eliaska41 tactics για Ολυμπιακο και..Λιβερπουλ

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟΟΟ σόρρυ δεν πρόσεξα...Ναι έχω fireblast ;)
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
αν δεις τραυματισμους απο προπονηση κατεβαζεις 1 κλικ επισης αν δεις δυσαρεστημενους παικτες αποφασισε αν θα κατεβασεις ή ο παικτης ειναι τεμπελης
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραυματισμούς από βάρη έχω συνήθως αλλά στο τέλος τις χρονιάς 2-3 στα τελευταία 2-3 παιχνίδια...Ε και μέσα στην χρονιά κανέναν του Kadlec από τις τσεκουριές της Superleague βλέπε Bastia κλπ :P Οπότε προς το παρόν μένει ως έχει...
User avatar
fotux23
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sat Oct 02, 2010 3:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Νέα Μουδανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά απο 3 χρόνια χρησιμοποίησης του συστήματος και αρκετών επιτυχιών και ενω είχα ιδανικό ξεκίνημα .ξαφνικά εδώ και λίγα ματς δέχομαι 3 γκολ ταρίφα...δεν έχω κάνει καμία αλλάγη και ίσα ισα που οι παίχτες έχουν βελτιωθεί.καμία ιδέα;
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα μας τρελανει το fm :D . καποια παιδια ελεγαν οτι οι αλλοι μαθαινουν το συστημα σου αν παιζεις μονο με ενα. πες μου: την προηγουμενη χρονια ακριβως πηρες το τσαμπιονς; οι μπαρες ειναι ακομα γεματες; εχεις συνεχως match prepar defenc; μηπως επειδη εχεις πια καλυτερους παικτες πρεπει να παιξεις και κανενα πιο επιθετικο συστημα σε ματς που εισαι φαβορι...;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
fotux23
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sat Oct 02, 2010 3:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Νέα Μουδανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:θα μας τρελανει το fm :D . καποια παιδια ελεγαν οτι οι αλλοι μαθαινουν το συστημα σου αν παιζεις μονο με ενα. πες μου: την προηγουμενη χρονια ακριβως πηρες το τσαμπιονς; οι μπαρες ειναι ακομα γεματες; εχεις συνεχως match prepar defenc; μηπως επειδη εχεις πια καλυτερους παικτες πρεπει να παιξεις και κανενα πιο επιθετικο συστημα σε ματς που εισαι φαβορι...;
την προηγούμενη χρονιά πήρα C.L και F.A cup,βγήκα 2ος στο πρωτάθλημα και με το νέο ξεκίνημα πήρα το comunity και το Super cup.Ξεκίνησα με 4 στα 4 στο πρωταθλημα και ξαφνικα η ομαδα κατερευσε.χανω συνεχως με 3 γκολ...δοκίμασα να πάιξω πιο επιθετικα αλλά δεν άλλαξε κατι.Οι μπάρες είναι γεμάτες στο match prepar.Θα δοκιμάσω να αλλάξω σύστημα. -toixos2
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

match preparacton defenc; εχανες απο και απο μικροτερες ομαδες;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
fotux23
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sat Oct 02, 2010 3:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Νέα Μουδανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:match preparacton defenc; εχανες απο και απο μικροτερες ομαδες;
ναι και ματς prepar defence.Έχασα απο μικροτερες ομάδες με μεγαλη ανεση.και στην ευρωπη τα ιδια χαλια.παλευω να βγω δευτερος στον ομιλο με αντιπάλους Παναθηναικο-ΤΣΚΑ και Ροζεμποργκ.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωρα επιθεσης σιγουρα! δοκιμασε αν θες το κοντρολ συστημα που εχω αλλα αν βλεπεις οτι π.χ. κανουν το 0-1 στην εδρα σου βαλε και πιο επιθετικα τη στρατηγικη την ωρα του αγωνα. απο τη στιγμη ομως που θα εχεις δυο συστηματα να μαθαινουν δεν μπορεις να αφηνεις μονιμα το preparation καπου γιατι θα ξεχνανε τα συστηματα
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
fotux23
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sat Oct 02, 2010 3:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Νέα Μουδανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα πέρασα όντως σε μια πιο επιθετική τακτική και κατέληξα με 2 συνεχόμενα πρωταθλήματα,τελικό C.L. και 2 κύπελλα.Δεν χρησιμοποίησα το κοντρολ συστημα απλα εκανα μερικες αλλαγες στο αντεπι λαι το μετετρεψα σε κοντολ ή επίθεση ανάλογα μετην τροπή του αγώνα. :-D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σου! προφανως ειναι δυσκολο να προχωρησεις με ενα μονο συστημα γι' αυτο θεωρω οτι δεν πηρες και τσαμπιονς λινγκ. Εχω δυο εκδοχες: αν δεν πηγες καλα στην εδρα σου τοτε ισως επρεπε να παιξεις και φουλ επιθεση για λιγο μεσα στον αγωνα, αν δεν πηγες καλα εκτος τοτε μαλλον χρειαζοσουν και ενα δευτερο συστημα πιο αμυντικο για να εναλλασεις με το επιθετικο (καπως ετσι σε πολυ γενικες γραμμες)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2011”