αλλαγη τακτικης αναλογα με τους τραυματισμους

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πχ. παιζω με μια τακτικη που εχει μπροστα target και complet for. ο παικτης που μπορει να παιξει target τραυματιζεται. ο αλλος επιθετικος μου ειναι καταλληλος για poacher. δυο επιλογες εχω: ή βαζω τον ποατσερ σαν ταργκετ για να μην αλλαξω συστημα ή αλλαζω συστημα και παιζω με εναν ποατσερ. εγω συνηθως επιλεγω το δευτερο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν κανω σωστα. εσεις;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα,το καλυτερο ειναι να εχεις παικτες που μπορουν να παιζουν τους ιδιους ρολους,
π.χ. αν παιζεις με 2 επιθετικους και εχεις 4 επιθετικους στο ροστερ σου,καλο ειναι να εχεις 2 poacher και 2 target men η οποιουσδηποτε αλλους ρολους.
Απο κει και περα,απο τις 2 εναλλακτικες που προτεινεις η 2η επιλογη ειναι σαφως καλυτερη.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ ωραια! μερικες αλλαγες δεν ριχνουν τις μπαρες (αν σωσεις το συστημα με νεο ονομα και εχεις βαλει αλλο ρολο στον επιθετικο σου) αρα ισως η αλλαγη μπορει να θεωρηθει ανεκτη...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω Ολυμπιακο και εχω τον Aguero complet for. οταν τραυματιζεται δεν εχω αναπληρωματικο που να κανει για το ρολο αυτο. το ιδιο δυσκολο ειναι αν παιζεις με box to box ή dc ball playing defend
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”