Τρελαμενος με το Τριφυλλι!

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα στο τομέα των ιστοριών
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η ομάδα συνεχίζει πολύ καλα.Αρκετά δύσκολη κλήρωση στην Ευρώπη
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παλουκι η κληρωση!
μπραβο για τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλές π....ς βλέπω στην Ευρώπη!!!! :) :) !!!

Όσο για την νίκη επί του Α.Π.Ο.Ε.Λ. ένα έχω να πωότι μόνο στο φμ γίνονται αυτά! 8)
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω παιδια. Γι'αυτο το λογο οι νικες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ειναι περισσοτερες στις μεταξυ τους αναμετρισεις? :roll: :-P
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επεισοδιο 9ο

Ετοιμοι λοιπον για το ευρωπαικο παιχνιδι με την Ρεαλ. Δεν περιμεναμε πολλα. Ασχημο παιχνιδι απο πλευρας μας αλλα τι να κανουμε,Ρεαλ ειναι αυτη.
Spoiler: show
Image

Image
Πλεον το πρωτο παιχνιδι του ομιλου με την ρεαλ αποτελει παρελθον και παμε στο παιχνιδι-ντερπυ στο τσιρειο με τον απολλον! Η Ομονοια θελει να παρει την νικη κυριως για να ανακαμψει αλλα και για να δωσει χαρα στον Πρασινο λαο. Ο απολλωνας καλυτερος κυριως στο 1ο ημιχρονο αλλα η Ομονοια καταφερε να προηγηθει νωρις αλλα και η ισοφαριση ηρθε ακομη πιο γρηγορα αποτι αναμενοταν αλλα και καπακι ο τραυματισμος του Γιουβαλ Σπουνγκιν σε μια φαση οπου οι παικτες του απολλων θα επρεπε να παιξουν το Fair Play. Τελικο αποτελεσμα 1-1.
Spoiler: show
Image
Συνεχεια λοιπον για το παιχνιδι με την Πεγεια στο ΓΣΠ. Καθολου ευκολο παιχνιδι αφου αυτη η ομαδα μεσα σε 2 χρονια κατεστρεψε 2 χρονιες για τους Πρασινους,μαλιστα στην μια χρονια ηταν η αιτια για να χασουν οι Πρασινοι το πρωταθλημα και το κυπελλο μεσα σε 1 εβδομαδα. Αυτο ομως που εγινε κανεις δεν το περιμενε:
Spoiler: show
Image

Οι παικτες της Ομονοιας διασκεδασαν τις εντυπωσεις και εκαναν το παιχνιδι παρτυ για τους 13000 οπαδους τους που βρεθηκαν στο ΓΣΠ. Βεβαια βοηθησε και η κοκκινη καρτα του Λουκμαν μολις στο 1' αλλα και το γκολ-ψυχη του αρχηγου Ηλια Χαραλαμπους σε μια φαση οπου απο πλαγια κεραυνοβολισε τον Ζεσεβιτς μη αφηνοντας του περιθωριο και εδωσε το εναυσμα για την αρχη του παρτυ. Απο 2 γκολ ο Χριστοφη που στο τελος τραυματιστηκε για 3 με 4 μηνες οπως λεν οι γιατροι της ομαδας και ο Marko Livaja ο 18χρονος που μπηκε σαν αλλαγη προλαβε να βαλει 2 τερματα και απο 1 ο Μποντορ και ο Ιβαν Αλονσο.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρακολουθει κανεις η μονος μου γραφω την ιστορια? :( :-P
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την ιστορία την κάνεις για την πάρτι σου. Χ€στηκες για το άμα έρθουν τα ποστς!


Χ με τον Απόλλωνα ρε άχρηστε;!!!! :P
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επεισοδιο 10ο

Η Ομονοια ετοιμαζεται για το παιχνιδι στο ΓΣΠ με την OM! Μετα το 1ο αποτυχημενο αποτελεσμα και την ηττα με 3-1 απο την Man utd στο Old Trafford θελει να αποδειξει πως δεν ειναι ευκολος αντιπαλος για καμια ομαδα. Με πιστη λοιπον για το καλυτερο αποτελεσμα.
Spoiler: show
Image

Πραγματικα κριμα! ΚΡΙΜΑ και ΑΔΙΚΟ! Η ομαδα εφτασε στην πηγη για να κανει την εκπληξη αλλα στο τελευταιο πραγματικα λεπτο ηρθε η ισοφαριση -toixos2 Παρολα αυτα ευχαριστημενος απο την εμφανιση και απο την προσπαθεια.Εν μερη και απο το αποτελεσμα!
Επομενα δυο παιχνιδι με Χαλκανορα και ΕΝΠ! Δυο ευκολες νικες για τους Πρασινους:
Spoiler: show
Image

Image

Μελανο στοιχειο ο τραυματισμος του Λουα Λουα για ακομη μια φορα.. Η 2η φορα απο την αρχη της σεζον κατι που αρχιζει να με ανησυχει..
Αυτο θα πει ολοι να επιβραβευουν αλλα και να αναγνωριζουν την προσφορα ενος παικτη σε μια ομαδα αλλα και σε ολοκληρο το πρωταθλημα και στο ποδοσφαιρο κατ'επεκταση! Ο λογος για τον Ιαγκο Μπουθον:

Image
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε ρε που πήρες μια κωλόφαρδη ισοπαλία με την Μαρσέιγ και μας το παίζεις και manager :D
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και δεν βλεπω πολυ ενδιαφερον θα συνεχισω την ιστορια γιατι την γουσταρω!

