Ο παίζων, χάνει

Απόλαυσέ το, είσαι στην ελιτ...
Post Reply
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε νομίζω να υπάρξει θέμα με την ΤΣΣΚΑ αλλά ούτε και στο πρωτάθλημα.
Αναμενουμε να δούμε το πιθανό ζευγάρωμα με τη Γιούβε.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσι μπραβο αυτο ηταν!Δεν πιστευω οτι θα εχουμε προβλημα με τσσκα μετα ομως ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα αλλα δεν σε φοβαμαι!!!
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το εχουμε με την ΤΣΣΚΑ.Ενα καλο σκορ στο πρωτο παιχνιδι για να φυγει η πιεση και παμε στον επομενο γυρο με ουτως ή αλλως μεγαλη ομαδα.
Ολα τα σαρωνει η Τοτεναμ λεμεεε!(Αρκει να μην μας κανει πλακα στην αμυνα η Ρεαλ ή η Γιουβεντους.)
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους. Παρέλαβα μια ομάδα η οποία πέρυσι έφτασε στους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ, και την απέκλεισα με την Juventus. Στο πρωτάθλημα, η Tottenham κατάφερε να τερματίσει δεύτερη και να χάσει τον τίτλο από την Chelsea. Παρέλαβα μια ομάδα πανέτοιμη για να πάρει και όχι απλά να διεκδικήσει τον τίτλο, ειδικά με ένα σύστημα που πολλαπλασιάζει τις επιθετικές αρετές όπως το "just Cavani" by Chilavert_gr. Εξ' αρχής στόχος ήταν η κατάκτηση του πρωταθλήματος και τα ημιτελικά του Champions League, καθώς εφόσον φτάσουμε εκεί, θα έχουμε κάνει ένα βήμα μπροστά. Και οι δυο στόχοι είναι πλέον στο χέρι μας να επιτευχθούν.

Θα πρέπει σε αυτό το σημείο να πω οτι το Carling Cup έχει σταματήσει από το 2014 και μετά, και δεν ξέρω το γιατί συνέβη αυτό.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oπα!Τι κολπα ειναι αυτα με το League Cup(Carling Cup)?Περιεργα πραγματα.Δεν το εχω ξαναδει. :?
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

31η Αγωνιστική
West Ham 1-2 Tottenham
Καλώς τον Κολομβιανό...Ο Caicedo με δυο δικά του γκολ έδωσε μια σπουδαία νίκη στην ομάδα και μας διατήρησε σε τροχιά τίτλου. Το δεύτερο γκολ το πανηγύρισε στον πάγκο, καθώς ήρθε στο 88' και έγινε ένας μικρός χαμός...





Champions League, Quarter Finals, First Leg
Tottenham 3-1 CSKA Moscow
Όπως και στο πρώτο παιχνίδι της φάσης των "16", έτσι και τώρα, έχω την εντύπωση οτι το σκορ μας αδικεί. Ή μάλλον μόνοι μας αδικηθήκαμε με αυτά που χάσαμε. Πόσες φορές πιστεύεις οτι μπορεί να μπεις στη τουαλέτα σε 90' όταν έχεις κόψιμο; Ε, τόσες κι άλλες τόσες φορές πατήσαμε περιοχή με τη μπάλα στα πόδια γι' αυτό και τα τρια γκολ με φαίνονται λίγα. Αν δεν μας προδώσει η άμυνά μας, όλα θα πάνε καλά...





32η Αγωνιστική
Tottenham 2-0 Leicester
Χωρίς πολλά - πολλά και κυρίως χωρίς να δεχθούμε γκολ, κάτι σπάνιο φέτος, πήραμε άλλη μια νίκη στην έδρα μας. Πλέον έχουμε κάνει το 15/15 στο ιδιόκτητο κλειστό γήπεδο του συλλόγου στο πρωτάθλημα.



