Ανάλυση Tottenham Hotspurs

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Locked
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΤΟΧΟΙ

Επέλεξα το winner για 2 λόγους, επειδή πιστεύω ότι με τις σωστές κινήσεις και με λίγες γκέλες, την χτυπάω την Πρέμιερ Λιγκ, και 2ον μόνο έτσι δίνει και αξιόλογο budget. Στην χειρότερη περίπτωση να βγω απο 2ος εως 4ος..

ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Man Utd-Man City-Chelsea και λίγο η Arsenal είναι οι κύριοι ανταγωνιστές μου, οι άλλοι το κόβω να παλεύουν για Europa

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

Αρκετά καλά τα οικονομικά των Σπιρουνιών. Αξιόλογο χρήμα για αγορές παιχτών και αξιόλογο wage budget (22,5 million Euro Transfer Budget-1,8 million Euro per week Wage Budget)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ

Μετριότητα.. θα κοιτάξω για coach κτλ μόνο μετά τις μεταγραφές.. το αργότερο όμως μέχρι την αρχή της 2η σεζόν πρέπει να έρθουν καλοί συνεργάτες..

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Όλες οι μεταγραφές παιχτών που θα έρθουν θα γίνουν σε 48 άτοκες δόσεις (VISA,MASTERCARD,AMERICAN EXPRESS κτλ)
Όσον αφορά μεταγραφές παιχτών που φεύγουν, επιδίωξή μου είναι να τα πάρω στο χέρι, μια και έχω 100% of transfer revenue available.

Όσον αφορα τους Keane, Crouch, Pavlyuchenko, Woodgate kai O'Hara είναι λίμαροι και δεν τους θέλει κανείς γι αυτο και τους τα'πρηξα μέχρι που δέχτηκαν Mutual Termination μια και παίρνουν και τρελά λεφτά...

Επίσης είναι πολύ σημαντικό να έρθουν παίχτες απο 25 ετών και κάτω ώστε να έχουμε ομάδα για το παρόν και το μέλλον.

Και ιδού :
Spoiler: show
Image
Όσον αφορά τις μελλοντικές μου μεταγραφές, έβαλα στην shortlist τους πιθανούς στόχους μου οι οποίο προς το παρόν είναι κατα 99% απροσίτοι..
Spoiler: show
Image
ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΣΤΟΧΩΝ

*J.Rodwell: Άγγλος, HG και θηρίο για το κέντρο, καλή ηλικία και άνετα παίζει και βασικός απο τώρα..
*L.Baines: Άγγλος, ΗG και πολύ καλος αριστερός μπακ, στα 25 του ούτε γέρος ούτε πιτσιρίκι..
*G.Johnson: Ένα απ'τα καλύτερα δεξιά μπακ του παιχνιδιού,25 ετών και HG..
*F.Coentrao: Καλύπτει όλη την αριστερή πλευρά, τον προορίζω για AML για rotation του Gareth Bale..
*R.Falcao: Τρομερός στραικερ, τελειώνει τις φάσεις, και έχει και υψηλά Determination και Bravery.. δλδ χώνεται στις φάσεις..
*Υ.Μ'Vila: Ο διάδοχος του Makelele, τρεχαντήρι κόφτης και έξυπνος λόγω anticipation που φτάνει και το 20..
*Κ.Βabacar: Ο διάδοχος του Drogba, θηριώδης striker που προορίζεται για βασικός σε 3 σεζόν..
*M.Verratti: OK δεν είναι ο Βερατι του ΦΜ10 αλλά και πάλι όλο και κάτι θα κάνει.. παρακολουθούμε την εξέλιξη του..
*Τ.Taiwo: Σκύλος αριστερός μπακ, σκοτώνει τους αντιπαλους του και δεν κουράζεται ποτέ..
*J.Pastore: Batistuta #2 ο τυπάς... 10άρι για ροτέισον με Van der Vaart, δεν χρειάζονται συστάσεις..
*Α.Vidal: Κιλλερ του κέντρου, μαρκάρει πασάρει και σουτάρει.. Bravery+Determination κοντά στα 20, Παμπλο Γκαρσία #2
*Rafael: Το επόμενο καλυτερο δεξί μπακ του κόσμου.. ροτεισον με Glenn Johnson και γίνεται τέρας!

Αναφορικά με τους μελλοντικούς στόχους, Gallas-King-Defoe-Bentley θα μας χαιρετήσουν.. οι 2 πρώτοι μόνο μια σεζόν θα μείνουν.. για τους άλλους 2 ίσως μείνουν και την 2η σεζόν αν βγάλουν μάτια..