Επεισοδιο 11ο

Παιχνιδι για το Τσουλου με την Γιουβε στην ιταλια,δεν μπορουμε να περιμενουμε πολλα πραγματα! Αποφασισα οπως αγωνιστουμε επιθετικα αλλαζωντας τον σχηματισμο μας στο κλασικο 4-3-3 αφου η γιουβε εχει υψηλοσωμους αμυντικους και με τον αλωνευτη σαν ενα απο τους 3 καθαροαιμους επιθετικους θα μπορουσαμε να δημιουργισουμε ριγματα.
Spoiler: show
Image

Πραγματικα κριμα και παλι. Αλλος 1 βαθμος οπως και οι δυο με την Μαρσειγ εχουν πεταχτει στα σκουπιδια στα τελευταια λεπτα του αγωνα.. Η απογοητευση της τελευταιας στιγμης κανει την επανεμφανισει της..

Image
Τωρα επιστρεφουμε στο πρωταθλημα. Παιχνιδια με τον ολυμπιακο και την δοξα. Ελπιζω να κανουμε το 2χ2
Spoiler: show
Image

Αποτι φαινεται το μαθημα με την Μαρσειγ δεν μας εγινε μαθημα αφου πληρωσαμε και παλι την απογοητευση του προηγουμενου παιχνιδιου.

Image

Τωρα το παιχνιδι με την δοξα θελουμε την νικη.

Image

Ευκολη και σημαντικη νικη ενοψη του παιχνιδιου με την Γιουβεντους στο ΓΣΠ. 3-0 με 3 γκολ απο τον Ρενχιφο. Ο προπονητης του τον στηριξε σε σχετικη ερωτηση πριν το παιχνιδι για το πως δεν σκοραρει λεγοντας πως ο Ρενχιφο θα βρει τον δρομο του.

Image
Πλεον το παιχνιδι με την Γιουβεντους στο ΓΣΠ. Δεν μπορουμε να επιζηταμε πολλα, ο Λουα Λουα μωλις εχει ερθει απο τραυματισμο,ο Αγκουιαρ εκτος λογω τραυματισμου και αυτος,δυο πολυ σημαντικες απουσιες για εμας αλλα θα προσπαθησουμε για το καλυτερο.
Spoiler: show
Image

Πραγματικα αυτο που εγινε δεν περιγραφετε! ΗΔΟΝΗ. 4-0 την γιουβεντους που ηταν με ολα τα αστερια. Χωρις τον Αγκουιαρ,χωρις τον Λουα Λουα αλλα και με τον τραυματισμο του Αλωνευτη στο 16' κανεις δεν περιμενε τετοια εξελιξη! Ο Αβρααμ και ο μακριδης ομως σε τρελλα κεφια. Για ακομη ενα παιχνιδι ο Ρενχιφο σκοραρει ανοιγοντας το σκορ για να παρει την σκυταλη ο Αβρααμ που με ΤΡΙΑ(!) προσωπικα τερματα διαμορφωσε το τελικο 4-0 για την κυπριακη ομαδα! Οι οπαδοι της Ομονοιας εκαναν το ΓΣΠ και την Κυπρο ολοκληρη να συετε με το γνωστο συνθημα "ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!"

Image

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q_rzt1Km ... re=related[/youtube]

Αλλα και ζητωντας και αλλες νικες σαν και αυτες.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5SFZGCiNxVY[/youtube]
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πόσα save/load έκανες για να νικήσεις την Juve; :P
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις τον λογο μου δεν εκανα κανενα Save/load! Και ακομη και ετσι να ηταν δεν ειναι ευκολο να νικησεις με 4-0 αλλα δεν εκανα.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι ρε συ οκ. Ηρέμησε. Ειρωνικά το λέω για να σε πειράξω :P
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ξερω :-P
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επεισοδιο 12ο

Παμε λοιπον να δουμε τα επομενα παιχνιδια! Φυσικα σημαντικοτερα παιχνιδια το παιχνιδι με την Ρεαλ στο 3-2,οπου μειναμε πισω στο σκορ με 2-0 αλλα καταφεραμε να ισοφαρισουμε σε 2-2,στο 85' ομως ο Ροναλτο εβαλε σε θεση οδηγου την Ρεαλ!
Spoiler: show
Image

Ειχαμε καποιες ευκολες νικες αλλα και την νικη με 2-0 απεναντι στην OM οπου με αυτη την νικη καταφεραμε να περασουμε στο Europa League αφου ηρθαμε 3οι στον ομιλο! Πραγματικα μια πολυ καλη πορεια σε ενα ομιλο που φαινοταν πως δεν ειχαμε καμια τυχη. Σκορερ ο συνηθης υποπτος τον τελευταιο καιρο ο Ρενχιφο αλλα και ο Ιβαν Αλονσο.
Περιμενο γνωμες παιδια!
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
Post Reply

Return to “Conference”