Ο Θείος

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Post Reply
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Θείος

Ο Θείος μου συνήθιζε από παλιά να μου λέει ότι "έχει όνομα" στην πιάτσα..Ότι λές τα αρχικά του ονόματός του και σου ανοίγουν οι πόρτες..Οφείλω να ομολογήσω ότι παλαιότερα δεν το καταλάβαινα αυτό..Τώρα έχω μάθει..Για την ακρίβεια έχω καταλάβει ότι του αρέσουν τα "βρώμικα"..Αν ρωτάτε ποια βρώμικα εννοώ θα σας απαντήσω άμεσα..Τα "βρώμικα" έξω από το γήπεδο τα λατρεύει, τα "βρώμικα" όμως στο κύκλωμα του ποδοσφαίρου τον έχουν κάνει διάσημο..Δυστυχώς, όχι με τον τρόπο που ονειρεύονται όλοι να γίνουν διάσημοι..Και μέσα σ' όλα αυτά, η ομάδα που διοικεί..Καλή ομάδα, αρκετός κόσμος και προπονητής εγώ..Ναι, εγώ.."Προπονητής με το ζόρι" που λέμε..Αφού το αποφάσισε ο θείος, εγώ υπάκουσα..Έδιωξε τον προηγούμενο για να πάρει εμένα..Όλοι έπεσαν να τον φάνε και μαζί μ' αυτόν και εμένα..Ο "βυσματίας", το "μέσον"..Η ρετσινιά που μου έχουν αφήσει αυτές οι λέξεις μοιάζει ανεξίτηλη, αλλά εγώ θα παλέψω για να αποδείξω ότι δεν είμαι χαραμοφάης..

Λοιπόν, προπονητική σου έρχομαι..

Image
Image
wildcat21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 642
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:03 pm
Football Manager της ομάδας: inter
Αγαπημένη Ομάδα: atromitos, Man utd , juve
Status: οταν πεσεις επιβαλλεται να ξανασηκωθεις!!
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γιατι κατι μου λεει πως η ομαδα ειναι ολυμπιακος?? :D
R.I.P Spyros Repanhs (1979-2010)

ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΠΑΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

The Show must go on!
The Show must go on!Yeah!
Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile, still, stays on!

Image
Image
Image
Image
Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kαλη αρχη και απο μενα!!!
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη, φιλος!
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη,ωραιο ξεκινημα βλεπω και περιμενω με ανυπομονησια την συνεχεια! :-)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτσε ρε φιλαράκι,στον Μπέο πας;
ΣΤΟΝ ΜΠΕΟ;
Τι στον Μπέο δηλαδή.
Αμα πας να του διαλύσεις την ομάδα,μέσα.
Αλλιώς. -ksilo
Delije7
Amateur
Amateur
Posts: 211
Joined: Sun Jul 26, 2009 5:47 pm
Football Manager της ομάδας: Afidnaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: S.S. Lazio,Olympiakos F.C.
Status: Paolo di Canio "Il Grande Capitano"
Location: GW Ramos, Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στηρίζουμε οτιδήποτε ερυθρόλευκο... :) Βαμος Βολάρα! Καλό ξεκίνημα εύχομαι φίλος!
SOLO LAZIO
I Tiffosi sono il cuore di calcio
Image
Image
Image
Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστώ παιδιά..Και Μήτσο, δεν σκοπεύω να τη ρίξω την ομάδα :P ..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Λοιπόν μικρέ, καλωσήρθες..Δεν μπορείς να πεις..Στα καλύτερα σε φέρνει ο Αχι Μπε ο θειος σου.Θα στα πω μονοκοπανιά και δεν θα με διακόψεις..Λοιπόν, ο Σάκης ο Τσιώλης έφυγε..Δεν μου έκανε μωρέ..Μας ανέβασε, αλλά δεν την αγαπάει την ομάδα και δεν του αρέσουν τα βρώμικα παιχνίδια λέει..Χα, τόλμησε να το πει αυτό ρε μικρέ σε μένα, σε μένα ρε..Επειδή είμαι λαϊκός άνθρωπος θα στο πω ευθέως..Δεν σε πήρα γιατί θαυμάζω τις ικανότητες σου..Κάθε άλλο, ένα ρεμάλι και μισό είσαι..Αλλά ξέρω πως οποιαδήποτε λαδιά και να "παίξω" δεν θα βγει παραέξω μέσω του ανιψιού μου..Έτσι παλικάρι μου??Έτσι..Χαιρομαι που συμφωνείς..Επειδή, όπως σου είπα, δεν σε εμπιστεύομαι προπονητικά, έχω φροντίσει να φέρω δικούς μου ανθρώπους να σε βοηθήσουν..

