Επιστροφή στα πέτρινα χρόνια;

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Συνέχεια της ιστορίας...

Μετά το θρίαμβο ενάντια στην ΟΒ ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Δόξα Δράμας για το Κύπελλο. Ο Καρατζάς θέλει να κάνει ροτέισον γιατί μετά έρχεται ο αγώνας με τον Παναθηναϊκό αλλά το αποφεύγει. Κάνει ένα πολύ μικρό. Αλλά για ένα ακόμα παιχνίδι ο Ολυμπιακός απογοητεύει. Πάλι πάει τους οπαδούς του στο κρύο με την εμφάνιση που κάνει. Οι συνθέσεις:

Image

Και το σκορ:

Image

Άλλη μια κάκιστη εμφάνιση για τον Ολυμπιακό που χρειάζεται την παράταση για να αποκλείσει μια ομάδα πολύ κατώτερή του. Ο Καρατζάς είναι προβληματισμένος και αναρωτιέται γιατί πρέπει να επιστρετεύει τον Τοροσίδη σαν δεξί χαφ για να κερδίσει τη Δόξα Δράμας. Τα ψέλνει για ακόμη μια φορά στους παίκτες του την επόμενη μέρα στου Ρέντη. Ξέρει πολύ καλά πως το ντέρμπυ με τον Παναθηναϊκό πλησιάζει και πως με τέτοια εμφάνιση ο Ολυμπιακός δεν έχει καμία ελπίδα. "Είσασταν απαράδεκτοι!!! Είναι δυνατόν να θέλουμε παράταση για να αποκλείσουμε τη Δόξα Δράμας;;; Είναι δυνατόν να είμαστε πίσω στο σκόρ μέχρι το 78;;; Είναι δυνατόν να μην αλλάζω πολλά πράγματα και οι καλύτεροι μας παίκτες να είναι ο Διαμαντάκος που έπαιζε πρώτη φορά, ο Τοροσίδης που έπαιξε δεξί χαφ και ο Ανάκογλου που ακόμα προσαρμόζεται στην ομάδα;;; Συνέλθετε όσο είναι καιρός γιατί πλησιάζει ο Παναθηναϊκός!!! Θα διασυρθείτε έτσι όπως πάτε!!!" είπε χαρακτηριστικά στους παίκτες του και τους έβαλε μισή ώρα παραπάνω τρέξιμο για τιμωρία.

Η ώρα του ντέρμπυ πλησίαζε και ο Καρατζάς δεν είχε ύπνο... Η Βιολέτα(open relationship του Καρατζά) ήθελε να τον καλμάρει κάνοντας του τα γνωστά της κόλπα...
Β: Γουτσουνάκι μου τι έχεις;;;
K: Τι να έχω ρε Βιολέτα; Πλησιάζει ο Παναθηναϊκός...
Β: Θες να σε κάνω να ξεχάσεις τον Παναθηναϊκό και όλες αυτές τις αηδίες;;;
K: Δε γίνεται ο Παναθηναϊκός είναι ήδη μπροστά 5 πόντους και τα στουρνάρια μου δεν τραβάνε με τίποτα... Αν χάσω το ντέρμπυ όλοι θα στραφούν εναντίον μου...
Β: Δεν καταλαβαίνω τίποτα από αυτά που μου λες αλλά έχεις δίκιο. Θες να δεις τα καινούργια μου στρινγκάκια τώρα;;;
Κ: Δε μας χ...ζ...ς εσύ και τα στρινγκάκια σου;;; Ουφφφ!!!

Έτσι ο Καρατζάς έμεινε άυπνος όλο το βράδυ λόγω του Παναθηναϊκού ενώ η Βιολέτα κοιμήθηκε στον καναπέ και χάρηκε μόνη της τα στρινγκάκιά της... Η ώρα του ντέρμπυ είχε έρθει και ο Καρατζάς είχε πάρει τις αποφάσεις του... Θα έβαζε τον Τοροσίδη στα χαφ!!! Έτσι κατέβασε την εξής 11αδα...

Image

Το σκορ όμως δεν τον δικαίωσε... -titanikos

Image

Αν και καλύτερος δεν μπόρεσε να επιβληθεί και πληρώνοντας κάποιες αδράνειες έχασε το ντέρμπυ και την επαφή του με την κορυφή... Πλέον ήταν 10ος(με ένα παιχνίδι λιγότερο) και όλοι έβραζαν. Ακόμα και ο Μαρινάκης πήρε τηλέφωνο για να τα ψάλει.
Μ: Αν συνεχίσεις έτσι νύχτα θα φύγεις... Ανάθεμα τις χάρες στο Σωκράτη!!!
Κ: Πρόεδρε θα βελτιωθεί η ομάδα. Στο εγγυώμαι.
Μ: Δεν θέλω να βελτιωθεί... Θέλω να βελτιωθεί ΑΜΕΣΑΑΑΑ!!! Άι σιχτήρ με σας που έμπλεξα!!! Καλά πέρναγα με τα καράβια μου και το φαΐ μου!!! Δεν πέθανα από αυτό και θα με πεθάνετε εσείς;;; Ε όχι!!! Θα σας πάρει και θα σας σηκώσει ΟΛΟΥΣ!!!! Το νου σας!!!!
Κ: Ό,τι πεις πρόεδρε...

