Προσθηκη panel και μικροαλλαγες

Ενημερωθείτε και βρείτε νέα skins για το FM 2011
Post Reply
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω δύο ερωτήσεις και αν μπορούσε καποιος να με βοηθήσει θα ήμουν ευγνωμων.

1. TV view

Image

Υπαρχει τρόπος να αλλάξει το μεγεθος των δύο κουτιών με τις ενδεκαδες που φαίνονται στο σκρινσοτ?
Δεν θελω να χρειαζεται να σκρολαρω αλλά να φαίνονται όλες οι πληροφορίες. Επίσης γίνεται να αλλάξει το μεγεθος της γραμματοσειρας στο κουτακι του motivation ωστε να είναι ευθυγραμμισμένο με το δεξια κουτί

2. Επιπλέον panel και πληροφορίες
Spoiler: show
Image
Θέλω στην περιοχή που είναι σημειωμένη με τον αριθμό 1 να προσθέσω ενα πανελ με επιπλεον πληροφορίες. Ειναι αυτό δυνατόν?
Αντιστοιχα στην περιοχή με τον αριθμο 2 θα ήθελα να προσθέσω και αλλες στηλες με στατιστικά καθώς υπαρχει αρκετος χώρος.


Αν τυχον εχετε καποιο xml ή χρησιμοποιείτε καποιο σκίν που μπορεί να μου φανει χρησιμο πειτε μου. Αλλιώς αρκούμαι και σε απλες οδηγίες ;)
Last edited by nikiforenko666 on Sun Aug 14, 2011 5:07 am, edited 1 time in total.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Για το 2 που λες (καθώς το 1 δεν το έχω δοκιμάσει αφού δεν βλέπω το παιχνίδι στο TV view) είχα ψαχτεί αλλά τζίφος. Ήθελα να προσθέσω στο σημείο που έχεις το πρώτο πλαίσιο τα προσωπικά στοιχεία αλλά μάλλον δεν γίνεται.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εψαξα και γω πριν ποσταρω εδω διαφορα xml από διαφορα σκινς μπας και βρω ακρη αλλά δεν βλεπω να γίνεται. :cry:
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Σα slowpoke και εγώ να απαντήσω, ότι ο χώρος που δείχνεις, είναι ανύπαρκτος στην ελάχιστη ανάλυση του παιχνιδιού 1024x768, μη κοιτάς τη δικιά σου οθόνη που είναι wide, μέχρι να έχει πλήρη προσαρμογή στις μεγάλες αναλύσεις το παιχνίδι (π.χ. αλλαγή και μεγέθους γραμμάτων μέσα από το παιχνίδι), θα είναι δύσκολη η προσθήκη εκεί κάποιων panel. Έτσι κι αλλιώς, όσον αφορά τις γραμματοσειρές, το παιχνίδι δείχνει καλά μόνο τη default γραμματοσειρά.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oκ ευχαριστω για την απαντηση :-)
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζητώ συγγνωμη για το δευτερο ποστ.

Ως προς το πρώτο ερώτημα που εκανα στο αρχικό ποστ τελικά βρηκα την λύση - χρειαστηκε να αλλάξω διαφορες παραμετρους σε 4 xml αρχεια αλλά τελικά το αποτελεσμα με δικαίωσε :-D

Αφού ειδα πως γίνεται το resize αποφασισα να δω αν γινεται να προσθέσω πληροφορίες στο ήδη υπάρχον widget με τα ratings και να που τα καταφερα - μαλιστα μπαίνουν σχεδον ολα τα στατιστικά (αρκεί να μην ενοχλείται το μάτι).

In game screenshot
Spoiler: show
Image
Ως προς το δευτερο ερώτημα του αρχικού ποστ βρήκα μια μικρή ακρη ως προς το πως παρουσιάζονται οι πληροφορίες και νομίζω οτι μπορεί και να μπορείς να προσθέσεις πληροφορίες. Αλλα αυτό απαιτεί αρκετο καψιμο και δεν ξερω αν αξιζει.
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Στο FM 2012 το δεύτερο θα υπάρχει.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι το διαβασα καλό αυτό να μην φαίνονται οι μισες οθονες αδειες ;)
Post Reply

Return to “Skins”