Γι αυτό και σημάδεψα 3 καλά μελλοντικά DC που θα είναι και ΗG-Danny Wilson, Ryan Shawcross & Phil Jones, ώστε να έρθει ο ένας απ'τους τρεις, αλλά και 2 τρομερούς ξένους.. θα κυνηγήσω ειδικά τις περιπτώσεις Chiellini και Wilson ώστε να πάρω 1 HG και ένα ξένο..

Τα DM (Lucas, Cattermole & Fellaini) μόνο για περίπτωση που φύγει κάποιος απο αυτούς που έχω..

Τα AMR (Wilshere & A.Sanchez) τα έχω για να πάρω έναν απο αυτούς για αντικαταστάτη του Bentley..

Τα AMC (Snejder & Sigurdsson) για διάδοχοι του Vaart όταν πάει στα 31 και δεν θα μπορεί πια..
(ο Ισλανδος είναι και HG για αγγλικές ομάδες και γίνεται ισάξιος του Lampard)

και φυσικά το βρωμόσκυλο που ακούει στο όνομα Wayne, είναι ο διακαής πόθος μου..

ΤΑCTICS

4-2-3-1 για να αντέξει στις δύσκολες επιθέσεις με τα AMR-AML να βγαίνουν στις αντεπιθέσεις και το ΑΜC να οργανώνει το παιχνίδι.. προτιμήστε AMC που να έχει Long Shot τουλάχιστον 16 ώστε αν δεν μπαίνει να παστελώνει κανένα απο τα 30-40 μέτρα..
Spoiler: show
Image
όσον αφορά τους ρόλους των παιχτών, το αφήνω σε εσάς, βάλτε ότι κρίνετε εσείς καλύτερο γιατι είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα αυτο..

Ορίστε και μια εικόνα όπου φαίνεται το συνολικό ρόστερ:
Spoiler: show
Image

και ρίχτε μια ματία στον Harry Kane που ειναι στα U-19 γίνεται τρομερός..

κλείνω με το εξής:

We are Tottenham,
We are Tottenham
Super Tottenham,

From the Lane,
We are Tottenham,
Super Tottenham,
From the Lane,

Stand up if you hate Arsenal,
Stand up if you hate Arsenal,

Fuck em all, fuck em all United, West Ham, Liverpool,
Cos we are the Tottenham and we are the best,
We are the Tottenham so fuck all the rest....
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου σόρρυ που στο λέω αλλά ούτε καν, έτσι δεν πας πουθενά.-

Θα σου κάνω μια βασική ερώτηση.
Πόσες σεζόν έπαιξες; :?:
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συνολικά 4 σεζόν και είμαι στην αρχή της 5ης.. 1η σεζον: πρωτ/μα & τσου λου. 2η σεζόν: 2ος, κύπελλο( και τα 2) & τσου λου. 3η σεζόν: 2ος,κύπελλο(και τα 2) και έχασα στον τελικό του τσου λου. 4η σεζόν: πρωτ/μα,κυπελλο(και τα 2) και τσου λου...
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:shock: :shock: :shock:
Wtf ρε μαν;! 195Μ :?: :?: :drinking:
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και τα 195m όλα σε 48 δόσεις και και με adjust budget και με παρακαλητα στο αφεντικό να ρίξει και κάτι παραπάνω αλλά τελικά μόνο 200.000/week σε μισθούς παραπάνω, τα οποία τα έκανα adjust σε tranfer budget. -nutkick
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρόσκαιρα να φτιάχνεις ομαδάρα και τα σχετικά. Σαρώνεις τα πάντα.
Με αυτή τη λογική πάρε Μπάρτσα.

Σε δυο χρόνια η ομάδα θα είναι για Δ' Εθνική απο πτώχευση όπως το πας εσύ. :D

Χάνεις τη χαρά του παιχνιδιού έτσι.
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν είδες λίγο πιο πάνω, σήκωσα αρκετούς τίτλους, και στην τελική,
μέσα στις επόμενες 2 σεζόν ήρθαν μόνο kjaer-alexis sanchez και την 3η ήρθε και ο rooney,
οπότε το οικονομικό άνοιγμα έκλεισε για τα καλά και τώρα μόνο μισθούς πληρώνω...