Champions League, Quarter Finals, First Leg
CSKA Moscow 2-2 Totenham
Προηγηθήκαμε νωρίς με 0-2 και βάλαμε φρένο στα όποια σχέδια των Ρώσων για επικές ανατροπές και τα συναφή...Ο Alvarez έφτασε τα επτά γκολ στο Champions League και μακάρι το παιδί να παίξει άλλα τρια παιχνίδια, για να διεκδικήσει το τίτλο του πρώτο σκορερ. Ο Μέσι έχει εννιά.


Champions League 2018-'19
Semi Finals


Juventus - Tottenham
Valencia - Chelsea




33η Αγωνιστική
Tottenham 4-1 Manchester City
Να, κάτι τέτοιες νίκες με φτιάχνουν, με κάνουν να θέλω να παίζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Football Manager. Έρχεται που λέτε ο κύριος Mancini και μας κάνει 0-1 στο 9'. Και μετά απο λίγα λεπτά, η οροφή του γηπέδου άνοιξε, και το ματς διεκόπη προκειμένου να προσγειωθεί στο κέντρο του γηπέδου ένα ελικόπτερο. Απο εκεί βγήκε ο Βασίλης ο Σαλέας και παρέδωσε το κλαρίνο του στον Ιταλό συνάδερφο. Και δώσε, και χώσε και σώσε και αντίο ρε φίλε...ΟΚ, κακία βγάζω αλλά ρε 'συ Mancini, τον Alvarez τον ρώτησες; Τον Benzema; Εμ, τι σε φταίω;





34η Αγωνιστική
Blackburn 1-0 Tottenahm
Πάμε λοιπόν στην έδρα της συμπαθούς ομάδας της Blackburn με στόχο τον βαθμό που χρειαζόμαστε για να κατακτήσουμε και μαθηματικά το πρωτάθλημα. FAIL. Πως αλλιώς να το πω; Και πως γίνεται ρε π0υστη μου, όλα τα fail να έρχονται μετά απο παιχνίδια στα οποία νιώθω άτρωτος και πατάω τον αντίπαλο και λέω "είμαι ο ένας, ο τέλειος"....

Image



Επόμενα παιχνίδια


CL, Semi final (1): Juventus (A)
35η Αγωνιστική: West Brom (A)
CL, Semi final (2): Juventus (H)
36η Αγωνιστική: Everton (H)
37η Αγωνιστική: Fulham (A)
38η Αγωνιστική: Bolton (H)
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωταθλημα απο την πρωτη χρονια.Αυτα ειναι!
Παμε και για ΤσουΛου.
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τιμάλα δε θέλω συναισθηματισμούς και άλλα τέτοια -gay

:ribo στη γιουβε και φύγαμε για κουπα

Αντε 8)
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Champion League, Semi Final, first leg
Juventus 3-4 Tottenham

Τι ματσάρα ήταν αυτή. Τι ΜΑΤΣΑΡΑ.... Στο 3', αν έχεις το Θεό σου ρε 'συ ρεφ, ο German Rodriguez Ruiz αποβάλλεται με απ' ευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα στο κέντρο του γηπέδου. Η Juventus ξεκινά με φόρα και εκμεταλλεύεται με άψογο τρόπο τον παίκτη παραπάνω. Στο 12' κάνει το 1-0 με τον Santos και στο 22' το 2-0 με τον Kadlec. Στη μεσαία γραμμή έχουμε μια τρύπα ΝΑ και σε συνδυασμό με το ένα DC μας έχουν σμπαραλιάσει. "Θυσιάζω" τον Benzema, βάζω τον Modric στη μεσαία γραμμή και αφήνω τον Alvarez μόνο του μπροστά, να το παλέψει όσο μπορεί. Μόνο δάκρυα. Αυτός ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ φέρνει στο 64' το παιχνίδι στα ίδια και στο 73' ο Gatagov κάνει το 2-3. Το χαίρομαι όσο δε πάει, αλλά δε μου βγαίνει να το πανηγυρίσω. Ο Kadlec ισοφαρίσει στο 79' και κάπου εκεί σκέφτηκα "έλα μωρέ, μια χαρά είμαστε"... Ο Χιλιανός είδε διαφορετική άποψη και μας έδωσε τη νίκη...Βάλαμε τέσσερα γκολ, εκτός έδρας, με δέκα παίκτες για σχεδόν 90' σε ημιτελικό Champions League. Δεν έχω να πω, να γράψω, τίποτε άλλο...

