Τι θέλω από το Football Manager 2012

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Locked
kram
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 415
Joined: Sat Jan 02, 2010 5:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα εφαγα φλασια και θα ηθελα να την μοιραστω.θα ηθελα να μπορουσα να δω κατι σαν DVD για τον εκαστοτε παιχτη που ενδιαφερομαι..καποιες φασεις του απο το πιο προσφατο παιχνιδι ππου βγηκε ΜVP και αντιστοιχα το χειροτερο του..
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

νομιζς κραμ ότι τώρα μπορεί να θέλεις, αλλά και να το προσθέσουν αυτό μάλλον θα καταντησει σαν τις συνεντεύξεις τύπου... :D
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θα ηθελα στο calendar να δειχνει οι αγωνες αν ειναι εντος οι εκτος.
+ οτι στους δανεισμους να υπαρχει ορος συμμετοχων χωρις να χανεται η σεζον και ο παιχτης να μν παιζει καθολου.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

andreas35 wrote:Θα ηθελα στο calendar να δειχνει οι αγωνες αν ειναι εντος οι εκτος.
+ οτι στους δανεισμους να υπαρχει ορος συμμετοχων χωρις να χανεται η σεζον και ο παιχτης να μν παιζει καθολου.
δίνε δανεικούς σε ομάδες που σου λένε οτι τον θέλουν βασικό και πολύτιμο, όχι για ενεργό μέλος.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να ανεβαινουν εμφανως τα attributes που κανω individual training
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
katsaplias7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1253
Joined: Sat Dec 19, 2009 12:50 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
facebook προφίλ: tanasis.gl
Status: alt-tab.gr
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote: + οτι στους δανεισμους να υπαρχει ορος συμμετοχων χωρις να χανεται η σεζον και ο παιχτης να μν παιζει καθολου.
Συμφωνώ 100%
Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν χρησιμοποιειται αρκετά,ακόμα κι αν τον έχουν για "βασικό" λόγω μιας ή 2 κακων εμφανίσεων

Επίσης,δεν ξερω αν έχει αναφερθεί αλλά θα είχε πλάκα να μπορεις να αγοράσεις πράγματα(κινητά,ακίνητα,κότερα κλπ)
με τα λεφτά που βγάζεις ή να υπάρχει κάποιο είδος λίστας πιο ακριβωπληρομένων προπονητών(στα πρότυπα του Manager of the Year) και να έχει συμβόλαια με μπόνους για τους προπονητές όπως και για τους παικτες(κατακτηση πρωταθλήματος,κυπέλλου κλπ).Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητός αλλά εννοώ οπως ο παικτης παίρνει μπονους για τα γκολ πχ που βαζει,ο προπονητης να παιρνει μπόνους για την κατακτηση πρωταθλήματος.

Τέλος να προσεχτουν λίγο παραπάνω οι ακαδημίες νέων και τα πρωταθλήματα νέων-εφήβων.
Image

Ένα νέο site ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για pc gaming
alt-tab.gr
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Σχετικα με τα μπονους να ειναι προσωπικα και οχι ομαδικα...
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Δεν ειναι κατι σημαντικο αλλα θα το θελα για λιγη ακομα ρεαλιστικοτητα...

Θα θελα οι αγωνες να γινονται στην ωρα τους... Δηλαδη παιζοντας στις 7 να ξερω τα αποτελεσματα των 5, αλλα να μην ξεκινανε και των 9 την ιδια ωρα...
Επισης στο tv-view στη λιστα με τα Latest Scores να εμφανιζονται ολοι οι αγωνες της αγωνιστικης (και τα χθεσινα και τα αυριανα δηλαδη) και με χρονο, οχι L1-L2...
Τελος παλι στο tv-view ολες οι καρτελες καλο θα ταν να παιρνουν το μεγεθος που θελουμε...
arrested3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 314
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης, Λιβερπουλ
Status: 8 years Football Manager and counting
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να υπαρχουν 2 διαφορετικα πλανα, ενα αμυνας και ενα επιθεσης και αναλογα με τον αντιπαλο να καθοριζεις εσυ πως θα αμυνθεις και πως θα επιτεθεις
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας και σε αυτο η στο επομενο μανατζερ θα προστεθει το Financial Fair Play της UEFA πιστευω οτι θα επρεπε να μας δωθει η δυνατοτητα να ζητησουμε απο την διοικηση να αναζητησει περισσοτερες χορηγιες προκειμενου να αυξηθουν τα εσοδα της ομαδας. Μαλιστα θα μπορουσε, οπως συμβαινει με τα parent club και τα feeder club, να μας δινονται 3 επιλογες χορηγων και να διαλεξουμε την καλυτερη για εμας. Φυσικα στους χορηγους καλο θα ηταν να προστεθουν περα απο την βασικη χορηγια και καποια πριμ επιτευξης στοχων. Εννοειται οτι θα πρεπει να υπαρχει ενα οριο στον αριθμο των χορηγων που θα μπορει να εχει ενας συλλογος αναλογα με το reputation του.