Image

Κάποιους απο αυτούς σίγουρα τους ξέρεις..Κάποιους άλλους όχι..Μην ανησυχείς, δικά μου παιδιά..

Αυτός, όμως, που θα σε βοηθήσει θα είναι ο Jasminko

Image


Mην κοιτάς που τον δηλώνω scouter..Τα πάντα όλα είναι..Αυτός θα είναι δίπλα σου στον πάγκο, αυτός θα σου λέει ποιους να πάρεις, αυτός θα σου μεταφέρει τις διαταγές μου..Θα τα πάτε πολύ καλά..Είμαι σίγουρος..

Και τώρα πάω στο παρασύνθημα..Ανοιχτά αυτιά, ανοιχτά μάτια..

Θέλουμε το κακό αυτών των χλεχλέδων

Spoiler: show
Image

Γόντικας: Δε βάζει τα λεφτά, αλλά μου τη δίνει η φάτσα του

Image

Αδαμίδης: Γατάκι..Δεν το φοβάμαι, αλλά είναι ύπουλος..

Image

Πηλαδάκης: Μεγάλος μπαγλαμάς..Νομίζει πως έχει την καλύτερη ομάδα στη Θεσσαλία..Γελάει ο κόσμος..



Τέλος, σου παρουσιάζω το μεγάλο μας χαρτί..Δε θα μας αφήσει να πέσουμε κατηγορία, ακόμη και αν στραβώσει κάτι..


Spoiler: show
Image

Μαρινάκης: Τι να λέμε τώρα..Σπουδαίος άνθρωπος..Φοβερός φίλος..



-Όπα θείε, ηρέμησε..Μονότερμα με πήρες..Τα δέχομαι αυτά που λες..Ξέρω ότι δεν με εμπιστεύεσαι και γενικά δεν μου αρέσει που θα συνεργαστούμε σκεπτόμενοι άλλους και όχι μόνο την ομάδα, αλλά έχω και εγώ ανάγκη τα λεφτά..Ααα να σου πω..Καλά τα λες όλα αυτά, αλλά όλη την εβδομάδα κάτι ακούγεται ότι πουλάς την ομάδα..

Image



-Ρε βλάκα, για χαζό μ' έχεις??Θα άφηνα εγώ έτσι την ομαδάρα??Καταρχάς δεν θα φύγω και κατα δεύτερον, αν φύγω, αυτό θα γίνει μόνο στα χαρτιά..Τι εννοώ??Εννοώ ότι έχω βρει συνέταιρο, ο οποίος θα φαίνεται ως νο 1, αλλά από πίσω θα είναι ο Αχιλλέας..Και αμα σου πω και ποιον έχω βρει θα μείνεις [System Interruption: Μη βρίζεις!]..

Image

Πολύ καλό παιδί ο Δημητράκης..Ξηγημένος, λεφτάς και μέσα σ' όλα..Αφού σου τα έχω πει..Ο πιο αραχτός προπονητής θα είσαι..Άλλοι θα δουλεύουν για σένα..



-Καλά θείε εγώ θα αφήσω το στίγμα μου στην ομάδα και δε με νοιάζει τι λες εσυ..


-Βρε δε πα να αφήσεις και την αναιμία σου??Και δεν θα μου ξαναβγάλεις γλώσσα..Ο Αχιλλέας είμαι μικρέ..Με ξέρεις..
Image
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος,για να δουμε και τες μεταγραφες :D
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πωωω,ωραία επιλογή ρε :P
Άντε ρίξε τη Βολάρα στη Β' Εθνική να 'σαι άρχοντας!
Ο Μελισσανίδης θα πρεπε να ντρέπεται!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αλλου τον περιμεναμε αλλου πηγε ο ''Τιγρης'' οποτε τωρα σε περιμενουμε χαλαρα 4αδα!!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε!!!