35η Αγωνιστική
West Brom 4-4 Tottenham
Υπήρχαν εκατό τρόποι για να στεφτούμε και μαθηματικά πρωταθλητές, κι' εμείς διαλέξαμε τον πλέον περίεργο. Χάναμε 2-0 στο 20' και 3-1 στο 64'. Ο Benzema είχε μείωσε προσωρινά αλλά οι γηπεδούχοι είχαν ξαναπάρει προβάδισμα δυο τερμάτων. Ο Alvarez το πήρε προσωπικά. Μέσα σε 4' έκανε το 3-3 και στο 87' έκανε το 3-4, διότι το πρωτάθλημα το θέλαμε με νίκη. Και τρώμε γκολ στο 92'. Γιατί ρε γαήλια με σκάτε; Γιατί; Θα μου πεις "σε χάλασε ρε πσηλέ;" Γιατί να μη συνδυαστεί η κατάκτηση με νίκη; Το γυρίσατε ρε γαμώτο μου, κρατήστε το....Τεσπα. Να το! Ήρθε. Ανήκει στους παίκτες!

Tottenham Hotspur
Image
Premier League Holders
2018-'19
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

oλεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!Μπραβο ρε τσακ!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ειλικρινά Σπύρο, το μόνο που έκανα σ' αυτή την ομάδα είναι να "κουμπώσω" το Just Cavani, τίποτα περισσότερο. Δεν είναι "δικό μου" το ρόστερ. Πως να στο δώσω να καταλάβεις... Το χάρηκα αλλά λιγότερο από όσο το τρίτο πρωτάθλημα με την Juventus ή το πρώτο με τον ΠΑΟΚ. Όχι πως θα κάνω ή σκέφτομαι να κάνω τίποτα τρελές μεταγραφές το καλοκαίρι, αλλά όταν θα έχω επέμβει στην ομάδα "αρκετά", τότε ναι, θα το χαρώ και μάλιστα πάρα πολύ. Μου αρέσει που μετράω επτά σερί τίτλους. Δε ξέρω γιατί αλλά στο FM12 είμαι στα καλύτερά μου. Ίσως διότι ασχολήθηκα από πολύ νωρίς, αρκετά και του έδωσα το χρόνο που χρειάζεται. Βέβαια, για μια ακόμα φορά, ότι πέτυχαν το πέτυχα με συστήματα άλλων. Εξάντλησα τα περιθώρια να φτιάχνω συστήματα στο Football Manager Live...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε, ναι,

μετά απο 30 χρόνια που παίζεις μανατζερ
Εμαθες -puppie



-maxairia
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Ειλικρινά Σπύρο, το μόνο που έκανα σ' αυτή την ομάδα είναι να "κουμπώσω" το Just Cavani, τίποτα περισσότερο. Δεν είναι "δικό μου" το ρόστερ. Πως να στο δώσω να καταλάβεις... Το χάρηκα αλλά λιγότερο από όσο το τρίτο πρωτάθλημα με την Juventus ή το πρώτο με τον ΠΑΟΚ. Όχι πως θα κάνω ή σκέφτομαι να κάνω τίποτα τρελές μεταγραφές το καλοκαίρι, αλλά όταν θα έχω επέμβει στην ομάδα "αρκετά", τότε ναι, θα το χαρώ και μάλιστα πάρα πολύ. Μου αρέσει που μετράω επτά σερί τίτλους. Δε ξέρω γιατί αλλά στο FM12 είμαι στα καλύτερά μου. Ίσως διότι ασχολήθηκα από πολύ νωρίς, αρκετά και του έδωσα το χρόνο που χρειάζεται. Βέβαια, για μια ακόμα φορά, ότι πέτυχαν το πέτυχα με συστήματα άλλων. Εξάντλησα τα περιθώρια να φτιάχνω συστήματα στο Football Manager Live...
μπορει να μην εκανες τιποτα αλλα εκανες κατι αλλο τους εβαλες την νοοτροπια του νικητη και τους εβγαλες την νοοτροπια του loser που ειχανε
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

