Βοήθεια με Data Editor

Απορίες πάνω στον νέο FM Data Editor αλλά και σε πρόσθετα εργαλεία.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
mpekrhs3
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Tue Jul 11, 2006 11:38 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα. Παίζω εδώ και πολύ καιρό το παιχνίδι (όχι πολύ συχνά τα τελευταία χρόνια) και εννοείται ότι με κάθε καινούρια έκδοση του FM κατεβάζω και όλα τα απαραίτητα... αξεσουάρ από fmgreece.
Πρώτη φορά, όμως, αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα που δυσκολεύομαι τόσο πολύ να λύσω, όσο κι αν φαινομενικά θα έπρεπε να ήταν πολύ εύκολο.
Χρησιμοποιώ το Data Editor του παιχνιδιού για να κάνω μια αλλάγή στην ομάδα κάποιου παίκτη (έχει ακόμα τον Carlos Ruiz στον ΑΡΗ, και θέλω να τον βγάλω).
Μέχρι εκεί όλα καλά. Αυτό το βρήκα εύκολα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν καταφέρνω να αποθηκεύσω αυτή την αλλαγή στην database.
Μου αποθηκεύει τις αλλαγές σε κάποιο .xml αρχείο (το ονοματίζω εγώ και αποθηκεύεται by default στο φάκελο editor data στα My Dovuments/S.I./FM2011), δοκιμάζω να κάνω merge, save και διάφορες παραλλαγές... αλλά η database του παιχνιδιού παραμένει ίδια η αρχική! Έχω το patch 11.3.
Μπορεί κάποιος να μου πει βήμα-βήμα τις κινήσεις που πρέπει να κάνω ώστε να αποθηκευτούν στην database οι αλλαγές που κάνω?

Ευχαριστώ!
Post Reply

Return to “Data Editor / 3rd party programs”