Coach and Marriage

Ιστορίες που αντέχουν στο χρόνο και συνεχίζουν τη πορεία τους
Post Reply
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

μπράβο στον ΆΡΗ.
αυτή είναι ομάδα.

τι έχει να πει ο κυρ Μεγκώνας για τα στημένα;


ανεβήκαμε.
πρέπει πλέον να κρατήσουμε το σερί.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να τα μας...Πάλι τα ίδια...Όχι τίποτα άλλο δεν μπορούμε να χαρούμε και την πορεία της ομάδας του Μέγκωνα...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δημητρη ψαξου!!!! Ποσο Θεουλης!!! :D

Θες κι αυτο το μηνα ενα αηττητο σερι, γιατι ακολουθει ο αγαπημενος σου Γεναρης και δεν πρεπει να χασεις επαφη με τα "ψηλα"
Form Follows Function Follows Financing
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

diant wrote:Ρε άσε τα σάπια και πάνε στην ομάδα της καρδιάς σου ...
ΙΣΩΣ και ΑΝ μου γίνει πρόταση το καλοκαίρι, ΜΠΟΡΕΙ να το σκεφτώ... :twisted:

stavros_skala wrote:κατι μου λεει οτι η πρωτια του Αρη δεν θα μεινει ασχολιαστη απο κάποιους :D δικα μας τα play-off. πέρασες αήττητος απο το Καραϊσκακη και νίκησες και ΠΑΟ
Τα δυο αποτελέσματα που προανέφερες είναι όντως σημαντικά κυρίως για τη ψυχολογία, και βέβαια ελπίζουμε αυτοί οι δυο να κερδίζουν τους υπόλοιπους για να εκμεταλλευτούμε τα αποτελέσματα που πήραμε εμείς.
GIANNIS511 wrote:Πολύ καλά τα τελευταία αποτελέσματα του Ηρακλη, αλλά και η ΑΡΙΑΝΑΡΑ βρίσκεται εκεί που της αξίζει. -foumarw
Όντως, ο ΑΡΗΣ, αυτός ο ΥΠΕΡΛΑΜΠΡΟΣ σύλλογος, έχει κάνει εξαιρετικό ξεκίνημα και βέβαια βρίσκεται εκεί που βρίσκεται λόγω του διπλού που πήρε στην έδρα μας, το οποίο το φέρω βαρέως...
andreas35 wrote:Επρεπε να κερδιζαμε την Κερκυρα κατ'αλλα ειμαστε φοβεροι!!!
Off Topic:
''Δημητρη ψαξου'' απλα θεικο :D :D :D
Ειδικά με το τρόπο που αφήσαμε δυο βαθμούς ήταν πλήγμα...
TazZ wrote:μπράβο στον ΆΡΗ. αυτή είναι ομάδα.
τι έχει να πει ο κυρ Μεγκώνας για τα στημένα;
ανεβήκαμε. πρέπει πλέον να κρατήσουμε το σερί.
Πρέπει να σταθεροποιηθούμε, να έχουν τουλάχιστον ίδιους βαθμούς στο φινάλε του πρώτο γύρου με πέρυσι. Και έναν παραπάνω να έχουμε, κέρδος θα είναι.

DrGonzo wrote:Να τα μας...Πάλι τα ίδια...Όχι τίποτα άλλο δεν μπορούμε να χαρούμε και την πορεία της ομάδας του Μέγκωνα...

Μα, εγω φταίω που πάει η διοίκηση του ΠΑΟΚεως και κάνει απίθανες προπονητικές επιλογές; Θα μου το χρεώσεις κι' αυτό;

theotses wrote:Δημητρη ψαξου!!!! Ποσο Θεουλης!!! :D
Θες κι αυτο το μηνα ενα αηττητο σερι, γιατι ακολουθει ο αγαπημενος σου Γεναρης και δεν πρεπει να χασεις επαφη με τα "ψηλα"
Ακριβώς αυτό σκέφτομαι. Πρέπει να λειτουργήσω οσάν τα μερμήγκια, να μαζέψω βαθμούς τώρα διότι τον Γενάρη σφίγγουν τα λάχανα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ θετικά τα αποτελέσματα!!!

