[WW] Διακοπές στο χακί... [game thread]

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
Post Reply
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

2012 Δ' ΕΣΣΟ

Δεν ήρθε η καταστροφή του κόσμου και κάποια εξυπνόπαιδα πιαστήκαν από τη μύτη και μπήκαν φαντάροι.

ΚΕΠΒ Θήβα
Η ΕΣΣΟ που έχει μπει τελευταία, έχει ορκιστεί και περιμένει τις μεταθέσεις.
Ένας φαίνεται ιδιαίτερα άνετος. Μάλλον έχει καλή μπρίζα ο Βασίλης ο Σπόνης...
Ο καθένας από τους υπόλοιπους προσπαθεί να βυσματωθεί εξίσου κατάλληλα γιατί δε λέει να τρέχουμε στα σύνορα τώρα.
Την επομένη ο Δίκας καλεί τον Σπόνη στο γραφείο... Όλοι λένε "πήγε να τα πει με καφεδάκι η σουπιά"
Ο Σπόνης βγαίνει άσπρος σαν το πανί έξω... Παραπατά και ψελλίζει... "Λαγός, 1000χλμ, αμετάθετος"
Με τα πολλά μαθεύτηκε στο στρατόπεδο ότι κάποιο αλλάζουν τα βράδια τις μεταθέσεις μέσω των Η/Υ
Θα μπορέσουν να τους βρουν τα φαντάρια πριν βρεθούν να φυλάνε σκοπιά απέναντι από κάποιους σκούρους με μουστάκι σαν του Αναστόπουλο τα eighties?
Ίσως και να γίνει αυτό αν βοηθήσει ένα χακερόνι που υπάρχει και ανακαλύψει αυτούς που στέλνουν τον κόσμο αδιάβαστο...


Στον ίδιο ουλαμό [ξεστραβωθείτε οι άσχετοι : http://www.typos.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=13144 ] έχουν μαζευτεί τα εξής πσάρια.
Όταν έμαθαν τα νέα όσο να είναι μαζεύτηκαν. Και τώρα ο καθένας υποψιάζεται τον διπλανό του.

1. Pantias28
2. Coach Ventouza
3. Kastro
4. Tizi
5. Manolios
6. Dean
7. Πυροβάτης
8. Λόρδος
9. Sir Alex
10. Lloris
11. Antonisjk
12. costasbalas
13. bilyk
14. chelseafan

1. Στρατανιώτης Παντιάς [Pantias28]
2. ΣΜΤΗΣ (ΔΙΟΚ) Μπηχτης Μανωλιος [Coach Ventouza]
3. ΣΤΡ (ΕΠ) Ντάλλας Καστρομάνι [Kastro]
4. ΣΤΡ (ΔΒ) Λαίουρας Τιζικάριος [Tizi]
5. ΣΤΡ (ΠΒ) Γουνδουλακης Εμμανουηλ [Manolios]
6. ΣΤΡ (ΓΙΟ) Ντινούλης Βασιλάκης [ΤοΤαζζ]
7. ΣΤΡ (ΠΒ) Περίανδρος Καρατζαπλευρίδης [pirovatis]
8. ΣΤΡ (ΤΘ) Παλαίουρας Λελές [Lord_Marks]
9. ΣΤΡ (ΠΖ) Καραμητρος Αστεριος [Sir Alex]
10. ΣΤΡ (ΠΖ) Γαμοσειρης Νικολαος [Λιορις]
11. ΣΤΡ (ΠΖ) Λιώσης Θαλιώσης [Antonisjk]
12. Πεζικαριος (ΠΒ) Χατζηπαπαδόπουλος Κωνσταντίνος [costasbalas]
13. ΣΤΡ (ΠΖ) Βυσμανόπουλος Ιορδάνης [Bilyk_13]
14. ΣΤΡ (ΠΒ) Τσελσιφάνης Φάνης [chelseafan]


Off Topic:
Η μέρα ξεκινάει και τελειώνει Παρασκευή 2230 που θα γίνει βραδινή αναφορά και θα πέσουν τα φώτα.
Παίζουμε με 3-1-10. Δικό σας...
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

ΠΣΑΡΟΥΚΛΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ ΛΑΙΜΑΙ!
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΣΤΡ (ΠΒ) Περίανδρος Καρατζαπλευρίδης (pirovatis)

