Δυνατοτητα επιλογής feeder club

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
fabio35
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Tue Dec 21, 2010 9:36 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos/ Belgium
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα!
Είμαι προπονητης σε Βελγιο και ΠΑΟ ταυτόχρονα.
Επειδη στο Βελγιο παίρνεις υπηκοοτητα σε 2 χρονια θα ηθελα να στελνω εκει παίχτες της ομαδας μου (ΠΑΟ) για να παίρνουν την εθνικοτητα. :P
Θα ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει η δυνατότητα να προτείνω εγώ μια ομάδα από το Βέλγιο για feeder club και οχι να μου προτεινουν 2-3 και να επιλέξω μία από αυτες.
Το εχω ζητησει από το συμβούλιο και μου προτειναν ομαδες από ΗΠΑ και Ιαπωνία. -toixosmesh
Καμια ιδεα?
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Όταν είσαι για καιρό στην ομάδα, σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις συγκεκριμένο feeder club. Βέβαια, ΗΠΑ και Ιαπωνία προτείνονται για εμπορικούς λόγους, οπότε κάτι δεν έκανες καλά όταν συζητούσες με τη διοίκηση..
fabio35
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Tue Dec 21, 2010 9:36 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos/ Belgium
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:Όταν είσαι για καιρό στην ομάδα, σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις συγκεκριμένο feeder club. Βέβαια, ΗΠΑ και Ιαπωνία προτείνονται για εμπορικούς λόγους, οπότε κάτι δεν έκανες καλά όταν συζητούσες με τη διοίκηση..
Σου δίνουν μια λίστα με 2-3 ομάδες και σου λένε διαλεξε μια από αυτες?
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όχι.προτείνεις όποια ομάδα θέλεις και ξεκινάει η διοίκηση διαπραγματεύσεις μαζί της.
fabio35
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Tue Dec 21, 2010 9:36 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos/ Belgium
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σορρυ που σας πρήζω τα.......συκώτια, αλλα είναι ζωτικης σημασίας για εμενα.
Εγώ ζήτησα μια ομαδα που να μπορω να στελνω δανεικους παιχτες της ομαδας και μου απαντησαν α)να μου βρουν αυτοι μια ομαδα ή β)να "ανακατευτώ"(Ι'd like to get involved)
Πάτησα το δευτερο αλλα μετα απο λικο καιρο μου είπαν οτι δε μπορεσαν να βρουν ομαδα.
Αυτό είναι?
fabio35
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Tue Dec 21, 2010 9:36 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos/ Belgium
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ξαναδοκίμασα και μου προτειναν μια λίστα με ομαδες Β' εθνικής απο την Ελλάδα.
Δεν θελω κατι τετοιο.
Μπορει να μου πει καποιος αν κανω κατι λαθος???
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fabio35 wrote:Το ξαναδοκίμασα και μου προτειναν μια λίστα με ομαδες Β' εθνικής απο την Ελλάδα.
Δεν θελω κατι τετοιο.
Μπορει να μου πει καποιος αν κανω κατι λαθος???
η διοικηση σου προτεινει ομαδες και εσυ αμα θες διαλεγεις καποια απο αυτες αλλιως την επομενη φορα :|
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
fabio35
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Tue Dec 21, 2010 9:36 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos/ Belgium
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά ας μας πει κάποιος τι γίνετε με αυτά τα feeder club άλλοι λένε μπορείς να διαλέξεις εσύ ομάδα άλλος λέει όχι... τι γίνετε ??? Εγώ θέλω ομάδες από βέλγιο εκεί τι γίνετε? θα παρακαλάω να μου βρει η διοίκηση μια ομάδα από εκεί ? η υπάρχει επιλογή? κάποιος είπε ότι επιλεγεις όταν τους ζητάς feeder μια επιλογή που τους λες για οικονομικά οφέλη, για υπηκοότητα και για δανεικούς.... πως είναι αυτές οι επιλογές στα αγγλικά .... διότι δεν έχει τύχη να μου αναφερθεί καμια..... Τα "φοντασας" παίδες για τα feeder είναι ζωτικής σημασίας
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πωπω 12 διαφορετικες αποψεις! Λοιπον, δεν ειναι δυσκολο να κατανοηθει. Το feeder club με το parent club αν και ολοι ξερουμε οτι το ενα ειναι η ομαδα "υπο" σου που την ψαχνεις ειτε για να δανειζεις παικτες ειτε για να γινεις γνωστος σε πολλες χωρες και το αλλο η ομαδα "ανω" σου που ειναι το αντιστροφο. βηματα