Τώρα άμα ανακάμψεις και την αντίσταση της Αστεράρας θα σημαίνει πως είσαι σε εξαιρετική φόρμα :P . Γούστο πάντως θα είχε να γινόταν και ο Δημητράκης προπονητής και να αναλάμβανε τον Π.Α.Ο.Κ.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:


Off Topic:
Όπως συνηθίζεται πλέον, στα μέσα της σεζόν, περνάμε σε αγωνιστική δράση αλλά και στον έλεγχο των παικτών

Spoiler: show
Ηρακλής| Δεκέμβριος 2013| Αποτελέσματα

Δε νομίζω να υπήρχε άλλη φορά που να κάναμε το ΑΠΟΛΥΤΟ σε ένα μήνα στη Super League και όμως αυτό ήρθε τη καλύτερη δυνατή στιγμή, λίγο πριν τον Ιανουάριο.
Ένα παστέλι του Σλοβένου killer με αντίπαλο τον Πανθραξ ήταν αρκετό, ενώ ακολούθως βρεθήκαμε στη Τρίπολη. Με είχε πειράξει το διπλό που έβγαλαν οι άτιμοι στο Καυτανζόγλειο στο δεύτερο γύρο τη περσινή σεζόν, βρήκαμε την άμυνά τους τρύπια και του δώσαμε και κατάλαβε!
Η πλάκα είναι οτι μεσοβσόμαδα πήγε στη Τρίπολη ο Ολυμπιακός και κέρδισε με 2-6 και φοβήθηκα μήπως αυτοί το πάρουν προσωπικά και σκιστούν με εμάς αλλα τελικά μόνο τόσο μπορούν τόσο κάνουν.
Και πάμε στη Τούμπα, απ' όπου περάσαμε ΘΡΑΜΒΕΥΤΙΚΑ με το αγαπημένο μας σκορ αλλα με διαφορετικό τρόπο. Κάναμε γρήγορα το 0-2, με τον Μουσλίμοβιτς να μη πανηγυρίζει αλλά να το κάνουμε όλοι εμείς αντ' αυτού και τον Μπούτσος να σκοράρει ως "απάντηση" στη περσινή αποβολή. Ο ΠΑΟΚ μειώσε αλλά περάν αυτού ουδέν.

Image

Super League 2013 - 2014 | Βαθμολογία

Image


Ηρακλής| Ιανουάριος 2014| Προσεχείς Αγώνες

Image



Πάμε τώρα να κάνουμε το καθιερωμένο μας review στην ομάδα και το πως φτάσαμε στον Ιανουάριο, αν και το θέμα μου θα έπρεπε να είναι πως θα ξεμπλέξω από τον μήνα που έρχεται διότι "βρώμα η δουλειά" που έλεγε και ο Λεζές στο "The Κόπανοι"...


Image

Να ξεκινήσω την αναφορά μου με τον Γουτζελά και τις τέσσερις καλές εμφανίσεις που έκανε όταν τραυματίστηκε ο Μπλάζιτς. Απέδειξε οτι δίκαια είναι εδώ και οτι δίκαια απορρίπτω τις προτάσεις που μου έχουν γίνει για εκείνον.

Image

Νομίζω οτι απο τον αριθμό εμφανίσεων φαίνεται ξεκάθαρα ποια είναι η βασική μου τετράδα. κανονική βαβέλ...Αιγύπτιος δεξιά, Λευκορώσος - Γάλλος το κεντρικό δίδυμο και στα αριστερά ο μοναδικός "ενδεκαδάτος" Έλληνας. Μια χαρά τα πάνε τα παιδιά αμυντικά, είμαστε καλύτεροι σε σχέση με πέρυσι ανασταλτικά αλλα δεν έχουμε την ίδια ευκολία σκοραρίσματος στις στημένες φάσεις. Ας πουμε οτι όσον αφορά τα γκολ που πετυχαίνουμε με τους αμυντικούς, γίναμε πιο "ρεαλιστικοί"....

Image

Εδώ όπως φαίνεται από τους αριθμούς, αμφιταλαντεύτηκα μέχρι να βρω τη βασική τετράδα. Ο Ατανάσοφ δε βγαίνει από την ενδεκάδα ως dmc ως mc πρωτες επιλογές είναι ο Μπούστος με τον Μάτουστζουκ και ως amc ξεκίνησα με βασικό τον Γκαρσία αλλα τώρα ο Στάνκοβιτς με σερί καλών εμφανίσεων έχει καθιερωθεί. Εξαιρετική δουλειά κάνουν και οι τέσσερις, ειδικά στο θέμα της πίεσης. Ο Ηλιάδης δίνει πολλές ανάσες. Είναι κρίσιμος ο ρόλος του διότι μπαίνει στο 60-65 και αν εκεί επέλθει η αποσταθεροποίηση, τη κάτσαμε τη βάρκα...

