closing down

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτι αναφέρει ο βοηθός την ώρα του αγώνα στην ανάλυση (μερικές φορές) για closing down more than ask σε συγκεκριμένο παίκτη. Τι θέλει να αλλάξω; Να μειώσω το closin down; Μήπως αν είναι dc να του αλλάξω ρόλο (στόπερ-cover-defend). Αν είναι dl/dr ή άλλη θέση τι μπορεί να σημαίνει αυτό που λέει; Να πιέζει ο ένας ακραίος αμυντικός διαφορετικά από τον άλλο; (αφου στην αρχή τους έχω ίδιες οδηγίες).
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Απ'οτι κτλβα σου λεει οτι ο παικτης πιεζει παραπανω απο οσο εχει συνηθισει, αυτο σημαινει συνηθως οτι εχει χαμηλο work rate! Αμα του το μειωσεις ναι μεν θα νιωθει πιο ανετα αλλα θα αλλοιωθει η τακτικη σου! Εγω το αφηνω ως εχει , το πολυ πολυ να τον κανω αλλαγη με καποιον που εχει καλο work rate :P
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως εχει σχεση και με τα oposit instruction; αν δηλαδη εχω βαλει να κλεινουν τον αντιπαλο π.χ. επιθετικο που αντιστοιχει στον αμυντικο για τον οποιο μου γραφει ετσι, μηπως με προϊδεαζει οτι κατι δεν παει καλα;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ρε συ φίλε eliaska έχεις καταντήσει κουραστικός με τα χιλιάδες τόπικ που ανοίγεις κάθε φορά που θες να ρωτήσεις κάτι... ήδη στον τομέα της Τακτικής έχεις ανοίξει "ως τώρα" 24 Τόπικ!!! :shock:
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κουραστικoς και αχρηστα προφανως τα θεματα μου για να μετρας το πληθος τους...
συγνωμη που σας κουρασα θα σταματησω αμεσως
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

eliaska41 wrote:κουραστικoς και αχρηστα προφανως τα θεματα μου για να μετρας το πληθος τους...
συγνωμη που σας κουρασα θα σταματησω αμεσως
Δεν είπα ποτέ ότι είναι άχρηστα τα όσα λες, απλα θα μπορούσες να τα μαζέψεις σε ένα τόπικ. Για παράδειγμα: Γράφεις για τις θέσεις τον παικτών και έχεις από ένα Τόπικ για κάθε θέση... ενώ θα μπορούσες να κάνεις ένα τόπικ με θέμα "Θέσεις παικτών" και να αναλύεις εκεί μέσα ξεχωριστά την κάθε θέση. Ή πάλι έχεις μια απορία για την προπόνηση και ανοίγεις ένα τόπικ με την απορία σου, ενώ θα μπορούσες να επισκεφτείς ένα τόπικ που όλοι συζητούν για την προπόνηση και να ρωτήσεις εκεί. Αν άνοιγε ο καθένας από 20+ τοπικ θα χανόμασταν. Φιλικά.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok siouta. παντως τα ειχα μαζεψει για τις θεσεις ηδη και αν δεις παρα πολλα θεματα ειναι ανοιγμενα τον πρωτο καιρο που δεν ηξερα οτι κανω κατι που δεν πρεπει.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”