πήρα και μπαρτσα και έκανα και ανάλυση σε παρόμοιο ποστ σε αυτό το σαιτ,
ρίξε μια ματιά ειδικά στην 2η σελίδα να δεις ρόστερ να παρανοείς..
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με συγχωρεις δεν εχω διαθεση να σε μειώσω αλλα αυτή δεν είναι ανάλυση ροστερ ομάδας.
Τους εδιωξες και πήρες άλλους.
Αν εγω ήθελα να πάρω τότεναμ και διαβάζοντας αυτό το θρεντ να καταλάβω τι έχω να αντιμετωπίσω, ποια τα αδύνατα και ποια τα δυνατά στοιχεία της ομάδας, σύστημα που ταιριάζει στο υλικό κτλ μάλλον το thread αυτό δεν είναι κατάλληλο.
Αν ήθελες να δείξεις πως μπορείς να τα πάρεις όλα ξοδεύοντας λεφτα αυτό είναι άλλο θέμα.

Ετσι και αλλιώς νομίζω ότι η Τοτεναμ ακόμα και χωρίς μεταγγραφές μπορεί να τα πάρει όλα (κάπου άλλωστε στο σαιτ εδώ έχω δεί ένα τσάλλεντζ αντίστοιχο)
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

βασικα στο καθαρα μανατζερικο κομματι εχω να πω:

60 εκατομμυρια για 2 δεξια μπακ ειναι τραγικα πολλα


30 εκατομμυρια για 3 παιχτες που παιζουνε αριστερα οπου υπαρχει ηδη ο μπειλ ειναι και πολλα και πολλοι


και 35 εκατομμυρια για τον παστορε μπορει να ειναι νορμαλ αλλα σε μια ομαδα οπου εχεις φαν ντερ φααρτ εκει δεν κανεις τετοια αγορα


παιζει να εχεις δωσει 100 εκατομμυρια για παιχτες που θα ειναι παγκιτες


ενταξει τα κεντρικα χαφ ειναι καλες επιλογες σχετικα αλλα πολλα λεφτα για το τιποτα

και οι δοσεις ειναι μεγαλο εγκλημα εκτος αν η ομαδα εχει τετοια ανοδο που θα αυξησει κατακορυφα τα εσοδα της(δλδ απο ομαδα που δεν παιζει ευρωπη,να βγαινει τσλ καθε σεζον),η τοτεναμ δεν προκειται να παρει πολλα περισσοτερα απο την πρεμιερ λιγκ αφου ειναι ηδη ψηλα ενω και παιζει ηδη τσλ οποτε δεν προκειται να ανεβουν ουτε απο εκει πολυ παραπανω τα εσοδα




στα της ομαδας τωρα: θα προτεινα μονο την αγορα καποιου παιχτη για αριστερο μπακ(κοεντραο κατα προτιμηση) και ισως καποιου καλου κοφτη αν δεν θεωρουμε αρκετους τους παλασιος και σαντρο...αναλογα τα χρηματα τωρα θα ελεγα οτι ειτε απο πρωτη σεζον ειτε δευτερη θα πρεπει να ελαφρυνουμε το ροστερ απο αριθμο κεντρικων μπακ και σεντερ φορ και απο 6-7 αρκετα καλα σεντερ μπακ να παμε σε 2 τρομερους και 2 καλες αλλαγες τους οπως και επισης απο τους 5 αρκετα καλους σεντερ φορα να παμε σε 1-2 τρομερους και 2-1(αντιστοιχα) καλες αλλαγες
για συστημα θα ελεγα ειτε ενα 4-2-3-1 ειτε ενα 4-4-1-1(η μονη διαφορα ουσιαστικα οτι τα εξτρεμ ειτε θα ειναι aml/r ειτε ml/r)....μεσομακροπροθεσμα θα ελεγα αντικατασταση του τερματοφυλακα(γκομες που ειναι σχετικα μεγαλος),δεξιου μπακ(τιμιος και καλος αλλα σε 2-3 σεζον θα μπορει να βρεθει κατι πιο "τουμπανο") και αποκτηση καποιου που θα εχει ρολο deep lying playmaker(σαχιν θα ελεγα εγω)
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα ο καθενας οπως τη βρισκει.
Αλλοι βαζουν 2-3 users, πουλανε τον Ομο 50Μ και τους αρεσει.
Ο φιλος εδω θελει να φτιαχνει μια ομαδα απο ενα συγκεκριμενο κορμο που εχει κατα νου.


Η μονη μ'λκια ειναι οτι καπως ετσι χανεται το νοημα της ομαδας που αναλαμβανεις + χανεται ο ρεαλισμος.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνω - στο σεηβ μου πρωτη χρονια εφερα ντζεκο-βινταλ-χουλκ.
Αλλά εδώ είναι ανάλυση της ομάδας όχι εξιστόρηση της καριέρας μας με μια ομάδα.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δε μπορούμε να μιλάμε για ανάλυση έμψυχου δυναμικού με 13 μεταγραφες και 21 αποδεσμεύσεις. είναι αλλαγή μιας ομάδας.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”