:
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Αποδόσεις παικτών (Δείτε Assists και Goals σε Wingers, Strikers αλλά και τις Assists των Midfielders και τα Goals των Αμυντικών):
Spoiler: show
Image
Οικονομικά(εδώ δεν τα πήγαμε τόσο καλά):
Spoiler: show
Image
(Ο Cala αποδεσμεύεται από τον δανεισμό, σταματά ο Λυμπερόπουλος, και ίσως γίνει πώληση κανα-δυο παικτών μόνο σε πολύ καλή τιμή, για να ενισχυθεί η ομάδα κατάλληλα για τo Champions League)
namR21
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Sep 11, 2012 4:44 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Φουντας τι potential έχει:
saxtouaek
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Feb 16, 2013 3:15 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2011-2012
ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ:
Spoiler: show
Image
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ:
Spoiler: show
Image
2012-2013
ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
ΠΑΙΚΤΕΣ:
Spoiler: show
Image
φέτος ενισχυθήκαμε αρκετά τα οικονομικά μας είναι αρκετά καλά και πάμε για πρωτάθλημα+κύπελλο
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”