Επόμενο παιχνίδι αυτό με την ΟΒ στη Δανία... Εκεί η ομάδα ήταν πιο χαλαρή. Με νίκη προκρινόταν από το 4ο παιχνίδι στην επόμενη φάση. Οι συνθέσεις...

Image

Και το σκορ...

Image

Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για να καθαρίσει η πρόκριση, αλλά ο Ολυμπιακός παραμένει 1ος στον όμιλό του. Βέβαια η Στουτγκάρδη πλησιάζει στον 1 πόντο. Επόμενος αγώνας αυτός με τον Πανιώνιο. Οι ερυθρόλευκοι παίζουν με την πλάτη στον τοίχο. Πολλοί οπαδοί έχουν πάει να αποδοκιμάσουν και να ζητήσουν την αποπομπή του Καρατζά από την ομάδα. Όμως αυτή μπορεί να καθυστερήσει και λίγο ακόμα... Οι συνθέσεις...

Image

Και το τελικό σκορ:

Image

Παρά την καλή εμφάνιση όμως ο κόσμος δεν πείθεται. Και συνεχίζει να φωνάζει κατά του προπονητή...

TO BE CONTINUED...
I LOVE THIS SITE!!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tα αποτελεσματα που εφερες δεν ηταν και τοσο καλα !!!
Rest in Pace MARIO !!!
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε καλή συνέχεια με τον θρύλο της καρδιάς μας :!:

Έχουμε αδελφικές ιστορίες, ρίξε μια ματιά στη δικιά μου και θα καταλάβεις τι εννοώ :!: :wink:
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μας πόνεσε η ήττα απο τον μισητο πάο αλλά πιστεύω ότι μπορείς να ανακάμψεις.Πότε έχουμε την συνέχεια;
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση της ιστορίας, αλλά έχω λίγο φορτωμένο πρόγραμμα τελευταία... Θα προσπαθήσω να ανεβάσω τη συνέχεια σήμερα το απόγευμα...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρε το χρόνο σου φίλε μου.. Να ανεβάσεις και βαθμολογία..
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Βαθμολογία δεν μπορώ να ανεβάσω γιατί έχει προχωρήσει αρκετά το save. Εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να βλέπεις ποια ήταν η βαθμολογία τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Πάντως μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό έμεινα 8 πόντους πίσω και άρχισαν να τους ζώνουν όλους τα φίδια.
I LOVE THIS SITE!!!
The_Phenom
Rotation
Rotation
Posts: 1173
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίοι διάλογοι! Και δεν έπρεπε να φερθείς έτσι στη Βιολέτα, η κοπέλα για σένα το έκανε :wink:

Περιμένουμε τη συνέχεια...
Image
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

The_Phenom wrote:Ωραίοι διάλογοι! Και δεν έπρεπε να φερθείς έτσι στη Βιολέτα, η κοπέλα για σένα το έκανε :wink:

Περιμένουμε τη συνέχεια...
Ο coach ήταν πολύ μπερμπάντης στα καλά του. Αλλά με τα σαπάκια που έμπλεξε είχε χάσει όλο του το κέφι. Έτσι είχε την Βιολέτα απλά για να ξεδίνει όποτε ήθελε. Εκείνη όμως είχε απαιτήσεις. Που πας ρε κοπελιά; Άραξε... Εδώ έχουμε ντέρμπυ με σένα θα ασχολούμαστε; :P
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Συνέχεια στην ιστορία μας... Επόμενο ματς αυτό με τον Άρη ο οποίος είναι πολύ δυνατός και είναι κοντά στον Παναθηναϊκό στην κορυφή(βαθμολογία δυστυχώς δεν έχω, αν ξέρει κάποιος τρόπο να δω τις βαθμολογίες όπως ήταν στις τότε αγωνιστικές ας ενημερώσει γιατί όντως λείπει κάτι χωρίς βαθμολογία). Ο Καρατζάς ήταν πολυ φορτωμένος. Ήξερε ότι έπρε να πάρει όπως και δήποτε το συγκεκριμένο παιχνίδι. Στα αποδυτήρια o διάλογος ήταν ο εξής:
K: Λοιπόν μάγκες τα ψέμματα και τα αστεία τελείωσαν! Ήρθε η ώρα να δείξετε τι αξίζετε! Δε μας παίρνει για άλλη γκέλα. Σας θέλω να τα δώσετε όλα! Θέλω να εμφανίσετε το πρόσωπο που έχετε στην Ευρώπη. Πρέπει να σταματήσει επιτέλους αυτό το κρύο ζέστη. Πρέπει να σταθεροποιήσετε την απόδοση σας. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση!!! Επέλεξα σήμερα ένα πολύ επιθετικό σχήμα για να μην αφήσουμε τον αντίπαλο να πάρει ανάσα... Μπείτε μέσα και φάτε λαμαρίνες!!! Γερααααα!!!

