Φέρτε έναν ναργιλέ να τα δούμε όλα ΜΠΛΕ

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Post Reply
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τοσα χρονια,ποδοσφαιριστης,φιλαθλος,και ψευτοhooligan παντα ειχα σαν ονειρο να γινω προπονητης,να δω πως ειναι αυτη η θεση του ανθρωπου που ειτε γουσταρεις με 1000,ειτε μισεις επειδη δεν σε αφησε να δειξεις το ταλεντο σου.Τωρα μετα απο χρονια ερευνων,μαθησης και μετεπειτα στη σχολη,ηρθε η ωρα να το ανακαλυψω.Τελειωσα την σχολη σαν ενας απο τους καλυτερους μαθητευομενους και ειχα ηδη αρχισει να ψαχνομαι.Να πω την αληθεια,λιγο πολυ στα @@ το ολο θεμα,καλοκαιρι ηταν,ποιος δουλευει καλοκαιρι.Ειχα αφησει την ιδεα πισω και ημουν ολη μερα εξω,στην γενετειρα μου,στην πολη που αγαπησα πιο πολυ οσο καμια γκομενα,το Μεσολογγι.Εκεινη την περιοδο εκανα παρεα με τον προεδρο της Α.Ε.Μ. και λεγαμε τα παντα γυρω απο την ''Κυρια''..

------




ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΕΓΩ



Και που λες εφυγε ο αλλος ο πλοκοπανας...Μας αφησε χωρις προπονητη.Εκει που ειχαμε φιλοδοξιες με τους παικτες που πειραμε και με το ολο σκηνικο που εγινε με την ενωση ολων των ομαδων του Μεσολογγιου,πανε ολα!
Και τωρα που ολοι περιμενουμε την Α.Ε.Μ. στην Γ' τωρα βρηκατε να τα σκατωσετε,τωρα που ο κοσμος εχει φιλοδοξιες.
Εσυ τοσα χρονια κανεις γνωριμιες με ανθρωπους του ποδοσφαιρου,δεν ξερεις καποιον καλο...
Οχι,ολοι που γνωρησα στην σχολη ειναι επιικως για τον πετσο...
Ποια σχολη;
Σχολη Κομμωτικης ''ο Τρυφων''
Με κοροιδευεις;
Εσυ τι σχολη λες;Σχολη προπονητικης!
Αληθεια λες;Σπουδασες προπονητικη;
Τι λεμε τοση ωρα;
Και γιατι δεν το λες;
Για ποιο λογο;Αφου δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεσω
Τι να μπορεσεις;
Να οδηγησω την ΑΕΜ στην Γ'!
Ποιος σου ειπε κατι τετοιο;Εγω σε ρωταω μπας και ειχες καμια γνωριμια με κανεναν εκει...
ΕΕΕΕ;Εχασα λιγο τον μπουσουλα.Δεν με θες στην ΑΕΜ
Εσενα;Απο που κι ως που;
Γιατι δεν σου γεμιζω το ματι;Απο τους καλυτερους ημουν.Τελοσπατων,επειδη δεν με σηκωνει το κλιμα φευγω.Συγνωμη που δεν μπορω να βοηθησω
Απο τους καλυτερους ησουν;
Ναι.Γιατι;
Τοτε κατι μπορουμε να κανουμε.Απο πιτσιρικα σε θυμαμαι πως ησουν παλαβος για την ΑΕΜ.Ενας προπονητης που αγαπαει την ομαδα μπορει να μας παει μπροστα...
Για λεγε,τωρα με σηκωνει το κλιμα...
Θες να κανουμε την δοκιμη;Ετσι κι αλλως δεν χουμε να χασουμε τιποτα!
Εεεεε,ναι,πως!Ποτε;
Το απογευμα μπορεις;
Τοσο γρηγορα!Φυσικα και μπορω!
Τα λεμε τοτε λοιπον!



