Agustin Torassa [ST] "40k"

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας για Επιθετικούς SC!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερη ανακαλυψη, ωραιος ο Σιλβερ! -diatakste

Τι να πω για εναν παιχτη που σε 2 χρονιες με 66 συμμετοχες σε Ελλαδα και Ευρωπη, εχει σκοραρει 58 γκολ και εχει μοιρασει αλλα 15 με av rat 7.63;!

Η αξια του πια, εχει φτασει στα 2.8Μ και τον ζηταει η Γιουβεντους! :o
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
dimval
Backup
Backup
Posts: 780
Joined: Mon Dec 13, 2010 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: Las Palmas,Fc Groningen
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Wolfsburg,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον ήμουν ο άτυχος κ σ εμένα δεν βγήκε μόνο.. -meaculpa
Πάντως λόγο της μικρής τιμής του θα τον ξαναδοκιμάσω σε καμια μικρή ομάδα :-)
Η Ιστορία μου: Back to the Future
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κ σε μενα στο πρωτο σειβ δεν εκανε κ τπτ το σπουδαιο.Μετα δεν τον ξαναπηρα.Βεβαια ειναι φθηνος...
Wael90
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Thu Jun 12, 2008 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Time to change your underwear... :-|
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα δυστυχώς πήγε χαμένο το παιδί. Όταν ο Kadlec βάζει 40 γκολ τον χρόνο και είναι ακούραστος, δεν υπάρχουν περιθώρια. Τον έστειλα με κανά εκατομμυριάκι αλλού γιατί πλακωθήκαμε κιόλας.
Image
User avatar
noise00
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:43 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παλευω ολο το καλοκαιρι να τον φερω αλλα λογω οικονομικων μου παει η μεταγραφη παραταση απο βδομαδα σε βδομαδα και τελικα ακυρωνεται..και πανω που βρισκω την ακρη με τα λεφτα και παει να γινει το κονε,μου τον κοβουν στις ιατρικες γιατι τραυματιστηκε για 2 μηνες... -toixosmesh
...Και πώς να γιατρευτώ...;
Image
tsaknis
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Nov 30, 2005 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω προσέξει οτι αρχές καλοκαιριού τραυματίζετε(μου το έκανε σε όλα τα save)!Πάρτε τον νωρις λοιπόν μην σας τον κόψουν στα ιατρικά!Εμένα το παλικάρι στον ΠΑΟΚ σε 28 αγώνες μέχρι στιγμής έχει 18 γκολ 5 assist και 4 man of the match.Τον βάζω poacher με pass into space και αυτός απλά βάζει γκολ με το τσουβάλι!!!
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρώτη χρονιά.... 29 αγώνες στο πρωτ. 24 γκολ 10 ασίστ 7 μομ 774
15(1) αγώνες στο ουέφα 15 γκολ 3 ασιστ 6 μομ 7.83

δεύτερη.... 16(3) πρωτ 10 γκολ 4 ασίστ 5 μομ 7.38
2 κύπ 0 γκολ 0 ασιστ 0 μομ 6.70
9 CL 5 γκολ 4 ασιστ 1 μομ 7.53

τρίτη........ 9(6) πρωτ 13 γκολ 2 ασίστ 2 μομ 7.63
2 κύπ 3 γκολ 1 ασιστ 1 μομ 8.65
5(1) CL 3 γκόλ 1 ασιστ 1 μομ 7.20

Η πρώτη χρονιά όπως βλέπετε ονειρεμένη, δεν βγήκε από την εντεκάδα και τα κολούσε με όλους τους τρόπους. Από εκεί και έπειτα είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί έκανα ροτέισον στην επίθεση και πήγε μια χαρα.
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως σε μένα παίζει τρελά. Έχω παίκτες με στατιστικά πολύ καλύτερα, ο assistant manager μου τον δίνει πλέον μόνο 2,5 αστεράκια τον Τοράσσα, αλλά ο παίκτης έχει πάνω από ένα γκολ / παιχνίδι. Τι Paredes και τι Oliveira. Αυτός είναι γκολ σίγουρο. Δεν ξέρω πως, το μόνο που του έκανα είναι να τον προπονήσω σε Place shots. Θερίζει
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Τον εχει χρησιμοποιησει κανεις πανω απο 3 σεζον? Σε μενα στο Παναιτωλικο ειχε:
1η σεζον 26 γκολ
2η σεζον 15 γκολ
3η σεζον 7 γκολ!!!