Εκείνη την ώρα πετάγεται ο Χολέμπας...
Χ: Κόουτς;
K: Λέγε Χοθέ...
Χ: Επειδή μπερδεύτικα λίγο... Τι σύστημα παίζουμε;
K: Ρε Χοθέ 50 φορές τα εξήγησα τι διάολο δεν καταλαβαίνεις; 4-4-2 είπα θα παίξουμε!!!
Χ: Ναι αλλά αν είναι και ο Έμερσον στην 11αδα εγώ που παίζω;
K: Τερματοφύλακας!!! Ρε ζώον πόσο στουρνάρι είσαι;;; Μπροστά από τον Έμερσον θα παίξεις!!! Όλη την εβδομάδα χαμπάρι δεν πήρες στην προπόνηση;;;
X: Εντάξει κόουτς μη φωνάζεις τα θυμήθηκα όλα. Άνθρωπος είμαι κι εγώ.
K: Θα σου λεγα τι είσαι αλλά έχε χάρη που πρέπει να πάτε στη φυσούνα. Σύνελθε γιατί θα πάρεις πόδι. Και ξέρεις τι καλό δεξί είχα παλιά ε;

Έτσι λοιπόν ήρθε η ώρα του παιχνιδιού. Οι συνθέσεις ήταν οι εξής:

Image

To τελικό σκορ όμως...

Image

Φωνή λαού, οργή Θεού, λένε και όντως έτσι είναι. Ο κόσμος γιούχαρε έντονα την ομάδα ενώ το σύνθημα: "Εεεοοο αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό" δονούσε την ατμόσφαιρα. Ο Καρατζάς σκασμένος τα είχε με το Μανιάτη για την κόκκινη κάρτα.

K: Μανιάτης από πότε την είδες τόσο βαρύμαγκας και πας και κάνεις τσαμπουκάδες στους αντιπάλους σου;
M: Ε κόουτς έχεις δίκιο παραφέρθηκα εκεί με τον Τσεσνάουσκις. Σε όλο το ματς με έβριζε και στο τέλος μου έχωσε και γονατιά ύπουλη από πίσω. Ε δεν άντεξα άλλο θόλωσα.
K: Πάρε πρόστιμο 2 εβδομάδων λοιπόν για να σου φύγει η θολούρα.

Ο Καρατζάς ήταν σε πραγματικά δεινή θέση. Ήθελε να βγει για να αποφορτιστεί από την μεγάλη ένταση. Παίρνει τον φίλο του τον Αναξίμανδρο τηλέφωνο:
A: Που είσαι ρε χαμένε; Τι λέει την προλαβαίνεις την επόμενη αγωνιστική ή τελειώσαν τα ψωμιά σου;
K: Ρε κόψε την πλάκα τα πράγματα είναι σοβαρά και είμαι χάλια. Θέλω να βγούμε να πιούμε.
Α: Ωχ πάλι εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα. Ούτε η Βιολέτα δεν μπορεί να με σώσει πλέον. Τι να σε κάνω; A friend in need is a friend indeed. Οπότε φύγαμε. Για που είμαστε;
K: Για Πλούταρχο λέω. Το'χεις;
A: Ρε σύνελθε!!! Εσύ δεν μπορείς να τον ακούσεις λεπτό τον κλαψομ...η!!! Εξάλλου τι θα πουν ο Τζιμάκος ο Μόρισον, ο Τζιμάκος ο Χέντριξ, Ο Γιαννάκης ο Λένον αν σε δουν να ξεπέφτεις τόσο χαμηλά;
K: Ρε δε με νοιάζει αυτή τη στιγμή. Ο Πλούταρχος είναι το ιδανικό μέρος για την περίπτωσή μου.
Α: Πω ρε φίλε πίκρα! Ούτε όταν σε παράτησε η Σούλα δεν έκανες έτσι!!! Τελικά όντως τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά. Άντε πάμε να την κόψουμε τη φλέβα μας!!!