Image

Ο έρωτας περνάει με έρωτα, και ο Σλοβένος που τον βρήκαμε στα αζήτητα της Άσκολι, ο Βελίκονζα...δέρνει κιόλας. Αυτή τη φορά όσοι έχουν παίξει έχουν σκοράρει. Ο Κοϊτά δεν έχει πάρει ευκαιρίες ενώ ο Σάνι Εμμάνουελ έμεινε εκτός λόγω διαβατηρίου.









Σ' αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ τους παίκτες του Ηρακλή για το βραβείο που παρέλαβα από την ομοσπονδία. Μεγάλη έκπληξη, μεγάλη τιμή, μεγάλη χαρά. Το αξίζουνε τα παιδιά, διότι εκείνοι με έκαναν μάγκα. Εγώ μπορεί να φωνάζω αλλά αν εκείνοι δεν το εκτελούν τότε δε γίνεται τίποτα.

Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος Μέγκωνα!
Αλλά νομίζω ότι ήρθε η ώρα να πάρεις κι έναν τίτλο.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταπληκτικός Δεκέμβριος.
Προσοχή τώρα εν όψει Ιανουαρίου.
Ωραίος και για το βραβείο.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγα τον ανταγωνισμό ...
-glwssa

:D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο Δημήτρης σταματά το "σερφάρισμα" στις αγαπημένες του ιστοσελίδες για να μεταφέρει την είδηση που μόλις είδε στο πατέρα του...



[Γ] Έλα...

[Δ] Έλα, τι λέει;

[Γ] Καλά...Έγινε κάτι;

[Δ] Ναι...Δε μου λες...Έχει κάτι μαζί του; Δεύτερη φορά πας και τον κερδίζεις και τον διώχνουν;

[Γ] Ποιον;

[Δ] Τι ποιον ρε μπαμπά; Τον vandereycken...Τι σου 'χει κάνει ο άνθρωπος μου λες;

[Γ] Τι να μου 'χει κάνει μωρέ; Τίποτα...Εγώ φταίω;

[Δ] Εγώ; Δεύτερη συνεχόμενη φορά τον απολύουν μετά από ήττα από τον Ηρακλή...

[Γ] Ναι, ήταν αήττητος 145 παιχνίδια μέχρι τώρα και επειδή έχασε από εμένα τον έδιωξαν... Άσε ρε Δημήτρη...

[Δ] Βασικά αυτό πήρα να σου πω, γιατί τώρα το είδα και είπα να κάνω λόγο πλάκα μωρέ...

[Γ] Ωραία...Μου έδωσες εσύ είδηση, να σου δώσω εγώ τώρα; Αλλά τσιμουδιά σε κανέναν, ναι;

[Δ] Ώπα..Λέγε...Διψάω για τέτοια το ξες και ποτέ δε τα λέω πουθενά...

[Γ] Το ήξερα οτι τον έδιωξαν...Με πήραν και μου έκαναν πρόταση...

[Δ] Πότε; Πόσα δίνουν;

[Γ] Τσιμουδιά ε; Στο ξαναλέω...

[Δ] Εεεεεε τώρα....Λέγε...

[Γ] Τα ίδια με τον Ηρακλή μου δίνουν...

[Δ] Και τι απάντησες;

[Γ] Τώρα σοβαρά το ρωτάς;

[Δ] Όχι είπε, ε;

[Γ] Χαζός είσαι; Υπάρχει στη θέση μου κάποιος που θα έλεγε "ναι";

[Δ] Μπα, δύσκολα, αλλά είπα μήπως...

[Γ] Ο πρόεδρος μου είπε οτι θα βγάλει ανακοίνωση...Τυπικοί ήταν πάντως, επικοινώνησαν πρώτα με τους δικούς μας. Τουλάχιστον σ' αυτό ξηγήθηκαν...

[Δ] Δηλαδή πήραν στην ομάδα και τους είπαν οτι θα σε κάνουν πρόταση;

[Γ] Ναι....Και οι δικοί μας τους είπαν κιόλας "τζάμπα τη κάνετε αλλά αμα επιμένετε...."








