Π.Α.Ο.Κ.

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Φίλε Ampalaea αυτό δεν είναι ανάλυση,είναι ριζική ανανέωση. :D
User avatar
Ampalaea
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sat Nov 12, 2011 2:58 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thanasis10 wrote:Φίλε Ampalaea αυτό δεν είναι ανάλυση,είναι ριζική ανανέωση. :D
(: (:


Μαγκες παρτε τον Αμανατιδη τζαμπε.Σε 12 αγωνες μου εχει βαλει 16 γκολ ο παικταρας.
KAGOURASG4
Trialist
Trialist
Posts: 70
Joined: Sat May 30, 2009 12:56 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω 23 εκαττομυρια και δεν ξερω ποιους παικτες να παρω...εχω ταλεντα 22 λαο 23 χρονων και θελω κανεναν πιο μεγαλο που να ειναι εμπειρος...και ο μεσος ορος ηλικιας να παει 25-26.....
jimbalis
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Mon Oct 29, 2007 9:21 pm
Location: Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ καλη παρουσιαση..Μπραβο..
Ο βιερινια αξιζει τη ρητρα για να τον φερω ολυμπιακο??? Η πες με βαση αυτα που εχεις δει ποσα λες να αξιζει να δωσω??
Ο σταφυλιδης εχει παρει καθολου χρονο??
Και πες μου και τη γνωμη σου για τον αθανασιαδη..
Ένας τρόπος υπάρχει να μάθεις να αγαπάς. ΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΤΕΡΛΕΓΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τον Βιειρίνια θα έδινα μέχρι 3Μ. Όχι παραπάνω. Είναι πάρα πολύ καλός στο παιχνίδι. Γκολτζής, μπουκαδόρος, ταχύτατος και παίζει έξυπνα.. Αλλά με πολύ πάνω από 3Μ αν ψαχτείς καλά βρίσκεις και καλύτερους.

Από εκεί και πέρα ο Σταφυλλίδης είναι το wing back που δε θα ξεχωρίσει σε ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό. Είναι καλός για ομάδα που είναι στη μέση της βαθμολογίας τουλάχιστον όταν ξεκινάει το παιχνίδι. Προοδεύει όμως γρήγορα.. Αν τον δουλέψεις καλά και του δώσεις λίγα παιχνίδια γίνεται φιλότιμο (αρκετά καλό) μπακ-απ για όλους τους μεγάλους της Ελλάδας.

Ο Αθανασιάδης το έχει το γκολ. Είναι πολυτέλεια για τους μεσαίους στην Ελλάδα και αρκετά καλός και για τους μεγάλους. Όχι όμως για να πάρει την ομάδα στην πλάτη του. Θα έχει περιόδους ξηρασίας, οπότε είναι καλό μαζί με αυτόν να έχεις και τον τουμπανιάρη τον επιθετικό που θα παίζει στα περισσότερα παιχνίδια. Πάντως αν τον χρησιμοποιήσεις σωστά στην επίθεση και έχει και καλούς συμπαίκτες για να του παρέχουν την κατάλληλη στήριξη θα σε αφήσει ικανοποιημένο για τα μόλις 750Κ (περίπου) που χρειάζονται για την απόκτησή του στην αρχή του παιχνιδιού.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάποια μικρά tips για πρώτη χρονιά αν και λογικά θα με προλάβατε:

-Μαλεζάς στο πρώτο δοκάρι και όλα τα κόρνερ πάνω του. Μου έβαζε περίπου 8-9 γκολ τον χρόνο, για δύο χρόνια..

-Ο Σαλπιγγίδης σαν poacher σκοράρει επίσης πολύ συχνά.. Δοκιμάστε τον και ως target man με το target man supply στο "run onto ball".

-Γεωργιάδης-Vieirinha σαν wingers με support η attack βγάζουν assists αβέρτα, και σκοράρουν επίσης πολύ συχνά..

-Φωτάκης στο κέντρο σαν advanced playmaker είναι πολύ καλός.

-Lazar στο κέντρο επίσης αλλά ως ball winning midfielder.

-Όταν βάζετε μέσα Αθανασιάδη φροντίστε να του δίνουν τη μπάλα στα πόδια.

