www.comunio.gr Online Manager της Super League

Σχετικά με το internet καθώς και τα online παιχνιδάκια...
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελευταια αγωνιστικη.. Για να δουμε ποιος θα το σηκωσει....

heaven ή skerzos????
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H πρωτη σεζον τελειωσε με τον heaven πρωταθλητη... -traino (τρενο πηγε στο τελος θα λεγαμε :D )

Για την επομενη οποιος ψηνεται μπορει να γραφτει να παιξει. Ειμαστε περιπου 8 ατομα που παιζουν ενεργα, θελουμε 5-6 ακομα.

Το site einai www.comunio.gr
Οποιος θελει να μπει μπορει να επιλεξει να γινει μελος δωρεαν και μετα επιλεγει να μπει σε "an existing private community"
βαζει ονομα κοινοτητας: fmgreece
κωδικο: fmgreece


Υ.Γ. του χρονου βεβαια το εχω παρει προσωπικα να σηκωσω την κουπα.. :P
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Και φετος αυτα ελεγες αλλα χαθηκες στις κατω θεσεις της βαθμολογιας... Εγω απλα εκανα τραγικη τελευταια αγωνιστικη αλλιως την ειχα την πρωτια!
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

skerzos wrote:Και φετος αυτα ελεγες αλλα χαθηκες στις κατω θεσεις της βαθμολογιας... Εγω απλα εκανα τραγικη τελευταια αγωνιστικη αλλιως την ειχα την πρωτια!
Φετος σας αφησα για να μαθετε το παιχνιδι.. :D :D :D
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Οσον αφορα το restart εγω προτεινω τα εξης...

:arrow: Πρωτον, να γινει 10 Αυγουστου (περιπου)...
:arrow: Δευτερον, διαρκεια προσφορων για παικτες να γινει 2 μερες...
:arrow: Τριτον, οσοι θελετε να παιξετε δηλωστε το εδω...
:arrow: Τεταρτον, οτι θελετε να ρωτησετε ή να προτεινετε καλυτερα να το κανετε εδω που εχουμε ενημερωση με e-mail για τα νεα ποστ...
:arrow: Πεμπτον, ο heav3n (PAOK) να ξεκινησει με χαντικαπ 50 β. γιατι περυσι μας την φορεσε LOL ...
:arrow: Εκτον, αν γινεται (Anton σε σενα το λεω) να εχουμε +5μυρια budget...
:arrow: Εβδομον, οταν γραφετε κατι (οπουδηποτε, ειτε εδω ειτε στο παιχνιδι) χρησιμοποιειται ελληνικα για μου βγηκαν τα ματια να διαβαζω τις συζητησεις σας nogreeklish
:arrow: Ογδοο, Anton ψαξ' το καλα το παιχνιδι και πες μας ολους τους ορους που μπορουμε να θεσουμε, γιατι εσυ εισαι διαχειριστης...
:arrow: Ενατο, εξηγηστε μου γιατι ο Μπρεσκα εβγαλε 77, ο Μητρογλου 76, ο Μοντεστο 72 και ο Σισσε μονο 52 περυσι -suicide !!!
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

skerzos wrote:Οσον αφορα το restart εγω προτεινω τα εξης...

