El Torero Training 2012 "Version 2.0" (29/11/11)

Προγράμματα προπόνησης που έχετε δημιουργήσει και θέλετε να μοιραστείτε με όλους εμάς!
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aiva wrote:Όχι κάθε μήνα. Βασικά με καμία προπόνηση δεν έχω δει ανέβασμα στατς κάθε μήνα. Εκτός κι αν εννοείς κάθε μήνα να ανεβάζει και κάποιος άλλος παίκτης. Έτσι το καταλαβαίνω, αλλά να ανεβάζουν οι παίκτες στατς κάθε μήνα δεν το έχω ξαναδεί/ακούσει. Πάντως είναι η πρώτη φορά που βλέπω στη Λούτον να ανεβάζουν κάποιοι παίκτες στατς και μάλιστα 2-3 φορές πριν έρθουν καλά καλά τα χριστούγεννα.
Αγορινα δν ξερω ειμαι νεος στο μανατζερ κ απλα υποθετω πως με αυτα τα προγραματα λογικα οι πιο πολλοι παιχτες θα βελτιωνονται καθε μηνα.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

andreas35 wrote:Ενα θα πω με την προπονηση αυτη εφτασε ο Μαυριας accele 17 k ο Σιμαο marking, passing 17!!!
Μετά από πόσο καιρό?
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και οι 2 παιχτες σε 2 και κατι σεζον.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ΤΙP
-Προσέξτε οι παίκτες κατά τη διάρκεια της κανονικής σεζόν να προπούνται τουλάχιστον από 60% και πάνω.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote:ΤΙP
-Προσέξτε οι παίκτες κατά τη διάρκεια της κανονικής σεζόν να προπούνται τουλάχιστον από 60% και πάνω.

Πως το κανουμε αυτο?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δες την εικόνα που ανέβασα στην 1η σελίδα. Να μην το βάζουμε να μαθαίνει πάρα πολλά πράγματα ταυτόχρονα και επίσης να μην έχουμε το Tactics δηλαδή το Match Preparation πολύ ψηλά.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σ' αυτό που λέει ο sioutas έχει μεγάλο δίκιο και είμαι σίγουρος πως πολλοί από σας δεν το έχουν προσέξει, γι αυτό και δε βλέπουν τα ανεβάσματα στα stats των παικτών τους που θα ήθελαν. Μόλις δηλαδή οι τακτικές σας πάνε όλες τις μπάρες στο Fluid, γυρίστε το Match Preparation Workload στο Low (Very Low δεν έχω δοκιμάσει, δε ξέρω αν αρχίζουν και "ξεχνάνε" τις τακτικές σε εκείνο το επίπεδο). Αν έχετε το Workload αυτό κατά τη διάρκεια της season σε High ή Average, μην περιμένετε και σπουδαία πράγματα...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ναι. Εγώ το workload Match Preparation το έχω στο Low κατα τη διάρκεια της κανονικής περιόδου.

