Ερωτηση για το Match Preparation

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Locked
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο Match Preparation στην κατηγορια Special Focus Areas εχω επιλεξει το Team Blend και το εχω αφησει ετσι για κανα δυο σεζον. Εαν αλλαξω επιλογη θα χαθει το Team Blend που εχει ηδη η ομαδα;
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ον είναι λάθος το team blend για τόσο πολύ καιρό....team blend βάζουμε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας και μόνο(άντε και λίγο πιο πολύ άμα η ομάδα απαρτίζεται από πολλούς νέους παίκτες....) Ουσιαστικά με το team blend ανεβαίνουν οι μπάρες που βλέπεις στην κάθε τακτική...άρα άμα είναι γεμάτες ή σχεδόν γεμάτες το team blend είναι άχρηστο να χρησιμοποιείται και το ξαναβάζεις όταν φτιάχνεις νέα τακτική ή παίρνεις νέους παίκτες και η ομάδα θέλει αυτό που λέμε "να δέσει".
Αν το αλλάξεις τώρα(κάλλιο αργά παρά ποτέ) δεν χάνεται φυσικά και είναι καιρός να στραφείς αλλού...
Παίζεις με Real αντίπαλο π.χ. μετά, defensive positioning....
Έχεις κοντοστούπηδες παίκτες και τρως πολλά goal από στημένες φάσεις και ο επόμενος αγώνας είναι με ομάδα που έχει πολλά goal από corner, free kicks κλπ.... πράττεις ανάλογα...φρόντιζε δηλαδή αν το θυμάσαι να το προσαρμόζεις στα δεδομένα του επόμενου αγώνα και άσε το team blend για την προετοιμασία!
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Tιλερε αμπαλε Λορντ :D

Αν παρατηρησεις στο team report,ο ασισταντ σου λεει ποσο καλη χημεια εχουν οι παικτες!

Το πιο πολυ που εχω δει ειναι "the players would be willing to die for each other" . Αυτο αποκταται μεσω του team blend.

Προσωπικα, το αλλαζω απο το team blend μονο για τα σημαντικα παιχνιδια (ντερμπι, CL κλπ.) και απο το Μαρτιο συνεχεια γιατι καθε απωλεια μετραει, κρινονται τιτλοι


2) Το υψος ειναι καθαρα διακοσμητικο στο FM οπως και το βαρος. Ρολο παιζουν τα Jumping, Heading και οτι υπαρχει στα attributes.



Κατα τα αλλα συνεχιστε σε αλλο τοπικ, υπαρχει ηδη. locked
Locked

Return to “Περί... Προπόνησης”