Σας παρακαλώ κύριε παλιέ, ξέρετε που θα βρώ τον υποδιοικητή κ. Παπαδόπουλο;

Τα παιδιά στην ομάδα μου είπαν να επικοινωνήσω με τον "Τόμαχωκ" κατευθείαν με το που θα μπω στη μονάδα.
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στρατιωτης Πεζικου Αστεριος Καραμητρος,2010 Α ΕΣΣΟ [Sir Alex]


Για το καψιμι απο που παμε κ.Υποδιοικητα???? :werecomingforyou:
Join the Universal Church of Truth
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στρατιώτης Πεζικού Ιορδάνης Βυσμανόπουλος, 2010 Δ ΕΣΣΟ [Bilyk_13]

Άιντε και καλή θητεία να χουμε έδιου πέρα...

ηλπίζω να κοστιζεν φτηνά τα πράματα στο ΚΨΜ.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στρατανιώτης Παντιάς αναφέρει:

Και μου τα 'λεγε ο μπαμπάς μου: Έλα να βάλουμε τον κουμπάρο του μπαταζανάκη του περιπτερά να μιλήσει στον γείτονά του, που πίνει κάθε μέρα καφέ στο ίδιο μαγαζί με 'κείνον τον λοχαγό. Και θα σε φέρει 'δω, δίπλα στο σπίτι, αμετάθετο. Αλλά όχι, εγώ δεν είμαι τέτοιος. Εγώ δε θέλω βύσματα και ιστορίες, θα κάνω τη θητεία μου απλά και τίμια. Για ένα καθαρό κούτελο ζούμε σ' αυτήν την κενωνία.

Γιατί και ο Σπόνης που ήτο μπριζομένος τι κατάλαβε; Στο τριεθνές τον βλέπω, με τους Οθωμανούς και τους Βουλγάρους. Αλλά μισό λεπτάκι, τίμιοι-τίμιοι, αλλά δεν θα κάτσουμε να μας απαυτώσουν και τα χακέρια! Αν είναι να πάμε στα σύνορα, να πάμε επειδή έτσι πρέπει, και όχι επειδή έτσι των γκάβλωσε καποιωνών εδώ μέσα, για να την βγάλουν αυτοί πούδρα και να κάνουν ζωάρα όσο εμάς θα μας γαμάν οι Τουρακαλάδες και θα μας δέρνει το αϊάζι.

Δεν υπάρχει άλλη λύση, λύση είναι το χασίσι. ΠΡΕΠΕΙ να τους βρούμε και να τους σουβλίσουμε.

ΚΕΜΠΑΠ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ ΚΑΙ ΣΟΥ.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΤΡ (ΤΘ) Παλαίουρας Λελές [Lord_Marks]
Από πότε ψάρακες λέτε πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο?Ε? :evil: :evil: :evil: :evil: :roll:

Η κάτασπρη σκισμένη παραλλαγή μου μαρτυρά τις εκατοντάδες ώρες σκοπιάς που πέρασαν από το κορμί μου....το άρβυλο δεν το ξεπλένει ούτε ο Δούναβης και μπορεί να γυαλιστεί μόνο με το λάδι του άρματος μέσα στο οποίο έμαθα να επιζώ....

Η αλήθεια είναι ότι ένας μαυροσκούφης δεν ταιριάζει στο ψαροκέντρο της Θήβας αλλά η προηγούμενη αναβολή για ψυχολογικά αίτια, που πήρα, μετά από το σκηνικό αυτό με την απόβαση στη Σάμο, με έστειλε εδώ....πολλές σειρές μετά σε άλλο κέντρο παρέα με τζιτζίκια και λοιπούς γιωτάδες....

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι μετά από κάτι μήνες που μου άρμεξαν το κορμάκι στη Σάμο, δεν πολυψηνόμουν να ξοδέψω άλλους 4-5 μήνες στην παραμεθόριο γρασώνοντας με τη γλώσσα ετοιμόρροπες φονικές μηχανές με ερπύστριες....γι' αυτό έβαλα ένα μικρό βυσματάκι να πάω μετά το κέντρο Αθήνα... :oops:
Τώρα ακούω κάτι να λέει ότι μας τα χαλάνε....ελπίζω να είναι ράδιο αρβύλες...

Έκατσα και στην ορκωμοσία ενώ όλοι οι άλλοι ψάρακες ορκιζόντουσαν και τα σχετικά....


