Ολυμπιακός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακολουθεί η ανάλυση του προπονητικού+παικτικού ροστερ όπως και των οικονομικών του Ολυμπιακού μετά από μια σεζόν που πετυχαμε τον μεγάλο στόχο (πρωτάθλημα) και πραγματοποιήσαμε μια εξαιρετική πορεία στην Ευρώπη (μέχρι 8 όπου και αποκλείστηκα απο Ρεαλ). Κατ' αρχάς να πω πως παρ' οτι μου αρεσουν τα συστήματα με 2 επιθετικούς, το ροστερ του Ολυμπιακου μαλλον ειναι φτιαγμενο για το κλασσικο 4-5-1 με τις οποιες παραλαγες του κρινει ο καθενας οτι του ταιριαζουν καλυτερα (4-2-3-1, 4-1-4-1 κλπ). Εγω χρησιμοποίησα το συστημα που θα βρειτε στο viewtopic.php?f=287&t=34299 και κυριολεκτικα πηρα πρωταθλημα και κυπελο αερα...Το συστημα αυτο εχει 2 dc, 2 fb, 1 ball winning, 1 box to box, 1 advanced playmaker, 2 inside forwards (οι ακραιοι μας) και 1 complete forward.

Αρχιζουμε λοιπον:

Οικονομικά

Εδω κατα καλη μας τυχη ειμαστε αξιοπρεπεστατοι. Οι μισθοι ειναι σε αποδεκτο σημειο και τα 2.5 εκατομμυρια budget μας αρκουν για να μπαλωσουμε τις οχι και τοσο τραγικες τρυπες που υπαρχουν στο ροστερ. Προσεχουμε φυσικα τι συμβολαια θα κανουμε στις μεταγραφες μας (καλο θα ηταν να μην υπερβαινουν το 1-1.2 εκατομμυρια τον χρονο) γιατι η ομαδα ηδη εχει αρκετα βαρια συμβολαια (Μελμπεργκ, Μιραλας, Παντελιτς κλπ). Η κλασικη πατεντα στις μεταγραφες 0 λεφτα μπροστα + 48 δοσεις φαινεται ιδανικη, αν και μακροπροθεσμα δεν βοηθαει παντα οποτε προσεξτε ποσο θα την χρησιμοποιησετε...

Ροστερ

Γενικα σοβαρες ελλειψεις δεν υπαρχουν. Χρειαζομαστε καποιες μεταγραφες αλλα βασει του Βαλβερδιστικου συστηματος που προανεφερα οτι χρησιμοποιησα νομιζω οτι οι παικτες που ηδη διαθετουμε αρκουν για να μας δωσουν το βαθος και την ποιοτητα που χρειαζομαστε για να παρουμε το πρωταθλημα και με αρκετη τυχη να προχωρησουμε στην Ευρωπη.


Τερματοφυλακες

Franco Costanzo: Δεν ξερω ποσο καιρο παιζουν manager στην Ελβετια ή αν εμεις εχουμε καταλαβει κατι τραγικα λαθος με τον συγκεκριμενο, αλλα ξεχαστε οτι ξερατε: Ο μεγας Franco με το μπλαζε δεν-τρεχει-μια υφος του ειναι εγγυηση κατω απο τα δοκαρια. 19 clean sheet σε 39 αγωνες, λιγες γκαφες και απολυτη σοβαροτητα . Βασικος και αναντικαταστατος.
Σηφης Δασκαλακης: Εκπληξη το παλικαρι απο την Κρητη που σαν βοηθεια απο τον παγκο προσφερει πολυτιμες λυσεις Καλα stats για παγκιτη, ενω τα 140 χιλιαρικα που περνει τον χρονο για Ολυμπιακο ειναι αστειο ποσο. Ειναι και Ελληνας που χρειαζομαστε για την δηλωση στο CL οποτε καποιο αρνητικο δεν υπαρχει.
Balasz Megyeri : Λιγα πραγματα απο τον Ουγγρο, μετριος σε ολα τα stats. Μενει μονο ως τριτη λυση, αν κ αμα μπορεσετε να τον στειλετε με καλο ποσοστο μεταπωλησης μην το πολυσκεφτειτε.
Νικος Παπαδοπουλος: Ασχολειστε μονο αν θελετε να βαλετε στην δηλωση του CL παιχτη απο τις ακαδημιες.


