El Torero Training 2012 "Version 2.0" (29/11/11)

Προγράμματα προπόνησης που έχετε δημιουργήσει και θέλετε να μοιραστείτε με όλους εμάς!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τα set pieces είναι στο Focus του tactics, άρα το workload επηρεάζει. Μάλλον δεν κατάλαβες καλά ή δεν το εξήγησα εγώ καλά. Όλη την εβδομάδα έχω Low και No Specific Focus, ώστε να προπονούνται σε όλα, set pieces attack/defend, teamwork, Attacking move, Defending position και 1 μέρα πριν τον αγώνα κάνω το Workload High + Focus (κάτι συγκεκριμένο).
R.F.
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Dec 22, 2011 12:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστω φιλε μολις τελειωσω αυτη την χρονια θα την δοκιμασω!κατα την γνωμη σου ποτε πρεπει να μαθαινονονται οι καινουριες θεσεις κ το individual training focus?
toni_18
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Dec 29, 2011 12:17 pm
Football Manager της ομάδας: aek athens fc
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΜΟΥ..ΠΑΙΖΩ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΑΠΟ 90% ΣΤΟ 40% ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ..ΑΛΛΑΞΑ FITNESS COACH ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΙΜΠΟΡΤ ΤΙΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΙΟΥΛΙΟΥ ΑΚΟΜΑ..ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ???
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Με το νεο πατς 12.1.1. πολλά πράσινα βελάκια βλέπω! :D Όντως το έχουν διορθώσει σε αυτόν τον τομέα το παιχνίδι και βλέπεις διαφορά πιο γρήγορα.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote:Τα set pieces είναι στο Focus του tactics, άρα το workload επηρεάζει. Μάλλον δεν κατάλαβες καλά ή δεν το εξήγησα εγώ καλά. Όλη την εβδομάδα έχω Low και No Specific Focus, ώστε να προπονούνται σε όλα, set pieces attack/defend, teamwork, Attacking move, Defending position και 1 μέρα πριν τον αγώνα κάνω το Workload High + Focus (κάτι συγκεκριμένο).
no specific focus ειναι ωραια ιδεα...σωστος!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
dimitriseta
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Jan 12, 2009 8:05 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε Σιουτα χρησιμοποιω την προπονηση σου αλλα μου συμβαινει το εξης. Ειμαι στην καλοκαιρινη περιοδο. Παω στο match preparation και βαζω το workload στο high και το additional focus area στο teamwork ώστε οι παίκτες να αφομοιώσουν τις τακτικές και να δέσουν ως ομάδα (ως εδω όλα καλα). Οταν παταω continue και μετα παω να κοιταξω πάλι το workload και το additional focus area, βλέπω οτι εχουν αλλάξει απο μονα τους σε average και defending set pieces αντίστοιχα. -suicide Ξερεις τι μπορει να φταιει????? -meaculpa
User avatar
telis_7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 296
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η διαφορά ανάμεσα σ αυτά τα 2 ?

14.WINGERS= Ακραίοι επιθετικοί χαφ.

15.D.INS.FORW= Εξτρέμ. (Εδώ βάλτε και τους Αdvanced).

wingers δεν ειναι τα εξτρεμ? στυλ γκαλετι ή μαριο σαντανα ?

το 15 τι ειναι ? και τι εννοεις με τους "Advanced" ?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

winger οι ακραιοι που σεντραρουν
inside for (προωθημενοι ακραιοι που συγκλινουν)
advance= adv for
περισσοτερα αν θελεις θα σου πει ο ιδιος ο Γιαννης
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
kouriotolis
Amateur
Amateur
Posts: 121
Joined: Sat Mar 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Αργοναύτης Νέας Κίου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dimitriseta wrote:φιλε Σιουτα χρησιμοποιω την προπονηση σου αλλα μου συμβαινει το εξης. Ειμαι στην καλοκαιρινη περιοδο. Παω στο match preparation και βαζω το workload στο high και το additional focus area στο teamwork ώστε οι παίκτες να αφομοιώσουν τις τακτικές και να δέσουν ως ομάδα (ως εδω όλα καλα). Οταν παταω continue και μετα παω να κοιταξω πάλι το workload και το additional focus area, βλέπω οτι εχουν αλλάξει απο μονα τους σε average και defending set pieces αντίστοιχα. -suicide Ξερεις τι μπορει να φταιει????? -meaculpa