Εδώ να αναφερθεί ότι ο μπερές από το βάρος, μου έχει κάνει καρούμπαλα στο κεφάλι.....


Λένε για μάς:
Τα μαύρα μπερέ αποτελούν ένα ιδιαίτερα χαρακτηριστικό σύμβολο τιμής για τους «μαυροσκούφηδες», με αποτέλεσμα να το σέβονται ιδιαίτερα και να μην το αποχωρίζονται εύκολα.
:werecomingforyou: :werecomingforyou: :werecomingforyou:


Το πιο επίλεκτο όπλο....σαν τους expendables ένα πράμα....όταν κατουράμε βγαίνει λάδι μηχανής και όταν βήχουμε ακούγεται το μαρσάρισμα του Molf 47.
Spoiler: show
Image
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευπειθως αναφερω στρατιωτης πεζικου Γαμοσειρης Νικολαος Δ ΕΣΣΟ 2012


Εγω παλικαρια που λετε κατα λαθος βρεθηκα εδω,για Ναυτικο το πηγαινα αλλα το κοβουν τωρα οι καραγκιοζηδες,ειχα ενα πιλαφι που ειναι γιος της ξαδερφης της γιαγιας μου τρεχαγυρευοπουλος δλδ,που εφτιαξε και τον αδερφο μου,τον εστειλε στου Παλασκα να βοσκαει το γρασιδι του διοικητη...Μονο φιδιασμα και ζωαρα,φαι σε ταπερ και ολο κουλντ γιου μπι λο με το γκομενακι...

Ε λεω θα φτιαξει και μενα!Και τι εκανε ο μ@λακας;Με εβαλε πεζικο και οταν του πα για τον Σπωνη μου τα μασαγε,α δεν ξερω και τι θα κανεις τωρα και πρεπει να τον βρεις ποιος το κανει και φουτσες μπλε,και οτι ειπε στο δοντι και εκεινος εστειλε σημα και αν αλλαζει μεσα απο το στρατοπαιδο δεν μπορει να κανει...

Ρε αν σας βρω θα σας πατησω το κορμι ρε,που θα φυγω εγω μακρια απο το Μαρακι μου...
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ΣΤΡ (ΔΒ) Λαίουρας Τιζικάριος

Ρε πουστόνεα θα κάνετε λίγο ησυχία να κοιμηθούμε εδώ μέσα? Μπάπα μπούπα τους φοριαμούς, προσέξτε μην σας πέσει και καμιά ξιφολόγχη και καρφωθεί σε κανά "περίεργο" μέρος και μετά πρέπει να σας τρέχω ο παλιός στο αναρρωτήριο...
Δεν φτάνει ρε γμτ που έφαγα στην κεφάλα τέσσερις ΕΣΣΟ φυλακή επειδή κουτούπωσα την κόρη του Ταξίαρχου στη Λέσχη Αξιωματικών, με διώξανε και από τον Λόχο Διαλύσεως (Διοικήσεως) και με βάλανε με τους νεοσύλλεκτους καθότι το πειθαρχικό μου παράπτωμα ήταν πολύ σοβαρό και σηκώνει και νέα θητεία στην παραμεθόριο, σύμφωνα με απόφαση Διοικητή. Και τώρα ακούω ότι τα κωλοβύσματα φάγανε το παλικάρι τον Σπώνη και τον στείλανε στον Λαγό. Εμένα όμως μόνο πάνω από το πτώμα μου θα με ξαναστείλουν Λήμνο τα βυσματόνια.

Πάω να την πέσω λίγο στο ΚΕΠΙΚ γιατί με ζαλίσατε ψάρακες με τις φωνές σας, ξυπνήστε με όταν είναι να φάμε. Νωρίς όμως, γιατί με βαραίνουν οι μήνες και δεν προχωράω γρήγορα.

Ψιτ τέθωρα ξηγημένος φαίνεσαι, αλλά μία την πέφτεις στους νέους σαν σκληρός τέθωρας και μία μας λές ότι είχες τα ψυχολογικά σου...
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΣΤΡ (ΠΖ) Λιώσης Θαλιώσης

Πως στο καλό έγινε και παρουσιάστηκα εδώ πάνω, ένας Θεός ξέρει. Όλα τα ασημάκια μου παρουσιάστηκαν στην Κόρινθο, 5 λεπτά από το σπίτι μου αλλά εγώ... όχι! Εδώ στην παλιοθήβα λιώνει το κορμάκι μου και τώρα περιμένουμε και μεταθέσεις που ούτε ξέρω που θα με στείλουν. Και σαν να μην φτάνει μόνο αυτό, αλλά έχουμε και κάποιους δολιοφθόρους που κάνουν τράμπες στις μεταθέσεις και ζούμε μέσα στην αγωνία μέχρι να έρθει το κωλόχαρτο το φύλλο πορείας...