Επίσης να δώσετε ευκαιρίες σε Στάμου και Σταφυλλίδη. Δεν έχουν και τα καλύτερα attributes αλλά σε μένα ήταν θετικοί. Ο δε Σταφυλλίδης αναπτύσσεται πολύ καλά στην πορεία..
Μη φοβηθείτε να δώσετε ευκαιρίες και στον Τσουκαλά.


Για μεταγραφές μπορείτε να πάρετε ελεύθερο τον Lua Lua. Ο Μόρας πάντως δε χρειάζεται αφού και ο Contreras και ο Μαλεζάς είναι πολύ καλοί. Ειδικά
ο Μαλεζάς..


ΥΓ: Πρώτα Χριστούγεννα, Αθανασιάδης στην Reading για 1.300.000€ ζεστά ζεστά στο χέρι. Δεν ξέρω αν άξιζε, αλλά δε με χάλασε κιόλας. 8)
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mολις ξεκινησα με Παοκ, δυστυχως δεν εχω Βειρινια κ Κοντρερας, πηρα Xulu με 150Κ για αμυνα, και AML θα παιξουν πολυ Popovic και Ρομπερτ, απο τους λοιπους μικρους εκτος Κατσικα, Αποστολοπουλου κ Σταφυλιδη εξελισεται κανεις?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Βιεϊρίνια και Κοντρέρας γιατί δεν έχεις; Βγήκε νέο update;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εβγαλε χθες το update του ο Pro και ξεκινησα.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Και ο Αποστολόπουλος και ο Σταφυλίδης αξίζουν να είναι στο ρόστερ και να πάρουν παιχνίδια. Ανάλογα τι θες να κάνεις. Με αυτούς τους δυο μπορεί να ψάξεις για δυο αμυντικογεννείς μπακ για να είσαι καλυμμένος. Ο Ρομπέρ ως ML απέδωσε εξαιρετικά. Ως AML δε τράβηξε.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επενδυουμε σε Σταφιλιδη κ Αποστολοπουλο, καθως θα τους δωσω ευκαιριες απο την αρχη, ο Κατσικας θα 'ναι το 3ο στοπερ πισω απο Xulu - Μαλεζα, Ποποβιτσ με tutor και λιγα ματσακια θα εξελιχθει, κανω γενικα tutor και στους μικρους και προσπαθησω να παιξουν οι Σταμου, Β.Παπαδοπουλος, Στρεζος κ Πελκας. Εχω απορεια, στο φετινο FM ο Κλαους μου κανει πιο πολυ poacher παρα advanced forward.
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δώσε ευκαιρίες και στον Στάμου.
Εγώ σε 2 παιχνίδια πρώτη χρονιά έβαλα και Ιντζίδη. Στο ένα μάλιστα βγήκε Man of the match.

Είδα χθες πόσα γκολ είχε βάλει ο Μαλεζάς την πρώτη μου χρονιά. 12 -gioupi
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
yol
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Wed Nov 26, 2008 11:07 pm
Football Manager της ομάδας: hucknall
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε σε εμενα(δεν εχω παοκ)εχει εξελιχθει πολυ καλα (πολυ καλητερα απο σταφυλιδη ποποβιτς)σε στατιστικα ενας παπαδοπουλος(ειναι 20 την τεταρτη- πεμπτη χρονια) προσεξε τον και θα εχεις μια καλη λυση για μπροστα
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μεγαλα γλεντια ο Αθανασιαδης στα προκριματικα του Γιουροπα, σε 3 αγωνες 7 γκολ και συνεχιζει.
Τωρα τον Γιαννου ως amc/st τι θεση να τον βαζω γιατι εχει περιεργα στατιστικα.
User avatar
nikos-4-
Amateur
Amateur
Posts: 219
Joined: Sat Sep 13, 2008 5:35 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ
Status: Hoping...
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει σκεφτει κανεις (ή ακομα καλυτερα δοκιμασει) να παιξει με back up πολλα παιδια απο τις ακαδημιες; ή ακομη και να τους δωσει φανελα βασικου; μιλαω κυριως για ποποβιτς-σταφυλιδη-αποστολοπουλο-παναγιωτουδη-β. παπαδοπουλο...πιστευω θα ειναι πολυ ενδιαφερον, αλλα φοβαμαι μηπως δε πιασει το τεστ :Ρ
So live for today
But tomorrow never comes
Die young, young...


Βγάλτε φράγκα με 4 κλικ τη μέρα!
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”