3-4-3 το παίζει κανείς????

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
lallaakos
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Megala Kalivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά,
Από πέρσι είχα παρατηρήσει ότι η Τζένουα στην Ιταλία έπαιζε ένα κλασικό 3-4-3 και έκανε παπάδες. Φέτος έχει το ίδιο σύστημα. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω αυτό το σύστημα να δουλέψει στο φμ 11 αλλά δεν το έχω καταφέρει. Συνήθως βάζω απο τους τρείς επιθετικούς τον έναν κομπλίτ και τους δύο ντιφένσιφ φόργουρντ. Τους μς τους έχω ένα πλέι μέικερ και τον άλλον μπόλ γοίνιγκ. Τους γούινγκερς τους βάζω ντιφένσιφ. Αλλά τίποτα. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος παίζω με Καβάλα. Πραγματικά θέλω να ακούσω τις γνώμες σας για το με ποιο τρόπο μπορεί να δουλέψει αυτό το σύστημα .Ντάνκε.
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lallaakos wrote:Καλησπέρα παιδιά,
Από πέρσι είχα παρατηρήσει ότι η Τζένουα στην Ιταλία έπαιζε ένα κλασικό 3-4-3 και έκανε παπάδες. Φέτος έχει το ίδιο σύστημα. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω αυτό το σύστημα να δουλέψει στο φμ 11 αλλά δεν το έχω καταφέρει. Συνήθως βάζω απο τους τρείς επιθετικούς τον έναν κομπλίτ και τους δύο ντιφένσιφ φόργουρντ. Τους μς τους έχω ένα πλέι μέικερ και τον άλλον μπόλ γοίνιγκ. Τους γούινγκερς τους βάζω ντιφένσιφ. Αλλά τίποτα. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος παίζω με Καβάλα. Πραγματικά θέλω να ακούσω τις γνώμες σας για το με ποιο τρόπο μπορεί να δουλέψει αυτό το σύστημα .Ντάνκε.

Φαντάζομαι ότι θα το παίζουν ελάχιστοι διότι η τρύπα που θα αφήνεις στα άκρα με κανονικό πλάτος ή στο κέντρο της άμυνας με Wide Full θα είναι απίστευτη. Θα μπορόυσες να πάιξεις κάτι σε 3 DC -- 2DMC -- 1WBL -- 1WBR -- 3ST αλλά μάλλον σε Counter και με το mentality των παιχτών άκρως Defensive και οι ST οι δύο πλάγιοι Complete --> Support και ο κεντρικός είτε Complete-->Attack Poacher. Τα 2DM ο ένας ANCHOR MAN και ο άλλος Deep Playmaker Support.
Περιτό να σου πω ότι τα μπακ πρέπει να βγάζουν φωτιές ως Wing Back Support.


Πάντως αν θέλεις δοκίμασε το παρακάτω σύστημα που πήρα CL με ΠΑΟ 3η Χρονιά..

viewtopic.php?f=251&t=32084

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2011”