:arrow: Πρωτον, να γινει 10 Αυγουστου (περιπου)...
:arrow: Δευτερον, διαρκεια προσφορων για παικτες να γινει 2 μερες...
Αν γινει 10 Αυγουστου ομως και εχει και 2 μερες διαρκεια προσφορων, στην εναρξη του πρωταθληματος δε θα εχουμε προλαβει να εχουμε ετοιμες ομαδες. Εγω θα προτεινα να αρχισουμε απο Ιουλιο με διαρκεια 2 ημερων. Ετσι κι αλλιως ολοι μπαινουμε στο ιντερνετ και επισης δεν ειναι αναγκη να βιαστουν ολοι να αγορασουν παικτες καθως τα ροστερ ακομα δεν θα ειναι ετοιμα.
:arrow: Τριτον, οσοι θελετε να παιξετε δηλωστε το εδω...
Εχω στειλει και ΠΜ στα παιδια που ηταν μελη και περσι αλλα δεν πολυμπαιναν να μου πουν αν θελουν να παιξουν του χρονου.
:arrow: Τεταρτον, οτι θελετε να ρωτησετε ή να προτεινετε καλυτερα να το κανετε εδω που εχουμε ενημερωση με e-mail για τα νεα ποστ...
Συμφωνω...
:arrow: Πεμπτον, ο heav3n (PAOK) να ξεκινησει με χαντικαπ 50 β. γιατι περυσι μας την φορεσε LOL ...
:arrow: Εκτον, αν γινεται (Anton σε σενα το λεω) να εχουμε +5μυρια budget...
Γινεται αλλα απο του χρονου θα βαλουμε αλλους τροπους να μαζευουμε λεφτα. Θα βαλουμε μπονους καθε βδομαδα. Την ειδα αυτη την ιδεα στο φορουμ του παιχνιδιου και μου φανηκε πολυ καλη. Θα παιρνει ας πουμε ο πρωτος καθε αγωνιστικης 2Μ, ο δευτερος 1,5Μ ο τριτος 1Μ και παει λεγοντας, ωστε να μην μενουμε στασιμοι στα ιδια λεφτα..
:arrow: Εβδομον, οταν γραφετε κατι (οπουδηποτε, ειτε εδω ειτε στο παιχνιδι) χρησιμοποιειται ελληνικα για μου βγηκαν τα ματια να διαβαζω τις συζητησεις σας nogreeklish
:arrow: Ογδοο, Anton ψαξ' το καλα το παιχνιδι και πες μας ολους τους ορους που μπορουμε να θεσουμε, γιατι εσυ εισαι διαχειριστης...
εκτος απο τα μπονους δεν υπαρχει καποιος αλλος φοβερος ορος. Υπαρχει μονο η ιδεα να δινουμε μπονους σε οποιον εχει παικτη του στην καλυτερη 11αδα καθε αγωνιστικης. Π.χ 200.000 για καθε παικτη..
:arrow: Ενατο, εξηγηστε μου γιατι ο Μπρεσκα εβγαλε 77, ο Μητρογλου 76, ο Μοντεστο 72 και ο Σισσε μονο 52 περυσι -suicide !!!
Γιατι ο Σισε δεν εκανε και τοσο καλο 2ο γυρο σε σχεση με τους αλλους.(το παιχνιδι απ'οτι ειδα ξεκινησε Ιανουαριο.) Μητρογλου, Μπρεσκα δε σταματησαν να βαζουν γκολ. Επισης ο Σισε πληρωσε οτι ο Παναθηναικος πατωσε σε πολλα ματς προς το τελος της χρονιας. Πιστευω οτι αν ειχε αρχισει το παιχνιδι απο την αρχη της χρονιας, ο Σισε θα ειχε πολυ περισσοτερους ποντους γιατι στον πρωτο γυρο εβαλε τα πολλα τα γκολ..
Κατα τα αλλα οπως προανεφερα οποιος θελει να εγγραφει το site ειναι www.comunio.gr

Επιλεγει να γινει μελος σε μια existing private community και βαζει:
ονομα κοινοτητας: fmgreece
κωδικο: fmgreece
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Οκ, συμφωνω με τον Ιουλιο αλλα οχι νωρις... Και καλο θα ηταν να βαλουμε τα μπονους...
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντως στο restart που θα γινει ελπιζω να μπορεσουμε να αλλαξουν και τα ροστερ(δηλαδη να παρουμε ξανα 15 τυχαιους παικτες ολοι..) για να γινουν πιο ισορροπημενες οι ομαδες γιατι αυτη τη στιγμη εχουν κατανεμηθει οι παικτες πολυ ανομοιομορφα..

