4-1-2-3

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θα ανεβασω οταν μπορω αυτη π χρησιμοποιω εγω.. Την εχω κανει με το τακτικ creator κ θα σας παραθεσω καποια πραγματα ωστε να την φτιαξεται κ σεις...

DR/L: Full Back σε Support Duty με long shots,THB σε rarely με cross baDll: often
DC: Ενας cover ενας stoper (αν παιζουν 4-4-2 κ γενικα με 2 επιθ τοτε defend και οι 2 κ με μαν μαρκ)
DMC: defensive mid και defend duty
ΜC: και οι 2 σαν centre mid με support duty αλλαγες καθολου long shots, Νοrmal wide play και Mixed cross from
FCR/L: Αdwanced FWR με καθολου long shoots και cross ball με often Through balls τα αλλα main οπως εχουν με cut inside wid play.
FC: Complete fwd με rarely long shoots, cross ball και το cross from mixed και αναλογα το FWR runs των αλλων 2 επιθετικων τοτε το βαζουμε μια μπροστα, δλδ οταν εχουμε στο mentality της ομαδας standar oι 2 αλλοι εχουν FWD runs sometimes τοτε βαζουμε στον δικο μας Always οταν παιζουμε με control mentality τοτε οι αλλοι 2 επιθ εχουν rarely FWD runs τοτε βαζουμε sometimes στον δικο μας.. Ετσι οταν υποδεχονται την μπαλα οι 2 adwanced fwd ο δικος μας κανει κινηση κ παιρνει την μπαλα... Εχει αλλαξει αυτο σε σχεση με περσυ π επαιρνε πρωτα την μπαλα ο target man και την μοιραζε. Φετος δν βγαινει.. Οποτε τωρα υποδεχονται οι 2 αλλοι την μπαλα κ κανουν παιχνιδι..
Tελος οι 3 επιθετικοι μας εχουν Hard tackling (μην φοβαστε δεν παιρνουν καρτες)
Στο team instr: sort passing default ολλα τα αλλα και παιξτε αναλογα το ματσ με το tempo και το width... Θα την ανεβασω οταν βρω χρονο...
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

egw stous akreous back tha ebaza defence gia ellada i support se grigori eurwpaiki omada
tous kentrikous amuntikous tous exw panta defend k tous 2,se zonal marking (gia na mh xanoun thn thesi otan xanoun ton paixti) to amuntiko haf support me direct passing little creativity k na markarei to star tou kentrou kapias antipalis omadas,tou 2 MC full creativity ton enan attack ton allon support me xaraktiristika pressing long shoots,though balls full, ta plagia haf support me long passing ,full creativity kai telos ton FC complete forward mias pou tha mazeue mpales apo tous allous -kavala mou bgenei sunithws to susthma me tin napoli pou paizw teleutea...
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!Το συστημα το εχω χρησιμοποιησει με Αρη,Σιτυ,Πορτο,Γιουβε και τωρα Real χωρις να κανω καμια αλλαγη στο συστημα.Σε ολες λειτουργησε τελεια.Το μοναδικο αρνητικο ειναιοτι χρειαζεται rotation λιγο πιο συχνα.Παντως με ολες τις ομαδες εχω παρει πρωραθληματα και CL.
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συμφωνω με το rotation και εγω προσψπικα το κανω συχνα, επισης θα ηθελα να τονισω στο συγκεκρυμενο συστημα παιζει μεγαλο ρολο το αμυντικο χαφ και καλο θα ηταν να εχει 2-3 στο rotation 8)
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
Agapitos Kourabies
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Nov 10, 2010 4:52 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απλα κορυφαιο συστημα!
με knockbreda κερδιζω με 2-5 γκολ διαφορα στο πρωταθλημα με ρεκορ νικων και ποντων.
πρωταθλημα, κυπελο, λιγκ καπ και κατι αλλα κυπελακια, τα εχω στο τσεπακι οποια ενδεκαδα και να βαλω.
στην ευρωπη χανω σε ματς απο καλυτερους αντιπαλους για πλακα μεν αλλα τους βαζω 1-2 γκολακια.
απλα λογο συχνων αγωνων στη β.ιρλανδια το ροτεισον ειναι απαραιητο και τα σαπακια μου που ειναι επιπεδου τσικο ελληνικου πρωταθληματος τα πανε τελεια!
δεν το πειραξα και ενθουσιαστικα.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