Συμπερασμα: Ειμαστε πληρεις και δεν κανουμε καμια αλλαγη.

Αριστεροι Μπακ[/u]
Ivan Marcano: Αν και η φυσικη του θεση ειναι στο κεντρο της αμυνας, εγω τον χρησιμοποιησα αριστερα και απεδωσε μια χαρα. Βεβαια στο συστημα μου τα ακραια μπακ δεν συμμετεχουν τοσο στην αναπτυξη ουτε ανεβαινουν πολυ ψηλα οποτε δεν ειχα προβλημα με την μετρια ταχυτητα του και γενικα την αμπαλιαση του. Σε περιπτωση που θελετε τα ακραια μπακ σας να ειναι δημιουργικα προφανως ο μαχητικος Ivan θα μετατοπιστει στο κεντρο της αμυνας. Τα αμυντικα του stats παντως ειναι παρα πολυ καλα, ενω εχει και ενα 12 crossing που μπορει να χρησιμευσει αν αποφασισει να βγαλει καμια σεντρα. Δυστυχως μετα την ληξη του δανεισμου του δεν δεχεται να μεινει οσο και αν το προσπαθησα.
Χοσε Χολεμπας: Το τσιρακι του Εσκομπαρ ειναι μια πολυ καλη λυση παγκου. Τα στατιστικα του δεν γεμιζουν το ματι αλλα απο την αλλη δεν ειναι και ασχημα κιολας. Μου τελειωσε με 7.20 rating σε συνολικα 22 παιχνιδια (18 βασικος).

Συμπέρασμα: Αγοραζουμε αριστερο μονο εαν θελουμε να βαλουμε τον Μαρκανο στο κεντρο της αμυνας.


(Σημειωση: Δεν εχω δει καν εαν εχει βγει καποια ανανεωση που εχει Μονχε+Ζαραδουκα οποτε θα μεινω στο ροστερ της αρχικης εκδοσης.)

Δεξια Μπακ

Βασιλης Τοροσιδης: Οπως παντα ο βασικος μας δεξιος μπακ που περνει την φανελα βασικου στο σπιτι του. Νομιζω οτι στα αμυντικα του στατιστικα ειναι λιγο αδικημενος αλλα ακομα και ετσι ειναι τουμπανο για Ελλαδα και ικανοποιητικος για Ευρωπη. Απο την πρωτη μερα που θα ξεκινησετε ομως θα σας σκασουν 100 προτασεις απο την μιση Ευρωπη, οποτε ισως μια ανανεωση συμβολαιου να ειναι αναγκαια...
Γιαννης Μανιατης: Ο baby Τοροσιδης δεν ειναι στα επιπεδα του αλλα και παλι μπορει να αποτελεσει αξιοπρεπεστατη μοναδα του ροστερ μας. Ειναι και πολυθεσιτης αρα μπορει να μας βοηθησει ανετα.

Συμπερασμα: Σουπερ.


Κεντρικοι Αμυντικοι

Αβρααμ Παπαδοπουλος: Αψογος και με ανεβασμενα physical σε σχεση με παλια! Δεν χανει την θεση βασικου ουτε με προεδρικο διαταγμα.
Olof Melberg: Την πρωτη χρονια δημιουργει αχτυπητο αμυντικο διδυμο με Αβρααμ. Αμοιβεται ομως με πολλα λεφτα (2.5μ) οποτε μετα την ληξη του συμβολαιου του το επομενο καλοκαιρι και με δεδομενο οτι θα πατησει τα 35 μαλλον θα μας αφησει για αλλες πολιτειες.
Τασος Παπαζογλου: Μικρος, Ελληνας με ετσι και ετσι στατιστικα που ομως σε ευκολα ματς και παιχνιδια κυπελλου δεν εχει σοβαρο προβλημα. Μενει αλλα δεν μας γεμιζει και το ματι.
Γιαννης Ποτουριδης: Δεν προκειται να γινει ποτε ο Μαλντινι στα 25 του αλλα μενει μιας και ειναι Ελληνας, μικρος, παιχτης ακαδημιων και με σωστη δουλεια μπορει να γινει καλη λυση απο τον παγκο.