Και ως τοτε ελπιζω να εχουμε καμια 15 ενεργα μελη που παιζουν. Τωρα ειμαστε καπου 19 αλλα πολλοι δεν μπαινουν. Θα πρεπει να διαγραψουμε οσους δε θα συνεχισουν.
heav3n
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Thu Nov 11, 2010 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

skerzos wrote: :arrow: Πεμπτον, ο heav3n (PAOK) να ξεκινησει με χαντικαπ 50 β. γιατι περυσι μας την φορεσε LOL ...
(: (: (: (: Ετοιμαστείτε γιατί του χρόνου θα παίξω 1η αγωνιστική και όχι απτη μέση...τρένο θα το πάω -ksilo (: (:


οι μεταγραφές 2 μέρες που είπατε είναι καλό στην αρχή που είναι καλοκαίρι και δεν θα μπαίνουμε κάθε μέρα...τώρα όταν αρχίσει η SL εγώ δεν έχω πρόβλημα να γυρίσει μετά και σε 1 μέρα. Αν γίνεται δηλαδή στην πορεία να αλλάξει, θα μας πει ο Anton.
Επίσης αυτές οι 11αδες που έχουμε τώρα να σβηστούν και να γίνουν απτην αρχή στο RESTART γιατί εγώ ήδη έχω κάνει μεταγραφές και ο Πάνος(αν δεν κάνω λάθος).
Επίσης διαγράψτε τους inactive και στο restart Anton στείλε mass mail σε όλους μας σαν υπενθύμιση!
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Χεχε ναι μπηκα και εκανα τις καταλληλες μεταγραφουλες (Σισσε, Τοροσιδης, Ριερα, Βιειρινια -falaina )
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

heav3n wrote:
skerzos wrote: :arrow: Πεμπτον, ο heav3n (PAOK) να ξεκινησει με χαντικαπ 50 β. γιατι περυσι μας την φορεσε LOL ...
(: (: (: (: Ετοιμαστείτε γιατί του χρόνου θα παίξω 1η αγωνιστική και όχι απτη μέση...τρένο θα το πάω -ksilo (: (:


οι μεταγραφές 2 μέρες που είπατε είναι καλό στην αρχή που είναι καλοκαίρι και δεν θα μπαίνουμε κάθε μέρα...τώρα όταν αρχίσει η SL εγώ δεν έχω πρόβλημα να γυρίσει μετά και σε 1 μέρα. Αν γίνεται δηλαδή στην πορεία να αλλάξει, θα μας πει ο Anton.
Επίσης αυτές οι 11αδες που έχουμε τώρα να σβηστούν και να γίνουν απτην αρχή στο RESTART γιατί εγώ ήδη έχω κάνει μεταγραφές και ο Πάνος(αν δεν κάνω λάθος).
Επίσης διαγράψτε τους inactive και στο restart Anton στείλε mass mail σε όλους μας σαν υπενθύμιση!
:arrow: Nαι βεβαιως γινεται. Μπορουμε ας πουμε μετα το 15αυγουστο που θα μενουν λιγοτερο απο 2 βδομαδες για την εναρξη να γυρισουμε τις μεταγραφες ανα 1 μερα.

:arrow: θα ακυρωθουν οι μεταγραφες μην ανησυχεις... :D

:arrow: Εχω στειλει μηνυματα και περιμενω απαντηση απο τους inactive. Αν δε λαβω θα τους σβησω.
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skerzos, σε εκανα και εσενα αντμιν.

Αυριο μπαινω στρατο οποτε δε θα εχω προσβαση σε πισι για κανα 2 βδομαδες...
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Ok, υπαρχει κατι που θες να εχω υπ' οψιν μου?
anton.
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Jan 16, 2011 11:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

skerzos wrote:Ok, υπαρχει κατι που θες να εχω υπ' οψιν μου?
ε δε νομιζω να χρειαζεται κατι ιδιαιτερο. Αν μονο δεις να εχει κανει κανεις μεταγραφη μπορεις να πας Διαχειρηση->Ακυρωση μεταγραφων και να την ακυρωσεις..
DeathAngeL
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Nov 01, 2008 9:45 am
Football Manager της ομάδας: none
Αγαπημένη Ομάδα: Fiorentina,Panathinaikos
Location: Athens,Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεσα κ εγω,απλα λογο κοληματος του πισι δν μπορω να μπω στο comunio.gr.

Υ.Γ ο Σισσε,οπως κ ολοι ξεκινησε να μετρα βαθμους απτο 2ο μισο τ πρωταθληματος,αν μετραγε απτο πρωτο..
τεσπα τα λεμε του χρονου..
Post Reply

Return to “Internet - Online Games”