Έτσι λοιπόν ο Καρατζάς έπνιξε τον πόνο του στον Πλούταρχο και στο ουίσκι. Την άλλη μέρα όμως το πρωί ξύπνησε αποφασισμένος να ανατρέψει τα πράγματα όσο αυτά μπορούσαν να ανατραπούν. Επόμενο παιχνίδι ήταν στην Κρήτη με τον Εργοτέλη. Από εκεί σκόπευε να αρχίσει ένα σερί και να μην σταματήσει ποτέ. Έτσι στις προπονήσεις τους είχε όλους στην τσίτα. Τελείωσαν τα χάδια και τα νταντέματα. Αυτό μεταδόθηκε και στους παίκτες που άρχισαν να τα δίνουν όλα στην προπόνηση. Και ήρθε η ώρα του αγώνα.

Οι συνθέσεις:
Image

Και το σκορ...

Image

Μια καλή νίκη με μόνο κακό τις πολλές κάρτες. Αλλά αφού όλη την εβδομάδα τους τσίτωσε στην προπόνηση, ήταν και τσιτωμένοι στον αγώνα. Αλλά αυτό ήθελε να βγάλει κιόλας. Τον τσαμπουκά. Επόμενο ματς αυτό με τον ΠΑΟΚ. Αυτό το ντέρμπυ έπρεπε να το πάρει. Δε χωρούσε άλλη γκέλα. Έτσι πάλι είχε στην τσίτα τους πάικτες του.

Οι συνθέσεις:

Image

Και το αποτέλεσμα...

Image

Μονόλογος του Ολυμπιακού σε όλο το παιχνίδι, αλλά πολύ φτωχό σκορ. Χρυσή αλλαγή ο σκόρερ Μιραλάς. Τα πράγματα είχαν αρχίσει να πηγαίνουν καλύτερα, όμως την επόμενη αγωνιστική είχε ντέρμπυ με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Ο Καρατζάς συνέχισε να τσιτώνει τους παίκτες έτσι ώστε να μην χαλαρώσουν. Αυτό όμως κάποια στιγμή θα του γύρναγε μπούμερανγκ. Οι συνθέσεις:

Image

Και το σκορ...

Image

Άλλη μια άδικη ήττα, με πολλές χαμένες ευκαιρίες για τον Ολυμπιακό και με μοιραίο παίκτη το Νεκουνάμ που ξαναπήρε κόκκινη κάρτα. Αυτό έφερε στο αμήν τον Καρατζά που είχε τετ α τετ μαζί του.

K: Τι θα γίνει με την πάρτη σου;
N: Tι εννοείς κόουτς;
K: Μη μου κάνεις τον ανήξερο!!! Έχεις σπάσει όλα τα ρεκόρ στα πρόστιμα!!! Τζάμπα θα μας έρθεις σε λίγο με τόσες κόκκινες και πρόστιμα που τρως.
Ν: Έχεις δίκιο κόουτς.
Κ: Το ξέρω ότι έχω δίκιο αλλά εσύ κρεμάς την ομάδα συνεχώς! Έχεις καταλάβει που έχεις έρθει; Όταν σε έπαιρνα δεν πίστευα ότι θα έφερνα στην ομάδα τον κλώνο του Ζε Ελίας!!! Σύνελθε γιατί θα βρεθείς στην κερκίδα!!! Μη σου πω ότι θα γίνει άμεση διακοπή συμβολαίου και θα πας από εκεί που ήρθες!!!
Ν: Εντάξει από εδώ και πέρα θα είμαι πολύ προσεκτικός.
K: Το καλό που σου θέλω.

Έτσι ο Ολυμπιακός συνέχισε να βολοδέρνει μεταξύ των θέσεων 4,5,6 και 7.

TO BE CONTINUED...
I LOVE THIS SITE!!!
nek.
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 657
Joined: Sat Nov 13, 2010 8:38 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Status: 5 ος λοχος δυναμη 5ος λοχος κολαση
Location: Κυψελη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δε μας βλεπω καλα δυστηχως.
Image
Spoiler: show
Image
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξύπνα τους ρε :!: Στον Ολυμπιακό παίζουν -ksilo
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όποιος δεν μπορεί να πα να μαμηθεί!

Ξύπνα κι εσύ κι αυτοί! Μην αφήνεις να σε κάνουν λόλα(εκτός απο την Αστεράρα :P )
The_Phenom
Rotation
Rotation
Posts: 1173
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τί γίνεται με αυτές τις κόκκινες;; Για σφίξε τα λουριά γιατί δε μας βλέπω καθόλου καλά... -ksilo
Image
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Όντως οι κόκκινες είναι μεγάλο βάσανο. Ειδικά αυτός ο Νεκουνάμ είναι το tsekouri το ίδιο! Πως τη βλέπετε την ομάδα; Μπορεί να ανακάμψει;
I LOVE THIS SITE!!!
Post Reply

Return to “Lost and found”