Συμπερασμα: Αν βαλετε τον Μαρκανο στο κεντρο τοτε ειμαστε πληρεις. Προσωπικα ομως μου φαινεται κριμα να κατσει καποιος απο Αβρααμ-Μελμπεργκ-Μαρκανο παγκο οποτε ισως μια μεταγραφη για πρωτη αλλαγη χρειαζεται. Το ονομα φυσικα ειναι ενα : Βαγγελης Μορας. Ειναι Ελληνας, τσαμπα και για παιχνιδια πρωταθληματος εχει σχεδον ολους τους αντιπαλους επιθετικους για πλακα.

Κεντρικα/Αμυντικα Χαφ

Jean Makoun: Τον εβαλα σαν κεντρικο μεσο ως Ball Winning και παρ οτι δεν εχει ακριβως τα στατιστικα για τετοια θεση απεδωσε πολυ καλα σε Ελλαδα και Ευρωπη. Τρεχαντιρι απο τα λιγα, γενικα παρα πολυ χρησιμος παιχτης. Η ρητρα του ειναι στα 4 εκατομμυρια και δυστυχως οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να τον πεισω να μεινει...(κατι που μαλλον πρεπει να αλλαξει αν κρινω απο τις δηλωσεις του στο ποσο αγαπαει τον Περεα και τι ωραια που περναει εδω και οτι μεγαλωσε με τις αφισες του Δεληκαρη πανω απο το κρεββατι του μπλα μπλα)
Ljubomir Fejsa: Πραγματικα οσο και αν προσπαθησα πρεπει να εινα ο πιο μετριος παιχτης που εχω δει ποτε σε manager. Σε οποια θεση και αν τον εβαλα πανω απο 6.7 - 6.8 δεν ξεκολλαγε σχεδον με τιποτα. Δεν κοβει καλα, δεν δημιουργει καλα, δεν σκοραρει, γενικα κανει λιγο απ ολα αλλα τιποτα σε αξιοπρεπες επιπεδο. Επειδη ειναι φετινη μεταγραφη δεν δοκιμασα να τον στειλω δανεικο, αλλα απο το επομενο καλοκαιρι ισως θα πρεπει να το σκεφτειτε να τον στειλετε. Πιανει και θεση ξενου.
Pablo Orbaiz: Χρησιμος για μια χρονια ο Βασκος, με σοβαρο μειονεκτημα ομως τα κακα physical του. Μην περιμενετε να τον βαζετε σε καθε ματς, αλλα οποτε τον χρειαστειτε θα σας βοηθησει. Επισης μπορει να παιξει καλα την θεση anchor man σε δυσκολα παιχνιδια του CL.

Συμπερασμα: Εδω φαίνεται να χρειαζομαστε καποιον παιχτη, αναλογα με το συστημα που θα προτιμησετε. Εγω παντως εβαλα τον Fuster σε ρολο box to box διπλα απο τον Makoun και απεδωσε μια χαρα (7 γκολ/12 ασσιστ 7.03 rating) οποτε μην αποκλεισετε και αυτη την λυση.