Spoiler: show
Ηρακλής| Ιανουάριο 2014| Αποτελέσματα


Και όμως, ο μήνας που φοβάμαι περισσότερο απ' όλους κύλισε σχεδόν τέλεια. Φτου να μη μας ματιάσω αλλά αυτή τη φορά πιστεύω οτι θα πρέπει πλέον να βάλουμε στόχο τη πρώτη τριάδα και όχι τη πεντάδα και πιστεύω πως είναι εφικτός στόχος...

Ξεκινάμε με το παιχνίδι μέσα στη Λάρισα εκεί όπου περνάμε νικηφόρα και μάλιστα με χαρακτηριστική άνεση. Μια ημέρα μετά ο vandereycken χάνει τη θέση το, όπως συνέβη πέρυσι όταν ήταν στον Άρη και απομακρύνθηκε μετά την ήττα από τον Ηρακλή...

Image


Το οτι απάντησα αρνητικά νομίζω εξυπακούεται... Ακολούθησε το παιχνίδι κυπέλλου με αντίπαλο τον Ιωνικό στο οποίο για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα ο Σλοβένος άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη - πρόκριση. Τα δεδομένα άλλαξαν, καθώς είχα υπολογίσει λάθος οτι επόμενός μας αντίπαλος θα είναι ο ΠΑΟΚ. Υποδεχόμαστε τον Ατρόμητο και μετά λογικά τον Ολυμπιακό σε διπλούς ημιτελικούς. Μακάρι να φτάσουμε ως εκεί και τότε, όσα έρθουν και όσα πάνε με τον Ολυμπιακό που έχει σερί 10 νικών...

Image


Και πάμε στη Καβάλα εκεί όπου δε μπαίνει με τίποτα η μπαλίτσα στο πλεκτό. Όχι πως κάναμε πολλές φάσεις ή κανένα ωχ αμαν παιχνίδι αλλά ήμασταν καλύτεροι βρε αδερφέ και πίστευα οτι θα το πάρουμε το ματσάκι. Τζίφος τελικά... Και έρχεται το παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη...


Προηγούμαστε 0-2 στο 9' και λέω "αυτό ήταν"...Πηγαίνω πιο πίσω τη καρέκλα, κάθομαι σταυροπόδι και είμαι έτοιμος να απολαύσω την άμυνα - παιδική χαρά του Πανιωνίου σε νέες περιπέτειες. Στο 28' ο Μπούστος αποβάλλεται και στοι 29' ο Πανιώνιος μειώνει σε 1-2... Τα παίρνω και είμαι έτοιμος να ξεβολευτώ...Να αφήσω τα σταυροπόδια και τις απολαύσεις και να ατσαλωθώ... "Άραξε, εγω είμαι εδώ"...Ρε τον Σλοβένο...1-3 στο 32', 1-4 στο 38'...Τι να πεις γι΄ αυτό το παιδί....Τι να πεις...


Φορτσάτοι επιστρέφουμε στην έδρα μας για να αντιμετωπίσουμε την Ξάνθη σε ένα ιδιαίτερο ματς για μένα καθώς ήταν το 100στο μου ως προπονητής του Ηρακλή, και αυτό είναι ένας έξτρα λόγος να θέλουμε τη νίκη...

Image
Image



Και τη πετύχαμε με τον πλέον εμφατικό τρόπο και χωρίς να "μιλήσει" ο Σλοβένος...Έξι τεμάχια εκ των οποίων τα δυο αυτογκολ...Μας αγχώσανε αρχικά διότι προηγηθήκαμε 1-0 και 2-1 και μας ισοφάρισαν, όμως πήγαμε στο ημίχρονο με σκορ 4-2 καθώς η άμυνά τους ήταν "eye to man" ....

