4-2-3-1 Ultimate Attack [the sequel]

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beatshooter wrote:
ballas38 wrote:Work ball into box στα touchline instructions
δεν μπορω να το βρω φιλε,που ειναι αυτο?

Εντιτ:Αυτο ειναι στο μενου του αγωνα,οποτο το επιλεγω δεν γινεται τπτ.Εγω ψαχνω την επιλογη για πριν τα ματς.

Βάλε το Team Passing τέρμα short και κόψε από όλους τους παίχτες τα long shots. Παράλληλα βάλε το passing του κάθε παίχτη σε mixed προς το short

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
R.F.
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Dec 22, 2011 12:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλη η τακτικη επιθετικα κ ειδικα για ελληνικο πρωταθλημα!την εχω χρησιμοποιησει κ εγω καπως ετσι με West Ham κ στην τσαμπιονσιπ πηγα τραινο!αλλα στα μεγαλυτερα πρωταθληματα εχει κενα γτ λειπει το καθαρο αμυντικο χαφ κ με το τοσο ψηλα την αμυνα στην τρυπανε για πλακα.φιλικη αποψη παντα.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου φαίνεται ιδιαίτερα επιθετική και δεν με κερδίζει για να την δοκιμάσω.

Με Montpellier που λές οτι την χρησιμοποίησες τι κατάφερες; Γιατί στο Γαλλικό Πρωτάθλημα σχεδόν όλες οι ομάδες παίζουν επιθετικά.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eίχα δοκιμάσει μια πρώιμη έκδοση της τακτικής στο demo με την Montpellier. Βέβαια τον καιρό τον έφαγα με holiday κυρίως. Αλλά να σου πω δεν με απογοήτευσε. 5ή-6ή πρέπει να ήταν η Montpellier τον Γενάρη, χωρίς τρομακτικές ήττες του στυλ 3/4-0, με αρκετές ισοπαλίες, αλλά και χωρίς τρελές νίκες από την άλλη.

Όμως αυτήν καθ' αυτήν την τακτική την έχω δοκιμάσει μόνο σε Παναθηναϊκό. Για να δουλέψει πάντως στην Montpellier πιστεύω θέλει κάποιες αλλαγές, αλλά ίσως και η ομάδα κάποιες μεταγγραφές. (αν θυμάμαι σωστά δεν με βοηθούσαν καθόλου οι επιθετικοί της)
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tην δοκίμασα τελικά την 2η χρονιά που είχα ταλαντούχους παίχτες και πήρα το CL αποκλείοντας Chelsea // Juve // Real και νίκησα στον τελικό την Manchester ;)
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
sniper_206
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue Nov 08, 2005 12:43 pm
Location: KPHTH
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτη χρονιά με το Θρύλο και πήρα double στην Ελλάδα χρησιμοποιώντας αυτήν και του Ερικσεν και σήκωσα ΟΥΕΦΑ με αυτή την τακτική έχοντας στο Καραισκάκη 3-0 τη Λατσιο και τη Λεβερκούζεν, 3-1 τη Σέλτικ και στον τελικο 3-0 την Τότεναμ!!!
User avatar
SaberRider
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sun Jun 15, 2008 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω να πω οτι μετα απο 4 χρονια στον Ολυμπιακο με τη συγκεκριμενη τακτικη με καποιες μικροαλλαγες (με 1 κουπα Ch.League, 1 χαμενο τελικο και ταριφα τα 4 γκολ σε Ελλαδα και Ευρωπη με ευκαιριες 20 + υπερ και περιπου 5 κατα σε καθε ματς) και μια χρονια στην Arsenal με ιδια και καλυτερα αποτελεσματα, εχω να πω οτι ειναι ισως οτι καλυτερο εχω δει στο μανατζερ σε σημειο να σκεφτομαι να ξαναρχισω γιατι ειναι υπερβολικα ευκολο! Πολλα μπραβο φιλε!
toporstinos
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Tue Dec 02, 2008 8:42 pm
Football Manager της ομάδας: Νάπολι
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν εδώ και τέσσερις μέρες προσπαθώ να φτιάξω ένα σύστημα που να ταιριάζει στην ομάδα μου την Λιλ. Παιδεύτηκα, ταλαιπωρήθηκα, άκρη δεν έβγαλα. Μπήκα λοιπόν εδώ, ανακάλυψα αυτό το σύστημα και έχω ξεχάσει τι σημαίνει ήττα κύριοι. Με Λιλ, πάω εξαιρετικά και χωρίς να έχω κάνει δοκιμές σε προετοιμασίες κτλ κτλ...Έκανα κάποιες μικροαλλαγές που απαιτεί το γαλλικό πρωτάθλημα, όπως να κατεβάσω την αμυντική μου γραμμή πιο κάτω, ώστε να μην τρώω εύκολες αντεπιθέσεις. Επίσης, έβγαλα τα σουτ από τους δύο μέσους.

Κατά τα άλλα παίζω όπως ακριβώς ονειρευόμουν τόσο καιρό που έψαχνα σύστημα. Πολλά συγχαρητήρια!
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οντας και εμενα αγαπημενη τακτικη το 4-2-3-1 την εχω σε ολες μου τις ομαδες και δουλευει τελεια..
Απλα χρησιμοποιω δυο winger και οχι εναν winger και εναν ins.forward.
Επισης τον ΑΜC τον χρησιμοποιω ως adv.playmaker και τους μεσους ως ΒΒΜ και ΒWM.
Τα πλαγια back ειναι αναλογα με τους back μου.
Στην Ιντερ επεζα με Μαξουελ και Μαικον οποταν τους ειχα wing!!!
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”