Βεβαια πρωτη χρονια εχασε καπου 5-7 ματσ σε ολες τις διοργανωσεις, την 2η τα 2πλασια και την 3η ηταν απλα παλτο δν την εβαζε με τιποτα.
Ελπιζω στην 4η σεζον να αναστηθει.
Τον έχω 3 χρονιές στον Άρη κι έχει υπερκαλύψει θεωρητικά καλύτερους επιθετικούς. Στα συν είναι πως μου έχει δώσει λύσεις σε δύσκολα παιχνίδια. Επίσης έχει μικρό συμβόλαιο και ακόμη κι αν "μεγαλώσει" η ομάδα και υπάρχουν παίκτες μέτριοι με πενταπλάσια συμβόλαια απο αυτόν, ο Τοράσσα εξακολουθεί να έχει μικρές απαιτήσεις. Έτσι είναι σήμερα, τέλος 3ης σεζόν. Το μοναδικό ελάττωμά του είναι ότι τσιμπάει καρτούλες. Όχι τίποτε τρομερό, 6-8 κίτρινες το χρόνο.


http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... iewpr.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... rycar.png/
One Two
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

10 ματς,12 γκολ κ 3 ασιστ μεχρι στιγμης σε μενα,εχει παρει μπρος κ δεν σταματαει με τιποτα....
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον πηρα στον ατρομητο αλλα μου ζητησαν 300 χιλιαρικα αλλα ευτυχως τον πληρωνω μονο με 9χιλιαρικα per month...
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια σε τι θεση τον εχετε?εγω τον εχω δοκιμασει(πρωτη χρονια σε ατρομητο) και σαν poacher και σαν advance forward και σαν deep lying forward αλλα σε 20 συμμετοχες εχει μονο 1 γκολ.....εσεις σε τι θεση τον βαζεται??(Ειναι η αλλαγη πισω απο μητρογλου)
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

spyrus7 wrote:Ρε παιδια σε τι θεση τον εχετε?εγω τον εχω δοκιμασει(πρωτη χρονια σε ατρομητο) και σαν poacher και σαν advance forward και σαν deep lying forward αλλα σε 20 συμμετοχες εχει μονο 1 γκολ.....εσεις σε τι θεση τον βαζεται??(Ειναι η αλλαγη πισω απο μητρογλου)
Εγώ δεν θα τον κρατούσα στον πάγκο (την πρώτη χρονιά κιόλας -oxi ) αλλά θα έβρισκα έναν τρόπο να παίζει παρτενέρ του Μήτρογλου. Με 2 επιθετικούς δηλαδή. Μπορεί να είναι εξευτελιστικά φτηνός αλλά δεν είναι για πάγκο. Ο Torassa είναι παικταράς και πρέπει να παίζει. Ο Μήτρο deep lying και ο Torassa Poacher και είμαι σίγουρος ότι θα έσπερναν τον πανικό στην SL. Προφανώς λοιπόν δεν βρήκε ρυθμό γιαυτό και δεν σκοράρει.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα νούμερα μιλάνε από μονα τους .......respect
Spoiler: show
Image
Image
Image
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
Stheo
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 554
Joined: Wed Nov 10, 2010 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: Wimbledon AFC
Αγαπημένη Ομάδα: Aris,Man Utd
Status: καίγομαι...
Location: Porto Salonica
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anastasis wrote:Τα νούμερα μιλάνε από μονα τους .......respect
Spoiler: show
Image
Image
Image

Off Topic:
καλα τι θεση βγηκες με αυτον να βαζει τοσα γκολ?
Post Reply

Return to “SC”