Φωτιά στο λιμάνι[END]

Ιστορίες που αντέχουν στο χρόνο και συνεχίζουν τη πορεία τους
Post Reply
tasosg7
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Mon Jul 05, 2010 10:38 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε πιστευω οτι δεν εχεις ξοδεψει σωστα το μπατζετ σου...οι παιχτες που εχουν ερθει σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να κανουν τη διαφορα...τον παναθηναικο επρεπε να τον αφηνες 10 βαθμους πισω τωρα...
καλως ή κακως το μανατζερ με τις δοσεις μας εχει δωσει τη δυνατοτητα να κανουμε ομαδαρες σε 0 χρονο...αξιοποιησε το...
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Αλεξ ετσι κανει μεταγραφες,εξου και το ποσο ρεαλιστικη ειναι η ιστορια του,δεν πιστευω οτι ειναι προβλημα. Αντιθετως κανει την ιστορια πιο ενδιαφερον με τις προσεκτικες μεταγραφες και χωρις να βαζει 48 δοσεις και να φερνει οποιον θελει :wink:
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosg7 wrote:φιλε πιστευω οτι δεν εχεις ξοδεψει σωστα το μπατζετ σου...οι παιχτες που εχουν ερθει σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να κανουν τη διαφορα...τον παναθηναικο επρεπε να τον αφηνες 10 βαθμους πισω τωρα...
καλως ή κακως το μανατζερ με τις δοσεις μας εχει δωσει τη δυνατοτητα να κανουμε ομαδαρες σε 0 χρονο...αξιοποιησε το...
BlueAno wrote:Ο Αλεξ ετσι κανει μεταγραφες,εξου και το ποσο ρεαλιστικη ειναι η ιστορια του,δεν πιστευω οτι ειναι προβλημα. Αντιθετως κανει την ιστορια πιο ενδιαφερον με τις προσεκτικες μεταγραφες και χωρις να βαζει 48 δοσεις και να φερνει οποιον θελει :wink:
Έχεις δίκαιο σε κάποια πράγματα φίλε Τάσο δεν αντιλέγω, καλά κάνεις και μου τα επισημαίνεις... Τώρα το μπάτζετ νομίζω στο μεγαλύτερο μέρος μου βγήκε κυρίως όσο αφορά τους Έλληνες παίκτες (Ανάκογλου, Σηφάκης, Παπάζογλου) και αυτό έιναι κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα...
Τώρα για τις δόσεις το χρησιμοποιώ αλλά απ όσο ξέρω άμα δεν έχεις το κατάλληλο transfer budget για μια μεταγραφή τότε ακόμα και με δόσεις η μεταγραφή δεν γίνεται. Επίσης στον Ολυμπιακό έχω πρόβλημα και me to wage budget όπου τελευταίως η διοίκηση μου κάνει συστάσεις να μειωθούν οι σπατάλες, γι αυτό και σκοπεύω να μην κάνω πολλές μεταγραφές για την επόμενη σεζόν, να διώξω παίκτες παλτά με ψηλούς μισθούς και να αρχίσω να αξιοποιώ περισσότερο τους νεαρούς
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Τρεις αγωνιστικές μας απομένουν και η αγωνία κορυφώνεται για το τρόπαιο του πρωταθλητή :!:
Spoiler: show
Image
Το πήρε επάνω του ο Αβραάμ -doublekiss
Κέρδισε ο ΠΑΟ κι έτσι η ισοβαθμία και κυρίως η αγωνία κορυφώνεται 2 αγωνιστικές πριν το τέλος :!:
Image
Image
Image
Τρεις εβδομάδες εκτός ο Berg, όχι ότι θα μας λείψει το παλτό δηλαδή αλλά από επίθεση αναλαμβάνει πλέον το φορτίο ο νεαρός Καρέλης αφού ο Μιραλάς έχει ακόμα 2 αγώνες τιμωρία.