"Καταταχτήτε στην ώρα σας" μας έλεγαν, "μην παίρνετε αναβολές" μας έλεγαν... Ε μα, είναι να μην χτυπάς τις αναβολές σου; :(
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:


Off Topic:
Η μέρα τοποθετείται ως την επομένη της επιστροφής στο κέντρο μετά την ορκωμοσία. Θα ποστάρω εμβόλιμα για κάποια θέματα αλλά τα ονόματα που θα χρησιμοποιώ θα είναι random [εκτός αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να δείξω κάποιον]

ΟΥΛΑΜΑΓΟΣ
Λχιας [ΠΒ] Σαπιοκαλτσίδης Παγώνης
Παίδες ξεχάστε τις 3 μέρες που αισθανθήκατε άνθρωποι και πίσω στα λαγούμια σας...
Ο κ. Διοικητής ζήτησε το παιδί που ξέρει από γκομπιουτερζ να πάει στο γραφείο του, για να τον ρωτήσει κάτι θεματάκια...
Off Topic:
[aka ο αστυνομικός μπορεί να ρωτήσει από τώρα για τον πρώτο ύποπτο]
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΤΡ (ΠΒ) Γουνδουλακης Εμμανουηλ

18 χρονω, αμουστακο παλικαρακι καλα καλα και αποφασισα να σταματησω για λιγο τις σπουδες, ωστε να κανω τη θητεια μου.

Δε φτανει που εχω οξω τις παρεες να χορευουν νταμπα ντουμπα στους ρυθμους των ντιτζειζ και να με δουλευουν που φοραω τα χακι (αλλα τι ξερουν), εμαθα για το τι συνεβη στο Βασιλακη το Σπονη και ταραχτηκα.

Ρε αμα με στειλετε σε καμια παραμεθοριο πως θα ελεγχω το γκομενακι που με τοσο κοπο χτυπησα.Ρε ξανθο γαλανοματικο 180, παραμονευουν σαν τα σκυλια μολις λειψω να μου την αρπαξουν. -sfougaristra


Και μου λεγε ο παππους μου, κατσε μερικα χρονακια ακομα, ωσπου να πας 25 θα εχει καταργηθει ο στρατος, αλλα δεν ακουγα.
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΤΡ (ΕΠ) Ντάλλας Καστρομάνι


Άντε να βγουν οι μεταθέσεις, να πάω στη μονάδα, να κάθομαι στο ΓΕΠ μου όλη μέρα.

Τι δουλειά έχω εγώ εδώ, με όλη την πλέμπα, τέθωρες, διαβιαβαστές, κωλοπεζικάριους; :x
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πεζικάριος (ΠΒ) Κωνσταντίνος Χατζηπαπαδόπουλος

Ώστε έτσι λοιπόν κουφάλες... Δεν πηγαίνετε στις βάρδιες, ε;;;;; Μόλις το έμαθα αυτό δεν το πολυσκέφτηκα. Πήρα ότι βρήκα μπροστά μου και παρουσιάστηκα. Πρέπει να τους βρούμε τους... τους... ούτε η λέξη δεν μου έρχεται. Έτσι και εγώ παρ ότι είχα μια λαμπρή καριέρα με την Αρσεναλ τα παράτησα όλα. Ναι, έκανα αυτή τη θυσία...
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΤΡ[ΠΒ] Τσελσιφάνης Φάνης

Πωπω, μια χαρά ήμουνα εκεί στη Μενεμένη, 2 λεπτά από το σπίτι μου, τι μας τραβάνε τώρα εδώ χάμω;;;
ΡΕ ΕΔΩ ΛΕΝΕ ΤΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ --> ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΟΝΙ---> ΣΟΥΒΛΑΚΙ
Δηλαδή για όνομα του Θεού.

Τώρα περιμένω τους Άραβες να ρθουν να με σώσουν... Αλλά μέχρι τότε ας βρούμε τους βυσματίες να τους φάμε ζωντανούς...
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
Post Reply

Return to “Play by Post Games”