Για να δούμε μεταγραφές τώρα...
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε.Περιμενουμε μεταγραφες :wink:
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μεταγραφές θα μείνετε με την όρεξη :P ..Επέλεξα να μην κάνω καμία, καθώς το ρόστερ με ικανοποιούσε..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Τι έγινε ρε θείε??Γιατί αναψοκοκκινισμένος??


-Τι να έγινε μωρέ..Αυτό το γατάκι ο Μελισσανίδης..Ήθελε, εκτός από το να φαίνεται νο 1, να είναι κιόλας..Άκου ρε, τι λέει..Ήρθε στον Αχιλλέα ρε και του λέει "Απαιτώ"..Τι απαιτείς βρε καημένε??Αλλά μην ανησυχείς..Τον έβαλα στη θέση του..

-Δηλαδή?

Ακυρώσαμε τη συμφωνία, του έπαιξα και δυο μάπες και μην τον είδατε το βουτυρόμαγκα..Για πες τώρα, γιατί ήρθες εδώ πρωί πρωί??

Ε είπα να έρθω να σου αναλύσω πώς θα παίζουμε φέτος..

Άντε, πες να τελειώνουμε..


Λοιπόν, καταρχάς σου ξεκαθαρίζω ότι δεν θα παίζουμε αμυντικά..Ναι μεν θα χτυπάμε κυρίως στην κόντρα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μέχρι να βρούμε ευκαιρία για κόντρα θα ταμπουρωνόμαστε..

Θα υπάρχουν δύο πιθανές διατάξεις εκ των οποίων θα διαλέγω αυτή που θεωρώ πιο χρήσιμη για τον εκάστοτε αγώνα..

Image

Με αυτή θα είμαστε κάπως πιο επιθετικοί..Πιο ψηλά το κέντρο και δύο στην επίθεση..Ο Μαρτίν θα σπάει την μπάλα από δω και απο κει(πολλές φορές με το κεφάλι), ο Ούμπιντες θα οργανώνει και ο Μπρέσκα με τον Μόνχε θα είναι οι "σφαίρες"..


Image

Αυτή είναι κάπως πιο αμυντική..Φεύγει ένας παίχτης από την επίθεση και "έρχεται" στο κέντρο..Αυτός ο παίχτης θα βοηθάει στην οργάνωση τον Ούμπιντες, αλλά θα βοηθάει και τον Άλβαρεζ ανασταλτικά..Οι υπόλοιποι έχουν τους ίδιους ρόλους..



-Μάλιστα..Φιλικά πώς τα πήγαμε??


-Ε κανονικά..Δεν παίξαμε με δυνατούς αντιπάλους και χρησιμοποιούσα συνεχώς διαφορετικούς παίχτες και διαφορετικό σύστημα

Image



-Αύριο παίζουμε στη Ν. Σμύρνη ε??

-Ναι..Δύσκολο ματς..

-Μην μου αγχώνεσαι..Δεν χάνεις εκει μέσα..

-Ωχ κατάλαβα.



28/8/2010 18:15-1η αγωνιστική Superleague



Φτάσαμε στο γήπεδο νωρίς..Εντολή του θείου..Ήθελε να μιλήσει στα παιδιά..Και το έκανε..Τους είπε να τα δώσουν όλα και να μην αγχώνονται..Εγώ δεν πρόλαβα να μιλήσω και βασικά δεν πήρα κάποια οδηγία..Αλλιώς το φανταζόμουν το πρώτο ματς στον πάγκο ποδοσφαιρικής ομάδας..

Έφτασε η ώρα του αγώνα..Ο θείος στην κερκίδα

Image


και η ομάδα "στημένη" στον αγωνιστικό χώρο..


Image


Δεν μπορώ να φανταστώ πιο δίκαιο αποτέλεσμα από την ισοπαλία..Νομίζω πως είναι ισάξιες οι 2 ομάδες..Αν και δυσκολευτήκαμε να βρούμε τον τρόπο να σκοράρουμε το έκανε ο Σολάκης και μας λύτρωσε..Διόλου άσχημο ξεκίνημα..



Image
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε !!!
Rest in Pace MARIO !!!
Post Reply

Return to “Lost and found”