Coach and Marriage

Ιστορίες που αντέχουν στο χρόνο και συνεχίζουν τη πορεία τους
Post Reply
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

κρίμα για το κύπελλο.
πάμε τώρα να προετοιμασεις την ομάδα για τα πλεη οφ. ώρα να μπούμε στους ομίλους του τσουλου, το αξιζουμε -falaina -kavala
:liverpool:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η Ευγενία πήγε στο σπίτι του Δημήτρη....



[Ε] Καλά βρε αγόρι μου....Αυτό το ταψί, από πότε είναι μέσα στο φούρνο;

[Δ] Απ' όταν έκανα κοτόπουλο με πατάτες...

[Ε] Πότε δηλαδή;

[Δ] Δε θυμάμαι...Δευτέρα; Τρίτη; Εκεί...

[Ε] Καλά...και το άφηνες εδώ μέσα; Μούχλα μυρίζει...έλεος...

[Δ] Τη πρώτη μέρα, του έλαβα νερό και λίγο απ΄αυτό το υγρό για τα πιάτα και το ζέστανα στο φούρνο...

[Ε] Και μετά είπες να αφήσεις εκεί να καλλιεργήσεις μούχλα, εσύ και η Κιουρί...

[Δ] Η ποια;

[Ε]Δε μου λες; Χλωρίνη έχεις;

[Δ] Λίγη πρέπει να έχει μείνει...

[Ε] Τι λίγη ρε Δημήτρη; Πριν ξεκινήσω να έρθω δε σε ρώτησα αν έχεις πράγματα εκεί για να καθαρίσω;

[Δ] Ναι..

[Ε] Και μου είπες ""ουουουου, πολλά"

[Δ] Ε, ναι, τι;

[Ε] Μα αφού δεν έχεις χλωρίνη λες, καθαριστικό για τα τζάμια δεν έχεις...Γιατί δε με είπες να φέρω απ' το σπίτ';

[Δ] Όταν ρώτησες αν έχω πράγματα να καθαρίσεις, εγώ νόμιζα αν έχεις πράγματα εδώ να κάνεις και σου είπα "ουουουου πολλά"...Έχεις να κάνεις το σαλόνι, τα τζάμια, το μπάνιο, τη κουζίνα, τα μάτια...

[Ε] Ώρες - ώρες σα 12χρονο κάνεις που δε καταλαβαίνει πότε κάνουμε πλάκα και πότε μιλάμε σοβαρά...

[Δ] Εσύ φταις...

[Ε] Εγώ;

[Δ] Αν είχα βγάλει δίπλωμα, θα μ' έδινες τα κλειδιά, θα πήγαινα σπίτι και θα σ' έφερνα ότι σ'λειπ'....

[Ε] Εσένα ποιος θα φέρει αυτό που σ'λειπ...

[Δ] Αυτό το αστείο με το "σ'λειπ' νους", δε το βαρέθηκες να μου το λες;

[Ε] Όσο αποδεικνύεις οτι ισχύει, θα στο λέω...

[Δ] Ω ρε μάνα...Εσύ στην ηλικία μου δεν ήσουν ποτέ; Μάνα γεννήθηκες; Ξέχασα να πουμε να σου πω να φέρεις καθαριστικά....Και; Τι έγινε;

[Ε] Το θέμα είναι οτι αν εμένα δε μ' έκοβε να πάρω μερικά για εφεδρικά, θα τρέχαμε...Άντε, τα κλειδιά απο τ' αμαξ' τα έχω δίπλα στη τηλεόραση...Κατέβα, άνοιξε το πορτ μπαγκαζ και πάρε τη χλωρίνη, το άζαξ και τα γάντια τα κόκκινα...

[Δ] Έχεις και άλλου χρώματος γάντια στο πορτ μπαγκαζ;

[Ε] Όχι, γιατί;

[Δ] Ε τότε πες με να σε φέρω τα γάντια απ' το πορτ μπαγκαζ, τι με λες οτι είναι κόκκινα; Για να τα ξεχωρίσω απο τα υπόλοιπα;

[Ε] Επιμένεις τα χαζά σου εσύ...




Spoiler: show
Ηρακλής | Απρίλιος 2014 | Αποτελέσματα

Μετά τις τρεις διαδοχικές ήττες από τον Ολυμπιακό, ήρθε η ώρα της ανάκαμψης. Αρχικά επιβληθήκαμε του Πανθρακικού, ο οποίος μάλιστα είπε το ποίημα και πήρε την άγουσα για τη Football League. Με άμυνα που δέχεται δυο γκολ από κόρνερ, λογικό ήταν να επέλθει ο υποβιβασμός...