Image
Προτελευταία αγωνιστική και είμαστε ακόμα ισόβαθμοι με τον ΠΑΟ άρα οτιδήποτε εκτός απο νίκη μπορεί αποδειχτεί καταστροφικό :!:
Spoiler: show
Image
Αγχώδης αλλά απόλυτα δίκαιη νίκη τίτλου αν κοιτάξετε τα στατιστικά με απόλυτο έλεγχο και κατοχή :!:
Τα ευχάριστα όμως δεν είναι μόνο απ το Καραισκάκη
Image
-gioupi -gioupi Στη λευκή ισοπαλία ο ΠΑΟ στην Κρήτη κι έτσι ο Ολυμπιακός είναι μια ανάσα απ την κατάκτηση του τίτλου :!:
Image
Όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, μια αγωνιστική πριν το τέλος ήμαστε για πρώτη φορά φέτος ΜΟΝΟΙ στην κορυφή χωρίς ισοβαθμία :!: Μας απομένει ένας αγώνας με την ΑΕΚ στο Καραισκάκη και θέλουμε έστω και ισοπαλία για να στεφθούμε πρωταθλητές :!:


Απομένουν λοιπόν 2 τελικοί. Ένας για το πρωτάθλημα και ένας για το Κύπελλο με ΑΕΚ και Πανιώνιο αντίστοιχα :!:
Σας δίνω λοιπόν την ευκαιρία να κάνετε τα σχόλια και τις προβλέψεις σας πρωτού τα ποστάρω αγαπητοί συνάδελφοι προπονητές του διαδικτύου :wink:
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε για το νταμπλ σε 2 αγωνες!
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Προβλεπω ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 6-0 (φετος ετσι κλειδωθηκε μαθηματικα το πρωταθλημα :P )

και ΟΣΦΠ-Πανιωνιος 2-0 στην παρατα, ετσι για αγωνια
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To χεις δικο σου ειναι!!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δικό σου λέμε!!!
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαλιστα πλησιαζουμε στο τελος για να δουμε λογικα ο τιτλος δικος σου
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε τον έχεις πιστεύω τον τίτλο
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πότε έχουμε συνεχεια της ιστορίας;
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω φταιω που δεν συνεχιζει η ιστορια,εμενα περιμενε ο Αλεξ :D

Να'μαι λοιπον..Ε νταξ ξερεις τι θα πω...

ΤΟ ΧΑΣΕΣ ΛΕΜΕ!! -doublekiss
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pas7 wrote:πότε έχουμε συνεχεια της ιστορίας;
Για όσους απορήσατε για την αργοπορεία μου σας έδωσε την απάντηση ο Blueano αφού ήθελα και το δικό του σχόλιο πριν ποστάρω το φινάλε :wink: βασικά ήταν και αφορμή αυτό προκειμένου να ασχοληθώ με κάτι άλλες δουλειές μου :P

Image
Πάμε λοιπόν για το μεγάλο φινάλε με ντέρμπι απέναντι στην ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη :!: Με νίκη ή ισοπαλία είμαστε πρωταθλητές ότι και να γίνει, ο μόνος τρόπος να το χάσουμε είναι να ηττηθούμε και να κερδίσει ο ΠΑΟ τον Βόλο στο ΟΑΚΑ... Ο Παπάζογλου πάντως ήδη έδωσε το σύνθημα στους συμπαίκτες του μέσω των ΜΜΕ:
Image
Spoiler: show
Image
Image
ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΓΙΑ 39η φορά στην ιστορία μας :!: -gioupi
Ο αγώνας δεν ήταν εύκολος αφού η ΑΕΚ σε καμία περίπτωση δεν ήθελε να χαρίσει έτσι εύκολα τη φιέστα σε μας, μας δυσκόλεψε ειδικά όταν μείωσε σε 2-1 αλλά το γκολ του Φέτφα στο 75' σφράγισε στην ομάδα τον τίτλο και έδιωξε οριστικά το άγχος απο τους φιλάθλους μας.
Image
MVP του αγώνα και αποκάλυψη του δεύτερου γύρου για την ομάδα μας ο Τάσος Παπάζογλου ο οποίος απο 4ος αμυντικός της ομάδας εξελίχτηκε σε άξιο αντικαταστάτη του τραυματία Μέλμπεργκ και οδεύει ολοταχώς για καθιέρωση στην ομάδα -doublekiss
Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής:
Image
Στο παρα τσακ ο Ηρακλής γλίτωσε τον υποβιβασμό και έπεσε τελικά η Καβάλα
Η τελική βαθμολογία:
Image
Η βαθμολογία πριν την έναρξε των playoff 2ης-5ης θέσης:
Image
Μερικά ατομικά στατιστικά στο πρωτάθλημα μετά τη λήξη του, στον πίνακα των σκόρερ οι Cisse και Blanco έκαναν περίπατο:
Image
Καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος ήταν η δική μας, ενώ καλύτερη επίθεση αυτή του Παναθηναϊκού ο οποίος οφείλω να πω ότι ήταν ένας ισάξιος αντίπαλος φέτος και αποδείχτηκε ότι μόνο εμείς μπορούσαμε φέτος να τον σταματήσουμε και έτσι έγινε αφού τελικά η νίκη μας στο ΟΑΚΑ έκρινε τον τίτλο αν δούμε τη βαθμολογία:
Image
Και φυσικά θα ήμαστε και πάλι στους ομίλους του Τσου Λου με την ελπίδα αυτή τη φορά να τα πάμε καλύτερα:
Image
Η Sportday με συμπεριλαμβάνει ήδη στους πιο πετυχημένους προπονητές του Ελληνικού ποδοσφαίρου:
Image
Οι φίλαθλοι μας πανευτυχείς για την κατάκτηση στου 14ου πρωταθλήματος τα τελευταία 16 χρόνια:
Image
Η διοίκηση εκφράζει την ικανοποίηση της:
Image
Και μια καλή κουβέντα απο την παλιά δόξα της ομάδας, Βασίλη Καραπιάλη
Image
Ο προπονητής της ΑΕΚ Μανόλο Χιμένεθ μετά τον αγώνα δήλωσε εντυπωσιασμένος απο την εμφάνιση του Παπάζογλου:Image