Και απο το πουθενα βρηκα δουλεια.Κι οχι μια απλη δουλεια,μια δουλεια που απο μικρος ονειρευομουν,αν ηθελα να γινω προπονητης 1,να γινω της ΑΕΜ ηθελα 10.Παντα σκευτομουν ευκολους τροπους να βγαλω λεφτα,να αγορασω την ΑΕΜ και να την φτασω ψηλα,παντα ηθελα ενα Μεσολογγι να μιλαει για μενα.Ηθελα ολοι αυτοι που μεσα ημουν κι εγω να φωναζουν το ονομα μου.Παντα ηθελα να συνδιασω το ονομα μου με την ιστορια της ΑΕΜ...Και να που ηρθε η στιγμη.Ενα ονειρο ζωης πραγματοποιειται,ελπιζω τουλαχιστων να μαι ανταξιος των φιλοδοξιων μου!
Συνεχιζεται...

Image
Solo Mango

Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ελα μωρη ΑΕΜ!!!
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή Στράτο !! Άσχετο, πρωτεύουσα της Αιτωλοακαρνανίας είναι το Μεσολόγγι ή το Αγρίνιο? :drinking:
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε!!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή φίλε.Απέδειξε στον bjbill ποιος είναι ο απόλυτος κυρίαρχος :P :-D
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη επιτυχια φιλε για να δουμε τι θα κανεις...
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oχι που δε θα ειχαμε ψαροιστορια...

Καλη αρχη με τους ψαρομυαλους -puppie
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη :-)
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Καλή αρχή -gioupi
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι να που ηρθε η ωρα επιτελους να προπονησω την ΑΕΜ.Με το που παταω το ποδι μου εκει,μου φυγε η ορεξη.Βλεπω κατι πλοκοπανηδες να τρεχουν και απο την δικια μου ομαδα κανεις.Ειχαμε δωσει ραντεβου στο βοηθητικο γηπεδο στις 5 το απογευμα,και το μονο που εβλεπα μεσα στο γηπεδο ηταν τρια ατομα που δεν τα ηξερα καν.Παιρνω τηλ τον προεδρο και τον που ειναι η ομαδα,καποιος απο αυτους με πλησιαζει και με ρωταει ''Εσυ εισαι ο νεος μας προπονητης;''.Σστισμενος εγω βλεποντας 3 ατομα που θεωρουταν ομαδα του απανταω ''Ναι'' φωναζει αυτος τους αλλους δυο,παιδια ηρθε ο προπονητης,σταματηστε να τρεχετε και ελατε να τον ακουσουμε...''Τι να ακουσετε μορε ραπανηδεςΠου ειναι οη υπολοιπη ομαδα;'',''Ποια ομαδα ρωταει,εχουν φυγει ολοι,μονο εμεις ειμαστε!'',εκνευρισμενος τους απανταω ''Με τρια ατομα θα φτιαξω ομαδα;Παιρνετε ρεπο μεχρι να συμπληρωθει τουλαχιστον η 11αδα,θα τρεχετε φυσικα αλλα καθε δευτερη μερα ρεπο...Ευτυχως ειστε οι καλυτεροι περσινοι παικτες και στηριζομαι πανω σας φετος.''...Πιεσμενος για το θεμα τον παιχων βγηκα στο ψαξιμο...Κι ετσι πολυ απλα αποκτησαμε αυτους:

Image



Βεβαιως απο ολου αυτους ξεχωριζει η μεταγραφη του Σανταμουρη,αλλωτε παικτη του Ολυμπιακου και μεχρι προτεινος του Πανιωνιου.Καλη και εξυπνη λυση που θα βοηθησει αρκετα την ομαδα