Ένα περιστατικό που συνέβη σε μένα, πέρσι, με το workload της προπόνησης. Και συγκεκριμένα με τον Kadlec. Tου είχα βάλει Indvividual Focus, του είχα βάλει να μαθαίνει τη θέση του αριστερού εξτρέμ, αλλά και ένα preffered move! Eίχα και τις τακτικές στο average και ξαφνικά μια ωραία πρωία, ρίχνω μια ματιά στα attributes του Kadlec και βλέπω κόκκινα βελάκια προς τα κάτω!!! Στην αρχή δεν κατάλαβα για ποιο λόγο συνέβη αυτό, λέω ίσως φταίει η προπόνηση, αλλά ρε γαμώτο τόσο μικρός παίκτης με τέτοιο potential και αντί να βελτιώνεται πέφτει? δεν γίνεται να φταίει προπόνηση. Κοιτάζω μετά το scheduled training και βλέπω 30% !!! Ο παίκτης αφού έπρεπε να εστιάσει σε ένα σωρό άλλα πράγματα, έκανε προπόνηση μόνο στο 30% που χρόνου που διέθετε! Αλλά ο παθών μαθών, από δω και πέρα.
Και κάτι άλλο. Μην δίνεται πολύ σημασία στους coaches στο backroom advice, γιατί αυτοί πάντα ζητάνε να βάλεις τους παίκτες να μαθαίνουν όλο και κάτι καινούριο που τις περισσότερες φορές είναι αχρείαστο και τους τρώνε χρόνο απ΄την κανονική προπόνηση.
alandreas
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Mar 13, 2007 8:32 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα, το προφραμμα που εχεις φτιαξει ειναι πολυ καλο πιστευω..συγχαρητηρια και σε ευχαριστουμε που το μοιραζεσαι. το μονο μου προβλημα ειναι οτι το shooting της προπονησης μου εχει μονο 2 αστερακια. Υπαρχει τροπος να το ανεβασω? ενω εχω αρκετα καλους προπονητες σε καθε θεση νομιζω. ευχαριστω!
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote:Δες την εικόνα που ανέβασα στην 1η σελίδα. Να μην το βάζουμε να μαθαίνει πάρα πολλά πράγματα ταυτόχρονα και επίσης να μην έχουμε το Tactics δηλαδή το Match Preparation πολύ ψηλά.

Αρα μολις παει η "αφομιωση" των συστηματων στο γουλ τοτε αλλαζουμε το match prep σε low?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beatshooter wrote:Αρα μολις παει η "αφομιωση" των συστηματων στο γουλ τοτε αλλαζουμε το match prep σε low?
padeloswp8 wrote:Μόλις δηλαδή οι τακτικές σας πάνε όλες τις μπάρες στο Fluid, γυρίστε το Match Preparation Workload στο Low
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote:ΤΙP
-Προσέξτε οι παίκτες κατά τη διάρκεια της κανονικής σεζόν να προπούνται τουλάχιστον από 60% και πάνω.

...εννοείς το scheduled training & to individual focus μαζί ή μόνο το πρώτο?
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

S Vassilis wrote:
sioutas wrote:ΤΙP
-Προσέξτε οι παίκτες κατά τη διάρκεια της κανονικής σεζόν να προπούνται τουλάχιστον από 60% και πάνω.

...εννοείς το scheduled training & to individual focus μαζί ή μόνο το πρώτο?
Moνο το scheduled training.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

padeloswp8 wrote:
beatshooter wrote:Αρα μολις παει η "αφομιωση" των συστηματων στο γουλ τοτε αλλαζουμε το match prep σε low?
padeloswp8 wrote:Μόλις δηλαδή οι τακτικές σας πάνε όλες τις μπάρες στο Fluid, γυρίστε το Match Preparation Workload στο Low

Αυτο που λεω δεν ειναι το fluid?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

padeloswp8 wrote:Σ' αυτό που λέει ο sioutas έχει μεγάλο δίκιο και είμαι σίγουρος πως πολλοί από σας δεν το έχουν προσέξει, γι αυτό και δε βλέπουν τα ανεβάσματα στα stats των παικτών τους που θα ήθελαν. Μόλις δηλαδή οι τακτικές σας πάνε όλες τις μπάρες στο Fluid, γυρίστε το Match Preparation Workload στο Low (Very Low δεν έχω δοκιμάσει, δε ξέρω αν αρχίζουν και "ξεχνάνε" τις τακτικές σε εκείνο το επίπεδο). Αν έχετε το Workload αυτό κατά τη διάρκεια της season σε High ή Average, μην περιμένετε και σπουδαία πράγματα...
ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν πεφτουν αγαπητε Παντελη οποτε θα μπορουσε να εχουμε 10% κερδος για την βασικη προπονηση απο αυτο
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Έτοιμα Προγράμματα”