Επισης θα επρεπε να μπορουμε να πουμε μεσω του private chat σε καποιον παικτη να πει στον ατζεντη του να του ψαξει για ομαδα οταν εμεις δεν μπορουμε να βρουμε. Σε τετοια περιπτωση αναλογα με την ικανοτητα του ατζεντη θα μπορουσε να βρεθει καποιος συλλογος και να επιτευχθει συμφωνια ειτε με κανονικη μεταγραφη ειτε με λυση κοινη συναινεσει του συμβολαιου του παικτη και απευθειας μεταβαση στον αλλο συλλογο. Ετσι θα μπορουσε να λυθει το προβλημα πολλων ομαδων που εχουν παικτες με μεγαλο συμβολαιο στους οποιους δεν μπορουμε να βρουμε ομαδα να τους πουλησουμε ουτε για 1€.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

steroum wrote:Μιας και σε αυτο η στο επομενο μανατζερ θα προστεθει το Financial Fair Play της UEFA πιστευω οτι θα επρεπε να μας δωθει η δυνατοτητα να ζητησουμε απο την διοικηση να αναζητησει περισσοτερες χορηγιες προκειμενου να αυξηθουν τα εσοδα της ομαδας. Μαλιστα θα μπορουσε, οπως συμβαινει με τα parent club και τα feeder club, να μας δινονται 3 επιλογες χορηγων και να διαλεξουμε την καλυτερη για εμας. Φυσικα στους χορηγους καλο θα ηταν να προστεθουν περα απο την βασικη χορηγια και καποια πριμ επιτευξης στοχων. Εννοειται οτι θα πρεπει να υπαρχει ενα οριο στον αριθμο των χορηγων που θα μπορει να εχει ενας συλλογος αναλογα με το reputation του.

Επισης θα επρεπε να μπορουμε να πουμε μεσω του private chat σε καποιον παικτη να πει στον ατζεντη του να του ψαξει για ομαδα οταν εμεις δεν μπορουμε να βρουμε. Σε τετοια περιπτωση αναλογα με την ικανοτητα του ατζεντη θα μπορουσε να βρεθει καποιος συλλογος και να επιτευχθει συμφωνια ειτε με κανονικη μεταγραφη ειτε με λυση κοινη συναινεσει του συμβολαιου του παικτη και απευθειας μεταβαση στον αλλο συλλογο. Ετσι θα μπορουσε να λυθει το προβλημα πολλων ομαδων που εχουν παικτες με μεγαλο συμβολαιο στους οποιους δεν μπορουμε να βρουμε ομαδα να τους πουλησουμε ουτε για 1€.
για το 1ο εχω να πω ότι δε γνωρίζω ομάδα που ο προπονητης τους τους λέει "βρες 3 χορηγούς και θα σου πω εγώ ποιον να κρατήσουμε"
για το δευτερο ούτε ο γκερέιρο μπορεί να πωληθει.ο σταυρίτο πληρώνει κιολας 1 ευρώ σε όποιον τον αγοράσει :D
drosatos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 479
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:57 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Σμύρνης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Ατρόμητος,Ναπολι
Status: Μπροstatus :P
Location: Παντού
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ενω εχεις δει προπονητη να κανει ολες τις μεταγραφες και να κλεινει ολα τα συμβολαια χωρις παρεμβαση του προεδρου;; Πολυ καλες και οι δυο ιδεες του steroum.
Asterios341
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:57 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παικτες:Το παραπονο μου είναι ότι οι παικτες U-20,U-19 είναι πολύ δυσκολο να εξελιχθουν εκτος ελαχιστων (πολύ ελαχιστων) περιπτωσεων.Mε physical attributes 4,5,9 kλπ δεν γινεται τιποτα παρα την προπονηση...με συνεπεια να τουσ διωχνω όλους...