Image
Όλα τα βλέμματα είναι πλέον στραμμένα στο ΟΑΚΑ και τον μεγάλο τελικό ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Πανιώνιο:
Image
Image

Οι φίλαθλοι μας δείχνουν πολύ αισιόδοξοι πως θα κερδίσουμε τον τελικό κυπέλλου και μαζί με αυτό το double:
Image
Spoiler: show
Image
Υπόθεση Ελληνική ήταν τελικά η κατάκτηση του κυπέλλου :-D Πρώτα ο Παπάζογλου με κεφαλιά απο στημένη φάση έκανε αυτό που μέχρι πριν μερικού μήνες συνήθιζε να κάνει με τον ίδιο τρόπο ο Melberg (δηλαδή σκόραρε) και ύστερα ένας άλλος Έλληνας που είναι απο τους πιο ανερχόμενους τα τελευταία χρόνια, ο Φετφατζίδης σφράγισε την κατάκτηση του double με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ -doublekiss
Image
Image
Image
Το τι ακολούθησε μετά την κατάκτηση του double μπορείτε πάνω-κάτω να το φανταστείτε, ήταν το λιγότερο που οφείλαμε στον κόσμο μας μετά την Ευρωπαϊκή αποτυχία
Image
Image
Image
Η διοίκηση εκφράζει ξανά την ικανοποίηση της
Image
Ενώ με μεγάλη μου τιμή είδα μια μεγάλη δόξα της ομάδας να μου κάνει κολακευτικά σχόλια:
Image
Και μια προπονητική περίληψη απο τον βοηθό μου για τη χρονιά που πέρασε:
Image


Σε μερικές άλλες ειδήσεις άσχετες με το Ελληνικό ποδόσφαιρο έχουμε ευχάριστα νέα για τον φίλο μας τον Blueano :-D:
Image
Στο κύπελλο όμως δεν είναι καθόλου ευχάριστα τα νέα για τον Blueano, αντίθετα είναι χαρμόσυνα για τον stavros_skala (: :
Image

Image
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπράβο για το double!
τώρα τι κάνουμε?
μενουμε Ολυμπιακο ή παμε έξω?

Off Topic:
Που είναι ο τελικός που είναι ο τελικός :D
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stavros_skala wrote:μπράβο για το double!
τώρα τι κάνουμε?
μενουμε Ολυμπιακο ή παμε έξω?

Off Topic:
Που είναι ο τελικός που είναι ο τελικός :D
Ευχαριστώ :!:
Τώρα κατ ακρίβεια μείναμε Ολυμπιακό αλλά η ιστορία προς το παρόν θα σταματήσει μιας και το είπα ότι θα τη συνέχιζα μόνο μέχρι το τέλος αυτής της σεζόν.
Το save όμως το συνεχίζω κανονικά και αναλόγως της όρεξης μου και της πορείας μου στο save μπορεί να κάνω κάποια "επανεκκίνηση" της ιστορίας. Για την ώρα όμως θα βάλω ακόμα ένα ποστ που θα δείξω περιληπτικά τι έγινε στα υπόλοιπα πρωταθλήματα και θα ρίξω προσωρινά ή οριστικά τίτλους τέλους

Off Topic:
Με την ομάδα μου έπαιξες στον τελικό και αν θες να μάθεις τι έγινε άνοιξε το πρώτο spoiler στην υπογραφή μου :D
Post Reply

Return to “League one”