Image

Super League 2013 - 2014 | Βαθμολογία

Image


Ηρακλής| Φεβρουάριος 2014| Προσεχείς Αγώνες

Image


Τρια ματς - φωτιά στη σειρά. Υποδεχόμαστε την ΑΕΚ στο καπάκι έρχεται ο Ατρόμητος για τον προημιτελικό και πριν πάρουμε ανάσα πάμε στον Άρη... Μισή σεζόν είναι αυτά τα ματς. Βασικά με καίει ο Ατρόμητος, θέλω να πάμε ημιτελικό....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλα εκανες και αρνηθηκες την Λαρισα, η ομαδα παντως εχει φορμαριστει τρελα το τελευταιο 2μηνο αλλα παλι χασαμε 2 βαθμους απο κει που δν επρεπε :(
User avatar
elafra taxiarhia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 719
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:08 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli I RENDIMENTI DEL SUD..
Αγαπημένη Ομάδα: Απολλων Σμυρνης
Status: Η ζα κοβεται μες στην Ιθακη ο Απολλων και το FM ομως πουθενα......
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε Τσακ ορμα να παρεις ενα τιτλο να χαρουνε οι γριες που υποφερουν αδικα τις τελευταιες μερες.
VAMOS TSAK :!: :!: :!:
ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΑΓΙΚΗ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ....
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΜΠΕΙ?????
A ΕΘΝΙΚΗ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.....
13 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΛΙ ΞΕΚΙΝΑ....
ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Image
Image
Image
Image
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

συνεχίζουμε το σερί.

να ρωτήσω.
αν κάνει πρόταση ο ΠΑΟΚ, θα πας;
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

andreas35 wrote:Καλα εκανες και αρνηθηκες την Λαρισα, η ομαδα παντως εχει φορμαριστει τρελα το τελευταιο 2μηνο αλλα παλι χασαμε 2 βαθμους απο κει που δν επρεπε :(

Με χάλασε πιο πολύ από άποψη σερί, διότι για τρίτλο δε πάμε, απλά θέλω φέτος να είμαι στη τριάδα...
elafra taxiarhia wrote:Αντε Τσακ ορμα να παρεις ενα τιτλο να χαρουνε οι γριες που υποφερουν αδικα τις τελευταιες μερες. VAMOS TSAK :!: :!: :!:

Πάμε να περάσουμε τον Ατρόμητο και μετα με Ολυμπιακό βάζουμε τα δυνατά μας και ορμάμε...

TazZ wrote:συνεχίζουμε το σερί. να ρωτήσω. αν κάνει πρόταση ο ΠΑΟΚ, θα πας;
Όχι. Θα ήταν το λιγότερο ηλίθιο να αφήσω τον Ηρακλή με τέτοιο τρόπο, ειδικά για τη συγκεκριμένη ομάδα. Αν ποτέ φύγω από τον Ηρακλή θέλω να το κάνω με τέτοιο τρόπο ώστε ποτέ και κανείς να μη πει "Κούρκος ήταν μωρέ, τι περιμένεις;" κατάλαβες;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η Λία πηγαίνει στο σπίτι του Δημήτρη....



[Λ] Ρε κ*λόφαρδε, πως στο διάνατο τη βρήκες αυτή τη γκαρσονιέρα;

[Δ] Καλά, ότι και να πεις, δίκιο έχεις. Κ*λοφαρδία απο τις λίγες...

[Λ] Σε εφημερίδα; Σε μεσίτη δε πήγες είπε η μαμά...Πως;

[Δ] Πως του ήρθε του Θωμά να μου πει να πάμε Υφανέτ να δούμε κάτι ταινίες ξέρω 'γω και τέτοια...

[Λ] Υφανέτ; Πάει ο Θωμάς Υφανέτ;

[Δ] Πάει, πάει, πως δε πάει; Απλά πάει μόνος του, ούτε η δικιά του τον ακολουθά. Και τελικά μας έψησε να πάμε να δούμε δυο ταινίες...

[Λ] Τι ταινίες;

[Δ] Τον άρχοντας τον δακτυλιδιών...Τι ταινίες θα έπαιζε μωρέ η Υφανέτ; Αργεντίνικο κινηματογράφο, δυο ταινίες αφιέρωμα στη κρίση...Νταξ. του 'κανα τη χάρη και πήγαμε....