Προωθημενα Χαφ

Ariel Ibagaza: Δεσποζει φυσικα η παρουσια του μεγαλου Ariel που μοιραζει τις ασσιστ δεξια και αριστερα και ειναι ο βασικος οργανωτης μας. Το συμβολαιο του ληγει το καλοκαιρι και επειδη παντα ειμαι της αποψης να μην κραταω στην ομαδα μου παιχτες πανω απο 32-33, τον αφησα να φυγει. Αν δεν πεφτουν τραγικα τα physical του παντως στην δευτερη χρονια τοτε μην διστασετε να τον κρατησετε, ειναι σιγουρα ποιοτικοτατος.
David Fuster: Οπως εγραψα και πιο πανω τον εβαλα στο κεντρο διπλα απο τον Μακουν, αλλα σε αρκετα ματς τον ανεβασα και πιο ψηλα για να ξεκουρασω τον Ibagaza. Ξεχαστε τον βιονικο AMC που μας εστειλαν περσι οι Ισπανοι που τελειωνε την χρονια με 88 γκολ και 320 ασσιστ, ο Fuster ειναι πανω κατω οπως και στην πραγματικοτητα: Ενας χαμαλης πολυτελειας που μαχεται προσπαθει και ειναι καθαρα παιχτης συστηματος. Μενει και ειναι απο τα καλα γραναζια μας.

Συμπερασμα: Δεν εχουμε καποιο προβλημα, εγω παντως αγορασα με 2.5 εκατομμυρια τον Filip Djuricic απο την Heerenveen που ναι μεν θελει δουλεια αλλα με καλη προπονηση και tutoring απο τον δασκαλο Ibagaza εχει ηδη ξεδιπλωσει το ταλεντο του απο την δευτερη χρονια.

Ακραια Χαφ/Inside Forwards

Kevin Miralas: Ως δεξιος Inside Forward μου εκανε παπαδες με 12 γκολ και γενικα πολυ καλη παρουσια. Η κανονικη του θεση ειναι στην κορυφη, αλλα εκτος και αν παιζετε συστημα με 2 φορ τοτε ειναι κριμα να αφησετε τον Τζιμπουρ στον παγκο απο την στιγμη που ο Μιραλας μπορει να αποδωσει τοσο καλα και στα πλαγια. Για Ευρωπη φυσικα που θα αναγκαστειτε να χρησιμοποιησετε πολυ την λογικη των αντεπιθεσεων το 16-17 (αναλογα με την προπονηση που θα του κανετε) σε Acceleration και Pace ειναι ακρως σημαντικα για να ξεγλιστραει απο αργους αμυντικους οποτε εκει μπορειτε να τον βαλετε και στην κορυφη.
Djamel Abdun: Πολυ καλος ο Βεδουινος που με τις ντριμπλες και την ταχυτητα του ειναι ικανος να ανακατεψει οποια αμυνα θελει. Παιζει και δεξια και αριστερα, υψηλο συμβολαιο δεν εχει οποτε τον κραταμε και τον εχουμε ως μια πολυ καλη λυση για rotation.
Γιαννης Φετφατζιδης: Ειτε αριστερα, ειτε δεξια το μεγαλο πουλεν μας μοιραζει τις ασσιστς ανετα και αποτελει ενα απο τα πιο ποιοτικα μας οπλα. Ειναι και παιχτης ακαδημιων αρα τον κραταμε οσο περισσοτερο γινεται...
Fran Yeste: Στον ρολο του ακραιου χαφ που τον εβαλα σιγουρα δεν απεδωσε τα αναμενομενα (ισως λογω physical?) αλλα εχει ποδι φαρμακι στα στημενα. Ισως πισω απο τον επιθετικο να τα παει καλυτερα, αν και νομιζω πως δυσκολα θα του ανανεωσετε το συμβολαιο μετα την ληξη του...
Petar Grbic: Ελαχιστος για το επιπεδο που θελουμε, πιανει και θεση ξενου. Μακρια και αγαπημενοι.
Fransisco Javito: Ισχυει οτι για τον Grbic.

Συμπερασμα: Κανενα προβλημα. Προχωραμε ως εχουμε.

Επιθετικοι

Raffik Djebour: Το μεγαλο μας κανονι αν και αδικειται στο finishing, τα παστελωνει για πλακα. Σαν Complete Forward εκανε παπαδες. Βασικος και αναντικαταστατος.
Marko Pantelic: Περασαν τα χρονια για τον γεροΜαρκο. Εχει εξαιρετικα stats στα τελειωματα, heading κλπ αλλα τα physical του δεν ειναι στο στυλ επιθετικου που θελω (με ταχυτητα δηλαδη) οποτε η προταση των 2 εκατομμυριων που μου ηρθε απο την Λεβερκουζεν ηταν λουκουμι. Αμοιβεται με τεραστιο συμβολαιο αρα μενει μονο εαν ειναι καρμπον σε αυτο που θελετε απο τον επιθετικο στο συστημα που παιζετε...