ρε φίλε την εφτιαξες με τον παλιό τρόπο έτσι?με τα παλια βελάκια
ovius
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 8:58 pm
Football Manager της ομάδας: paok milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Geologos wrote:ρε φίλε την εφτιαξες με τον παλιό τρόπο έτσι?με τα παλια βελάκια
δεν την εφτιαξα εγω.....την βρηκα ετοιμη και δοκιμασα απλα καποιες τροποποιησεις
ovius
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 8:58 pm
Football Manager της ομάδας: paok milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

την εχει δοκιμασει κανεις στο καινουργιο πατς????(εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω με το αθλημα)....
καμια αλλη αλλαγη κανεις για καλυτερη αμυνα???
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη η τακτικη φιλε την δοκιμασα με το καινουργιο πατς και εχω τρομερες επιτυχιες με την Νοττινχαμ Φορεστ στην τσαμπιονσιπ...12 παιχνιδια αηττητος με αρκετα γκολ.
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

geohard wrote:Πολυ καλη η τακτικη φιλε την δοκιμασα με το καινουργιο πατς και εχω τρομερες επιτυχιες με την Νοττινχαμ Φορεστ στην τσαμπιονσιπ...12 παιχνιδια αηττητος με αρκετα γκολ.
Αφου πιανει στην Τσαμπιονσιπ θα το δοκιμασω και γω με την Μπορο να δω τι θα κανω.
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν στην Σαχτάρ σε 5 χρόνια έχουμε και λέμε:

5 Πρωταθλήματα Ουκρανίας
5 Κυπελλα Ουκρανίας
5 Σουπερ Καπ Ουκρανίας
2 Τσου Λου
1 Στους 4 του Τσου Λου
2 Στους 8 του Τσου Λου
Vagner Love πρώτος σκόρερ χρυσό παπούτσι και τις 5 χρονιές :!:

σε 30 ματς στην Ουκρανία πάνω από 100+ γκολ/σεζόν

Οι επιθετικοί πρέπει να είναι οπωσδήποτε πολύ γρήγοροι, όπως και οι αμυντικοί γιατί γενικά μπάζει λίγο πίσω το σύστημα, ενώ το κέντρο πρεπει να έχει παίχτες σκυλιά!

Αν υπερκαλύπτονται οι παραπάνω προυποθέσεις το σύστημα βγάζει φλόγες :explosivesmile:
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
CAVANI_DIEGO
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Sun Oct 02, 2011 10:08 am
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,Napoli,porto,Bayern
Status: Opoios fovatai pethainei kathe mera...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asvos21 wrote:Λοιπόν στην Σαχτάρ σε 5 χρόνια έχουμε και λέμε:

5 Πρωταθλήματα Ουκρανίας
5 Κυπελλα Ουκρανίας
5 Σουπερ Καπ Ουκρανίας
2 Τσου Λου
1 Στους 4 του Τσου Λου
2 Στους 8 του Τσου Λου
Vagner Love πρώτος σκόρερ χρυσό παπούτσι και τις 5 χρονιές :!:

σε 30 ματς στην Ουκρανία πάνω από 100+ γκολ/σεζόν

Οι επιθετικοί πρέπει να είναι οπωσδήποτε πολύ γρήγοροι, όπως και οι αμυντικοί γιατί γενικά μπάζει λίγο πίσω το σύστημα, ενώ το κέντρο πρεπει να έχει παίχτες σκυλιά!

Αν υπερκαλύπτονται οι παραπάνω προυποθέσεις το σύστημα βγάζει φλόγες :explosivesmile:



-puppie -puppie :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”