[Λ] Και τι; Βρήκατε άτομο που νοίκαζε γκαρσονιέρα;

[Δ] Συζητάμε με το Δημήτρη και του λέω "ρε βρόντακα, εγω ψάχνω μια τρούπα εκεί να τρουπώσω, να 40-50 τετραγωνικά" και του έλεγα για τη μαμά που με λέει να έχει αέριο και να μην είναι ισόγειο...Και πως περνάμε απο τη στάση στη Πανφάν, έχει εκεί ένα χαρτί "ενοικιάζεται γκαρσονιέρα 44 τ.μ. αέριο, a/c για το καλοκαίρι, μεγάλο ανσανσέρ, ντουλάπα, τρίτος όροφος 290 Ευρώ" και έχει μείνει μόνο ένα χαρτάκι απο τα δέκα που είχε για το τηλέφωνο... Εντωμεταξύ το χαρτί φαινόταν παλιό και λέω στο Θώμα "@@, νοικιασμένο θα είναι τώρα" και μου λέει τα γνωστά "πάρε βρε βλαχάκο, τι έχεις να χάσεις" και πήρα... Και βουαλά...My Kingdim...Ξες, από το Kingdom και το dim

[Λ]Εσύ θα έπρεπε να είσαι σα το Ψινάκη...Μαύρος όλο το χρόνο...

[Δ] Γιατί;

[Λ] Από τη ***** που σε δέρνει....Ρε τσιγκούνη...μεταχειρισμένο ψυγείο και κουζίνα πήγες και πήρες; Σε είπε ο μπαμπάς οτι θα τα πληρώσει αυτός...

[Δ] Ε, αυτός τα πλήρωσε...75 Ευρώ και τα δυο μαζί...Σ' αυτό ήξερα που να ψάξω.... Εστίες και λέσχη...1500 χαρτάκια απο φοιτητές που δίνουν, και τι δε δίνουν....

[Λ] Και τα εμπιστεύτηκες ρε;

[Δ] Απο γκόμενα τα πήρα ρε, χαζή είσαι;Η τύπισσα είχε κρατήσει ως και τις οδηγίες χρήσης μέσα στο σακουλάκι τους...







Spoiler: show
Ηρακλής| Φεβρουάριος 2014| Αποτελέσματα



Καλύτερα γινόταν; Σίγουρα, αλλά είμαστε δεύτεροι στο πρωτάθλημα και στα ημιτελικά του κυπέλλου. Τι άλλο να ζητήσω; Να τα πάμε καλύτερα...

Κερδίζουμε τον Πιερικό με τα 1000 ζόρια...Μη βλέπετε το σκορ, το 0-1 το κάναμε στο 86'... Υποδεχόμαστε την ΑΕΚ και το παιχνίδι ξεκινά με δώρο από τον Κατσαικά, που κάνει απο εκείνα τα γνωστά ηλίθια πέναλτι και παίρνουμε κεφάλι στο σκορ...Και όπως το πήραμε το δώρο, έτσι το κάναμε στο 79', 1-1 και ψιλομουδιαμσένοι...

Μένουμε Καυτανζόγλειο και με γκολ στο 88' προκρινόμαστε στον ημιτελικό του κυπέλλου. Άγχος, χαμένες ευκαιρίες με τον Σλοβένο να χρειάζεται ευθυγράμμιση...

Και πηγαίνουμε στο "Κλεάνθης Βικελίδης"...ΔΙΨΑΩ για νίκη, τη θέλω κολασμένα, θέλω να τους πατήσω ...Και με παίζουν, μας έχουν κάνει γιογιο, κάνουν 1-0 στο 18' και χάνουν άλλες 2-3-4 ευκαιρίες και δε ξέρω που να κρυφτώ....Και φτάνουμε στο 83' και απο τα δεξιά ο Μορέτι τρέχει, τρέχει, τρέχει, τρέχει και βγάζει τη ξυραφιά στον Σλοβένο, ε από τα δυο μέτρα δε μπορούσε να αστοχήσει...ΓΚΟΛ και ένας βαθμός δικός μου...


Ο Σλοβένος βρήκε το δρόμο του, ο Ατρόμητος έφυγε πάλι ηττημένος από το Καυτανζόγλειο και φτάσαμε, έστω και με τριπλή ισοβαθμία στη δεύτερη θέση...Τη δεδομένη στιγμή στη τριπλή ισοβαθμία έχουμε καλύτερη επίθεση, καλύτερη άμυνα και περισσότερους βαθμούς στους μεταξύ μας αγώνες....



Image

Super League 2013 - 2014 | Βαθμολογία

Image


Ηρακλής| Μάρτιος 2014| Προσεχείς Αγώνες

Image



Παίζουμε με Παναιτωλικό και Κέρκυρα και μετά κάνουμε τον σταυρό μας διότι έχουμε Παναθηναϊκό εκτός και τρεις αγώνες με Ολυμπιακό, έναν για το πρωτάθλημα και τους δυο ημιτελικούς....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “League one”