Συμπερασμα: Ποιοτητα υπαρχει σιγουρα, αλλα θεωρω πως μια ακομα λυση ειναι αναγκαια. Αγορασα τον Dominique Malonga απο την Cesena με 3 εκατομμυρια που ως complete forward εβαλε 27 γκολ σε 40 συμμετοχες...

Δανεικοι
Ο Ολυμπιακος φυσικα διαθετει και αρκετους δανεικους σε ουκ ολιγες ομαδες. Απο αυτους ποιοτικα στην ομαδα μπορουν να σταθουν μονο ο Μηντρογκλου (κατα βαση ως Target Striker) και το παπι του, αλλα και οι Τατος και Καται.

Τεχνικο Team

Μουρικης και Pozanco βγαζουν 4,5 αστερια στα fitness και φυσικα μενουν. Ο Ραντος εχει 4 αστερια στο GK. Οι υπολοιποι φευγουν με λυση συμβολαιου και αντικαθιστανται. Προτασεις: Michelangelo Rampulla (GK) , Lucio Novelli (Ball Control), Paulo Camello (Defending), Ruben Sosa (Shooting), Tony Coton (Assistant - Tactics). Physios φευγουν ολοι και μπορουμε να παρουμε καποιον απο τους Giorgio Puricelli, Juan Mendoza, Luis Inarra, Alexandre Ceolin.

Γενικο Συμπερασμα

Η ομαδα θελει καποιες μικρες πινελιες για να ανεβει ενα κλικ πιο πανω. Με σωστη τακτικη περνουμε αερα το πρωταθλημα και ειμαστε ανταγωνιστικοι στην Ευρωπη. Συγκρατημενα οικονομικα, καλο ροστερ και πολλες προοπτικες για το μελλον.

(ΥΓ: θα ακολουθησουν και screenshots για να φαινεται λιγο πιο φανταχτερο :-D )
nospa2010
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 09, 2011 6:44 am
Football Manager της ομάδας: OCFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα παντος ο Grbic που τον εβαζα αλαγη δεξια η αριστερα αντι του Mirallas kai tου Φετφα εκανε παπαδες τελιοσε την 1η χρονια με 7,54 13βασικος 7 αναπληροματικος 10goal 4 assist
o Yeste λογο τραφματισμου του Ibagaza τον ειχα 6μηνες κεντρο Advanced Play Maker 11 goal 10 assist
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα 2 σειβ μου με Ολυμπιακο εχω κανει ριζικες αλλγες,γιατι θεωρω πως ειναι πολυ λαθος το υπαρχον irl ροστερ,τεσπα.

Τερμα δεν εχει προβλημα η ομαδα μια χαρα ειναι κ Φρανκο κ Σηφης.

Αρ.μπακ:Ιμπανεζ(βλ προτασεις παιχτων).Λιγο ο Χολεβας μονο σαν αλλαγη εγω τον εδωσα κ εκανα συμβολαιο κ στον Wome για μπακ απ του Ιμπανεζ.

Στοπερ ειναι κομπλε,ειδικα ο Ποτουριδης μ εβαζε κ γκολ με κεφαλιες μια χαρα,απλα θελει μπακ απ μικρων για το μελλον.

Δεξια:Σουταρισμα ο Τορο(ειναι ιδανικη η ηλικια του,μετα την δευτερη χρονια δεν δινει καμια ομαδα τοσα λεφτα οσα στην αρχη).Γιοχανσον κ Τσοντακης για εκει.

