Preferred Move Training?

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
Lamias
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Mar 02, 2011 11:58 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδες!! Μια ερωτηση για τις preferred moves θελω να κανω. Βρηκα πως ενεργοποιουνται οχι απο το chat αλλα απο το μενου interaction του παικτη. Όμως αν θελήσω να πω στον παικτη να σταματησει να μαθαινει αυτη την κινηση κ να αρχισει μια αλλη, πως του το λεω?

Ευχαριστω!!
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω οτι αν του πεις να μαθει κατι, θα πρεπει να περιμενεις να το μαθει πρωτα και μετα να το "ξεμαθει..." :drinking:
Δηλαδη αν πχ τοπυ εχεις πει να μαθει να κανει πλασε (places shots) θα πρεπει να περιμενεις να το μαθει και οταν το το μαθει, πας παλι το interaction και θα δεις σαν επιλογη stop placing ball into the corner of the net η καπως ετσι. Το ιδιο παιζει με ολα τα prefered moves... Θα δεις δηλαδη και το "αντιθετο του" στο interaction.
Bεβαια αν ο παιχτης εχει καποιο prefered move απο την αρχη του παιχνιδιου να ξερεις οτι σχεδον ποτε δεν το "ξεμαθαινει" καθως σου λεει οτι δεν θα τον οφελησει στο παιχνιδι του. Επισης οι παιχτες δεν δεχονται οσα prefered moves θες εσυ να μαθουν. Παιζει ναι σου ριξουν και ακυρο...
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
Lamias
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Mar 02, 2011 11:58 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sidereal wrote:Νομίζω οτι αν του πεις να μαθει κατι, θα πρεπει να περιμενεις να το μαθει πρωτα και μετα να το "ξεμαθει..." :drinking:
Δηλαδη αν πχ τοπυ εχεις πει να μαθει να κανει πλασε (places shots) θα πρεπει να περιμενεις να το μαθει και οταν το το μαθει, πας παλι το interaction και θα δεις σαν επιλογη stop placing ball into the corner of the net η καπως ετσι. Το ιδιο παιζει με ολα τα prefered moves... Θα δεις δηλαδη και το "αντιθετο του" στο interaction.
Bεβαια αν ο παιχτης εχει καποιο prefered move απο την αρχη του παιχνιδιου να ξερεις οτι σχεδον ποτε δεν το "ξεμαθαινει" καθως σου λεει οτι δεν θα τον οφελησει στο παιχνιδι του. Επισης οι παιχτες δεν δεχονται οσα prefered moves θες εσυ να μαθουν. Παιζει ναι σου ριξουν και ακυρο...
Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Το φοβόμουν οτι θα είναι καπως έτσι.. Άρα πρέπει αναγκαστικά να περιμένω να τις μάθουν κ μετά να κάνω αλλαγές.

Ξέρεις μήπως πόσο καιρό παίρνει ώστε να μάθει κάποιος τις Preferred Moves? (Άν είναι κανα 6μηνο ξέρω γω τότε έχω πρόβλημα) -meaculpa
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σχεδον σιγουρα, δε θα δεχτει ο παικτης να ξεμαθει αυτο, που εμαθε
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει και η πιθανότητα να μην το μάθει οπότε να γλυτώσεις..
Lamias
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Mar 02, 2011 11:58 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξέρουμε περίπου πόσο καιρό θέλουν για να τα μάθουν? Ή δεν υπάρχει στάνταρ?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”