Ακολούθως υποδεχθήκαμε τον Αστέρα Τριπόλεως τον οποίο και φιλοξενήσαμε όπως του αρμόζει. Επιτέλους, τους κερδίσαμε εντός έδρας, τους είχα άχτι για το περσινό διπλό στο δεύτερο γύρο


Λίγες ημέρες πριν το τελευταίο παιχνίδι με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ, ο Πανιώνιος χτύπησε τη πόρτα του Γιάννη Μέγκωνα, προσφέροντάς του συμβόλαιο με αυξημένες αποδοχές σε σχέση με το τρέχον του στον Ηρακλή, αλλά ο Έλληνας τεχνικός αρνήθηκε τη πρόταση...

Image

Το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Ο Δικέφαλος μπήκε στο παιχνίδι της πέμπτης θέσης κερδίζοντας τον Παναθηναϊκό στη Τούμπα με 1-0 (είχε κερδίσει με 3-4 και στο πρωτο γύρο τους "πράσινους" όμως κατάφερε - διο περι κατορθώματος πρόκειται) να ηττηθεί από τον Πανθρακικό στη Τούμπα με 0-1 και να χάσει κάθε ελπίδα. Προπονητής του ΠΑΟΚ είναι εκ νέου ο Παύλος Δερμιτζάκης.

Καλύτεροι και χωρίς να δυσκολευτούμε, καταφέραμε να κερδίσουμε τον ΠΑΟΚ με 3-1, με τον Σλοβένο να κλείνει τη σεζόν με γκολ, και να γράφει το όνομά του στην ιστορία του Ηρακλή...

Image

Παράλληλα, η δεύτερη θέση στη κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος είναι η καλύτερη στην ιστορία του Ηρακλή. Αξίζει να σημειωθεί πως τη χρονιά που ο Ηρακλής είχε τερματίσει τρίτος, στην Ευρώπη έβγαιναν δυο ομάδες...

Image


Image



Super League 2013 - 2014 | ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Image

PLAY OFF 2014 | ΑΡΧΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Image



Αυτή τη φορά ξεκινάμε με τρεις βαθμούς και πάμε να επαναλάβουμε το περσινό μας κατόρθωμα, να τερματίσουμε πρώτοι στα πλέι οφ και να παίξουμε στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ...

Ηρακλής | Μάιος 2014 | Επόμενοι Αγώνες



Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νταξ, το χουμε, δεν υπάρχει πρόβλημα.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε ξανα για την υπερβαση!
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

δεν το θεωρώ υπέρβαση.
το θεωρώ λογική θέση την 2η.
όπως και πέρσι.



επίσης, πρέπει ο κυρ Μέγκωνας να συζητήσει το μέλλον του με την ομάδα.
μια αύξηση θα ήταν ότι πρέπει.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά σε βρίσκω κε Μέγκωνα!

:D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

μετά τα πλέη οφ πρέπει οντως να συζητησει με την ομάδα, όχι τόσο για το μισθό του αλλά για τα λεφτά που θα χρειαστούν για να ενισχυθεί η ομάδα και να μπει στους ομίλους καποιας ευρωπαϊκης διοργανωσης .
:liverpool:
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αήττητος ο Ολυμπιακός.

Έριξες τον Αστέρα;!!!! -ksilo -ksilo
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παμε να τα δωσουμε ολα για να βγουμε Τσουλου.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

DrGonzo wrote:Νταξ, το χουμε, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Μακάρι να το 'χουμε, θέλω να ξαναδοκιμάσω τη τύχη του στα προκριματικά του Τ.Λ.

stavros_skala wrote:παμε ξανα για την υπερβαση!
Πλέον δε θα είναι υπέρβαση αλλά διατήρηση της θέσης που κατακτήσαμε στη κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος...

TazZ wrote:δεν το θεωρώ υπέρβαση. το θεωρώ λογική θέση την 2η. όπως και πέρσι. επίσης, πρέπει ο κυρ Μέγκωνας να συζητήσει το μέλλον του με την ομάδα. μια αύξηση θα ήταν ότι πρέπει.
Για άλλη μια φορά Ταζ σε λέω οτι δε με απασχολεί το οικονομικό, θα έρθει μόνο του πιστεύω. Συμφωνώ με το οτι δεν είναι υπέρβαση, όπως απάντησα και στον Σταύρο αλλά πέρυσι ήταν υπέρβαση για την ομάδα η δεύτερη θέση...

diant wrote:Μια χαρά σε βρίσκω κε Μέγκωνα! :D
Και εγω Διαμαντή μου... (:


tasosbin wrote:μετά τα πλέη οφ πρέπει οντως να συζητησει με την ομάδα, όχι τόσο για το μισθό του αλλά για τα λεφτά που θα χρειαστούν για να ενισχυθεί η ομάδα και να μπει στους ομίλους καποιας ευρωπαϊκης διοργανωσης .


Μετά πρέπει να δούμε όλη την ομάδα σχεδόν από την αρχή, διότι βάσει των συμβολαίων που λήγουν θα μείνουν 18 παίκτες....Να δω αν θα έχει διάθεση ο πρόεδρος, ο κ. Παντελής να ρίξει λεφτά...