Στα πλαγια χαφ τωρα,σουταρισμα ο Φεισα(οπως ειπες ειναι σ ολα μετριος προς λιγος).Κατι Μονχε,Αμντουν,Χαβιτο ειναι για να γελα ο κοσμος κ παιρνουν κ αυτοι το πουλι για αλλες πολιτειες.Φετφα δεξια,Γκριμπιτς τον κραταμε γιατι βοηθα κ παιζει παντου.Αγοραζουμε Εμιλιανο Αρμεντερος(με 900χινες) κ εχει την αριστερη πλευρα μονος του.Επισης Θανασης Καραγκουνης απο Ατρομητα.

Στον αξονα Μακουν κ Αριελ ειναι μια χαρα,απλα βρισκουμε 1-2 μπακ απ.

Επιθεση:Ο Ραφικ ειναι αδικημενος απ το φινισινγκ του,μου εδωσαν 3μυρια κ ειπα αντιο.Ο Μιραλας πουληθηκε αντι 6μυριων,δεν μπορουσα να πω οχι.Τους αντικαθιστουμε με Σανογκο(τιπ:τον περνουμε δανεικο κ τον Δεκεμβρη ελευθερο) και Μακεντα(δανεικος 2χρονιες απο Μαν γιουν,απλα το παιδι εσπειρε...).Υπαρχουν κ αλλοι στις προτασεις των επιθετικων.


Ενταξει εγω παραενακα αλλαγες αλλα πηρα ανετα νταμπλ και πηγα τελικο τσ.λιγκ οπου εχασα 4-1 απο Ρεαλ.
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

GK Ilev,Costanzo,Panagopoulos
DR Torosidis,Maniatis
DC Olof,Marcano
DC Avraam,Papazoglou
DL Feltri,Zaradoukas
DM Dzakaridja Kone,Orbaiz
MC Makoun,Fejsa
MC Belluschi,Ibagaza
AMR Mario Santana,Abdoun
AML Fetfa,Yeste
ST Mirallas,Sanogo,Djebbour

Προσπαθω να παρω τον Kaboul για να διωξω Marcano,Gaston Ramirez 2 χρονια δανεικο για αριστερα,καποιον για να αντικαταστησω τον Fejsa και δν ξερω τον Τορο τι να κανω...Καμμια ιδεα η προταση???
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:GK Ilev,Costanzo,Panagopoulos
DR Torosidis,Maniatis
DC Olof,Marcano
DC Avraam,Papazoglou
DL Feltri,Zaradoukas
DM Dzakaridja Kone,Orbaiz
MC Makoun,Fejsa
MC Belluschi,Ibagaza
AMR Mario Santana,Abdoun
AML Fetfa,Yeste
ST Mirallas,Sanogo,Djebbour

Προσπαθω να παρω τον Kaboul για να διωξω Marcano,Gaston Ramirez 2 χρονια δανεικο για αριστερα,καποιον για να αντικαταστησω τον Fejsa και δν ξερω τον Τορο τι να κανω...Καμμια ιδεα η προταση???
εξαρταται, τι συστημα παιζεις? στα χαφ τι ρολους τους βαζεις?
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντι του Φεισα παρε τον Βερατι,λυρα 100 ο τυπας.

Να πω πως οι 3 Ισπανοι βοηθουν αρκετα την πρωτη χρονια,μετα εδιωξα Γεστε κ Ορμπαιθ ενω κρατησα Φουστερ.

Αξιζει να παρετε τον ΛουαΛουα που ειναι ελευθερος στην αρχη,ενω τον Δεκεμβρη κλεινουμε και Σηφακη.Προσπαθησα να παρω στην αρχη κ μανωλα αλλα ο θειος-μανατζερ ζητουσε τον ουρανο με τ αστρα.Τελικα ηρθε το επομενο καλοκαιρι κ με Γκαλεανο ειναι απαιχτο δυδυμο.