Μεταγραφες:Πιστευω ότι γενικα τα ποσά που ανταλάσσονται ειναι πολύ μεγαλα ειδικά για το ελληνικό πρωταθλημα.Επίσης,δεν ξερω αν συμβαίνει στην πραγνματικότητα αλλά με απασχολέι να ξέρω ΄τι συμβολαιο προσφέρουν οι αντιπαλεσ ομάδες σε ενα παίκτη που θέλω για να ξερω να αυξησω τη προσφορά στρο συμβολαιο του.Εχω χάσει πολύ καλούς παίκτες γιατι δεν προσφερα περισσοτερα απο αυτά που ζηταγε (ενω τα είχα) στο συμβολαιο.

Χτίζω τον ΠΑΟ 4 χρόνια με πολύ καλό υλικό,συνεχόμενα πρωταθλήματα, πολύ καλες πορείες στην Ευρώπη και μόλις φύγω από την ομάδα για κάποια άλλη ξαφνικά γίνεται ξεπούλημα και κοντεύει να πέσει κατηγορια.Αυτο δεν είναι ρεαλιστικό...Επίσης, συμβαίνει συνεχεια να πάω σε μια μεγαλη ομάδα μετα τον ΠΑΟ π.χ PSG,Athletic Madrid, Milan και να είναι κυριολεκτικα διαλυμενες...

Θα ηθελα ωσ προπονητης να δίνω άμεσες οδηγίες στους παίκτες την ωρα του παιχνιδιου ή να επιλέγω τη σταση μου στον παγκο η οποί μπορέι και να επηρεαζει τους παίκτες.Π.χ φωναζω, καθομαι ηρεμος, ειμαι αγχωμενος, πανηγυριζω πολύ, παρα τη νικη είμαι σκεπτικός.Επίσης, δεν είναι δυνατον η ομαδα να παίζει τελικο CL για πρωτη φορά και οι παικτες να είναι όλοι complacent kai playing ok!!!Πρεπει όλοι να είναι looking motivated φυσικα!!!!! -doublekiss
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Geologos wrote:για το 1ο εχω να πω ότι δε γνωρίζω ομάδα που ο προπονητης τους τους λέει "βρες 3 χορηγούς και θα σου πω εγώ ποιον να κρατήσουμε"
για το δευτερο ούτε ο γκερέιρο μπορεί να πωληθει.ο σταυρίτο πληρώνει κιολας 1 ευρώ σε όποιον τον αγοράσει :D
Σιγουρα δεν προκειται irl να γινει ακριβως ετσι αλλα αντιστοιχα δεν προκειται κανενας προεδρος να αγορασει/χτισει γηπεδο επειδη του το ειπε ο προπονητης. Απλα επειδη πιστευω οτι το financial fair play θα δυσκολεψει πολυ την κατασταση στο FM ισως θα ηταν μια καλη λυση για να ισοσκελιστει καπως η κατασταση.

Ο μοναδικος λογος που ειπα για το δευτερο ειναι για να αναβαθμιστει ο ρολος των μανατζερ και να αποκτησει ουσια η παρουσια τους στο FM. Το μονο που κανουν μεχρι στιγμης ειναι να σου ζητανε νεο συμβολαιο για τον παικτη που εκπροσωπουν με το που δεχτει προταση απο ομαδα και να τους σκας εξτρα ρητρα σε καθε συμβολαιο την οποια μεχρι το FM2010 δεν χρειαζοταν να καταβαλεις. Περα απο αυτα οι μανατζερ προσεγγιζουν ομαδες για να βρουν καλυτερες συνθηκες/συμβολαια για τον πελατη τους.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

drosatos wrote:Ενω εχεις δει προπονητη να κανει ολες τις μεταγραφες και να κλεινει ολα τα συμβολαια χωρις παρεμβαση του προεδρου;;
ΝΑΙ
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”