Image


Η ωρα της ομιλιας μου

Μαγκες μπορει να αρχισαμε με 3 παικτες αλλα πλεον εχουμε 13 παικτες συν κατι πιτσιρικια που θα μπουν απο την μικρη ομαδα,η χρονια θα ειναι δυσκολη αφου Κασσιοπη,Τρικαλα και Εθνικος Φιλιπιαδας εχουν φτιαξει καλα συνολα.Το μονο που θελω απο σας ειναι να διαψευσετε τα ΜΜΕ που σας θελουν στην 5η θεση.Ξερω πως απο την πρωτη χρονια στοχος μας δεν ειναι η ανοδος αλλα θελω να πατε οσο καλυτερα μπορειτε.Προσοχη θελω να υπαρχουν καλες σχεσεις μες στα αποδυτηρια αλλα δεν θα ανεχτω να με γραφετε στα @@ σας.Εμενα δεν με νοιαζει,πρωτη μου χρονια ειναι και ειμαι δικιολοημενος,δεν με διωχνει κανεις,αλλα αν εσεις θελετε να παιζετε στην Δ'Εθνικη τοτε εμενα δεν θα με εχετε συμμαχο,ξερω πως θελετε να με δικαιωσετε για την επιλογη μου να σας φερω εδω,αλλα καθρεφτης ειναι το γηπεδο,μονο εκει μπορειτε να το αποδειξετε...Και γω τρελος με την ΑΕΜ ειμαι,εχω φαει ξυλο,εχω δωσει ξυλο και για αυτο σας το ζηταω σαν χαρη:Εξω καντε ο,τι θελετε,αλλα μες στο Μεσολογγι προσπαθειστε να κανετε περηφανους τους οπαδους.Αυτα ειχα να πω.Γεια σας και τα λεμε αυριο στην προπονηση..





Απο κεινη την μερα που μιλησα με τους παικτες εχουν περασει 2 βδομαδες,ηρθε η ωρα για τα φιλικα.Κλεισαμε με ομαδες μεγαλυτερης,πολυ μεγαλυτερης,ιδιας και μικροτερης κατηγοριας και για αυτο ειμαι χαρουμενος,γιατι η ομαδα με ΠΑΟΚ,Αρη,Λαρισσα η ομαδα σταθηκε αξιοπρεπως..Στα αλλα φιλικα αφησαμε τα γατακια να κανουν νιαου.αφου κανεις δεν μπορεσε να σταματησει τον τυφωνα ''Κανονιερηδες''...

Image


Η τακτικη που ακολουθησαμε ηταν το 4-2-3-1 (τι να σου κανω ρε SiNgle,δεν εβγαλες φετος τακτικη να παιζουμε σαν την Μπαρτσα!) με επιθετικους προσανατολισμους.Αυτη θα ειναι κατα πασα πιθανοτητα και η τακτικη που θα ακολουθησουμε στους 22 αγωνες της Δ'Εθνικης!

Image




Απο την προετοιμασια πολυ παικτες ξεχωρησαν,καποιοι σε καθε παιχνιδι,καποιοι σε ενα παιχνιδι,αλλα ο καλυτερος φυσικα ηταν ο αρχηγος της ομαδας μας,o Δενδρινος (δεν ειναι regen),o οποιος αν και αμυντικος σκοραρε 4 φορες στα 8 φιλικα, (1 παραπανω απο τον βασικο μας σεντερ φορ).Πολυ παικτες καναν καλα παιχνιδια αλλα αν δεν χαναμε απο τι μεγαλες τωρα θα ειχαν και οι υπολοιποι πανω απο 7 Μ.Ο. αποδοσης...

Image



Η περιοδος της προετοιμασιας τελειωσε και πλεον μπαινουμε σε ρυθμους πρωταθληματος,η κληρωση δεν ηταν με το μερος μας...Θα μου πειτε τι σημασια εχει με τη σειρα πανε οι αγωνες.Και γω αυτης της αποψης ειμουν μεχρι που ειδα την ΑΕΜ να τυχαινει τις δυο πρωτες αγωνιστικες με τα δυο φαβορι...1η με τα Τρικαλα και 2η με την Κασσιοπη.Μπορει να ειναι δυσκολα αλλα τουλαχιστον εχουμε τα Τρικαλα μεσα εδω,στην εδρα μας εχουμε χασει 1 φορα σε 2 χρονια (irl)!