Γενικα μπορεις να κλεισεις καλους παιχτες τον Δεκεμρβη για το καλοκαιρι και να διωξεις την σαβουρα που σ χει μεινει.
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

GK Defend
Full Backs Support
Central Defenders 1 Cover & 1 Stopper
DM Defend / Anchor Man
Ball Winning Support
Adv. Playmaker Attack
Wingers Attack
Poacher

Η μ.λ.κ.α Ειναι οτι εχω τσακωθει με τοροσιδι λογω περιβραχιονιου και δν μ μιλαει.Εσεις θα τον πουλουσατε????
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σαν ball winning εγω εκλεισα τσαμπα το καλοκαιρι τον Mariga και μεχρι στιγμης σε 10 ματς της δευτερης σεζον ειναι μια χαρα...
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια εγω την πρωτη χρονια πηρα τρενο το πρωταθλημα,κυπελλο αποκλειστικα απο μ****** και cl εφτασα στον ΤΕΛΙΚΟ(χωρις save/lode) με ρεαλ οπου εχασα στα πενταλτι :evil:

Το ροστερ μου τη δευτερη χρονια ειναι:
Gk:Areola,Megyeri,Dahne
Dc:Avraam,Santacroce,Melberg,Poutouridis
Dr:Toro,Maniatis,Romario
Dl:Drenthe,Zaradoukas,Holebas
Mc(BWM):Paulinho,Ballas
Mc(AP):Thiago,Pereyra,Gibson
Wingers:Dos Santos,Vieirinha,Fetfa,Katai
St:Babacar,Mouche,Karelis

και η αρχικη μου ενδεκαδα ειναι:
Gk:Areola
Dr:Torosidis
Dc:Avraam,Santacroce
Dl:Drenthe
Mc(BWM):Paulinho
Mc(CM):Gibson
Amc(Trequartista):Thiago
Amr:Vieirinha
Aml:Dos Santos
St:Babacar
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το ροστερ σου πρωτη χρονια ποιο ηταν???
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:GK Defend
Full Backs Support
Central Defenders 1 Cover & 1 Stopper
DM Defend / Anchor Man
Ball Winning Support
Adv. Playmaker Attack
Wingers Attack
Poacher

Η μ.λ.κ.α Ειναι οτι εχω τσακωθει με τοροσιδι λογω περιβραχιονιου και δν μ μιλαει.Εσεις θα τον πουλουσατε????
Εγω τον πουλησα απ την πρωτη χρονια 8μυρια στην Αρσεναλ,μια χαρα.
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

την πρωτη χρονια πηρα μονο mouche και yaya sanogo(τον εδωσα δανεικο φετος)
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βάλετε και κανένα στατιστικό ή κανένα screenshot,ειδικά για Μιραλλάς-Φέτφα-Τζιμπούρ και όποιος άλλος σας έκανε θετική ή αρνητική εντύπωση..
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
GEORGE7
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Mon Dec 12, 2005 12:47 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά γειά χαρά,
Παίζω δεύτερη χρονια με Ολυμπιακό. Το θέμα έχει ως εξής: έχασα Τορο από την αρχή (10Μ στην Άρσεναλ), την θέση του πήρε ο Μανιάτης! Τώρα το θέμα είανι στο αμυντικό δύδιμο (Αβραάμ Melberg Μόρας)! Ρε μάγκες δεν μαρκάρουν με τίποτα, χάνουν τη μπάλα στα αμυντκά ριμπάουντ και έχουν χάλια μα χάλια τοποθετήσεις! Για να φαναταστείτε έχω αλλάξει το Mentality σε Balanced και την Τακτική σε Control και πάλι ΧΑΛΙΑ!!! 0-2 με την Ατλέτικο ημίχρονο και καταφέρανε τα τσακαλάκια να γίνει 3-2! ΕΛΕΟΣ!!!!
Καμιά βοήθεια ρε μάγκες!!!!!!!!
LAMIA GATE:7
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Αβρααμ ειναι πλ γρηγορος για σεντερ μπακ αλλα οι αλλοι 2 οχι.Μηπως εχεις ψηλα την γραμμη της αμυνας???Μηπως τους εχεις βαλει να πρεσαρουν,να ορμανε σε οποιον εχει την μπαλα?Δοκιμασες να βαζεις Μορα και Ολοφ σαν στοπερ?
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”