@Spyrus

Σ' αυτό μπορεί να έχεις δίκιο...

diant wrote:Ε, ναι, μετά απο 30 χρόνια που παίζεις μανατζερ... Εμαθες -puppie -maxairia
Ε όχι και 30... Μόλις 16 χρόνια. Και τα πρώτα 15 μου φάνηκαν δύσκολα :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Champions League, Semi Final, Second Leg
Tottenham 5-2 Juventus
Μπράβο ρε μάγκες... Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Tottenham φτάνει στο τελικό της σπουδαιότερης διασυλλογικής διοργάνωσης, και για να το καταφέρει αυτό, έβαλε φρένο στη προσπάθεια της Juventus να βρεθεί για δεύτερη φορά στην ιστορία της σε τρίτο συνεχόμενο τελικό (το είχε πετύχει τις σεζόν 1996, 1997 και 1998). Ο Pablo Alvarez είναι πλέον το αδιαμφισβήτητο φαβορί για το τίτλο του πρώτου σκόρερ της διοργάνωσης καθώς με τα τέσσερα (4) γκολ που πέτυχε στο παιχνίδι έφτασε τα 14 και πέρασε τον Messi που σταμάτησε στα 12 μετά από τον αποκλεισμό της Barcelona. Αντίπαλός της στον τελικό η Chelsea. Οι "μπλε" του Λονδίνου απέσπασαν λευκή ισοπαλία στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο τη Valencia στην Ισπανία και στην Αγγλία επικράτησαν με 4-0.

36η Αγωνιστική
Tottenham 4-1 Everton
Πετύχαμε την 18η εντός έδρας νίκη μας και πλέον πάμε για το απόλυτο στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής. Στόχος μας είναι και τα 129 γκολ, καθώς το ρεκόρ είναι τα 128 γκολ της Aston Villa το 1931 αν είδα καλά....



37η Αγωνιστική
Fulham 0-2 Tottenham
Περίμενα περισσότερα γκολ, αλλά και μια πιο εύκολη νίκη από αυτό το 0-2 με γκολ στο 82' και στο 89'. Και τώρα, για να κάνουμε το ρεκόρ των γκολ θέλουμε έξι τεμάχια. Όσο για ρεκόρ βαθμών, η Manchester United το έχει με 96 βαθμούς από τη σεζόν 2012-'13


38η Αγωνιστική
Tottenham 5-4 Bolton
Άλλο ένα άκρως τρελό και Βρετανικό ματς. Για μια ακόμα φορά κάναμε το 1-3, 4-3, μας ισοφάρισαν αλλά είπαμε τη τελευταία κουβέντα. Το ρεκόρ όμως δεν έπεσε...



Barclays Premier League 2018-'19 Final Season Standings

Image





Πλέον, προετοιμάζομαι για τον τρίτο (διαδοχικό μάλιστα) τελικό Champions League της καριέρας μου. Για δεύτερη φορά αντιμετωπίζω Αγγλική ομάδα και για δεύτερη φορά είναι ένας τελικός "εμφύλιος". Θυμίζω το 2017, με την Juventus ηττηθήκαμε με 2-1 από την Manchester United, και πέρυσι φτάσαμε στον τίτλο με την Juventus, καθώς επιβληθήκαμε της Napoli με 4-0.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Champions League”