ΟΦΗ U20 Team [2011/12]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Αν κρίνω από την κάκιστη πορεία της U20 οι περισσότεροι θα πρέπει να είναι για τα τοπικά :D
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σου απαντούν οι προπονητές :P

http://www.gentikoule.gr/academies/3411 ... nea-paidia
http://www.gentikoule.gr/academies/3415 ... -akadimion

Άλωσαν και το Περιστέρι τα παιδιά 8)
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το εγκώμιο του νεαρού Γιάννη Χρυσοφάκη πλέκει ο προπονητής του στον ΟΦΙ Γιάννης Παπαγεωργίου μιλώντας στο Gentikoule.

Όπως αποκάλυψε το Gentikoule την Κυριακή, ο ΟΦΗ απλώνει τα… “πλοκάμια” του σε όλη την Κρήτη και κατ’ αυτόν τον τρόπο απέκτησε ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα στην Κρήτη. Ο έμπειρος τεχνικός ήταν εκείνος που προώθησε το περσινό καλοκαίρι το 17χρονο μεσοεπιθετικό δίνοντας του την ευκαιρία να έχει βασικό ρόλο στην ομάδα της Ιεράπετρας που κατέκτησε φέτος το πρωτάθλημα Λασιθίου. Μιλώντας στο Gentikoule, ο Γιάννης Παπαγεωργίου είπε χαρακτηριστικά πως «αν προσεχτεί αυτό το παιδί, μπορεί να αφήσει εποχή. Έχει όλα τα προσόντα και τα στοιχεία για να κάνει καριέρα στον ΟΦΗ αρκεί να δουλέψει και να του δείξουν εμπιστοσύνη».

Όσον αφορά τα στοιχεία που τον κάνουν να ξεχωρίζει, ο τεχνικός του ιεραπετρίτικου συλλόγου υπογράμμισε: «Η επαφή που έχει με την μπάλα και η αλλαγή κατεύθυνσης του είναι ένα πολύ μεγάλο προσόν που διαθέτει και το οποίο τον κάνει να ξεχωρίζει. Ακόμα μπορεί να παίζει και με τα δύο πόδια, δεν του λείπει τίποτα. Έχει πολύ μεγάλη ταχύτητα και αυτό τον βοηθάει αρκετά όταν επιτίθεται».

Για την αποχώρηση του από τον ΟΦΙ, ο Γιάννης Παπαγεωργίου πρόσθεσε: «Εμείς θέλαμε να φύγει το παιδί για να κάνει το παραπάνω βήμα. Τον παρακολούθησε ο ΟΦΗ σε αρκετά παιχνίδια. Όμως αυτό το παιδί ξεχωρίζει γιατί ακόμα και σε μια κακή εμφάνιση» ενώ στάθηκε στην αναγκαία… στροφή προς τους νεαρούς ποδοσφαιριστές: «Πρέπει να στραφούν οι ομάδες στους νεαρούς ποδοσφαιριστές. Δυστυχώς δεν απέδωσε ο νόμος που υπήρχε για την υποχρεωτική συμμετοχή νεαρών ποδοσφαιριστών και δεν έχει πετύχει. Χρειάζεται να δούμε το μέλλον και πως αυτός ο κανονισμός να μπορέσει να δώσει στις ομάδες το πλεονέκτημα για την ανάδειξη νεαρών ποδοσφαιριστών».

http://www.cretesports.gr/ofi/item/4283 ... lenta.html

Κεραίες σε όλη την Κρήτη αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα έχουν απλώσει οι υπεύθυνοι των τμημάτων υποδομής του ΟΦΗ.

Στο πλαίσιο αυτό ήδη υπάρχουν συμφωνίες με τρία ταλαντούχα παιδιά που θα ενταχθούν στην «ασπρόμαυρη» οικογένεια τη νέα περίοδο.