1) κανεις request apo to board
2) σου λενε αν χρειαζεσαι και αν θα κανουν κατι για αυτο (αν εισαι μεγαλη ομαδα δεν θα σε αφησουν να βρεις parent ενω αν εισαι πολυ μικρη θα βρεις δυσκολα feeder).
3) το board κανει τουε υπολογισμους και βρισκει. υπολογισμοι ειναι οτι δεν ταιριαζουν ολες οι ομαδες σε ολους. δε θα σου βρει μια ομαδα μονο και μονο για να την βρει. πρεπει να υπαρχουν και προοπτικες συνεργασιας καλες. Αν το board σε εμπιστευεται σε αφηνει να προτεινεις εσυ ποια θες αλλα φυσικα μπορει να στην αρνηθει μετα. Συνηθως διαλεγει εκεινο 3 ομαδες και σου λεει να διαλεξεις. διαλεγεις μια και τελος.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vangelis21 wrote:πωπω 12 διαφορετικες αποψεις! Λοιπον, δεν ειναι δυσκολο να κατανοηθει. Το feeder club με το parent club αν και ολοι ξερουμε οτι το ενα ειναι η ομαδα "υπο" σου που την ψαχνεις ειτε για να δανειζεις παικτες ειτε για να γινεις γνωστος σε πολλες χωρες και το αλλο η ομαδα "ανω" σου που ειναι το αντιστροφο. βηματα

1) κανεις request apo to board
2) σου λενε αν χρειαζεσαι και αν θα κανουν κατι για αυτο (αν εισαι μεγαλη ομαδα δεν θα σε αφησουν να βρεις parent ενω αν εισαι πολυ μικρη θα βρεις δυσκολα feeder).
3) το board κανει τουε υπολογισμους και βρισκει. υπολογισμοι ειναι οτι δεν ταιριαζουν ολες οι ομαδες σε ολους. δε θα σου βρει μια ομαδα μονο και μονο για να την βρει. πρεπει να υπαρχουν και προοπτικες συνεργασιας καλες. Αν το board σε εμπιστευεται σε αφηνει να προτεινεις εσυ ποια θες αλλα φυσικα μπορει να στην αρνηθει μετα. Συνηθως διαλεγει εκεινο 3 ομαδες και σου λεει να διαλεξεις. διαλεγεις μια και τελος.
Η ερωτηση ειναι αλλη .... Τελικα μπορεις να επιλεξεις εσυ μια ομαδα ??? η παντα σου ψαχνουν σου βρισκουν 3-4 ομαδες και διαλεγεις? Oσα χρονια παιζω παντα μου προτεινανε 4-5 ομαδες και ππαρακαλουσα να ειναι απο βελγιο για να εχς οφελος.... Καποιος ειπε οτι οταν κανεις επιλογη για feeder σε ρωτανε γιατι πραμα... για υπικοοτητα , για load , για φραγκα δεν μου εχει κατσει εμενα τετοια φαση . υπαρχει?
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vangelis21 wrote:Αν το board σε εμπιστευεται σε αφηνει να προτεινεις εσυ ποια θες αλλα φυσικα μπορει να στην αρνηθει μετα.
δηλαδη που δεν απαντησα? για να αποφασισεις εσυ την ομαδα θα πρεπει να σε εμπιστευονται ΚΑΙ να συμφωνησουν ΚΑΙ να θελει η αλλη ομαδα. στο 09 και στο 10 fm εγω διαλεγα Βελγιο ομαδα. φετος δε μου εχει χρειαστει ακομα.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν λες οτι σε αφηνει τα διαλεξεις ειναι οταν σου protini 3-4 ομαδες και σε αφηνει τα διαλεξεις μια απο αυτες ......
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όχι.

Συνήθως όταν είσαι λίγα χρονια στην ομάδα σου προτείνουν αυτοί 3-4 ομάδες και επιλεγεις μια.Όταν έχεις ήδη αρκετά feeder σε ρωτάνε τι είδους feeder club θέλεις (πχ για δανεισμό παικτών, για εμπορικούς λόγους κτλ).Αν έχεις πολλά χρονια στην ομάδα σε αφήνουν να διαλέξεις εσύ ποια ομάδα θέλεις για feeder.

Στην ΑΕΚ με είχαν αφήσει να διαλέξω feeder μετά από 5 χρονια και πάλι καμια ομάδα από αυτές που επέλεξα δεν συμφώνησε.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

.
Last edited by anastasis on Wed Feb 02, 2011 10:20 am, edited 4 times in total.
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”