Image


Spoiler: show
Ευχαριστω συνφορουμιτες για την στηριξη,συνεχεια εντος των ημερων!
JasonZante Μεσολογγι,που να γινουν πρωτευουσα οι Φουληδες οι Αγρινιωτες...
bjbill θα σε πετυχω σε μια κατηγορια ειτε Α' ,ειτε Β',δεν θα σε πετυχω,να δουμε το καναρινακι σου τι θα κανει μπροστα στο κανονι!
Solo Mango

Image
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αρκετά καλά αποτελέσματα στα φιλικά
Asteras_Pastidas
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Thu Jan 07, 2010 6:30 pm
Football Manager της ομάδας: River Plate
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Παστίδας & ΠΑΟ
Location: Ρόδος (Παστίδα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε!
~ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 1947~


ΙΣΤΟΡΙΕΣ FM:

The first steps on a brilliant career!
Ftusan μόνος ψάχνει...
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προετοιμασια τελος,τωρα ο,τι καναμε στα φιλικα πρεπει να τα βγαλουμε και στην κατηγορια,η διοικηση εχει θεσει σαν στοχο μια θεση αναμεσα σε 5 εως 3 αλλα οταν στην ομαδα σου εχεις παικτες που εχουν συμμετοχες στην Α' ή στην Β' τοτε ειναι δυσκολο να αρκεστεις...Τα τρια πρωτα παιχνιδια ειναι σημαντικα γιατι παιζουμε με τρεις απο τις καλυτερες ομαδες (Τρικαλα,Κασσιοπη και Αστερα Ροκκα).Μετα χαλαρωνουμε παιζοντας με 2 απο τις 3 χειροτερες ομαδες (Νυδρι και Φιλοθεη ενω λειπει και η Κονιτσα απο το κλαμπ των ανισχυρων).Καλη ποδοσφαιρικη χρονια!




Α.Ε. Μεσολογγι - Τρικαλα
Δ.Α.Κ. Μεσολογγιου


Image


Σε ενα αγωνα ο οποιος ητανε ντερμπι με ολη την σημασια της λεξεις καταφεραμε και επανελθαμε στο παιχνιδ γρηγορα και μεσα σε ενα ημιχρονο δωσαμε μαθηματα συγχρονου ποδοσφαιρου...

Image

Image

Στα αποδυτηρια:Πραβο ρε παιδια.Σημερα δειξατε πως εχετε @@ με αυτο το ματς,ηταν πραγματικα πολυ δυσκολο παιχνιδι αλλα καταφερατε και φανηκατε ανταξιοι των περιστασεων.Αρη (απευθυνομαι στον Ξευγενη) εβγαλες ματια σημερα,ανοιξες λογαριασμο σου ευχομαι να τριπας σε καθε ματς τα διχτυα.






Κασσιοπη - Α.Ε. Μεσολογγι
ΕΑΚ Κερκυρας


Image

Απο την αρχη αν καποιος εβλεπε το παιχνιδι θα ελεγε στο ημιχρονο επρεπε να ναι το σκορ υπερ της ΑΕΜ και με μεγαλη διαφορα...Δημιουργησαμε φασεις αλλα παιξαμε με παικτη λιγοτερο,αυτος ο παικτης λιγοτερος ηταν η τυχη και το πληρωσαμε ακριβα.Ας παιζουμε ετσι κι ας χανουμε (που λεει κι ο λογος)

Image

Image

Στα αποδυτηρια:Παιδια ησασταν ατυχοι σημερα,αλλα σε καμια των περιπτωσεων δε επιτρεπεται τετοια αστοχια,παιξατε καταπληκτικα και σας συγχαιρω ,την επομενη φορα ομως να μπαινουν στα διχτυα.Και με μισο μηδεν να κρδιζουμε δεν εγινε και τιποτα.Χρειαζομαστε τις νικες.