SiNgLe wrote:Αήττητος ο Ολυμπιακός. Έριξες τον Αστέρα;!!!! -ksilo -ksilo

Ο Ολυμπιακός τερμάτησε αήττητος καθλώς στο τελευταίο παιχνίδι, και ενώ έχανε με 2-0 από τη Λάρισα, αρχικά μείωσε στο 88' και στα χασομέρια ισοφάρισε....

Τον Αστέρα δεν τον έριξα εγω, μόνος του έπεσε...

andreas35 wrote:Παμε να τα δωσουμε ολα για να βγουμε Τσουλου.
Όλα και κάτι παραπάνω θα δώσουμε...






Off Topic:
Το βράδυ της Τρίτης, την ώρα που έτρεχα το save έγινε διακοπή ρεύματος. Ελπίζω να επιβιώσει το save. Το πισί είναι στον γιατρό. "χτύπησε" ο σκληρός με είπε ο γιατρός και θα πρέπει να τον αλλάξω. Με ρώτησε αν θέλω 500g ή 1t και βέβαια εγω απάντησα οτι θέλω 500g, τι να το κάνω το τέρα; Περιμένω να τον φτιάξει (108 ευρώ θα με πάρει) και θα δούμε τι θα δούμε...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Κρίμα....Πραγματικά είναι ΚΡΙΜΑ να χαθεί έτσι αυτό το save. Δεν ξέρω τι σκ*τ* έκανε ο τύπος στο pcάδικο που το πήγα... Έκανε back up, μου έφαγε windows 7 και ενώ πήρε ότι είχα στα "έγγραφά μου" τα save και γενικά ΟΛΟΣ ο φάκελλος του του FM11 ΠΑΙΕ, ΧΑΘΗΚΕ.



Για την ιστορία, στα play off ο Ηρακλής κατάφερε να τερματίσει για δεύτερη συνεχόμενη σεζον ΠΡΩΤΟΣ, με περιπετιώδη τρόπο. Αρχικά κέρδισε την ΑΕΚ, ηττήθηκε με 0-2 από τον ΆΡΗ και ακολούθως κέρδισε τον Παναθηναϊκό. Τη τέταρτη αγωνιστικής κέρδισε εκ νέου την ΑΕΚ και ακολούθως μέσα στο "Κλ. Βικελίδης" με γκολ στο 88' κέρδισε με 1-3 τον ΑΡΗ, τον έπιασε στην ισοβαθμία και είχε το πάνω χέρι. ΤΡη τελευταία αγωνιστική ηττήθηκε μέσα στην έδρα του με 1-4 από τον Παναθηναϊκό, όμως ο ΑΡΗΣ που αντιμετώπιζε εκτός έδρας την ΑΕΚ και παρά το γεγονός οτι ο αντίπαλος έπαιζε με 10 παίκτες από το 14' (αποβολή Μάκου) ηττήθηκε με 1-0 από την ΕΝΩΣΗ με αποτέλεσμα να διατηρήθούμε αμφότεροι (ΑΡΗΣ και Ηρακλής) στη κορυφή και τον Γηραιό να έχει την ισοβαθμία.



Έστω και έτσι λοιπόν, η οικογένεια Μέγκωνα σας χαιρετά και σας ευχαριστεί που μπήκατε στο κόπο να την ακολουθήσετε.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Πραγματικά κρίμα. :(

respect στον Μέγκωνα και την οικογένεια του. -ypoklinomai

Και 2*respect σε σένα για το όλο σκηνικό που έστησες.



Off Topic:
Έπρεπε να δώσεις το pc σε κάνα diant/otinanai...θα κάνανε καλύτερη δουλειά
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όπως καταλαβαίνεις Ζαφ, η @@ριά που έκανα είναι διπλή... Για να μη λέω πολλά, η διακοπή ρεύματος έγινε Τρίτη βράδυ 8:00, πηγαίνω 9:30 στη συνάντηση, γίνεται ότι γίνεται και φεύγω άρον - άρον πριν πάμε να φάμε, προσπαθώ να ανοίξω το πισί μόλις μπαίνω σπίτι στις 10 παρά, βγαίνει η μπλε οθόνη και την επόμενη μέρα το πρωί, μέσα στα τρεχάματα από το σκηνικό που μας έτυχε με τη συζυγο, πηγαίνω το πισί σε έναν που φτιάχνει πισιά 100 μέτρα από το σπίτι...

Δε ξέρω αν μπορεί κάτι να γίνει έστω και την ύστατη στιγμή καθώς έχω τον παλιό σκληρό στα χέρια... :roll:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote: Δε ξέρω αν μπορεί κάτι να γίνει έστω και την ύστατη στιγμή καθώς έχω τον παλιό σκληρό στα χέρια... :roll:
Αν ο σκληρός δίσκος έχει καεί δεν γίνεται τίποτα. Έχω κάψει σκληρό και ξέρω. Κρίμα πάντως να χαθεί έτσι άδοξα το save.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κρίμας ...
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Post Reply

Return to “League one”