Ο λόγος για τον μεσοεπιθετικό του ΟΦ Ιεράπετρας Γιάννη Χρυσοφάκη, τον δεξιό μεσοεπιθετικό του Ερμή Ζωνιανών Δημήτρη Κλίνη και τον αμυντικό Παπαδάκη επίσης του Ερμή Ζωνιανών.

Χρυσοφάκης και Κλίνης έχουν γεννηθεί το 1995 και ο Παπαδάκης το 1996.

Μάλιστα ο Κλίνης σκόραρε την Κυριακή (27/05) στον Καρτερό, στην ήττα του Ερμή Ζωνιανών με 2-1 από την ΑΕ Κατσαμπά για την 3η αγωνιστική των πλέι - οφ ανόδου των πρωταθλητών των τοπικών Ενώσεων όλης της Κρήτης.

http://www.gentikoule.gr/podosfairo/356 ... o-to-paidi

Off Topic:
ΥΓ: βάζε τα όλα bouk, όχι μόνο links γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να είναι dead!
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίκτες της ομάδας Νέων του ΟΦΗ κάτω των 17 ετών θα αποτελούν από τη νέα χρονιά οι Σαράντος Σακλαμάκης και Ηρακλής Χρηστάκης από το Λίντο.

Οι δυο ταλαντούχοι 16χρονοι ποδοσφαιριστές (γεννηθέντες το 1996) είναι μέλη των Μικτών ομάδων του νησιού μας και αγωνίζονται στο κέντρο και στην επίθεση.

Σε συνάντηση του τεχνικού διευθυντή των τμημάτων υποδομής και προπονητή της ομάδας των Κ17 Λεωνίδα Τιτομιχελάκη και του ιδιοκτήτη της ακαδημίας «Lido Soccer» Δημήτρη Παπαδόπουλου οριστικοποιήθηκε η συμφωνία για την απόκτηση των παραπάνω ταλαντούχων παικτών.

«Δημιουργούμε αξιόλογες ομάδες»

Με αφορμή την ολοκλήρωση των δοκιμών ποδοσφαιριστών νεαρής ηλικίας στο Βαρδινιγιάννειο Αθλητικό Κέντρο ο Λεωνίδας Τιτομιχελάκης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ:

«Από την αρχή της χρονιάς παρακολουθούμε μαζί με όλο το τεχνικό επιτελείο των τμημάτων υποδομής, αξιόλογους και ταλαντούχους ποδοσφαιριστές σε όλη την Κρήτη, αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Πολλά παιδιά από αυτά κλήθηκαν και προπονήθηκαν μαζί μας ένα μήνα τώρα ώστε να αποκτήσουμε καλύτερη εικόνα.

Οι παίκτες αυτοί θα στελεχώσουν τις ομάδες των Κ17 και Κ20 μαζί με τους υπόλοιπους ποδοσφαιριστές που εκπαιδεύουμε στα τμήματα υποδομής του ΟΦΗ, δημιουργώντας, αξιόλογες ομάδες τη νέα αγωνιστική περίοδο, ενώ κάποια από τα παιδιά αυτά πιθανόν να στελεχώσουν και την ομάδα της ΠΑΕ ΟΦΗ.

Αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσουμε τις επαφές με τις ομάδες που ανήκουν οι ποδοσφαιριστές που αξιολογήθηκαν θετικά, προκειμένου να αποκτηθούν τη μεταγραφική περίοδο του καλοκαιριού»

Με ανακοίνωσή της «η διοίκηση της Π.Α.Ε Ο.Φ.Η ευχαριστεί τον κ. Παπαδόπουλο Δημήτρη και το σωματείο LIDO SOCCER, για την παραχώρηση, των παραπάνω ποδοσφαιριστών».
http://www.cretesports.gr/ofi/item/4529 ... takis.html
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν οι μεταγραφές των πιτσιρικάδων καθώς π.χ. ο Κλίνης έκλεισε στον Εργοτέλη.
Locked

Return to “ΟΦΗ”