Μάλλον έχεις επιλέξει να ελέγχει ο βοηθός σου το match preparation.Πήγαινε στις επιλογές και ξετίκαρε το και λογικά δε θα ξανα αλλάξει μετά.
Επιτέλους σταμάτησαν τα greeklish,
επόμενο στάδιο να βάζουμε τις λέξεις που δεν είμαστε σίγουροι σε ένα λεξικό(ή στην google) και να μάθουμε να γράφουμε και σωστά, με ορθογραφία.
Σε πολλές ιστορίες μας βγαίνουν τα μάτια!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλο ειναι να μν το βαζεις στο High γιατι σου τρωνε ποσοστο απο την προπονηση των παιχτων.
User avatar
kouriotolis
Amateur
Amateur
Posts: 121
Joined: Sat Mar 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Αργοναύτης Νέας Κίου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

toni_18 wrote:ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΜΟΥ..ΠΑΙΖΩ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΑΠΟ 90% ΣΤΟ 40% ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ..ΑΛΛΑΞΑ FITNESS COACH ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΙΜΠΟΡΤ ΤΙΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΙΟΥΛΙΟΥ ΑΚΟΜΑ..ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ???

Φίλε μου νομίζω από τη στιγμή που βρίσκεσαι αρχή της σεζόν και ειδικότερα στην προετοιμασία είναι λογικό να κουράζονται οι παίκτες σου γρήγορα, ειδικά αν έχεις και υψηλό τέμπο παιχνιδιού.
Επιτέλους σταμάτησαν τα greeklish,
επόμενο στάδιο να βάζουμε τις λέξεις που δεν είμαστε σίγουροι σε ένα λεξικό(ή στην google) και να μάθουμε να γράφουμε και σωστά, με ορθογραφία.
Σε πολλές ιστορίες μας βγαίνουν τα μάτια!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τον Κουτσιανικουλη που εχω στον Εργοτελη τον βαζω AMR ως inside for, ποιο προγραμμα θα ηταν καλυτερο για αυτον το Extrem ή Deep ins.For?
Manoman
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Mon Mar 12, 2012 9:03 pm
Football Manager της ομάδας: Επισκοπή Ρεθύμνου
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
facebook προφίλ: manos.taberson
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω την el torrero v.2 εγω αλλα εχω αρκετους τραυματισμους.. δεν με νοιαζουν οι ρεζερβες και η ακαδημια, οσο οι βασικοι που τραυματιζονται 2,3-4μηνες... π.χ. χθες εφερα εναν παικτη στην ομαδα και στην 3η ημερα τραυματιστηκε για 3 μηνες. το χειροτερο ειναι που μου τραυματιζονται και οι αμυντικοι συνεχεια! -toixos2 μηπως φταινε οι pshysios που αργουν να επανελθουν; δυστιχως μου επιτρεπουν μονο 2 να εχω , αλλα τους εχω με 20αρια στην φυσικοθεραπεια.. σημερα εκανα κατεβασματα στις μπαρες απο ολες τις ασκησεις μπας και φταιει το workload.. :scratch:
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπόρει να φταίει το workload, μπορεί να χουν και οι παίχτες κρυφό αττς να τραυματίζονται εύκολα.
chicha14
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Wed Jun 29, 2011 9:27 pm
Football Manager της ομάδας: ofi crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να ρωτισο κατι αυτο το προγραμμα προπονησης μπορω να το βαλω και σε περιφεριακη ομαδα
Post Reply

Return to “Έτοιμα Προγράμματα”