Αστερας Ροκκα - Α.Ε. Μεσολογγι
Δημοτικο Σταδιο Ροκκα


Image

Σε ενα παιχνιδι με εναν επικυνδυνο αντιπαλο δειξαμε κακο προσωπο και φεραμε το Χ,πλεον ειμαστε στις θεσεις του υποβιβασμου και χρειαζομαστε ενα καλο αποτελεσμα απεναντι στο Νυδρι την επομενη αγωνιστικη για να παρουμε τα πανω μας

Image

Image

Στα αποδυτηρια:Αυτη η κατασταση δεν παει αλλο,ντροπιαζετε την ομαδα...Ειπαμε να κανετε εμφανισεις καλες και να μην βαζετε αλλα το πα μεταφορικα.Εσεις κανετε 14 σουτ βαζετε το ενα και οι αλλοι βαρανε 1 σουτ και το βαζουν.Μια ερωτηση:Ειστε κρυαρια;Αν επαιζα εγω στην θεση σας θα χα πεισμωσει ρε,θα λεγα απο μεσα :δεν θα αφησω τα τυρογαλα να μου παρουν βαθμο θα τα γ@μησω.Αλλα τιποτα εσεις τον χαβα σας...Δεν πειραζει,με το Νυδρι να σας δω''




Α.Ε. Μεσολογγι - Οδυσσεας Νυδριου
Δ.Α.Κ. Μεσολογγιου


Image

Στο πρωτο απο τα τρια παιχνιδια προπονησης που ακολουθουν κρινετε το καλυτερο εναυσμα για το σερι που ψαχναμε,με φουλ επιθετικους προσανατολισμους θα παιξουμε,πρωτα για τον βαθμο μετα για τον κοσμο μας και μετα για να δειξουμε πως δεν κανουμε φασεις τζαμπα.Και φυσικα αναμενομενο ηταν να πανε ετσι τα πραγματα...

Image

Image

Στα αποδυτηρια:Ειδατε ποσο ωραιο ειναι να σκοραρετε.Το ιδιο θελω και με την Φιλοθεη.Σημερα δειξατε γιατι ειστε οι καλυτεροι στο πρωταθλημα.Αν φωναξα την προηγουμενη αγωνιστικη πολυ τωρα ηρθε η ωρα σας 2 μερες ρεπο,οι οποιες θα γινουν 3 αν εχετε αναλογη αποδοση με την Φιλοθεη.




Φιλοθεη Αρτας - Α.Ε. Μεσολογγι
Δημοτικο Γηπεδο Φιλοθεης


Image

Παιχνιδι για εναν ρολο οπως φαινετε και απο το τελικο αποτελεσμα,καναμε την μεγαλυτερη νικη μας στα πρωταθληματα της Δ'Εθνικης και δωσαμε μαθηματα.Παιζοντας με ενισχυμενο κεντρο η ομαδα απο την Αρτα δεν μπορεσε να παρει πρωτη μπαλια,και με μια καταιγιδα απο φασεις το τελικο 1-8 ηρθε φυσιολογικα

Image

Image

Στα αποδυτηρια:Για αλλη μια φορα δειξατε στοιχει ομαδας Α' Εθνικης.Ευχαριστω που αρχησατε να με παιρνετε στα σοβαρα,οι ηττες ειναι στο προγραμμα,αλλα δεν γινετε να χανουμε και να δινουμε Χ στα τυρογαλα,ελεος...Αποδειξατε για ποιο λογο θεωρηστε απο τους βασικου διεκδικητες της ανοδου.




Τα δυσκολα παιχνιδα περασανε,Τωρα εχουμε ευκολους αντιπαλους.
Στην αρχη τα δαμε ευκολα τα πραγματα και υποτιμησαμε Κασσιοπη (1η αυτην την στιγμη) και Ροκκα(3ος) και χασαμε 4 βαθμους.Ενταξει μετα πηραμε μπρος!
Τα παιχνιδια που ακολουθουν για το τελος του πρωτου μισου του πρωταθληματος:


Image
Solo Mango

Image
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια η 6αρα και η 8αρα!συνεχισε ετσι και την εχουμε την ανοδο!
Post Reply

Return to “Αποθήκη”